18'ine girmek

muko

Profesör
şu anda bu olaya şahit oluyorum 18ime girdim cok şükür. Önümde beni bekleyen bircok yenilik var
mesela
kendi üzerime kayıtlı bir telefon hattı almak
kendi adıma bir banka hesabı actırmak
ehliyet almak vs
...

sdnden otomatik de olsa doğum günüm için kutlama mesajı gelmesi beni sevindirdi.
Şimdi diğer arkadaşlarmıza soruyorum 18inize girince neleriniz değişti neler yaptınız tavsiyeleriniz ve nasihatlarınız nelerdir?

myefsane

Dekan
Doğum günün kutlu olsun Artık yetişkinsin yaptıklarından sorumlusun dikkatli olman tavsiye ediyorum. Özentiler bitiyor kendi kişiliğim oluşacak Allah bahtını açık etsin.

alabula

Profesör
Valla arkadaşım ilk başta sorumluluk alma duygusuna benzer hislere kapılıyorsun sonrasında ise eline geçen fırsatlarla ilgili planlar...
Ancak her zamanki gibi yine dizginler hayatın elinde ve herşey sırası gelince oluyor, senin planladıklarının oldukça dışında.
Bu tip şeyler işte. Aradan 5-6 yıl geçince pek de fazla tınlamıyorsun zaten. Telaşlanma geçmesini bekle bence. :D

UgurABA

Dekan
18'e girdikten sonra çoğu zevkten mahrum kalacaksın :) örneğin bir bara rahatlıkla girebileceksin ve bu işin hiçbir esprisi kalmıycak ehliyet alıcaksın araba kaçırmanın zevki kalmıycak, ve unutmadan söyliyeyim banka hesapları'ndan kasıt kredi kartı çıkarmaksa bu yüzyılın en kötü silahı kredi kartları ;)

muko

Profesör
Askerlik vatan borcumuzdur elbet bir şekilde yapacaz. :)
kendi kişiliğim oluşması kousunda gerçekten iyi karar vermem gerektiğinin farkındayım ve sanırım yavaş yavaş oluşuyor cünkü bi kaç seneye kadar yaptıklarıma baktığımda cocuksu olduğunun farkındayım. Allah izin verirse iyi bir üniversite kazanıp iyi bir iş sahibi olmak istiyorum doğum günü tebrikleriniz ve nasihatlarınız için teşekkür ederim

UgurABA

Dekan
Askerlik vatan borcumuzdur elbet bir şekilde yapacaz. :)
kendi kişiliğim oluşması kousunda gerçekten iyi karar vermem gerektiğinin farkındayım ve sanırım yavaş yavaş oluşuyor cünkü bi kaç seneye kadar yaptıklarıma baktığımda cocuksu olduğunun farkındayım. Allah izin verirse iyi bir üniversite kazanıp iyi bir iş sahibi olmak istiyorum doğum günü tebrikleriniz ve nasihatlarınız için teşekkür ederim

Bu arada doğum gününü kutlamayı unuttum :) İyiki doğdun arkadaşım :)

ZorhaK

Rektör
18 li yaşlarda büyük görünme yada daha da büyük olmaya(yaş olarak)istek vardır.Sonra yıllar geçer yaş 30 a merdiven dayadımı küçük görünmeye genç görünmeye diyelim heves eder insan...

Bence yaşının tadını çıkar..Her yaşın güzelliği ayrıdır..kimliğe karşı kimlik'döenmini umarım iyi atlatırsın...tam da o dönemlerdesin:)

llavinya

Dekan
Onursal Üye
Mutlu yıllar :) Yeni yaşın hayırlı bir hayat ve devamına adım olsun.:) büyük bir heyecanla beklediğim bir yaştı. sanki 18 yaş hayatın anahtarı :) ama dediğin gibi hesap açmak , hat almak vs gibi şeylerde faydalı oldu sadece ve benim için büyüdüğümü hissetmekti :)

muko

Profesör
18'e girdikten sonra çoğu zevkten mahrum kalacaksın :) örneğin bir bara rahatlıkla girebileceksin ve bu işin hiçbir esprisi kalmıycak ehliyet alıcaksın araba kaçırmanın zevki kalmıycak, ve unutmadan söyliyeyim banka hesapları'ndan kasıt kredi kartı çıkarmaksa bu yüzyılın en kötü silahı kredi kartları ;)
ilginç bir yaklaşım :)
şimdiye kadr bir bara gitmedim ve araba kaçırmadım.
gerçi araba kaçırma olabilir :) ama tam kaçırma sayılmazdı kuzen kaçırıyordu yardımcı olmuştum sonra kadının biri jandarmayı arıcam fln dedi tüydük :)
banka hesabını sadece para yatırma para cekme gibi işlemler için kullanacam.

