Telefon Ekranının TV'ye Aktarılması

Bu konuyu okuyanlar

Entürkteynment

Doçent
Katılım
10 Kasım 2015
Mesajlar
532
Reaksiyon puanı
167
Puanları
43
Laptop’dan Tv’ye görüntü aktarma olanağı sunan HDMI kablo, aynı olanağı Android işletim sistemli cep telefonlarına sunmaktadır.
Cep telefonlarının son yıllarda akıllı olması ile birlikte TV’lerde akıllı olmaya başladı. Televizyonlara gelen Smart TV gibi ekstra özellikler ile tvler artık sadece dizi izlemekten çıktı. Smart TV üzerinden wifi bağlantısı kullanarak youtube adresine girebilir, film izleyebilirsiniz. HDMI teknolojisini kullanarak Laptop ve Akıllı telefonlarınızı bağlayabilir ve boş günlerinizde televizyonunuz ile canınızın sıkılmasını önleyebilirsiniz.
control-android-on-pc.jpg


HDMI Kablo ile Android ekranı TV’ye nasıl aktarılır ?
HDMI kablo hem ses, hem de görüntüyü aktarabildiği için akıllı telefonlarda da kullanılması mümkün. Ancak bunun için akıllı telefonlara özgü micro usb ve HDMI çıkışlı bir kablo almanız gerekecek. Telefon çıkışınız micro usb değilse de internette biraz araştırma yaparak telefonunuza uygun kabloyu rahatlıkla bulabilirsiniz.

Kablosuz,Android Ekranı TV’ye yansıtmak:

DLNA Teknolojini kullanarak Android cep telefonunuzu kablosuz bir şekilde TV’ye aktarabilirsiniz.Fakat bu yukarıdaki anlattığımız kablolu bağlantıya göre daha kısıtlı imkanlar sunuyor. Yani görüntüyü tamamen aktaramıyoruz. Fakat içindeki dosyalara ulaşıp onları açabiliyoruz. Bunu gerçekleştirmek içinde evinizde kablosuz ağ olmalı. 2 cihazı da bu ağa bağlayarak bağlantı işlemini gerçekleştirebiliriz.Aynı zamanda Samsung cihazlar için Allshare uygulamasını açarak da bunu gerçekleştirme imkanınız bulunuyor. Fakat bu özelliği kullanmak için televizyonunuz bu uygulamayı destekleyecek teknolojiyi bulundurması gerekiyor.

 

ugurdmir

Öğrenci
Katılım
11 Şubat 2016
Mesajlar
68
Reaksiyon puanı
4
Puanları
8
kablosuz bağlanmak varken kabloya gerek yok :) destekleyen telefon ve televizyon modellerinde bu özelliği kullanmak keyifli oluyor..
 

Son mesajlar

Üst