Anket - Vista mı? MacOS X Leopard mı?

Microsoft'un en yeni işletim sistemi Vista mı daha iyi? Yoksa Apple'ın en yeni işletim sistemi MacOS

• Kullanılan toplam oy
    167
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
Apple Türkiye'den, MacOS X kullanıcılarına güzel bir haber var. En yeni işletim sisteminin Türkçe sürümü hazır. Yapılması gerekenler, bu haberde.

Apple IMC'den yapılan açıklamaya göre; sürümü 10.5 veya 10.5.1 olan Mac OS X işletim sisteminizi Türkçe kullanmanızı sağlayacak yükleyiciye http://destek.apple.com.tr sitesinden ulaşmak mümkün. Ayrıca sistem Türkçeleştirildikten sonra bile Yazılım Güncelleştirme'yi çalıştırarak Apple tarafından sağlanacak olan tüm özgün güncelleştirmeleri eşzamanlı görülüp ve yüklenebiliyor.

:: Mac OS X mi yoksa Vista mı? Yukarıdaki ankete katılın, yorumunuzu yapın.

Bilgi için: Apple Türkiye
Fiyatı: 124 Euro + KDV (Weblebi.com)
SDN – http://shiftdelete.net

Hakkı Alkan

Rektör
Admin
Reaksiyon puanı
2,155
1 üyemiz leopard demiş ama neden demiş yazmamış :D

makrop!

Asistan
Reaksiyon puanı
1
apple o kadar yalan bir firma ki;
suyla çalışan araba yaptık hem de aynı fiyata deseler almam!
bunu ancak apple ürünleri kullanıp çağrı merkezlerini arayanlar bilir...
kendilerini başka dünyadan sanıyorlar herhalde çünkü normal insanlar bu kadar kendini beğenmiş olamaz!
inşallah leopard'ın virüslerle dolduğu günler yakındır!

megaman

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Ben şu an Leopard kullanıyorum. Keşke kullanmasaydım :( 10.4.8 Tiger sürümünden sonra gitgide sorunlar yaşamaya başladım. O yüzden Ne Tiger ne de Vista. Ya ileride gelecek olan Windows 7 ya da şimdilik Windows XP (SP3), ya Pardus 2007.3 ya da 10.4.8 ile Tiger ile yola devam diyorum :)

makrop!

Asistan
Reaksiyon puanı
1
megaman dedi ki:
Ben şu an Leopard kullanıyorum. Keşke kullanmasaydım :( 10.4.8 Tiger sürümünden sonra gitgide sorunlar yaşamaya başladım. O yüzden Ne Tiger ne de Vista. Ya ileride gelecek olan Windows 7 ya da şimdilik Windows XP (SP3), ya Pardus 2007.3 ya da 10.4.8 ile Tiger ile yola devam diyorum :)
apple beter olsun :)

blogger

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Bende vista diyorum.Nedense apple ürünlerinin görüntüsünü ve kullanım biçimini hiç sevmiyorum.Tiger kullananlar bikaç ekran görüntüsü koysada bizde neye benziyo görebilsek..

ikxan

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Xp derdim ama (Diğer) Vista diyorum. Mac OS sanırım daha çok grafikerler, tasarımcılara hitap ediyor yada bize öğretilen buydu. Kullanmadan yorum yapıyorum ama, program yelpazesi bakımından vista tercihim, diğer bir seçim nedenim ise mac os ta vistadan kat ve kat çok açık çıkması.

emelden

Dekan
Reaksiyon puanı
8
MacOS X diyorum ben niye beter olsun ki apple, hiç bir sorun olmadan kullan işte. Keşke Türkiye'de daha da yaygınlaşsa.

megaman

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Seçenekler arasına Mac Os 10.4 Tiger ve Windows XP SP3 de eklenebilir mi acaba :*

TeArS

Asistan
Reaksiyon puanı
0
ikxan dedi ki:
Xp derdim ama (Diğer) Vista diyorum. Mac OS sanırım daha çok grafikerler, tasarımcılara hitap ediyor yada bize öğretilen buydu. Kullanmadan yorum yapıyorum ama, program yelpazesi bakımından vista tercihim, diğer bir seçim nedenim ise mac os ta vistadan kat ve kat çok açık çıkması.

yok kardeş ben grafikerlik yapıyorum kaç senedir hiç tavsiye etmiyorum işi bilen grafiker gerçi her ortamda çalışır ama ben 3. parti yazılım çok kullanıyorum diyorsanız windows işletim sistemi haricinde gerisi hikaye.

