Soru A21s cihazın daha kötü cihazlardan düşük FPS vermesi normal mi?

Ayibogan01

Asistan
Reaksiyon puanı
202
Arkadaşlar son zamanlarda çok basit oyunlarda bile FPS düşüklüğü yaşıyorum. Mesela şuan elimdeki
cihaz A21s ama daha kötü cihazlar oynadığım oyunlarda daha iyi performans veriyorlar.

Örnek olarak Goose Goose Duck kasıyor bende. Sistemde bellek kullanımı böyle.

Screenshot_20240508-163805_Settings.jpg

Bu normal mi? Veya şöyle sorayım, kasması normal mi?

Death Mark

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
15,456
Arkadaşlar son zamanlarda çok basit oyunlarda bile FPS düşüklüğü yaşıyorum. Mesela şuan elimdeki
cihaz A21s ama daha kötü cihazlar oynadığım oyunlarda daha iyi performans veriyorlar.

Ekli dosyayı görüntüle 189795

Evet gayet normal, Exynos 850 oldukça çok eski bir işlemci. Günümüz uygulamalarını ve oyunlarında zorlanacak kadar zayıf kaldı maalesef.

Ayibogan01

Asistan
Reaksiyon puanı
202
Evet gayet normal, Exynos 850 oldukça çok eski bir işlemci. Günümüz uygulamalarını ve oyunlarında zorlanacak kadar zayıf kaldı maalesef.
Peki bu telefonu ikinci el olarak satsam kaç tl eder tahminizce

aşkınyolcusu

Profesör
Reaksiyon puanı
1,379
Orta ve alt android cihazların kullanım ömrü en fazla 1.5 yıl gibidir.
Benim çevremde Gördüğüm en uzun ömürlü android cihaz babamın 7 sene kullandığı General Mobile GM 5 plus, ben her telefonumu en fazla 3 senede bozuyorum 😀
Mesaj otomatik birleştirildi:

Benim çevremde Gördüğüm en uzun ömürlü android cihaz babamın 7 sene kullandığı General Mobile GM 5 plus, ben her telefonumu en fazla 3 senede bozuyorum 😀
Genelde elimden düşürüp kırıyorum.

53'lük Genç

Profesör
Reaksiyon puanı
604

Kullanırsın sıkıntı yok. Ama performansı dibi görüyor. Arkadaşın bahsettiği gibi 10 FPS ile oyun oynarsın.

aşkınyolcusu

Profesör
Reaksiyon puanı
1,379
Kullanırsın sıkıntı yok. Ama performansı dibi görüyor. Arkadaşın bahsettiği gibi 10 FPS ile oyun oynarsın.
Hocam elimdeki Honor X9A 14 aylık cihaz bir kere bile format atmadım, gram yavaşlama yok, deneyimleme fırsatınızın olmasını isterdim, batarya da ilk günkü gibi, hiç bir değişim yok, performans ve şarjda, ama oyun oynamıyorum ona bir şey diyemem.

Yahya Furkan

contravolta
Moderatör
Reaksiyon puanı
3,343

Ortalama bir kullanıcı, 2 yıldan fazla dayanamaz giriş-orta segment bir Android telefona. Tabii bazı amiral gemileri 1-2 sene fazla gidiyor.

MadResister

Doçent
Reaksiyon puanı
399
Hocam aynı cihaza sahibiz tertemiz kullanıyorum. Sadece root nedeniyle anakart değiştirdim. Ouno teknik servisinden 1964 lira masrafa girerek. Ekstra olarak, 512 GB Samsung EVO Plus hafıza kartı kullanmazsam eğer cihaz sittin sene iş göremeyecek durumda. Original GTA San Andreas sürümü/Original GTA LCS sürümlerinde gram kasmıyor. Yaklaşık 4 yıldır kullanıyorum kısacası anlayacağınız piyasamıza ilk sürüldüğünden beridir. Son olarak, Ultra Korumalı kılıfla ve Ekran Koruyucusuyla birlikte dışı tertemiz bir görünüme sahip iç görünümüne kadar.

SPECİAL FORCES

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,914

Ekli dosyayı görüntüle 189795

Çok normal hocam, fazla bir beklentiniz olmasın. Yapabileceği kadarını yapmaya çalışıyor zaten. :)