iPhone 5s Kullananlar Kulübü

Bu konuyu okuyanlar

Cabarello

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Saklama alanıyla şuanlık sorun yaşamıyorum aslında birde hunharca kullanırım öyle her gördüğümü indiririm silmem felan şimdilik sıkıntı yok.
Sizinkisi 6s 64 gb dı galiba? Benimkisi 16 gb olduğu icin yetmiyor ya 1600 fotoğraf var :)

FOM

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
1,264
Sizinkisi 6s 64 gb dı galiba? Benimkisi 16 gb olduğu icin yetmiyor ya 1600 fotoğraf var :)

Sizin gibi böyle bu kadar çok fotoğrafı cihazında tutan arkadaşlarım var onlarada söylüyorum bunu sıksık pcye aktarsanız fotoğrafları hem daha güvenli hemde hafıza boş kalmış olur

FOM

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
1,264
Merhaba. sizce iphone-nu itunesle guncellemek daha iyi yoksa cihazdan guncellemek? yani hangisi daha uygun

İtunes ile güncellemek en sağlıklısı imkanınız varsa wifi ile güncellemeyin itunes üzerinden güncelleyin.

ad38

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhaba arkadaşlar bende 5s kullanıcısıyım yalnız itunes görmüyor teli ne yapmam lazım. Apple sitesindeki yöntemleri denedim ama olmadı.

master1354

Asistan
Reaksiyon puanı
9
Itunes güncel mi ? Kablonun kesin olacak çalıştığından emin misin ?

Cabarello

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Arkadaşlar 5s imin orta tuşu bozuldu bir kaç yere sordum yeni tul takarsak parmak izi çalışmaz güncellersen telefon çöker falan dediler yokmu bunun tamiri?

blackbloodw1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
5s için ios 10 nasıl arkadaşlar kullananınız var mı memnun musunuz telefonda bir değişiklik var mı hız olarak felan

Apocalypse_

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
1,271
Dostlar sizlere sorum olacak babam 5S kullanıcısı şuan IOS 10 yüklü tahminen IOS 11 de son bulacak güncelleme desteği sizce IOS 11 çıktığında yükseltme yapsak telefonda kasma vs oluşur mu 4S teki IOS 9.3.5 kasması gibi yoksa Son güncellemeden sonra bir daha güncellemeyelim mi ?

@FOM

FOM

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
1,264
Dostlar sizlere sorum olacak babam 5S kullanıcısı şuan IOS 10 yüklü tahminen IOS 11 de son bulacak güncelleme desteği sizce IOS 11 çıktığında yükseltme yapsak telefonda kasma vs oluşur mu 4S teki IOS 9.3.5 kasması gibi yoksa Son güncellemeden sonra bir daha güncellemeyelim mi ?

@FOM

Şimdi şöyle bir durum var 5 de 32bit 5s de 64bit yani normal şartlar da 5s ios11 kasmamalı ama mesela ipad mini 2'yi ios10'a yükseltmedim gerek yok şuanlık 5s'i de uygulamalar ios11 isteyene kadar yükseltmeyin bence

Apocalypse_

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
1,271
Şimdi şöyle bir durum var 5 de 32bit 5s de 64bit yani normal şartlar da 5s ios11 kasmamalı ama mesela ipad mini 2'yi ios10'a yükseltmedim gerek yok şuanlık 5s'i de uygulamalar ios11 isteyene kadar yükseltmeyin bence
Şuan ki performansı nasıldır pek bilgim yok babam kullandığı için ama telefonun kasmadığını söylüyor. Hata ettim 9.3.5 ten 10 a geçirdim şimdi ise imzalar kapalı aslında 9 da bırakacaktım onu da bir anlık heves ile neyse babama söyleyim de IOS 10 da kalsın 11 gelene kadar güncellesinde 11 gelince güncellemesin

FOM

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
1,264
Şuan ki performansı nasıldır pek bilgim yok babam kullandığı için ama telefonun kasmadığını söylüyor. Hata ettim 9.3.5 ten 10 a geçirdim şimdi ise imzalar kapalı aslında 9 da bırakacaktım onu da bir anlık heves ile neyse babama söyleyim de IOS 10 da kalsın 11 gelene kadar güncellesinde 11 gelince güncellemesin