fthtsdmr

Profesör
18 Yaşına girmek güzeldir.Ben gidip kan vermiştim ilk olarak sırf meraktan.Ehliyet almak güzel oluyor.Ehliyeti aldıktan sonra arabayla polisin yanından kasıla kasıla geçmesi çok şahane bişiydi ilk başlarda sonra sallamıyorsun zaten :D.Bu arada nice senelere

muko

Profesör
tebrik ve nasihatlarınız için tekrar teşekkür ederim kan vermeyi bende düşünüyorum inş bakalım
bu arada sigara kullanmıyorum :)

Rom.

Rektör
Onursal Üye
tebrik ve nasihatlarınız için tekrar teşekkür ederim kan vermeyi bende düşünüyorum inş bakalım
bu arada sigara kullanmıyorum :)

Ne biçim gençsin usta yhaa sigara kullanmıyorsun, araba kaçırmıyorsun, Bara gitmiyorsun :D(şaka şaka Yapma zaten Bunları :D )

Arkadaşların da dediği gibi yaşının verdiği bi havayla büyüdüğünü hissedeceksin ve yaptığın herşey biraz daha anlam kazanacak...

Laf aramızda bende yeni girdim 18'ime Ve ehliyet almyı düşünüyorum Ben :D

Bu arada doğum günün kutlu olsun:D

zatzot

Üyecik
Kötü şeyler.Lanet hayatı anlıyorsun.Ne kadar hayalllerin saçma olduğunu.Cinselliği tattık tabi de daha önce.Daha rahatsın arrtık.Evi terkedip çıkabilirsin yerse tabi. vs

muko

Profesör
Ne biçim gençsin usta yhaa sigara kullanmıyorsun, araba kaçırmıyorsun, Bara gitmiyorsun :D(şaka şaka Yapma zaten Bunları :D )

Arkadaşların da dediği gibi yaşının verdiği bi havayla büyüdüğünü hissedeceksin ve yaptığın herşey biraz daha anlam kazanacak...

Laf aramızda bende yeni girdim 18'ime Ve ehliyet almyı düşünüyorum Ben :D

Bu arada doğum günün kutlu olsun:D
saol kardeşim
nasıl bir gencim bende anlamadım çelmeye çalışanlar oldu ama çizgimi korudum:D
kötü olan şeylerin farkında olursam mümkün olduğunca uzak durmaya çalışırım ilerde faydasını göreceğimden emin olduğumu düşünüyorum
tabiki azıma sigara aldım. arkadaş baskısı fln ama içmedim cok şükür kendi irademi korudum
ehliyet olayını da bizimkilerle konuşacam bakalım ne dicekler

evi terkedecem fakat üniyi başka yerde okuyacağımdan dolayı. :) (tabi kazanırsam)

GençAdam

Üyecik
doğum gününü tebrik ederim kardeşim...Sen sen ol kardeşim özentilerden uzak dur...:) böyle bi konu açtıysan demek ki kişiliğin olgunlağa erişmiş gibi...Artık koca bi hayatıın yükünü çekmeye başlıyacaksın:)

fthtsdmr

Profesör
saol kardeşim
nasıl bir gencim bende anlamadım çelmeye çalışanlar oldu ama çizgimi korudum:D
kötü olan şeylerin farkında olursam mümkün olduğunca uzak durmaya çalışırım ilerde faydasını göreceğimden emin olduğumu düşünüyorum
tabiki azıma sigara aldım. arkadaş baskısı fln ama içmedim cok şükür kendi irademi korudum
Örnek bir genç.Tebrikler:D.İnşallah kazanırsın üniversiteyide evden kaçarsın :D

Son mesajlar