Lenovo laptop açılış ekranında kalıyor ne yapmam lazım ?

Bu konuyu okuyanlar

sozmen

Öğrenci
Katılım
21 Eki 2020
Mesajlar
12
Reaksiyon puanı
14
Puanları
3
Yaş
31
Herkese merhabalar, Lenovo laptop açılış ekranında lenovo logosunda kalıyor ileri gitmiyor. Ayrıca ne NOVO tuşu ile nede kısa yolları ile BİOS'a da giriş yapamıyorum. BİOS'a ulaşım da sağlayamıyorum. Bir türlü çözüm üretemedim. Sizlerden bu konuda yardım istiyorum. Denediğim çözüm yöntemleri ise ;

  • HDD değiştirdim (sıfır kurulum)
  • Ram değiştirdim,
  • BİOS sıfırlama (Pil çıkarma ile)
  • Başka bilgisayarda kurulum yapıp drivelerı takıp diski bilgisayara taktım yine olmadı.
Geriye kafamda sadece Anakart sorunu var fakat emin değilim, bu noktada bilgisi olan bir arkadaşımız yardımcı olabilirse sevinirim.

** Sorun bilgisayara başka bir bilgisayardan SSD söküp taktım içi kurulu bir ssd idi ilk açılışta açtı SSD ile sorun yoktu fakat kendi diskine dönünce bu duruma geldi.

** bilgisayarımda HDD vardı ve SSD taktım. Sonrasında NOVA tuşu işlevini kaybetti. Klavye kısa yolları ile de BİOS'a giremiyorum. Sonrasında önceden çalışmakta olan HDD geri taktım ve Lenovo ekranında ileri gidemedim. Sıfır bir HDD diske başka bir bilgisayarda Windows 10 kurdum ve sorun yaşadığım bilgisayara geri taktım. Ama yok çözüm olmadı. Bu sorun beni biraz sinir etti. Bir türlü bu sorunu aşamadım. Hatta Windows 7 ile denedim ve driverları manuel olarak başka bilgisayarda tek tek elle yükledim yine sonuç yok. Sorun çok karmaşık bir hal almaya başladı.
 

EFI Shell

Rektör
Katılım
9 Ağu 2018
Mesajlar
16,083
Çözümler
4
Reaksiyon puanı
16,777
Puanları
113
Yaş
16
Brick olmuş BIOS anlaşılan. Laptobun modelini yazar mısınız?
 

sozmen

Öğrenci
Katılım
21 Eki 2020
Mesajlar
12
Reaksiyon puanı
14
Puanları
3
Yaş
31
biraz araştırdım ama anlamadım desem yeridir :(
 

emreebarutt

Öğrenci
Katılım
18 Eki 2020
Mesajlar
36
Reaksiyon puanı
12
Puanları
8
Yaş
18
Bios ayarlarinda yanlış bir şeyler yapmissindir. Brick olmuş büyük ihtimalle yada remindegistirmissindir randıman vermiyodur
 
Üst