Şuanda 5s kullananlar var gayet memnun hatta ios 9'a göre daha hızlandı diyen çok kişi duydum ama bu ios11 için geçerli olmayabilir. Şunuda söylüyeyim belirttiğim gibi aslında ios11'de sıkıntı yaşamaz tahminimce ama 5s'i güncelleyip kullananların durumuna bakıp öyle güncellenmeli illa güncellenecekse hemen yapılmamalı

Fundikap

Asistan
Reaksiyon puanı
16
Ben iOS 10 dan iOS 9 a geri döndüm ama tasarımını beğenmediğim için bide rehberden sürekli kişi siliniyodu

DEADPOOL®

Asistan
Reaksiyon puanı
23
az önce ios 10.1.1 yükledim başka yükleyen var mı? varsa izlenimi ne

AMC

Profesör
Reaksiyon puanı
772
10.1.1 yüklü gayet güzel kasma donma vs yok.

dogukankrblk

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Arkadaşlar anımsatıcıda 3 kart vardı yanlışlıkla birini sildim o sildiğim anımsatıcı kartını nasıl geri getirebilirim acaba?

Ekli dosyalar

• IMG_1105.PNG
    IMG_1105.PNG
    413.1 KB · Görüntüleme: 511

Mahmutpaşa

Asistan
Reaksiyon puanı
101
5s kullanan olarak ben de memnunum hatta facebook silsem telefon acayip rahatlar.
Bütün kaynakları sömürüyor facebook

Webhead

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
İos 10.2 güncellenmeye deger mi 5s kullaniyorum kullananlar izlenimlerini aktarabilirler mi

52SakocaN52

Profesör
Reaksiyon puanı
738
Arkadaşlar Şarjı olayı ile ilgili, tecrübelerime dayanarak birkaç birşey söylemek istiyorum.

*Öncelikle eğer kaldığınız bölgede LTE desteği yoksa LTE ye almayın. Bu her cihaz için geçerlidir.Çünkü cihaz eğer LTE ya da 4.5G desteklemiyorsa , sürekli şebeke araması yapacak ve bu da şarjın adeta emilmesine yol açacaktır.
*Yine iPhone için konuşacak olursak, arka planda sizin için bir şey ifade etmeyen bazı uygulamaların kullanılmasını yani arka planda çalışmasını kısıtlayabilirsiniz.Bunun için ayarlar-genel-arka planda uygulama yenile kısmına gelip arka planda iken çalışmasını istemediğiniz uygulamaları Deaktif edebilirsiniz.
*Yine başka bir konu ''Konum Servisleri''
Konum Servisleri programı kullanırken, kullandığınız programın, o andaki konumunuzu tespit etmeye çalışması. küçük bir detay gibi görünse de sürekli konum değiştiren insanlar için kullanılan bütün programların aynı anda konum değiştirmesi artık sizin takdirinizde:)
*Başka bir konu: '' Ekran Parlaklığı''
Ekran parlaklığınızı otomatik yaparsanız; bulunduğunuz konuma göre parlaklığı kendisi ayarlayacaktır. Siz son seviyeye getirmişsinizdir. Dolayısı ile Çok karanlık bir mekanda bile gereksiz bir ekran aydınlatması , pilinizin sömürülmesine yol açar.
*Başka bir konu iPhone ile birlikte gelen hareketli duvar kağıdı.
iPhone 6S , 6S Plus , 7 ve 7 Plus ile birlikte gelen bu özellik ekrana dokunduğunuzda 3D Touch teknolojisi ile birlikte, arka planın ya da duvar kağıdının hareket etmesi ki bu da eğer kullanmıyorsanız kapalı konumda olmalı.

