AKK sonrası hız için destek!

Bu konuyu okuyanlar

defectboy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar müşteri hizmetlerini aradım ve aldığım bilgiye göre TTNet 1 hafta süreyle akk sonrası hızı 3 mbit e çıkarmış fakat sonrasında tekrar 1 yapmışlar. Tepkilere göre büyük ihtimalle tekrar 3 e çıkaracaklardır. O yüzden elbirliği yaparsak ve iletisim@ttnet.com.tr adresine mail atarak veya http://www.ttnet.com.tr/web/386-1744-1-1/tur/destek/destek_-_bize_ulasin/bireysel_musteriler_icin adresinden form doldurarak sıkıntıyı bildirelim ve en azından 3 olmasını isteyelim. İnşallah başaracağız :)

MxL

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Aslinda hicbir sekilde boyle bir kisitlama olmamasi lazim. Adamlar musterileri ne hale getirdiler. Artik musteriler kota kalkmasin bile demiyor, bari 3 mbps olsun diyor.

defectboy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Aslinda hicbir sekilde boyle bir kisitlama olmamasi lazim. Adamlar musterileri ne hale getirdiler. Artik musteriler kota kalkmasin bile demiyor, bari 3 mbps olsun diyor.

aslında bakarsan bizim millete az bile. Çünkü herşeyde olduğu gibi bunda da b*kunu çıkarıyorlar işin. Adama 8 mbit veriyorsun adam 1 tb download yapıyo iyi bişi yapmış gibi bi de ttnet e şöyle yaptım böyle yaptım diye ilan veriyo. Türkiye'de altyapının yetersiz olduğunu bilmeyen yok böyle insanlar yüzünden de mecburen uygulamaya kondu bu. Uygulamaya ben de hak veriyorum fakat sonrasındaki hız gerçekten komik 1 mbit bizimle alay edildiğinin göstergesi bence. Olay burda saçma oluyo ya kotayı 150 gb ve üzerinde yapmalılar ya da akk sonrası hızı 3 mbit ve üzerinde yapmalılar.

skys

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
11
aslında bakarsan bizim millete az bile. Çünkü herşeyde olduğu gibi bunda da b*kunu çıkarıyorlar işin. Adama 8 mbit veriyorsun adam 1 tb download yapıyo iyi bişi yapmış gibi bi de ttnet e şöyle yaptım böyle yaptım diye ilan veriyo. Türkiye'de altyapının yetersiz olduğunu bilmeyen yok böyle insanlar yüzünden de mecburen uygulamaya kondu bu. Uygulamaya ben de hak veriyorum fakat sonrasındaki hız gerçekten komik 1 mbit bizimle alay edildiğinin göstergesi bence. Olay burda saçma oluyo ya kotayı 150 gb ve üzerinde yapmalılar ya da akk sonrası hızı 3 mbit ve üzerinde yapmalılar.

Dostum çok yanlış düşünüyorsun. Ben istediğim kadar indiririm bu kimseyi alakadar etmez.Dediğin gibi altyapı yetersiz madem biz neredeyse en pahalı interneti kullanıyoruz güçlendirsinler ozaman kardeşim bu kadar para alıyorlarsa güçlendirsinler bahane olamaz bu. Bana 8 mb internet veriyor ve buda sınırsız diyorsa 1 tbda indiririm 10 tbda indirim.

CEZALAND

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Dostum çok yanlış düşünüyorsun. Ben istediğim kadar indiririm bu kimseyi alakadar etmez.Dediğin gibi altyapı yetersiz madem biz neredeyse en pahalı interneti kullanıyoruz güçlendirsinler ozaman kardeşim bu kadar para alıyorlarsa güçlendirsinler bahane olamaz bu. Bana 8 mb internet veriyor ve buda sınırsız diyorsa 1 tbda indiririm 10 tbda indirim.
Peki dediğin şeye şöyle bir örnek ile karşılık vereyim;
Bakkala gittin ve A marka bir çikolata alacaksın ama bakkalda sadece 50 adet var, 51 adet alda görelim.

skys

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
11
Peki dediğin şeye şöyle bir örnek ile karşılık vereyim;
Bakkala gittin ve A marka bir çikolata alacaksın ama bakkalda sadece 50 adet var, 51 adet alda görelim.

