18'ine girmek

Bu konuyu okuyanlar

muko

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
şu anda bu olaya şahit oluyorum 18ime girdim cok şükür. Önümde beni bekleyen bircok yenilik var
mesela
kendi üzerime kayıtlı bir telefon hattı almak
kendi adıma bir banka hesabı actırmak
ehliyet almak vs
...

sdnden otomatik de olsa doğum günüm için kutlama mesajı gelmesi beni sevindirdi.
Şimdi diğer arkadaşlarmıza soruyorum 18inize girince neleriniz değişti neler yaptınız tavsiyeleriniz ve nasihatlarınız nelerdir?

Elbruz46

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
Askerliğe daha da yaklaştın seneye yoklamanı yaptırırsın :D

myefsane

Müdavim
Reaksiyon puanı
49
Doğum günün kutlu olsun Artık yetişkinsin yaptıklarından sorumlusun dikkatli olman tavsiye ediyorum. Özentiler bitiyor kendi kişiliğim oluşacak Allah bahtını açık etsin.

alabula

Müdavim
Reaksiyon puanı
40
Valla arkadaşım ilk başta sorumluluk alma duygusuna benzer hislere kapılıyorsun sonrasında ise eline geçen fırsatlarla ilgili planlar...
Ancak her zamanki gibi yine dizginler hayatın elinde ve herşey sırası gelince oluyor, senin planladıklarının oldukça dışında.
Bu tip şeyler işte. Aradan 5-6 yıl geçince pek de fazla tınlamıyorsun zaten. Telaşlanma geçmesini bekle bence. :D

UgurABA

Müdavim
Reaksiyon puanı
15
18'e girdikten sonra çoğu zevkten mahrum kalacaksın :) örneğin bir bara rahatlıkla girebileceksin ve bu işin hiçbir esprisi kalmıycak ehliyet alıcaksın araba kaçırmanın zevki kalmıycak, ve unutmadan söyliyeyim banka hesapları'ndan kasıt kredi kartı çıkarmaksa bu yüzyılın en kötü silahı kredi kartları ;)

muko

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
Askerlik vatan borcumuzdur elbet bir şekilde yapacaz. :)
kendi kişiliğim oluşması kousunda gerçekten iyi karar vermem gerektiğinin farkındayım ve sanırım yavaş yavaş oluşuyor cünkü bi kaç seneye kadar yaptıklarıma baktığımda cocuksu olduğunun farkındayım. Allah izin verirse iyi bir üniversite kazanıp iyi bir iş sahibi olmak istiyorum doğum günü tebrikleriniz ve nasihatlarınız için teşekkür ederim

UgurABA

Müdavim
Reaksiyon puanı
15
Askerlik vatan borcumuzdur elbet bir şekilde yapacaz. :)
kendi kişiliğim oluşması kousunda gerçekten iyi karar vermem gerektiğinin farkındayım ve sanırım yavaş yavaş oluşuyor cünkü bi kaç seneye kadar yaptıklarıma baktığımda cocuksu olduğunun farkındayım. Allah izin verirse iyi bir üniversite kazanıp iyi bir iş sahibi olmak istiyorum doğum günü tebrikleriniz ve nasihatlarınız için teşekkür ederim

Bu arada doğum gününü kutlamayı unuttum :) İyiki doğdun arkadaşım :)

ZorhaK

Müdavim
Reaksiyon puanı
259
18 li yaşlarda büyük görünme yada daha da büyük olmaya(yaş olarak)istek vardır.Sonra yıllar geçer yaş 30 a merdiven dayadımı küçük görünmeye genç görünmeye diyelim heves eder insan...

Bence yaşının tadını çıkar..Her yaşın güzelliği ayrıdır..kimliğe karşı kimlik'döenmini umarım iyi atlatırsın...tam da o dönemlerdesin:)

llavinya

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
92
Mutlu yıllar :) Yeni yaşın hayırlı bir hayat ve devamına adım olsun.:) büyük bir heyecanla beklediğim bir yaştı. sanki 18 yaş hayatın anahtarı :) ama dediğin gibi hesap açmak , hat almak vs gibi şeylerde faydalı oldu sadece ve benim için büyüdüğümü hissetmekti :)

muko

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
18'e girdikten sonra çoğu zevkten mahrum kalacaksın :) örneğin bir bara rahatlıkla girebileceksin ve bu işin hiçbir esprisi kalmıycak ehliyet alıcaksın araba kaçırmanın zevki kalmıycak, ve unutmadan söyliyeyim banka hesapları'ndan kasıt kredi kartı çıkarmaksa bu yüzyılın en kötü silahı kredi kartları ;)
ilginç bir yaklaşım :)
şimdiye kadr bir bara gitmedim ve araba kaçırmadım.
gerçi araba kaçırma olabilir :) ama tam kaçırma sayılmazdı kuzen kaçırıyordu yardımcı olmuştum sonra kadının biri jandarmayı arıcam fln dedi tüydük :)
banka hesabını sadece para yatırma para cekme gibi işlemler için kullanacam.

