8 yılın arkasındaki perde; Windows 8 neden başarısız oldu?

Bu konuyu okuyanlar

misty rosetta

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,369
Yok öyle bir şey. Aero Vista ve üzerinde var.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Böyle bir şeyi nasıl salladın? (Aero)
Vista ve 7'de var 8, 8.1 ve 10'daki sade tasarım anlayışı yüzünden gitti, ama hala bazı yerlerde Aero Basic teması var, bunun gibi;
1593857244655.png

EFI Shell

shellx64.efi
Super Moderator
Reaksiyon puanı
18,921

retired

Dekan
Reaksiyon puanı
9,982
Bence Windows 8'in başarısız olmasının temel sebebi, insanlaeı mobil cihazlara yönlendirmekti, dizüstü ve masaüstü sistemlerde kullanıldığında aslında gerçek tasarlanışı tabletler için olduğundan, kullanıcılar çok zorluk çekti, sonradan Windows 8.1'de bir nebze de olsa PC optimizasyonu sağlandı.

SmokeXD

Dekan
Reaksiyon puanı
1,877
Bence Windows 8'in başarısız olmasının temel sebebi, insanlaeı mobil cihazlara yönlendirmekti, dizüstü ve masaüstü sistemlerde kullanıldığında aslında gerçek tasarlanışı tabletler için olduğundan, kullanıcılar çok zorluk çekti, sonradan Windows 8.1'de bir nebze de olsa PC optimizasyonu sağlandı.
Tablet kullanmak istesem gider tablet alırdım. 8'in en büyük hatası o lanet arayüz.

SwateR

Müdavim
Reaksiyon puanı
662
Başlat tuşunun kaldırılması ve tablet arayüzü olan Metro'yu PC' ye entegre etmeleri yüzünden başarısız oldu.
Bende şu an Windows 8.1 kullanıyorum. Ama Metro arayüzünde hiç işim yok. Direk Masaüstü olarak açılıyor. Diğer OS' lere göre oyunlarda biraz daha FPS artışı var.

KNMX

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,747
Bence win 8 in başarısız olmasının sebebi bir geçiş ürünü gibi kalmış olması.Sanki bir test ürünü gibi. Bazı yerler win 7 ye bazı yerler win 10 a benziyor yani arada kalıyor.
8.1 de öyle.

misty rosetta

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,369
Ekran Alıntısı.PNG

Bir de Metro uygulamalarının RAM kullanımı masaüstü uygulamalarına göre çok daha fazlaydı.

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,959
Bide pc 20 saniyede açılıyor.

Birşey değil.
Aynen sistemde teknik sıkıntı yoksa 8.1 hemde Final versiyonu HDD bulunan sistemleri çok performanslı ve stabil çalıştırıyor.
SSD ye gerek duymuyor insan. Hele kapanmasıda ayrı efsane. 10 - 15 saniye gibi şaka değil ssd kullananlar şaşırır şimdi.

Bunu bide SSD ye kurdun mu tadından yenmez. Herhangi bir işleme Yanıt verme Windows 10'a göre üst düzeylerde bana göre.

Edit---- Ama Windows 8 ilk güncelleme alan versiyonları Düşmanına kısmet olsun. Kanser eden türden.

retired

Dekan
Reaksiyon puanı
9,982
Aynen sistemde teknik sıkıntı yoksa 8.1 hemde Final versiyonu HDD bulunan sistemleri çok performanslı ve stabil çalıştırıyor.
SSD ye gerek duymuyor insan. Hele kapanmasıda ayrı efsane. 10 - 15 saniye gibi şaka değil ssd kullananlar şaşırır şimdi.

Bunu bide SSD ye kurdun mu tadından yenmez. Herhangi bir işleme Yanıt verme Windows 10'a göre üst düzeylerde bana göre.

Edit---- Ama Windows 8 ilk güncelleme alan versiyonları Düşmanına kısmet olsun. Kanser eden türden.
8.1 HDD ile gerçekten güzel. AMD Phenom işlemcili cihaz şaha kalktı.

revolutioni

Asistan
Reaksiyon puanı
196
Windows 8 çok hızlı bir işletim sistemiydi ön yargılara kurban gitti. Windows 8.1 ile biraz daha durumu toparladılar w10 çıkmasa muhtemelen windows 8.1i bir şekilde pazar lideri yaparlardı 10 gibi

misty rosetta

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,369

Her mesajında 8.1 Final 9600 yazmana gerek yok, zaten betalar hariç internetteki bütün 8.1 imajları Build 9600 ve Service Pack 3.

