Aliexpress'ten nasıl alışveriş yapılır?

berkn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Free yazıyorsa free'dir, kaldı ki shipping ücreti olsa bile bunu alışveriş esnasında ödersin. Çinden kapıda ödemeli yada karşı ödemeli kargo göndermezler :)
Yine de satıcıyla irtibat kurmak en kesin cevabı almanı sağlar.
cevabınız için teşekkür ederim kargo ptt ye geçiyor ya acaba ptt te öyle bir ücret koyar mı diye endişeleniyorum ilk defa böyle bi yurt dışından alışveriş yapıyorumda :D

Kenpachi

Profesör
Reaksiyon puanı
25
cevabınız için teşekkür ederim kargo ptt ye geçiyor ya acaba ptt te öyle bir ücret koyar mı diye endişeleniyorum ilk defa böyle bi yurt dışından alışveriş yapıyorumda :D

Öyle bi olayla karşılaşmazsınız. Gonlunuz rahat olsun :)

Bepob

Profesör
Reaksiyon puanı
302
Beyler kulaklık almak istiyorum bi tane beğendim ilk sıralarda var q940 diye birde q140 serisi falan var acaba bunlar arasında ne fark vardır bugün sipariş geçmek istiyorum yardımcı olurmsuunuz.

Bepob

Profesör
Reaksiyon puanı
302
Beyler kulaklık almak istiyorum bi tane beğendim ilk sıralarda var q940 diye birde q140 serisi falan var acaba bunlar arasında ne fark vardır bugün sipariş geçmek istiyorum yardımcı olurmsuunuz.

Teknoartistik

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Arkadaşlar 1.35 dolarlık telefon kılıfı 2 dolarlık kargo ödenmez dimi ?

yucesezar

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
557
Ödemenin onaylanmasi uzun sürmesi normal mi ?
normal değil. ödemeyi yaparsın ve hemen para alınır ondan sonra ürün kargoya verilir tabi satıcı ürünü belirlenen süre de kargolamaz sa para iadesi istersin (bu hakkın doğar) normal şartlar da ürün vaktini kargoda ve gümrükte geçirir malum ptt de biraz yavaş olunca 40 günü falan bulur ama dediğim gibi ödemeyi hemen alırlar bu aliexpress'in en hızlı yaptığı şey.

Teknoartistik

Asistan
Reaksiyon puanı
4
normal değil. ödemeyi yaparsın ve hemen para alınır ondan sonra ürün kargoya verilir tabi satıcı ürünü belirlenen süre de kargolamaz sa para iadesi istersin (bu hakkın doğar) normal şartlar da ürün vaktini kargoda ve gümrükte geçirir malum ptt de biraz yavaş olunca 40 günü falan bulur ama dediğim gibi ödemeyi hemen alırlar bu aliexpress'in en hızlı yaptığı şey.
Şimdi yine baktım 6 saat oldu daha hâlâ onay bekleten ödeme diyor ödeme biçimi olarak alipay kullandim ondan mi acaba ?

yucesezar

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
557
Tamamdir oldu ikinci aşamaya gecti teşekkür ederim verdiğin bilgiler için 8 saat bekletti yaptı bu aralar bir yavaşlik var zaten bu sitede 39 gün koruma süresi diyor bakalım hızlı gelecek mi ?
Rica ederim.Kargo eline ulaşmadan alınan siparişi onaylama.

canhakangurdapx

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Ben 3 kere aldım 20 günde geldi en son aldığım 49 oldu hala gelecek [emoji16]

Teknoartistik

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Arkadaslar alınan bir ürünün takip numarası ile takipte aliexpress mobil uygulamadan görünüp kargo şirketlerinin sitesinden görünmemesi normal mi ?

berkn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
aliexpressten ilk alışverişlerim 20 günde falan gelmişti. Tekrar bi alışveriş yaptım 26 gün oldu daha hiç bir paket gelmedi acaba geldide bana ulaşamadılar mı ? Öyle bir durum olduğunda bir ptt bayine bırakırlar mı paketi ? birde siparişi onaylamadım kargoyu aldıktan sonra onaylamam gerekiyor herhalde. Yardımcı olursanız sevinirim.

yucesezar

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
557
Arkadaslar alınan bir ürünün takip numarası ile takipte aliexpress mobil uygulamadan görünüp kargo şirketlerinin sitesinden görünmemesi normal mi ?
Takip numarası işi şöyle;
20$'ın altında bir ürün almışsan genelde verilen takip numarası ürün çin'den çıkana kadar işe yarar. Uçağa bindikten sonrası olmaz.

yucesezar

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
557
aliexpressten ilk alışverişlerim 20 günde falan gelmişti. Tekrar bi alışveriş yaptım 26 gün oldu daha hiç bir paket gelmedi acaba geldide bana ulaşamadılar mı ? Öyle bir durum olduğunda bir ptt bayine bırakırlar mı paketi ? birde siparişi onaylamadım kargoyu aldıktan sonra onaylamam gerekiyor herhalde. Yardımcı olursanız sevinirim.
Herşey olabilir. siparişi onaylamayın gelmezse dispute açar para iadesi istersiniz.

Teknoartistik

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Takip numarası işi şöyle;
20$'ın altında bir ürün almışsan genelde verilen takip numarası ürün çin'den çıkana kadar işe yarar. Uçağa bindikten sonrası olmaz.
Kargo şirketlerinin sitesinden çıkması lazım aslında mobil uygulamada görünmesi garip geldi

Teknoartistik

Asistan
Reaksiyon puanı
4
17 track diye bir uygulama var onu indir ondan bak.
Böyle bir durum söz konusu hangi aşamada anlamadım ?
aeb3cc1502b50e535ed5adec23611499.jpg

Teknoartistik

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Shipped by air durumunda bulunan bir ürün kaç haftada elime geçer

Teknoartistik

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Arkadaşlar aynı şeyleri tekrar yazmaya başladı bir aksilik mi var acaba ?

4a77a2bc8679d54bc48e04149c69c4a9.jpg