Yardım Lenovo Laptop Pişmanlığı

Bu konuyu okuyanlar

excelente

Doçent
Reaksiyon puanı
17
Arkadaşlar bugün başıma gelen kötü bir anıyı paylaşmak istedim.

20 Nisan 2017 de 2800 TL vererek Lenovo bir laptop aldım. Özellikleri; İşlemci i7-7500U - 12 GB RAM - 512 GB SSD - FHD Ekran vb.

Bu laptoba gözüm gibi bakıyordum. Şirketimde 2019 da bana iş için laptop verdiğinden şahsi laptobu gözüm gibi koruyordum. Daha ilk günkü gibi sıfır duruyordu. Batarya performansı bile halen ilk günkü gibi.

Ama gelin görün ki bu hafta sonu bilgisayarın kapağını açarken menteşeden çat diye bir ses geldi ve kasa ile ekran ayrıldı birbirinden. Yani hızlı açtığımı düşünmeyin kapağı. Gayet narin bir şekilde açtım. Hemen lenovo müşteri hizmetlerini aradım , kapalıydılar. Haftaiçi aramam yönünde sesli uyarı çıktı. Lenovo İstanbul ana servisi bugün aradım , laptobun bilgilerini servisteki temsilciye söylediğimde bu laptobun alınalı 5 yılı geçtiği ve bu sebeple bu laptoba parça temini yapılmaması dolayısıyla serviste ücretli dahi olsa onarımının yapılamayacağını , dışarıdan bir bilgisayarcı bulup yaptırmam gerektiğini söylediler.

Bu kadar saçmalık olur mu ? Bilgisayar 5 yılı geçeli 3,5 ay olmuş. Yani 3,5 ay önce bu sorun olsa bu bilgisayarı yapacaklar mıydı ? Ayrıca ürünleri satarken de hiçbir zaman böyle bir bilgi alıcılara verilmiyor. Yani paramızla rezil olmak dedikleri olay tam da bu olsa gerek.

Menteşe kırıldıktan sonra internette araştırdım , İdeapad serisinde kronik sorunmuş , bağlantı aparatı plastikten yapıldığından belli bir süre kullanımdan sonra plastik sertleşip kapağı açarken yerinden kırılıp ayrılıyormuş. Yani hem bir üretim hatası var burda hem de 5 yılı geçtiği için onarılmayan bir bilgisayar var.

Güncel fiyatına baktım bilgisayarın 20 bin liranın üzerinde. Yani şimdi ben bunu dışarıda gönül rahatlığıyla kime yaptıracağım. Lenovonun yaptığı tam bir rezillik. Bundan böyle ömrümde lenovodan hiçbir ürün almayacağım.

Ekli dosyalar

• lenovo.jpg
    lenovo.jpg
    62.8 KB · Görüntüleme: 60