Elbruz46

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,338
bakkaldan sigara alabileceksin yasalara göre :D

fthtsdmr

Profesör
Reaksiyon puanı
44
18 Yaşına girmek güzeldir.Ben gidip kan vermiştim ilk olarak sırf meraktan.Ehliyet almak güzel oluyor.Ehliyeti aldıktan sonra arabayla polisin yanından kasıla kasıla geçmesi çok şahane bişiydi ilk başlarda sonra sallamıyorsun zaten :D.Bu arada nice senelere

muko

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
tebrik ve nasihatlarınız için tekrar teşekkür ederim kan vermeyi bende düşünüyorum inş bakalım
bu arada sigara kullanmıyorum :)

Rom.

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
177
tebrik ve nasihatlarınız için tekrar teşekkür ederim kan vermeyi bende düşünüyorum inş bakalım
bu arada sigara kullanmıyorum :)

Ne biçim gençsin usta yhaa sigara kullanmıyorsun, araba kaçırmıyorsun, Bara gitmiyorsun :D(şaka şaka Yapma zaten Bunları :D )

Arkadaşların da dediği gibi yaşının verdiği bi havayla büyüdüğünü hissedeceksin ve yaptığın herşey biraz daha anlam kazanacak...

Laf aramızda bende yeni girdim 18'ime Ve ehliyet almyı düşünüyorum Ben :D

Bu arada doğum günün kutlu olsun:D

zatzot

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kötü şeyler.Lanet hayatı anlıyorsun.Ne kadar hayalllerin saçma olduğunu.Cinselliği tattık tabi de daha önce.Daha rahatsın arrtık.Evi terkedip çıkabilirsin yerse tabi. vs

Rom.

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
177
Kötü şeyler.Lanet hayatı anlıyorsun.Ne kadar hayalllerin saçma olduğunu.Cinselliği tattık tabi de daha önce.Daha rahatsın arrtık.Evi terkedip çıkabilirsin yerse tabi. vs

Evi Terketmek yemez Daha Başlardayız Çünkü :D

muko

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
Ne biçim gençsin usta yhaa sigara kullanmıyorsun, araba kaçırmıyorsun, Bara gitmiyorsun :D(şaka şaka Yapma zaten Bunları :D )

Arkadaşların da dediği gibi yaşının verdiği bi havayla büyüdüğünü hissedeceksin ve yaptığın herşey biraz daha anlam kazanacak...

Laf aramızda bende yeni girdim 18'ime Ve ehliyet almyı düşünüyorum Ben :D

Bu arada doğum günün kutlu olsun:D
saol kardeşim
nasıl bir gencim bende anlamadım çelmeye çalışanlar oldu ama çizgimi korudum:D
kötü olan şeylerin farkında olursam mümkün olduğunca uzak durmaya çalışırım ilerde faydasını göreceğimden emin olduğumu düşünüyorum
tabiki azıma sigara aldım. arkadaş baskısı fln ama içmedim cok şükür kendi irademi korudum
ehliyet olayını da bizimkilerle konuşacam bakalım ne dicekler

evi terkedecem fakat üniyi başka yerde okuyacağımdan dolayı. :) (tabi kazanırsam)

ds mosx

Müdavim
Reaksiyon puanı
14
ben lisede terketmeyi düşünüyodumda puanım tutmadı :D

GençAdam

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
doğum gününü tebrik ederim kardeşim...Sen sen ol kardeşim özentilerden uzak dur...:) böyle bi konu açtıysan demek ki kişiliğin olgunlağa erişmiş gibi...Artık koca bi hayatıın yükünü çekmeye başlıyacaksın:)

fthtsdmr

Profesör
Reaksiyon puanı
44
saol kardeşim
kötü olan şeylerin farkında olursam mümkün olduğunca uzak durmaya çalışırım ilerde faydasını göreceğimden emin olduğumu düşünüyorum
tabiki azıma sigara aldım. arkadaş baskısı fln ama içmedim cok şükür kendi irademi korudum
Örnek bir genç.Tebrikler:D.İnşallah kazanırsın üniversiteyide evden kaçarsın :D

Bagcivan

Doçent
Reaksiyon puanı
5
bu olayı forumda paylaşman iyi olmuş ileride dersinki ben 18 yaşına girince bunuda yaptım :) olayın gelişimi şöyle 15 16 17 yaşlarda hep 18 i beklersin seninde saydığın nedenleri yapmak için ama 18 den sonra öyle bekleyeceğin bir yaş yok sadece askerlik var oda hemen geliyor fark bile etmiyorsun bende 18 izimi çok bekledim askerlik mevzusunda sıra onuda 15 20 gün sonra yapmaya başlıcam :) bu arada doğum günün kutlu olsun.

