Kendi amatör Forum sitemi açtım :P

Bu konuyu okuyanlar

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Forumumuzu ziyaret etmek isteyenler forum adresini öğrenmek için özelden mesaj yazabilirler :) Zaten çoğu üye biliyor ama yeni üyelerimiz için ayrıca tekrarlıyorum.
ScreenHunter 54.png

Forumumuzdan bir kesit. Reklam yasak olduğundan bazı yerleri sildik, Forum adını ve adresini özelden mesaj atarak öğrenebilirsiniz.

Son düzenleme:

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Konuyu tekrardan dikkatlerinize sunmak ve ilginizi rica etmek üzere konuyu güncelliyorum. :)

bruhmomentumtr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
Forumumuzu ziyaret etmek isteyenler forum adresini öğrenmek için özelden mesaj yazabilirler :) Zaten çoğu üye biliyor ama yeni üyelerimiz için ayrıca tekrarlıyorum.Ekli dosyayı görüntüle 163620

Forumumuzdan bir kesit. Reklam yasak olduğundan bazı yerleri sildik, Forum adını ve adresini özelden mesaj atarak öğrenebilirsiniz.
bana atabilir misin? özelden

Yıldırım Adam

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Abi bana yol gösterir misin? Forum açmanın zor tarafları varmı? Sen kaç para harcadın ve kaç yılda açabildin?

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Arkadaşlar sitemizin açılmasında bir çok etken olabilir... Bunlar arasında internet hızı, bilgisayar performansı, mobil ise çekim gücü falan fişman önemli olabilmekte. :)

Siz yavaş açılıyor dediğiniz için google sayfa açılış testine soktum forumu ve 1,5 saniyede açılıyor dendi ilk başta sonra bazı boyutu büyük dosyaları sildim ve forumun yüklenme süresini 1 saniyeye kadar düşürdüm. :D

Umarım internet hızı yavaş olan arkadaşlarım bu sayede biraz daha rahat eder.

ScreenHunter 61.png

Sayfa açılış hızları yukarıdaki gibidir. :)

Aşağıya da sdn forum için test yapıp attım:

ScreenHunter 62.png

ScreenHunter 63.png

Görüldüğü gibi pek fazla fark yok :D

Sizler de istediğiniz sitelerin açılış ve diğer hızlarını öğrenmek isterseniz eğer buradan ölçebilirsiniz:

Mesaj otomatik birleştirildi:

Bir başka test sitesi de GT Metrix sonuçları aşağıdadır:

ScreenHunter 66.png

Son düzenleme:

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Mobil için daha hızlı olması açısından iyileştirmeler yapılmaya çalışılacak, tabi bizim server altyapımız bir SDN Forum kadar iyi olamaz ama yine de hızlı sayılır :)

Forumumuz geliştiğinde bir mobil uygulama için kolları sıvayacağız ve o zaman çok çok daha kararlı ve hızlı olacağız.

ArsenWenger

Öğrenci
Reaksiyon puanı
38
Hiç beğenmedim. Yazılım tarafınızı iyice geliştirin yada hazır LİSANSLI template gömün. Böyle olmamış. Çocuk parkı gibi.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Hiç beğenmedim. Yazılım tarafınızı iyice geliştirin yada hazır LİSANSLI template gömün. Böyle olmamış. Çocuk parkı gibi.
Sadece bugün değil hiç bir zaman sen hakkımızda olumlu bir yazı yazmadın ki... :confused: Senden zaten olumlu bir yorum beklemek hata galiba. Sen sağ, biz selamet...

Ayrıca tekrar yazmış olayım. Forumumuzun en küçük eklentisine değin her şeyi orjinal LİSANSlıdır!

Bu yanlışı tekrar tekrar ifade ederek yaymaya çalışmanız onu asla bir DOĞRU yapmayacaktır, algı oyununuzu kınıyorum.

xKemalC

Doçent
Reaksiyon puanı
627
Yazılım derken burayla aynı şeyi kullanıyoruz. Sen neye laf ettin onu anlamadım. Sana göre bütün forumlar kötü olmalı çünkü hepsi xenforo neredeyse.