Ne alakası var dostum benim söylediğim olayla. Ben arkadaşa cevap vermedim. He şu an indirebilirmiyim öyle birşey indiremem bunu zaten herkez biliyor.Normalde olması gerekeni anlattım arkadaşa. He altyapı olayınada diyorsan çok basit bir örnek olur seninki ttnetten bahsediyoruz burda öyle iki üç şirketede internet veren telekomlardan değil

CEZALAND

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
TT'nin bir bakkal olduğunu düşünürsek ve bu bakkal'ın tek müşterisi biz olmadığımızı düşünürsek stoklarını eşit sayıda paylaştırmak zorunda olduğu için olan 50 çikolatasını bir kişiye veremez.

Şuanda tt'yi savunmamın tek sebebi biz 200gb'ı geçemezken milletimizin TB'larca indirme yapması insana çok koyuyor...

MasterFather

Profesör
Reaksiyon puanı
59
TT'nin bir bakkal olduğunu düşünürsek 1 tl'lik çikolatayı bize 10 tl'ye satıyor.İçinde bulunması Geren çikolata miktarı 100 gram.Ttnet sattığı çikolata 10 gram gelmiyor.Burdan çıkan sonuç:Hem Kazıkçı Bakkal Ttnet Hemde Sahtekar.

re13el

Dekan
Reaksiyon puanı
114
TT'nin bir bakkal olduğunu düşünürsek ve bu bakkal'ın tek müşterisi biz olmadığımızı düşünürsek stoklarını eşit sayıda paylaştırmak zorunda olduğu için olan 50 çikolatasını bir kişiye veremez.

Şuanda tt'yi savunmamın tek sebebi biz 200gb'ı geçemezken milletimizin TB'larca indirme yapması insana çok koyuyor...

Sen 200gb indirme bende indiremem her ay zaten emin ol bir çok kullanıcı bir yerden sonra indirmeyecektir. Ancak şu varki 50 gb internet sadece internetten dizi izlesen bile dolabilir ama o kişi gidipte terabayta çıkmaz. O seviyeye gelicek çok fazla kişi yoktur. Normal kullanıcı için hızı düşürüyorsa bile 1mbit gibi 6-7 yıl öncesinin hızına düşüreceğine 3-4 mbit hıza düşürüp en azından düzgün bir şekilde internete girmemizi sağlayabilir.

serkay1578

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Bu Ttnetin uygulaması değil ama sorun orda.Btk nın dayatması

defectboy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sen 200gb indirme bende indiremem her ay zaten emin ol bir çok kullanıcı bir yerden sonra indirmeyecektir. Ancak şu varki 50 gb internet sadece internetten dizi izlesen bile dolabilir ama o kişi gidipte terabayta çıkmaz. O seviyeye gelicek çok fazla kişi yoktur. Normal kullanıcı için hızı düşürüyorsa bile 1mbit gibi 6-7 yıl öncesinin hızına düşüreceğine 3-4 mbit hıza düşürüp en azından düzgün bir şekilde internete girmemizi sağlayabilir.

ben de aynısından bahsediyorum zaten sorun adil kullanımın uygulanması değil sorun hızın çok düşük olması 1 mbit aşırı derece komik bi hız bi filmin inmesi 1.5 saat sürüyo çok komik ki filmle aynı sürede iniyor. hızın en azından 3 olması gerekli bence kota da 50 değil 100 olmalı

Uğurcan7

Asistan
Reaksiyon puanı
1
benim internet 2011 de hep 2-3 mbit ti 400 gb yi aşıyordum her ay (hiç farketmiyorsun aşıyor) sonra ttneti aradım birgün ufak bir hız düşüklğü sonrasında aramaz olaydım a... o gün bugündür 150 gb nin üstüne çıkamadım.17 gblik bir dosya 5 günde iner mi? insaf ttnet insaf !!! 1 mbit olsa yine razıyım ama nasıl bir gıcıksa bu tuttumu bırakmıyor peşimi.

feafert

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Adil kullanım kotası yanlış bir uygulama isteyen istediği kadar indirir . Alt yapın yetersizse altyapını güçlendir o zaman. Her ay nasıl faturayı tahsil etmesini biliyorsan aldığın paranın hakkını da vereceksin. Sözleşmelerin arkasında dolanmayacak kullanıcıya ayıplı hizmet vermeyeceksin.

