Soru Açılış Sırasında Alınan Hata

Bu konuyu okuyanlar

fixit

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
ewfwefwefwef.png

Bilgisayar açılış sırasında yukarıda ki hatayı veriyor ve açılmıyor. Bilgisayarda hem SSD hem de HDD var. BIOS ekranında işletim sisteminin kurulu olduğu SSD ''HDD0: PS3111'' şeklinde gözüküyor. HDD'de sorun yok o doğru bir şekilde gözüküyor. Bilgisayarın marka ve modeli Acer Nitro 5. Sorun nedir?

Çözüm
Ekli dosyayı görüntüle 156626

Bilgisayar açılış sırasında yukarıda ki hatayı veriyor ve açılmıyor. Bilgisayarda hem SSD hem de HDD var. BIOS ekranında işletim sisteminin kurulu olduğu SSD ''HDD0: PS3111'' şeklinde gözüküyor. HDD'de sorun yok o doğru bir şekilde gözüküyor. Bilgisayarın marka ve modeli Acer Nitro 5. Sorun nedir?
PS3111 bir kontrolcüdür ve büyük bir ihtimalle SSD'nin depolama alanı bozuldu. USB'ye Windows yazdırdıktan sonra SSD kurulum ekranında gözüküyorsa formatlamayı deneyebilirsiniz ki büyük bir ihtimalle gözükmüyordur. Eğer gözükmüyorsa veya gözükmesine rağmen sorunlar hâla devam ediyorsa uğraşmayın. HDD'ye kurulum yapabilirsiniz.

walledia

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,994
Ekli dosyayı görüntüle 156626

PS3111 bir kontrolcüdür ve büyük bir ihtimalle SSD'nin depolama alanı bozuldu. USB'ye Windows yazdırdıktan sonra SSD kurulum ekranında gözüküyorsa formatlamayı deneyebilirsiniz ki büyük bir ihtimalle gözükmüyordur. Eğer gözükmüyorsa veya gözükmesine rağmen sorunlar hâla devam ediyorsa uğraşmayın. HDD'ye kurulum yapabilirsiniz.

Çözüm

fixit

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
PS3111 bir kontrolcüdür ve büyük bir ihtimalle SSD'nin depolama alanı bozuldu. USB'ye Windows yazdırdıktan sonra SSD gözüküyorsa formatlamayı deneyebilirsiniz. Eğer gözükmüyorsa veya gözükmesine rağmen sorunlar hâla devam ediyorsa uğraşmayın. HDD'ye kurulum yapabilirsiniz.
Hocam Windows için bir kurulum USB hazırladım ve bilgisayarı üzerinden boot ettim ancak Windows yükleme ekranında SSD gözükmüyor sadece HDD gözüküyor. Yükleme için HDD'yi seçince de ''Yeni bir bölüm oluşturamadık veya mevcut bir bölüm bulamadık'' hatası alıyorum. Ne yapmalıyım?

walledia

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,994
Hocam Windows için bir kurulum USB hazırladım ve bilgisayarı üzerinden boot ettim ancak Windows yükleme ekranında SSD gözükmüyor sadece HDD gözüküyor. Yükleme için HDD'yi seçince de ''Yeni bir bölüm oluşturamadık veya mevcut bir bölüm bulamadık'' hatası alıyorum. Ne yapmalıyım?
Dediğim gibi büyük bir ihtimalle SSD'niz ömrünü yitirdi.

HDD için ise eğer içinde önemli dosyalar yoksa dediğim işlemi uygulayın.

• diskpart
  • list disk
  • select disk x (Listelediğiniz disklerden HDD hangisi ise onun rakamını "x" yerine yazın.)
  • clean
  • CREATE PARTITION PRIMARY
  • ACTIVE
  • FORMAT FS=NTFS QUICK
  • ASSIGN
  • exit
  • exit
Ardından da tekrar deneyin.

fixit

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Dediğim gibi büyük bir ihtimalle SSD'niz ömrünü yitirdi.

HDD için ise eğer içinde önemli dosyalar yoksa dediğim işlemi uygulayın.

• diskpart
  • list disk
  • select disk x (Listelediğiniz disklerden HDD hangisi ise onun rakamını "x" yerine yazın.)
  • clean
  • CREATE PARTITION PRIMARY
  • ACTIVE
  • FORMAT FS=NTFS QUICK
  • ASSIGN
  • exit
  • exit
Ardından da tekrar deneyin.
Hocam tam burada olay tıkanıyor. SSD olsa önemli değil ancak HDD içinde gerçekten benim için önemli ve yedeklemediğim dosyalar var, bunlara ulaşmam lazım. Bu dosyalara zarar gelmeden nasıl ilerlerim?

walledia

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,994
Hocam tam burada olay tıkanıyor. SSD olsa önemli değil ancak HDD içinde gerçekten benim için önemli ve yedeklemediğim dosyalar var, bunlara ulaşmam lazım. Bu dosyalara zarar gelmeden nasıl ilerlerim?
Dosyaların büyüklüğü USB'ye sığacak kadar ise USB'nin içine attıktan sonra HDD'yi silip format atabilirsiniz.