Mystical

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
ikisini karşılaştırmak biraz saçma linux ve windows karşılaştırılabilir belki ama Windows ve MacOSX farklı kulvardalar ben ikisinide seviyorum =)

NecronomicoN

Profesör
Reaksiyon puanı
12
şimdilik vista diyorum çünkü gerçekten başarılı bi sistem, mac x leopard ı daha deneyemedim kısmetse yakında ^^

BoSS

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bende mağazalarda Mac OS kullanma fırsatım oldu (gibi 2 saniye felan :D ) ama pek birşey anlamadım ( gerçekten linux ve win konusunda o kadar anlıyorumm ama Mac OS'u bir türlü çözemedim. TeArS sağolsun gönderdiği DVDyi deniyeceğim Mac OS nasıl birşeymiş :D )

Onun dışında benim seçimim Windows olurdu. Linux evet gerçekten güzel bir işletim sistemi güvenli ve kararlı ama Büyük Şirketler onu görmediği için bu Platformda bir Photoshop CS3 bir 3dsmax yada bir Crysis veya Call of Duty göremeyiz.

megaman

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Büyük şirketlerin ticari kaygıları sayesinde açık kaynaklı olması yüzünden Linux platformunda hiçbirzaman Photoshop CS3 3D Studio Max, Crysis veya Call of Duty göremeyiz. Haklı olarak onlar da para kazanmak zorundalar... Bu da açık kaynağın mantığına ters bir durum teşkil ediyor ;)

annttiigs

Profesör
Reaksiyon puanı
24
yaa arkadaslar kime gore neye gore guvenli Linux ?
yok kullanan yok ole ahim sahim seviyede ki millet zaman ayirsin da saldirsin !!!
ben de olsam cokluk olan yerde patlatrim bombayi ne geregi var kendi kendime bomba atmaya :D

soulmate

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
kesinlikle apple. ürünler güzel. işletim sistemi sorunsuz. virus yok. salak hatalar yok. arayüz hızlı. tigerda bile super pek cok ozellik var. vista nın 7 sene sonra yaptıgı.
mesela en cok kullanılan ozellik expose. ekranın her bir kosesine gorev atama gibi. tum pencereleri gor, calısanı one getir, dashboard u ac gibi. spotlight cok hızlı. oda yine vistanın caldıgı ozelliktir. ayrıca dock olayından bahsetmiyorum bile. ve tabiki dahili programlar. garageband iphoto gibi super yazılımların bulundugu ilife paket. offce den katkat hızlı ve işlevsel iwork, ayrıca control alt delete olmayan tek işletim sistemi. takıldıgı an force quit. ki ay da yılda bir sorun yasıyorum o da firefox ta cok sekme acarsam oluyor.
birde ilk aldıgımda macbook u en cok hosuma giden surukle bırak ile yuklenen programlardı. programlar disk gorunumunde iniyor. acıyoruz programı alıp uygulamalar menusune atıyoruz. ve bitiyor. install falan yok. bir iki rogramda var onlarda 10 saniyede bitiriyor zaten. bu arada 3. partide ne istendigini anlamıyorum. pek cok programın muadili yada kendisinin mac versiyonu mevcut. hatta office 2007'nin bile...

http://img299.imageshack.us/img299/8034/picture1rc4.png
http://img134.imageshack.us/img134/2266/picture2mt4.png
http://img149.imageshack.us/img149/1644/picture3am1.png
http://img247.imageshack.us/img247/82/picture4cc2.png

Ahmethz

Emektar
Emektar
Reaksiyon puanı
398
ikisi de birbirinden beter, ne diyelim çalışsın bilgisayarımız internete fln girelim film izleyelim idare edelim

lb.bingol

Profesör
Reaksiyon puanı
9
Vista'dan nefret ederim ama Leopard'dan iyidir.

turoksin0

Profesör
Reaksiyon puanı
0
leopard anladığım kadarıyla çok iyi değil ama vistadanda olumlu duyumlar almıyorum

canutopia

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bu güncelleme tiger içinde geçerli mi?
veya şöyle sorayım tigerin türkçesi var mı?

megaman

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Tiger' ın da Türkçe' si var elbete... Ancak Apple IMC (imece) Türkiye' de gereken desteği sağlamakta zorlanıyor biraz. Hem bu yüzden, hem de Tiger sistemlerde Türkçe dil paketi yüklendikten sonra Update alamamak kullanıcıları ingilizce kullanmaya itiyor.

Ayrıca forumdaki birçok kullanıcı Leopard' ı hiç kullanmadan sadece geçenlerde yayınlanan bir haberden dolayı Vista' ya tercih ediyor sanırsam. Tamam Leopard kötü bir çıkış yaptı belki ancak sanıldığı gibi kevgir de değil. Beğenmeyen arkadaşlar neye göre Windows' u tercih ettiklerini de bilirtebilirler mi?

ikxan

Doçent
Reaksiyon puanı
1
İşte hiçbir yerde görülmeyen geleceğin teknolojisi ;D​

360072yehdwid3.jpg

megaman

Doçent
Reaksiyon puanı
0
elmayı ye, pengueni besle, pencereyi temizle :p

BoSS

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Teknolojiye bak Red-Ray disk DH-VDV. Slogan hele mükkemmel.

-Elmayı Ye Pengueni Doyur Pencereleri Temizle

mozasur

Asistan
Reaksiyon puanı
1
valla leopard ı bilmiyorum ama vista harika onun gibisini görmedim lepardı kulanmadan bişey diyemem.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...