MxL

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Aslında şöyle daha önce internet sağlayıcılarında bu 'adil kullanım kotası' (!) sistemini takip edebilecek otomatik yazılım, sistemler yoktu. Çalışanlar listede göz gezdirirken aşım yapanlara rastladıklarında hızları düşürüyorlardı. Kesinlikle doğru internet fiyatları diğer ülkelerin çok üzerinde, hızlar ise diğer ülkelerden çok aşağıda. Müşterilerden elde edilen gelirler ile çok iyi alt yapı oluşturulabilinir, kaldı ki bütün servis sağlayıcıları yurtdışına ve Türk Telekom'un tekeline bağlı durumda.

Kötüye kullanım (bağlantının paylaştırılması vb) için illa ki bir 'adil kullanım' sağlanmak istiyorsa tarifedeki download hızının 20x daha fazla bir hız alanı verilmesi gerekir. Örneğin 8192 kbps (8 MBIT) kullanan bir müşterinin aylık adil kullanım kotasının 163,840 GB olması gerekir. Limitin aşılması durumunda ('limitsiz' pakette limit ifadesinin geçmesi ne kadar mantıklı ise) download/upload hızı en fazla %50 kadar düşmelidir.

Şu anda TTNET'ten bahsedecek olursak NETLIMITSIZ (8 MBIT) veya diğer sınırsız paketinde bulunan müşterilerin herkes iki hafta dolmadan 50 GB'ı aşacağını biliyor. Ortalama olarak ise bu paketin fiyatı 8 MBIT için 61 TL civarında. Ancak hız düştüğünde görülebilen en yüksek download hızı 1024 KBPS, e peki 1 mbit internet paket fiyatı 29 TL değil mi? Müşteriler neden ilave olarak 1 mbit kullanacaklarsa 32 TL ödesinler.

Artık 'limitsiz' şeklinde konuşulup 'limitli' durumda olmasını tartışmayı geçtik. 'Adil' olarak adlandırılan pakette/uyduruk sistemde neden 'parayı veren düdüğü çalar' olarak sistem yürüyor? Neden servis sağlayıcısı aynı hizmet için isterseniz 'profesyonel' pakete geçebilirsiniz, onda adil (!) kullanım kotası yok diyor? Buna da 115 TL gibi ücret istiyor.

Bu şekilde kapitalist düzen servis sağlayıcılarının arasında devam ederse yakında özel site ücretlendirmeleri çıkar. 'Değerli müşterimiz, siz standart erişim paketindesiniz. Bu pakette Shiftdelete.net alan adı yer almamaktadır. Dilerseniz aylık 20 TL fark ile Premium pakete geçebilir veya tek seferlik ziyaret için faturanıza ilave 3 TL yansıtabilirsiniz'.

Saygılar.

dreamnreal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Annelerimiz düşük not alınca bize komşunun oğlu Mehmet'i gösterirlerdi..TTnet'te bizim düşük not almış halimiz.Diğer ülkelere bakmak için yüz olması lazım.Zaten neden Türk Telekom ki? Arap Telekom deyin bitsin.Ulan bilmem kaç milyonluk japonya şuanki 8mbit gibi bir hızı kullanıcılara vermiyor bile.Holanda 1mbit neti bedavaya veriyor.E 1mbit net kullanmak çoğunlukla telefonlara girenler için.Türkiye 20-30 milyonluk internet kullanıcısının olduğu bir ülkedir diye tahmin ediyorum.Sen 60 milyon fatura sokarsan bu kullanıcıya en azından kısıtlama koyma bari.Hadi koydun diyelim 8 kat azalmanın alemi ne? Küfür bile edemiyorum dilim damağım kurudu.

ediz563

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Her hafta 2 720p film ve 2 720p dizi bölümü indirsen 40 GB ediyor 1 ayda zaten.

MxL

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Annelerimiz düşük not alınca bize komşunun oğlu Mehmet'i gösterirlerdi..TTnet'te bizim düşük not almış halimiz.Diğer ülkelere bakmak için yüz olması lazım.Zaten neden Türk Telekom ki? Arap Telekom deyin bitsin.Ulan bilmem kaç milyonluk japonya şuanki 8mbit gibi bir hızı kullanıcılara vermiyor bile.Holanda 1mbit neti bedavaya veriyor.E 1mbit net kullanmak çoğunlukla telefonlara girenler için.Türkiye 20-30 milyonluk internet kullanıcısının olduğu bir ülkedir diye tahmin ediyorum.Sen 60 milyon fatura sokarsan bu kullanıcıya en azından kısıtlama koyma bari.Hadi koydun diyelim 8 kat azalmanın alemi ne? Küfür bile edemiyorum dilim damağım kurudu.

