Yardım Verifyind DMI Pool Data Hatası

Bu konuyu okuyanlar

louvain

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bugün yeni bilgisayar aldım. İçinde önceki sahibinin dosyaları dökümanları vs. olduğu için ve bilgisayarın temiz olması için format atmak istedim. Bu işlerden çok anlayan birisi olmadığım için her formatta arkadaşlarımdan yardım aldığım gibi bu formata girişirken de yardım aldım. Windows 10'u flaşa yazdırdıktan sonra bilgisayarı yeniden başlatıp BIOS menüye girdim. Aşağıdaki ilk fotoğrafta görünen First Boot Device kısmında Hard Disk seçiliydi, flaşla format atacağım için arkadaşım USB-CDROM seçmem gerektiğini söyledi. USB-CDROM seçip F10'dan kaydedip çıktım. Her şey sorunsuz ilerledi. Bilgisayarda 240 GB SSD ve 500 GB HDD var. SSD'yi 2 parçaya bölmüşler, gereksiz gördüğüm için bunu da birleştirmek istedim. Arkadaşım görünen her şeyi sil zaten onlar birleşecek, sonra hepsini biçimlendir ve sistemi kurmak için de SSD olanı seç ileri tuşuna bas dedi. Bu işlemleri de yaptım. İlerleyen kısımlarda yeniden başlatmak için 10 saniye veriyor diye hatırlıyordu. Bu 10 saniye içinde flaşı çekmezsem formatın yeniden başlayacağı hakkında bir şey duymuştum ve daha önce hep o sürede flaşı çekerdim, hiçbir sorun da olmazdı. O yüzden bu formatta da arkadaşıma sordum ve gerek yok, ben çekmiyorum direkt kuruluyor zaten dedi. Çekmeden masaüstü gelene kadar devam ettim ve her şeyi tamamladım, masaüstü de göründü. Format başarılı diye seviniyordum. Birkaç gerekli programı ve ekran kartının modeli ile uyumlu AMD Radeon Software programını yükledim. Ekran kartı driveri yüklendikten sonra program yeniden başlatma gerekli dediği için bilgisayarı yeniden başlattım fakat açılırken 2. fotoğraftaki ''Verifying DMI Pool Data........'' hatası verdi. Bu yazı yazdığında formattan önce direkt geçiyordu ve açılıyordu. Ama formattan sonra bu kısımda hiç bir ilerleme, değişiklik olmadı. Bir çok video izledim, bir çok konu okudum, bir çok kişiye sordum, her çözümü de denedim fakat hiçbiri işe yaramadı. En son BIOS'tan birkaç ayar denedim, onlar da şöyle;
First Boot Device kısmında Hard Disk'i seçip kaydettim, olmadı.

First Boot Device kısmında USB-CDROM'u seçip kaydettim, olmadı.
First Boot Device kısmında flaş takılı iken Hard Disk'i seçip kaydettim, olmadı.

En son First Boot Device kısmında flaş takılı iken USB-CDROM'u seçip kaydettim ve açıldı.
En son yöntem dışında hiçbir şekilde bilgisayar açılmıyor, şu anda da son yöntem ile açarak bu konuyu yazıyorum.

Son yöntemi anlattığım birisi sistemi yanlış kurduğumu söyledi fakat nasıl çözüleceğini kendisi de bilmiyor galiba. Ben bu sorunu nasıl çözebilirim. Lütfen yardımcı olabilir misiniz?

Görseller:

WhatsApp Image 2022-05-23 at 17.53.07.jpeg
WhatsApp Image 2022-05-23 at 20.59.12.jpeg

louvain

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
BIOS pilini söküp geri takarak sorunu çözdüm.

Çözüm