Eğer bu modellerden biri yoksa duvar kağıdınızı seçtiğiniz zaman, '' PERSPEKTIF'' Özelliğini kapatmanız pil için yararlı olacaktır.
*Başka bir sorun, '' iCloud otomatik yedekleme''
Bu da yine pile olumsuz etki eden durumlardan birisi. Eğer iCloud otomatik yedeklemede ise Wi-Fi ye bağlandığınızda , otomatik yedeklemeye başlayacak ve bu yedekleme boyutuna göre 30 dakika ile 2 saat arasında sürecektir.
Ya verileri de mi yedeklemeyeceğiz demeyin:) Çünkü manuel modu da mevcut. dolayısıyla siz istediğiniz zaman yedekleyebilirsiniz.
Otomatik Yedeklemedeki sıkıntı şu ki, eğer yedekleme değmeyecek kadar küçük de bir değişiklik olmuş olsa, yine yedekleme yapacaktır:)
*Başka bir sorun, '' Bildirim ekranı ve bildirimler''
iOS 10 ile bu ekran daha kullanışlı hale geldi ancak daha fazla şarjı sömürecek kapasiteye sahip:) Durum çubuğunda olmasını istemediğiniz uygulamayı düzenle butonu ile buradan silmeniz. Buda şarjınıza olumlu etki edecektir.Aynı zamanda ayarlar bölümünde bildirimler bölümüne gidip orada bildirim gelmesini istemediğiniz uygulamaları deaktif edebilirsiniz.
*Başka bir şey daha'' Bluetooth ya da Wi-Fi kullanımı.
Arkadaşlar bu iki şarj düşmanı sürekli açık bırakılmamalı:)
Bu iki teknoloji harikası her an çalışma halindedir. Şöyle diyemezsiniz: Ben şu anda Bluetooth ile alışveriş yapmıyorum ya da Wi-Fi ile internete bağlanmıyorum.
Çünkü bu iki teknoloji harikası bunlar aktif olarak kullanmasınız da her an çalışıyor vaziyettedir ve ikisi de arama yaparlar. İşimiz yoksa bunları kapatalım.

Bunlar bizim önemsemediğimiz ama pilimizi hunharca kullanan bir kaç şey.

Drogba39

Profesör
Reaksiyon puanı
381
iPhone 5S kullanan arkadaşlar telefondan memnun musunuz ? Performansda ciddi düşüklükler var mı ? Abim 2. el almak istiyor, 700-800 lira civarına bulunuyor 5S'in 2. elleri, bu fiyata başka bir telefon bulamadık doğru düzgün son karar olarak 5S istiyor. Bu saatten sonra 5S almak mantıklı mıdır ? Birde İOS 11 tahminen ne zaman çıkar ?

Apocalypse_

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
1,271
iPhone 5S kullanan arkadaşlar telefondan memnun musunuz ? Performansda ciddi düşüklükler var mı ? Abim 2. el almak istiyor, 700-800 lira civarına bulunuyor 5S'in 2. elleri, bu fiyata başka bir telefon bulamadık doğru düzgün son karar olarak 5S istiyor. Bu saatten sonra 5S almak mantıklı mıdır ? Birde İOS 11 tahminen ne zaman çıkar ?
IOS 11'e daha çok var. daha 10 oturmadı yerine :)
5S alın güzel cihazdır fakat ıos 9.3.5 sürümünde bulursanız daha iyi olur :)

irazehris

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
kardeşler 20 gün sonra telefon alıcam iphone 5s düşünüyorum sizce hala alınırmı önerirmisiniz daha önve iphone kullanmadım kamerası hızı falan iyimi birde şarjı :)

Webhead

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
millet ben suanda 5s kullanıyorum 2014 yılından beri kullanıyorum ama ekran artık bana küçük geliyor ve uzay grisi rengi artık sıkmaya başladı 6s almak istiyorum 32 gb silver modeli ama dolar 4 tl arttığı için 32 gb modellere zam geldi dolar ne zaman düşer bilginiz var mı ve bu saatten sonra 6s alınır mı 7'ye pek sıcak bakmıyorum plus bana cok büyük gelir

Cabarello

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Benim 5s in orta tuşu bozuk ve bu yüzden yeni yazılım atamıyorum itunes ile. Telefon deli gibi kasıyor. Ne yapabilirim?

ibrahimyz34

Asistan
Reaksiyon puanı
49
ios 10.2.1 kullaniyorum. eskiden android kullanirdim. onlarda sarz 100 olunca cihazı sarzdan cekin diye uyarı verirdi. fakat bu iosta ben oyle birsey goremedim. yani 100 de 100 olunca hemen çekecek miyiz. yoksa bekleyecekmiyiz. bu ayrımı nasil yapacagiz.