Hiç sormayın bile. Nasıl olsa ne kadar zam gelse de, ne kadar fiyat pahalı olsa da herkes sesini çıkarmıyor; ödüyor! Müşterileri bağlıyorlar 3 dakikalık kısa telefon konuşmalarıyla, çağrı merkezindeki bilgili kısım sadece teknik departmandakiler. Gerisi tamamen hikaye, bilgisayarınıza virüs var, hattınız desteklemiyor tüm klişeler bu...

dreamnreal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
He şunuda demeden edemeyeceğim.Yasal indirme denen bir şey var.Stream'den 40liraya oyun alıyorsun oyunu yükleyemiyorsun :D ben hiç kullanamdım stream falan nedir bilmem.Ama dizi izlerim.bir dizi 700mb en az.Evimde 3 bilgisayar var.Her gün 3pcden toplam 5gb çıksa 10 günde bitiyor.Artık uzaydan küfür getirmeye başladım ttnet için

MxL

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
He şunuda demeden edemeyeceğim.Yasal indirme denen bir şey var.Stream'den 40liraya oyun alıyorsun oyunu yükleyemiyorsun :D ben hiç kullanamdım stream falan nedir bilmem.Ama dizi izlerim.bir dizi 700mb en az.Evimde 3 bilgisayar var.Her gün 3pcden toplam 5gb çıksa 10 günde bitiyor.Artık uzaydan küfür getirmeye başladım ttnet için

Steam'den bahsediyorsunuz sanırım. Elbette haklısınız 2-3 oyun satın alıp çevrimiçi olarak indirseniz limiti çoktan aşmış oluyorsunuz. Hayır zaten servis sağlayıcısının amacı gerçekten adil bir kullanım sağlamak değil ki. 'Profesyonel' pakete yükseltmenizi sağlayarak 61 TL yerine sizden 115 TL almak.

myingilizce

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bakkaldan çikolatanın hepsini aynı anda almıyorsun ki zaten, bir gün on tane, ikinci gün yine aynı sonra beşinci gün geliyor 50 tane çikolata aldın, bakkal yarın gelip tekrar çikolata alacağını biliyor ve parasını da zaten veriyorsun bedava değil ama sen gidince sana kalmadı, yada sadece bir tane alabilirsin diyebilir mi? Hazırlığını ona göre yapacaksın ve yedekte bulunduracaksın..

Zaten bu kota sadece ilk 10-15 gün için daha sonra bu ülkede interneti kim kullanıyor.. ilk on gün herkes 8 mbit ile indirme yaparken 10 gün sonra, herkes 1 mbite inince aradaki hız kime kalıyor????

dreamnreal

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Steam'den bahsediyorsunuz sanırım. Elbette haklısınız 2-3 oyun satın alıp çevrimiçi olarak indirseniz limiti çoktan aşmış oluyorsunuz. Hayır zaten servis sağlayıcısının amacı gerçekten adil bir kullanım sağlamak değil ki. 'Profesyonel' pakete yükseltmenizi sağlayarak 61 TL yerine sizden 115 TL almak.

Aynen hocam.Bakırköy'de oturuyorum apartmanda uydunet var 3mbit akksiz 50lira:D hepsi aynı şeyin laciverti.Apartmandan 1 kişiyle ortaklaşa net almayı düşünüyorum illegal legal farketmez artık ne olursa olsun

enrooy

Profesör
Reaksiyon puanı
14
Aslında şöyle daha önce internet sağlayıcılarında bu 'adil kullanım kotası' (!) sistemini takip edebilecek otomatik yazılım, sistemler yoktu. Çalışanlar listede göz gezdirirken aşım yapanlara rastladıklarında hızları düşürüyorlardı. Kesinlikle doğru internet fiyatları diğer ülkelerin çok üzerinde, hızlar ise diğer ülkelerden çok aşağıda. Müşterilerden elde edilen gelirler ile çok iyi alt yapı oluşturulabilinir, kaldı ki bütün servis sağlayıcıları yurtdışına ve Türk Telekom'un tekeline bağlı durumda.

