Soru Android 12 ye geçecek misiniz? Anket

Android 12 ye geçecekmisiniz

• Evet geçecem

Kullanılan: 17 77.3%
  • Hayır geçmeyecem

Kullanılan: 5 22.7%

• Kullanılan toplam oy
    22

Bu konuyu okuyanlar

James Howlett

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,233
Arkadaşlar aramızda Android 12 ye geçecek olan var mı? Ankete katıldıktan sonra rica etsem telefon marka modelinizi yazabilir isiniz marka model çok önemli geçme yada geçmeme sebebinizide isteğe göre yazabilirsiniz.

Darkness3472

Asistan
Reaksiyon puanı
144
Arkadaşlar aramızda Android 12 ye geçecek olan var mı? Ankete katıldıktan sonra rica etsem telefon marka modelinizi yazabilir isiniz marka model çok önemli geçme yada geçmeme sebebinizide isteğe göre yazabilirsiniz.
Aynen kanka ya bende iPhone kullanıyorum bu aralar android 12 güncellemesi alıcak iPhone hemen yüklücem

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,846
Mi Note 10 pro var destekler mi bilmiyorum. Gelirse her zaman güncellemeden yanayım.

Darkness3472

Asistan
Reaksiyon puanı
144
Mi Note 10 pro var destekler mi bilmiyorum. Gelirse her zaman güncellemeden yanayım.
Şey ya her güncelleme performansı biraz daha düşürüyor bence sentetik test puanlarına bakıp ona göre güncellemek daha mantıklı

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,846
Şey ya her güncelleme performansı biraz daha düşürüyor bence sentetik test puanlarına bakıp ona göre güncellemek daha mantıklı
Ben sağlam temizlik yapıyorum. Tatil dönüşü de yedekleri alıp wipe data yaptım canavar gibi çalışıyor.

lordare

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,594
Redmi Note 9S güncellemem. Android güncellemeleri risklidir MIUI güncellemesine benzemez telefonu yavaşlatma batarya performansının içine etme ihtimali yüksektir. 10'dan 11'e yükseltince performans olarak bir düşüş yaşadım zaten. Batarya iki günden bir güne indi. Neyse ki MIUI 12.5 güncellemesini modele uyarlı olarak özene bezene yapmışlar da batarya performansı aynı kalsa da sistem performansı eski hızına ulaştı. Bu güncellemenin üstüne güncelleme yapan kaşınıyor demektir :)

James Howlett

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,233
Redmi Note 9S güncellemem. Android güncellemeleri risklidir MIUI güncellemesine benzemez telefonu yavaşlatma batarya performansının içine etme ihtimali yüksektir. 10'dan 11'e yükseltince performans olarak bir düşüş yaşadım zaten. Batarya iki günden bir güne indi. Neyse ki MIUI 12.5 güncellemesini modele uyarlı olarak özene bezene yapmışlar da batarya performansı aynı kalsa da sistem performansı eski hızına ulaştı. Bu güncellemenin üstüne güncelleme yapan kaşınıyor demektir :)
Peki bunun modele göre etkisi olabilir mi benim telefon note 10 pro 2021 mart ayında çıktı ama senin telefon 2020 mart ayında çıktı esasen son iki senenin telefonunda böyle bir etki yapması kullanıcıları kızdırır, veya böyle bir etki yapacaksa neden 12 güncellemesi çıkıyor

lordare

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,594
Peki bunun modele göre etkisi olabilir mi benim telefon note 10 pro 2021 mart ayında çıktı ama senin telefon 2020 mart ayında çıktı esasen son iki senenin telefonunda böyle bir etki yapması kullanıcıları kızdırır, veya böyle bir etki yapacaksa neden 12 güncellemesi çıkıyor
Telefonun ilk sürümü modele yönelik sürüm olduğu için en stabil sürüm olur her zaman. Telefonlar 2 yıl boyunca güncelleme garantisi verir. Özellikle Redmi gibi alt markalarda (Xiaomi alt markası) telefonlar bir bakıma denektir. Yapılan güncellemeler genel güncellemeler olur ve modele uyarlamaya fazla uğraşmazlar. Daha sonrasında da karşılaşılan hatalar incelenir sonraki güncellemelere düzeltilmeye çalışılır. Bu yüzden hepsi kararlı bile olsa elbet batarya ve stabilite performansını düşüren güncellemeler çoktur

crna

Asistan
Reaksiyon puanı
192
O ne ki?
Telefon oto geçerse geçer yoksa tam gaz devam.
Paraliysa geçmem
Beceremeyeceksem geçmem. Birden fazla yanıtım var diye yazdım.

SwateR

Müdavim
Reaksiyon puanı
662
Redmi Note 7 için AOSP tabanlı Pixel Experience ROM kullanıyorum. Hala çok yaygın olduğu için 12 sürümünede güncellenir diye tahmin ediyorum ve güncellenirse de geçeceğim. Güncelliği ve yenilikleri severim.

Alyx Vance

Profesör
Reaksiyon puanı
1,613
Ablam a30 kullanıyor ona gelir belkide bana gelmicek

yusufege

servet sayar
Reaksiyon puanı
850
Telefonu sıfırlarsan pek sorun olmuyo android güncellemesinde yedeğini alıp dene ve gör ayrıca android 12 çıkarsa benim cihaza yüklerim galaxy tab a7

lordare

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,594
Telefonu sıfırlarsan pek sorun olmuyo android güncellemesinde yedeğini alıp dene ve gör ayrıca android 12 çıkarsa benim cihaza yüklerim galaxy tab a7
Ben her güncellemede sıfırlarım ama yine de çok ufak bir stabilite sorunu olabiliyor. Zaten MIUI güncellemelerinde gelecek olan android güncellemesinin tüm özellikleri cihazda mevcut oluyor pek gerek olmuyor ama tercih meselesi tabi serbest piyasa. Telefonların yavaşlatılıp yeni telefon alınmasının önünün açılması olayını yapmayan marka yok

Redlonmas

Spectator
Reaksiyon puanı
3,093
Samsung Galaxy Tab S6 Lite cihaza sahibim. LineageOS 18.1 kullanıyorum. LineageOS team çok hızlı ve iyi çalışıyor Android 12 yayınlandıktan sonra yüksek ihtimal LineageOS Android 12 olan versiyonu gelir. Yani 19.0/19.1 Samsung Stock Rom'u alır yüksek ihtimal ama OneUI acayip yavaş ve unstable çalışıyor.

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,846
Samsung Galaxy Tab S6 Lite cihaza sahibim. LineageOS 18.1 kullanıyorum. LineageOS team çok hızlı ve iyi çalışıyor Android 12 yayınlandıktan sonra yüksek ihtimal LineageOS Android 12 olan versiyonu gelir. Yani 19.0/19.1 Samsung Stock Rom'u alır yüksek ihtimal ama OneUI acayip yavaş ve unstable çalışıyor.
Bende de s6 lite var. Ama kursam mı bilemedim. Cihazı da garanti dışı bırakıyor.

Assad Najjar

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,305
Xiaomi Mi 10T Lite kullanıyorum. Nasip olursa inşallah geçeceğim.

Redlonmas

Spectator
Reaksiyon puanı
3,093
Bende de s6 lite var. Ama kursam mı bilemedim. Cihazı da garanti dışı bırakıyor.
Kurun bence. Zaten Garanti olsa ne yazar. Kullanıcı hatası diyip 300-400 TL kitliyorlar.
Eğer kuracak olursanız haber verirsiniz yardımcı olurum.