Emir Aydın

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,635
Windows 8.1 kullanıyorum ve pek memnun olduğum söylenemez. Arayüz bakımından kesinlikle berbat olduğunu düşünüyorum. İlk fırsatta Windows 10'dayım.

Mehmet Ö.

Öğrenci
Reaksiyon puanı
22
bence de onlar da 7 ye geçişin test ürünü gibi oldular ama "test"leri saymazsak windowsun rağbet gören işletim sistemleri zp ve sonrası olarak (öncesinde hayatta değildim ki) şöyle olabilir hatam varsa söyleyin veya ekleme de olabilir xp öncesi için
xp-w7-w10
bence diğerleri hep geçiş için bir beta olarak kaldı

Windows 8.1 kullanıyorum ve pek memnun olduğum söylenemez. Arayüz bakımından kesinlikle berbat olduğunu düşünüyorum. İlk fırsatta Windows 10'dayım.
zaten sistemi açınca sol aşağıdan windows logosuna bastın mı gelen o arayüz mü diyim sayfa mı diyim o platformu sevmemiştim ben
8.1 den 10 a gwçtim

ByMoToRisT

Asistan
Reaksiyon puanı
181
Win 8 kullandığım zamanlar ortaokuldaydım. Arkadaşlarım dalga geçiyor diye 8.1 kullanmaya başladım. (yaklaşık 5 yıl kullandım.)

Win8 o kadar da kötü değildi bence.

Mehmet Ö.

Öğrenci
Reaksiyon puanı
22
Win 8 kullandığım zamanlar ortaokuldaydım. Arkadaşlarım dalga geçiyor diye 8.1 kullanmaya başladım. (yaklaşık 5 yıl kullandım.)

Win8 o kadar da kötü değildi bence.
dalga mı geçiyordu
ne alaka la
ne diyodu baya merak ettim ha
ağağağa win8 kullanıyo ağağağa falan mı ?

Hakantoris

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,242
Hocam arayüzden memnun değilseniz eski tip (Win7'deki gibi) yapma şansınız var :D :D Ben şahsen HDD kullandığımdan dolayı bugün Win10'dan Win8.1 e geçmeyi planlıyorum. Zaten bilgisayarı ilk aldığımda Win 8.1 ile gelmişti.

Emir Aydın

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,635
Hocam arayüzden memnun değilseniz eski tip (Win7'deki gibi) yapma şansınız var :D :D Ben şahsen HDD kullandığımdan dolayı bugün Win10'dan Win8.1 e geçmeyi planlıyorum. Zaten bilgisayarı ilk aldığımda Win 8.1 ile gelmişti.
Ben de HDD kullanıyorum, maalesef Windows 8.1'de de %100 disk sorunu var.

Hakantoris

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,242
Ben de HDD kullanıyorum, maalesef Windows 8.1'de de %100 disk sorunu var.
Hocam hard diskinizde problem olabilir mi?? Bad sector gibi. Ben dün gece test ettim hiç bir problem çıkmadı. Ama yine de Win10'da problem yaşıyorum. Win8.1 HDD ile mükemmel çalışan bir işletim sistemi

Emir Aydın

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,635
Hocam hard diskinizde problem olabilir mi?? Bad sector gibi. Ben dün gece test ettim hiç bir problem çıkmadı. Ama yine de Win10'da problem yaşıyorum. Win8.1 HDD ile mükemmel çalışan bir işletim sistemi
Hayır herhangi bir sorun yok diskte. Hatta kullandığım harddisk hakkında bir konu açmıştım, okuyabilirsin ?

windows sanal belleği kapat c,d hızlı aramayı kapat yani bilgisayarım da c'nin özelliklerinde tıklı kutucukları boşalt uygulayı tıkla...
Bunları yapalı çok oldu, yine de bir etkisi yok maalesef.

Son mesajlar