Alyx Vance

Profesör
Reaksiyon puanı
1,613
Yazılım derken burayla aynı şeyi kullanıyoruz. Sen neye laf ettin onu anlamadım. Sana göre bütün forumlar kötü olmalı çünkü hepsi xenforo neredeyse.
Bunun kanıtını donanımhaber ve pc hocası forumu ile görüyoruz :D birisi doğru düzgün bile değil diğeride 2000 lerden kalma gibi :D xenforodan allah razı olsun :D

Həyat Qatarı

Öğrenci
Reaksiyon puanı
28
Öncelikle hayırlı olsun, kendin mi kodladın yoksa hazır script mi? Yani html css js php gibi dillerle mi yazdın? Ben de eskiden bu işlere meraklı olduğum zamanlarda, free hosting domain ile hazır script forumlar kurup kaynak dosyalarına inip geliştiricilik yapıyordum.(Amatörce tabi) Ondan merak ettim.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Öncelikle hayırlı olsun, kendin mi kodladın yoksa hazır script mi? Yani html css js php gibi dillerle mi yazdın? Ben de eskiden bu işlere meraklı olduğum zamanlarda, free hosting domain ile hazır script forumlar kurup kaynak dosyalarına inip geliştiricilik yapıyordum.(Amatörce tabi) Ondan merak ettim.
Teşekkürler, xenforo altyapısını kullanıyoruz. Tabi bazı alanlarını biz düzenledik, hala da geliştirmeye çalışıyoruz. İnşaAllah kısa zaman sonra da mobil uygulamamızı geliştireceğiz. :)

Forum sitemize göz atabildiniz mi? Değerlendirmenizi merak ederim :)

Həyat Qatarı

Öğrenci
Reaksiyon puanı
28
Teşekkürler, xenforo altyapısını kullanıyoruz. Tabi bazı alanlarını biz düzenledik, hala da geliştirmeye çalışıyoruz. İnşaAllah kısa zaman sonra da mobil uygulamamızı geliştireceğiz. :)

Forum sitemize göz atabildiniz mi? Değerlendirmenizi merak ederim :)
Evet göz attım. Fena değil, yeni açılmış olmasına rağmen kullanıcı sayısı da fena değil. Aktiflik az ama normaldir. İyi bir reklam ile çoğalabilir.

Yalnız şu kısmını anlamadım: sitenin adına bakınca ve içeriğine bakınca bir uyumsuzluk görüyorum. Site, adının hakkını tam olarak vermiyor, daha yaratıcı bir isim olabilirdi, ben siteye ilk girdiğimde, göz atmadan aklıma ilk gelen şey, bu site İslâmî ağırlıklı bir site dedim. Bu yönden biraz eleştirim var o kadar.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Evet göz attım. Fena değil, yeni açılmış olmasına rağmen kullanıcı sayısı da fena değil. Aktiflik az ama normaldir. İyi bir reklam ile çoğalabilir.

Yalnız şu kısmını anlamadım: sitenin adına bakınca ve içeriğine bakınca bir uyumsuzluk görüyorum. Site, adının hakkını tam olarak vermiyor, daha yaratıcı bir isim olabilirdi, ben siteye ilk girdiğimde, göz atmadan aklıma ilk gelen şey, bu site İslâmî ağırlıklı bir site dedim. Bu yönden biraz eleştirim var o kadar.
Sitemizin adres ismini "technology.gen.tr" yapalım mı? :D

Sanırım bu adres ismi çok da güzel olur, yakışır değil mi? :)

NOT: Bu alan adı ismi şuan web adresi ismi olarak kullanılmamaktadır yani reklam olamaz. Sadece bir beyin fırtınası yapalım.

Apple Lover

Müdavim
Reaksiyon puanı
708
Sitemizin adres ismini "technology.gen.tr" yapalım mı? :D

Sanırım bu adres ismi çok da güzel olur, yakışır değil mi? :)

NOT: Bu alan adı ismi şuan web adresi ismi olarak kullanılmamaktadır yani reklam olamaz. Sadece bir beyin fırtınası yapalım.
Niye olmasın kulağa hoş geliyor

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
bana link yollar mısın üye olayım bir bakayım
Bağlantı adresi özelden yollanmıştır :)

Beğenmediysen dahi bu konuda beğenmediğin yanları bize yazabilirsen eğer kendimizi geliştirmemiz açısından yararlı olur. Teşekkürler.

[Hamaset içermedikten sonra her özel ve güzel düşünceyi saygıyla karşılarız :D ]

ömerim55

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,328
Bağlantı adresi özelden yollanmıştır :)

Beğenmediysen dahi bu konuda beğenmediğin yanları bize yazabilirsen eğer kendimizi geliştirmemiz açısından yararlı olur. Teşekkürler.

[Hamaset içermedikten sonra her özel ve güzel düşünceyi saygıyla karşılarız :D ]
Gayet iyi olmus. Bir eksik göremedim pek de.