Akıllı telefon alacaklara ALTIN ÖNERİLER

Bu konuyu okuyanlar

astegon

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,361
Bugünün teknolojisi bu kadar. Daha iyisi olmadıktan sonra adamlar nereden çıkarıp sunsunlar sana. Bunun tüketim boyutu ile falan ne alakası varsa. 1 hafta dayanacak piller gelişti de adamlar zorla 24 saat dayanan telefon satıyormuş gibi konuşuyorsunuz. Ben Nexus 4'ü örnek olarak verdim. Note 2'nin pili Nexus'un pilinin 1.5-1.7 katı falan. Zaten bekleme modunda bırakırsanız ya da sadece konuşma için kullanırsanız o dayanmıyor dediğiniz akıllı telefonlar 4-5 gün dayanıyor. Kullandığınızda tabi ki pili tüketecek alet. Sizinki de aynı ben arabayı sürdüm, içinde 3000-V8 motor var ama benzin bitti demek gibi. Neden acaba?

Buyrun Note 2'nin neredeyse yarısı kadar pili olan Nexus 4 bekleyerek ne kadar dayanmış:
b0PkN58.png

Şimdi neden beklemeyi sunuyorsun ki demeyin bana. Akıllı olmayanlar telefonların yaptığı bu çünkü. Akıllı telefon alıyorsanız kullanacaksınız. Kullandığınız zaman pil bitiyor diye de şikayet etmeyeceksiniz. Sabah dolu olarak elinize aldığınız telefon eğer geceyi çıkarıyorsa o telefon bugün için iyidir. Sizi yarı yolda bırakmaz. Geceden geceye doldurur sorunsuz kullanırsınız.

Hocam "Bugünün teknolojisi bu kadar" demek bence topu taça atmaktır. Bugünün teknolojisi bu değil. Ama bunun değişimi kolay olmuyor. Koca koca fabrikalar büyük meblağlarda yatırımlara girişmeleri lazım. Buna da pek yanaşmıyorlar çünkü mevcut piller 2 sene içerisinde her gün şarj-deşarj olmalarından dolayı ilk alındığı günkü gibi özelliklerini hızla kaybediyorlar. Bugün hangi mobil cihazın pili 10 sene gidiyor bana söyleyebilir misin?

Tabii ki de akıllı telefonu kullanmak lazım ama bu pil teknolojisi değişmeden daha doğrusu YAYGINLAŞMADAN akıllı telefonlarımızla beraber şarj aleti - usb kablosu bol bol taşırız yanımızda. O olmadı insanlara sorarız şarj aleti ya da kablosu için.

Aslında ilk paragrafta da dedim, teknoloji geliştirildi ve hazır ama ilgili sebeplerden dolayı public hale getirmiyorlar...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Bakıyorum işi bilenler ya da öyle sananlar BOL AHKAM KESMİŞ. Hem de COPY & PASTE ile.
Bre insaf! Adam en azından uğraşmış bildiklerini "aman siz siz olun şunlara dikkat edin" diye uğraşıp yazmış.
Burası ne? FO-RUM...
Ne işe yarar ? Bilgi paylaşımına, yardımlaşmaya...
UKALALIĞA DEĞİL.
YOU SEE ?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
konuyu açan arkadaş birşey bilmiyor yazık bide millete akıl dağıtıyor her paragrafta da bir üsttekini eklemiş sanki error_log yazdırıyor mübarek :D

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadaşlar bana maksimum 1300Tl ye kadar alabileceğim en iyi akıllı telefon (Android) önerisinde bulunur musunuz ?
Şimdiden teşekkürler :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Bu ne yaaa madde de madde
Bakin onerdigim telefonlar;
1.Samsung A7 telefonu yeni model ve oldukca ise yarar bir telefon. 👍

2.Sony xperia z2 veya z3 super ve en cok oyun yuklenebilen telefonlardan biri ayrica deniz altinda da cekim yapabilio ancak a7 kadar buyuk olmadigi icin cok da umurlarinda degil ama ozellikler super 😱

3.Ve son onerim
Memnun kalamayacaginiz telefonlardan biri
Dokunmatik olmayan basit telefonlar
Okuz gibi kocaman telefonlardan

Neden derseniz kocaman telefonlarda da cok kucuk dokunmatik olmayan telefonlarda da kolay oyun oynanmiyor

Dikkate alip okudilugunuz icin tskk