Aliexpress'ten nasıl alışveriş yapılır?

Bu konuyu okuyanlar

Virility

Profesör
Reaksiyon puanı
120
Dostum anlıyorum ilk siparişin ama her adımına bu kadar kafa takmaya gerek yok. Gelirse onaylarsın gelmezse satıcıyla konuşup dispute açarsın.

Teknoartistik

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Dostum anlıyorum ilk siparişin ama her adımına bu kadar kafa takmaya gerek yok. Gelirse onaylarsın gelmezse satıcıyla konuşup dispute açarsın.
Benim birşeyi kafaya taktigim yok sadece bir olumsuzluk varsa satıcı ile irtibata geçip durumu çözmek için buradaki arkadaşlara yazıyorum onlarda sağolsun durumu açıklıyor sen yardımcı olmayacaksan neden böyle soru soran öğrenmeye çalışan insanları hep böyle sindirmeye çalışıyorsun gerek var mı ? Yok değil mi beğenmiyorsan yorum yazmassin olur biter kardeşim.

Virility

Profesör
Reaksiyon puanı
120
Benim birşeyi kafaya taktigim yok sadece bir olumsuzluk varsa satıcı ile irtibata geçip durumu çözmek için buradaki arkadaşlara yazıyorum onlarda sağolsun durumu açıklıyor sen yardımcı olmayacaksan neden böyle soru soran öğrenmeye çalışan insanları hep böyle sindirmeye çalışıyorsun gerek var mı ? Yok değil mi beğenmiyorsan yorum yazmassin olur biter kardeşim.
Anlayamadığın ve benim anlatmak istediğim şey sipariş kargoya verildikten sonra yapabileceğin tek şey verilen süre boyunca beklemek eğer olumsuz bir şey olursa satıcı verilen süre boyunca beklemeni isteyecektir. Eğer zamanında gelmezse diğer işlemler yapılır. Satıcının senin hatrına türkiyeye gelip gümrük işlerini halledecek hali yok. Ya da yanlış uçaktaysa uçağı durduracak hali yok.

Teknoartistik

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Anlayamadığın ve benim anlatmak istediğim şey sipariş kargoya verildikten sonra yapabileceğin tek şey verilen süre boyunca beklemek eğer olumsuz bir şey olursa satıcı verilen süre boyunca beklemeni isteyecektir. Eğer zamanında gelmezse diğer işlemler yapılır. Satıcının senin hatrına türkiyeye gelip gümrük işlerini halledecek hali yok. Ya da yanlış uçaktaysa uçağı durduracak hali yok.
Ya arkadaşım güzellikle söylüyorum yine anlamıyorsun ben satıcı gelip Türkiye'ye işlerimi halletsin gibi birsey söylemedim veya ima etmedim sen anlamadin nokta şu gümrükten çıkmadan müdahale etme şansı yok mu satıcının var belki benim adresim eksik, belki adam yanlış uçak vermek üzere, belki gümrük evraklarinda bir sorun yaşandı, belki sorumsuz bir gümrük memuru paketi kaybetti veya yanlış ülkeye yönlendirdi vs.. ben bunu demek istedim ama sırf laf olsun torba dolsun diye bana karşılık yazıyorsun şimdiye kadar kaç kişi binlerce sorun yaşamış bunlara hep birer tecrübe bunlara dikkate alarak alışveriş yapıyoruz degil mi sorun varsa erkenden müdahale etmek varken neden geç kalalım benim anlatmak istediğim kısım budur yorum yazmak zorunda değilsin iyi günler.

GamerB0Y

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Öncelikle Selamün Aleyküm.Bu gümrük konusunda bilgili değilim. Bu ürünü sipariş etsem gümrüğe takılır mı ?? Takılırsa ne kadar vergi öderim cevaplarsanız çok sevinirim :D
NOT= 81,88 Euro ediyor adamla konuşabilir fiyatı düşük yazmanı isteyebilirim.Farzedelim adam benim teklifimi kabul etmedi gümrüğe takılırsa ne kadar öderim ??