Kötüye kullanım (bağlantının paylaştırılması vb) için illa ki bir 'adil kullanım' sağlanmak istiyorsa tarifedeki download hızının 20x daha fazla bir hız alanı verilmesi gerekir. Örneğin 8192 kbps (8 MBIT) kullanan bir müşterinin aylık adil kullanım kotasının 163,840 GB olması gerekir. Limitin aşılması durumunda ('limitsiz' pakette limit ifadesinin geçmesi ne kadar mantıklı ise) download/upload hızı en fazla %50 kadar düşmelidir.

Şu anda TTNET'ten bahsedecek olursak NETLIMITSIZ (8 MBIT) veya diğer sınırsız paketinde bulunan müşterilerin herkes iki hafta dolmadan 50 GB'ı aşacağını biliyor. Ortalama olarak ise bu paketin fiyatı 8 MBIT için 61 TL civarında. Ancak hız düştüğünde görülebilen en yüksek download hızı 1024 KBPS, e peki 1 mbit internet paket fiyatı 29 TL değil mi? Müşteriler neden ilave olarak 1 mbit kullanacaklarsa 32 TL ödesinler.

Artık 'limitsiz' şeklinde konuşulup 'limitli' durumda olmasını tartışmayı geçtik. 'Adil' olarak adlandırılan pakette/uyduruk sistemde neden 'parayı veren düdüğü çalar' olarak sistem yürüyor? Neden servis sağlayıcısı aynı hizmet için isterseniz 'profesyonel' pakete geçebilirsiniz, onda adil (!) kullanım kotası yok diyor? Buna da 115 TL gibi ücret istiyor.

Bu şekilde kapitalist düzen servis sağlayıcılarının arasında devam ederse yakında özel site ücretlendirmeleri çıkar. 'Değerli müşterimiz, siz standart erişim paketindesiniz. Bu pakette Shiftdelete.net alan adı yer almamaktadır. Dilerseniz aylık 20 TL fark ile Premium pakete geçebilir veya tek seferlik ziyaret için faturanıza ilave 3 TL yansıtabilirsiniz'.

Saygılar.
Al benden de o kadar.

defectboy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Aynen hocam.Bakırköy'de oturuyorum apartmanda uydunet var 3mbit akksiz 50lira:D hepsi aynı şeyin laciverti.Apartmandan 1 kişiyle ortaklaşa net almayı düşünüyorum illegal legal farketmez artık ne olursa olsun

aynen ben de uydunete geçmeyi düşünüyorum en azndan 1 mbit saçmalığı yok. Bütün ay 3 ile bağlanırm zaten ttnet 4 veriyo en fazla 50 yi geçtikten sonra 3 mbit birden düşeceğine bütün ay 1 mbit düşük olsun daha iyi :D

uNerreicht

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Paketin ismi " Sınırsız " ee daha nasıl sınır koyabiliyo ?

BrknEs

Dekan
Reaksiyon puanı
166
sıkıldım ttnetten vallahi çağın dışında kalıp ineternetsiz mi yaşasam ne yapsam bilemedim arkadaş :S

k3kin

Asistan
Reaksiyon puanı
1

düşünceye bak. sana kalsa karneyle versinler interneti. ne kadar geri kafalı insanlar var yahu. hiç download yapmadığını ama görüntülü eğitim alan birini düşün her dersini izlediği canlı yayınlar yada kayıtlardan takip eden. sadece bu kadarla bile 1 ayda 250-300gb kota doldurulabilir rahatlıkla günümüzde 300-500 gb lık kullanım standarttır. bu yarın 1 tb olur öbür gün 5 tb olur. 1999 yılında 1 gb download yapmak yetiyordu belki ama zaman geçiyor şartlara ayak uydurmalı. ttnet in kısıtlama yapmak yerine aldığı o kdar paraya karşılık altyapısını geliştirmesi gerekir kalki zaten günümüzde intertin sıkışıklığı kısıtlanmasını gerektiren bir durumda yok. ttnetin iş güzarlığı ve açgözlülüğü sadece. o yüzden bilip bilmeden yorum yapmaktan kaçının lütfen.
not: isteyen b.kunuda çıkarır ölüsünü dirisinide kullanır kimse buna çıt diyemez özgür bir ülkedeyiz kuzey kore değil burası.

Mert Ahmet

Dekan
Reaksiyon puanı
41
kullanmayin abi bu isin cozumu bu bnm bu ay bitiyor yeni sozlesme de yapmayacagim

UgurABA

Dekan
Reaksiyon puanı
15
10 Gündür bu akk yüzünden acayip sövüyorum bu ttnete.

Son mesajlar