Rom.

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
177
saol kardeşim
ehliyet olayını da bizimkilerle konuşacam bakalım ne dicekler

evi terkedecem fakat üniyi başka yerde okuyacağımdan dolayı. :) (tabi kazanırsam)

Arkandayım Kardeşim :) Doğru yoldasın Aynen böyle devam et umarım çizgin hiç bi zaman bozulmaz :)

muko

Müdavim
Reaksiyon puanı
12
doğum günümü tebrik edenlere ve tavsiye verenlere tekrar cok teşekkür ederim bu konuyu burada paylaşmamın nedeni gerçketen sdnin iyi bir aile olmasıdır. Her görüşten insan olabilir fakat inanıyorumki farklı görüşlerimiz olsa dahi yeri geldiğinde birlik olabiliriz aile olabilirz bircok forumun seviyesinin üstünde bir forumda doğum günü kutlamam benim içinde cok güzel.
Bagcivan sanırım sana hayırlı teskereler demem gerekiyor :) gerçi daha başlamamış ama olsun. başlayınca söyleyemem.
ismail inş dediğin gibi çizgimiz bozulmaz inş bu hepimiz için aynı olur. bende senin arkandayım :)

angoren

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Allah hayırlı ömür versin aman dikkat et. 18 kıldan köprüdür ayağını kaydırmamaya özen göster. eline, diline ve beline sahip ol. Geriye dönüp baktığında ben iyi adammışım ya! diyebilmek önemli.

recepsah

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Konu başkığını görünce benimde ilk aklıma gelen Bedirhan Gökçe - 18 Yaş gelmişti. Gerçekten çok güzel etkileyici.
http://www.youtube.com/watch?v=1m6Vp45VVOo
Bu arada doğum günün kutlu olsun.Önce sağlıklı,sonra mutlu ve başarılı nice yıllar diliyorum.Benim araba kullanmak tutkumdu.Ve İlk yapmayı düşündüğüm şey ehliyet almaktı. Hatta 17'nin sonunda kusra gidip 18'ine girer girmez hemen alacaktım.
Ama olmadı.18 den sonra hayat çok daha hızlı geçiyor muko arkadaşım. Aslında senden çokda yaşlı değilim o yüzden daha iyi anlayabiliyorum.Bende daha 24 yaşındayım.Liseden sonra hemen üniversiteyi kazandım.Ailemden uzakta kendime ait kendi ayaklarım üzerinde bir hayat başlıyor. Ama mümkünse üniversiteyi evinden uzakta oku.Hayatı daha iyi anlıyorsun.Eğer bu yılları verimli geçirirsen hayat daha güzel ve anlamlı olacaktır. Ve üniversiteden sonra hemen ögretmen olarak atınıp göreve başladım o yüzden henüz askere gitmedim daha.
Sonuç olarak bu yıllar çok çabuk geçiyor, değerini bil. Hiç bişey canını sıkmasın seni üzmesin, çünkü bu yıllarda yaşayacağın sıkıntılara ilerde dönüp baktığında "Aa, ben bunlara mı canımı sıkmışım" diyeceksin.Ve gerçekten en heycanlı güzel ve ilerde aklında kalacak yıllar bu yıllar.
Umarım en iyi şekilde geçirirsin.
Unutmadan, bide her zaman hayallerin olsun, ve onları hiç bir zaman kaybetme, çünkü onları kaybedince hayat anlamsızlaşıyor. Bu riske atma hayallerini yani bir başkasına bağlama.Hayallerin sadece kendine ait olsun.İçinde başkası olmasın.Hayatın merkezinde hep Sen varsın unutma.Herkes gelir geçer yine Sen kalırsın...

Peter

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
88
hayırlı olsun ne diyek :D

tigger

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hiiiç bişe değişmicek hayatında söylemesi ailenden evini ayırmadıkça, kendi paranı kazanmadıkça. berbat durumdasın dostum. askerlik te gelip çattı sana hayırlı işler.

Son mesajlar