Tahmini Teslimat Zamanı

Tys23

Dekan
Reaksiyon puanı
1,229
Öncelikle Selamün Aleyküm.Bu gümrük konusunda bilgili değilim. Bu ürünü sipariş etsem gümrüğe takılır mı ?? Takılırsa ne kadar vergi öderim cevaplarsanız çok sevinirim :D
NOT= 81,88 Euro ediyor adamla konuşabilir fiyatı düşük yazmanı isteyebilirim.Farzedelim adam benim teklifimi kabul etmedi gümrüğe takılırsa ne kadar öderim ??

Tahmini Teslimat Zamanı
55-60 Lira ödersin.

GamerB0Y

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kardeş hiç yakalanmasam adamla konuşup fiyatı küçük göstersem öder miyim ?? Bu arada ilgilendiğin için ALLAH RAZI OLSUN KARDEŞİM. :D

aeroxum1903

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar merhaba bişey sormak istiyorum ben 30 - 40 veya 50 adet olmak üzere kalem nargile sipariş vericem bir sıkıntı yaşar mıyım gümrük konusunda bide kapıya kadar geliyormu kargo yoksa gümrükten gidip almamız mı lazım teşekkürler şimdiden

yodaro

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Aliexpress haricinde Banggood ve Gearbest de uygun fiyat verebiliyor. Hatta givingassistant'tan ilk kez alışveriş yapanlara 5$ Paypal'a gönderilecek şekilde tanımlanıyor.

Anlatımı şurda mevcut: Para İade

Yani 0.01 dolarlık alışveriş yaparak 5$ kazanabilirsiniz.

Teknoartistik

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Arkadaşlar bana acil bi yardım edin takipli postal geldi ama satıcı ismimi yazmadığı için geri iade olma ihtimali varmış ptt görüştüğümde çin postası ismini sisteme eklerse gönderiniz teslim edilir yoksa dağıtıcının insafina kalmış gelebilirde gelmeyebilirde dedi sizce ne yapmalıyım şaşırdım kaldım :( @yucesezar

yucesezar

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
557
Arkadaşlar bana acil bi yardım edin takipli postal geldi ama satıcı ismimi yazmadığı için geri iade olma ihtimali varmış ptt görüştüğümde çin postası ismini sisteme eklerse gönderiniz teslim edilir yoksa dağıtıcının insafina kalmış gelebilirde gelmeyebilirde dedi sizce ne yapmalıyım şaşırdım kaldım :( @yucesezar
Yaşadığın bölge PTT 'sine git. Takip numarası nı göster olmazsa satıcıya mesaj at dispute açmakla tehdit et ama sulh ile halletmeye çalış.

Teknoartistik

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Yaşadığın bölge PTT 'sine git. Takip numarası nı göster olmazsa satıcıya mesaj at dispute açmakla tehdit et ama sulh ile halletmeye çalış.
buraya kadar gelir mi acaba paket suanda istanbul basaksehir pim de Satıcıya mesaj attım ne istiyorsun diyor adımı soyadımı sisteme kaydettir dedim daha mesaj atmadı birde paketin üstünde cep numaram yazıyor ordan arayıp ulaşma ihtimalleri yok mu acaba ?

Memento Morx105

Asistan
Reaksiyon puanı
48
Gençler aliexpressten telefon siparişi felan ederseniz bazıları gümrükten geçemeyebiliyor dikkatinize

Tys23

Dekan
Reaksiyon puanı
1,229
Aliexpress değil'de Ebay'i tercih edin. Daha hızlı kargo en azından.

yucesezar

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
557
buraya kadar gelir mi acaba paket suanda istanbul basaksehir pim de Satıcıya mesaj attım ne istiyorsun diyor adımı soyadımı sisteme kaydettir dedim daha mesaj atmadı birde paketin üstünde cep numaram yazıyor ordan arayıp ulaşma ihtimalleri yok mu acaba ?
Var. Ben adresi yanlış vermiştim postacı beni aradı doğru adresi verdim getirdi eve.

