(Rehber) Windows 8.1 Klasik başlat menüsü ekleme

Bu konuyu okuyanlar

Mesut2999

Asistan
Reaksiyon puanı
99
Öncelikle merhaba Yardım istemiyorum sadece Windows 8.1'e o metro başlar menüsünden nasıl kurtulursunuz onu anlatacağım birçok kişi Windows 7 kullanıyor ve Windows 10 geçmek istemiyor sebebi
+Abi sistem kaldırmıyor
+ssd gerekir para harcayamam
o zaman 8.1 var ve 8.1'e geçmemenin sebebi metro başlat menüsü düşük sistemler için uygun olan işletim sistemi Windows 8.1'e nasıl klasik başlat menüsü ekleyeceğimizi göstereceğim öncelikle Start Menü 8 programını indirin(İndir Start Menu 8 için Windows Ücretsiz | Uptodown.com)
1-Uygulamayı kurun
2-Uygulamaya girelim
3-Biçem menüsüne gelip İsterseniz Windows Biçemi(windows 7 deki gibi olur) veya Modern biçem (windows8.1 ve 10 karışımı başlat menüsü olur )ama tavsiyem Wİndows Biçemi isterseniz Wİndows biçemi'ini seçtikten sonra Düz biçem ve klasik Windows 7 var birini seçin ben Düz biçemi seçiyorum
Uygula'ya basarsanız yeni başlat menüsü hazır olur
4-Genel ayarlar bölümüne gelin ve Windows başlangıcında çalıştır tiki aktif olsun
5-Başlat Menüsü simgesin bölümünde istediğiniz başlat münüsü simgesini seçebilirsiniz
6-Yapacağımız başka ayar kalmadı tamam'a basın ve yeni başlat menünüz hayırlı olsun
7-Uygulamayı pro sürümüne geçirelim çünkü 7 gün sonra başlat menüsü gidecek

EFI Shell

shellx64.efi
Super Moderator
Reaksiyon puanı
18,938
Öyle bir işlem yok. 3.parti yazılım zorunlu.