Teknoartistik

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Var. Ben adresi yanlış vermiştim postacı beni aradı doğru adresi verdim getirdi eve.
Sabah pttden birisiyle görüştüm sistemde de ismim görünmüyormus paketin üstünde de yazmazsa sıkıntı olur dedi ukim ile görüş eklerler belki dedi sonrada üzerinde numaran yazıyorsa sıkıntı olmaz. Bakalım dedigini bir deneyim inşallah getirirler bu arada satıcı mesajlara cevap vermiyor dispute actiracak bana.

Teknoartistik

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Sabah pttden birisiyle görüştüm sistemde de ismim görünmüyormus paketin üstünde de yazmazsa sıkıntı olur dedi ukim ile görüş eklerler belki dedi sonrada üzerinde numaran yazıyorsa sıkıntı olmaz. Bakalım dedigini bir deneyim inşallah getirirler bu arada satıcı mesajlara cevap vermiyor dispute actiracak bana.
Kargom bugün elime ulaştı postacı zile basıp aşağı çağırdı ismimi yazmazsa bir dahakine gelmez diye uyardı ve teslim etti kargosunu alamayan arkadaşlar paketin üstünde cep numaranız yazıyorsunuz alabilirsiniz ama bazı postacılar kıllık yapıyor vermiyor ama hakkınız var bunu bilin @yucesezar yardıminiz için teşekkürler.

yucesezar

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
557
Kargom bugün elime ulaştı postacı zile basıp aşağı çağırdı ismimi yazmazsa bir dahakine gelmez diye uyardı ve teslim etti kargosunu alamayan arkadaşlar paketin üstünde cep numaranız yazıyorsunuz alabilirsiniz ama bazı postacılar kıllık yapıyor vermiyor ama hakkınız var bunu bilin @yucesezar yardıminiz için teşekkürler.
Çok sevindim, ne almışsan hayırlı olsun. Güle güle kullan.

Seherbyzt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Rica etsem bana bir konuda yardimci olur musunuz?

Seherbyzt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
aliexpress de bi birşey alacagim ama küçük ucuz birşey yanliz farklı saticilardan Ama ayni sepette onay vereceğim olurmu.yoksa ilk saticidan aldigim ürünün parasini ödeyip onaylayip sonra diğer saticidan başka ürününü alip tekrar ayni işlemi yapmam mi gerek.yani farkli saticilardan aldigim farkli ürünleri ayni sepet içinde ödemesini yapsam onaylasam gelirmi .yoksa her urun ayri ayri mi gönderilir uzun oldu kusura bakmayin

yucesezar

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
557
aliexpress de bi birşey alacagim ama küçük ucuz birşey yanliz farklı saticilardan Ama ayni sepette onay vereceğim olurmu.yoksa ilk saticidan aldigim ürünün parasini ödeyip onaylayip sonra diğer saticidan başka ürününü alip tekrar ayni işlemi yapmam mi gerek.yani farkli saticilardan aldigim farkli ürünleri ayni sepet içinde ödemesini yapsam onaylasam gelirmi .yoksa her urun ayri ayri mi gönderilir uzun oldu kusura bakmayin
Ayrı ayrı gelir.

yucesezar

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
557
Bir cardboard'da ben aldım artık bekleyeceğiz 30 gün :)

SmH51

Profesör
Reaksiyon puanı
61

Farklı satıcılardan yaptığınız siparişler aynı anda ödeme yapabilirsiniz ancak ürünler ayrı ayrı satıcılardan kargolandığı için ayrı ayrı gelir.

erdignss

Doçent
Reaksiyon puanı
84
3 kılıf aldım biri aynı fotoğraflardaki gibi çok iyi şekilde geldi diğerinin her yeri çizikti para iadesi aldım bi tanesi de yolda geliyor

Lewaaa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Selamun Aleyküm ben aliexpressten krampon alacağım 66$ bu ürün gümrükten geçer mi ?? Tahminen ne zaman gelir

Lewaaa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Amazon veya ebay nasıl ?? Güvenirlik veya kapıda ödeme var mı

Son mesajlar