Beni Dava Edebilir Mi

Bu konuyu okuyanlar

MustiRG07

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,798
Selamlar valorant hesabı alacaktım ama yani karşı tarafın benim paramı çalmak istediğini anladım sonra para 10 dk sonra gelcek dedim ve engelledim hesabı almadan sonra bi 1 hafta felan geçti adam bana başka bir hesaptan yazdı hesabı alcan mı diye ben o adam sanmadım sonra bununkini de almayınca sen herkesin hesabını çalmaya çalışıyorsun seni dava etcem felan dedi ben bunun ilk hesabına küfür edip engellemiştim (normalde etmem ama adam art niyetliydi) sonra seni dava etcem seni kabasakala şikayet etcem şuan canlı sohbetteyiz eğer o attığın para bi gelmesin seni şikayet etcem felan dedi ben normalde bunlara inanmam ama adam böyle ciddiydi şu ramazan gününde annemin üstüne yemin olsun ki senin hayatını karartcam çocuk dedi :D ben de polisi boş şeylere meşgul edersen hapse girersin dedi ne ben mi hapse gircem dedi sen gircen dedi hatta tazminat davası açıp paranı alcam dedi bende aç benim babam zengin dedim ağla dedim gülme emojisi attım adam baya sinirlendi (babam duysa to be contunied :D ) işte asıl soruya gelelim bişi yapabilir mi bu şahıs bana küfür ettiğimi sildim küfürden bişi yapamaz
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ekli dosyalar

• resim_2021-05-11_111708.png
    resim_2021-05-11_111708.png
    29.6 KB · Görüntüleme: 248
  • resim_2021-05-11_111728.png
    resim_2021-05-11_111728.png
    50 KB · Görüntüleme: 255

MustiRG07

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,798
Pek birşey yapacağını sanmam zaten sen hesabı almamışsın oda parasını almamış burda pek dava edilecek birşey yok.
Evet ben hesabını almadım ama yani yapmadığım şey için beni suçluyor
Edit:Ben icra sözünden çok korkarım :D

MustiRG07

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,798
:D

Boşver salla gitsin.
ya bide orda arkadaşımın teli kayıtlıydı arkadaşımın telide teyzesinin üstüne teyzesine bu manyak bişi der mi diye korkuyom

Ekli dosyalar

• resim_2021-05-11_112235.png
    resim_2021-05-11_112235.png
    27.7 KB · Görüntüleme: 241
  • resim_2021-05-11_112252.png
    resim_2021-05-11_112252.png
    75.1 KB · Görüntüleme: 228

'Müslüm

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
Selamlar valorant hesabı alacaktım ama yani karşı tarafın benim paramı çalmak istediğini anladım sonra para 10 dk sonra gelcek dedim ve engelledim hesabı almadan sonra bi 1 hafta felan geçti adam bana başka bir hesaptan yazdı hesabı alcan mı diye ben o adam sanmadım sonra bununkini de almayınca sen herkesin hesabını çalmaya çalışıyorsun seni dava etcem felan dedi ben bunun ilk hesabına küfür edip engellemiştim (normalde etmem ama adam art niyetliydi) sonra seni dava etcem seni kabasakala şikayet etcem şuan canlı sohbetteyiz eğer o attığın para bi gelmesin seni şikayet etcem felan dedi ben normalde bunlara inanmam ama adam böyle ciddiydi şu ramazan gününde annemin üstüne yemin olsun ki senin hayatını karartcam çocuk dedi :D ben de polisi boş şeylere meşgul edersen hapse girersin dedi ne ben mi hapse gircem dedi sen gircen dedi hatta tazminat davası açıp paranı alcam dedi bende aç benim babam zengin dedim ağla dedim gülme emojisi attım adam baya sinirlendi (babam duysa to be contunied :D ) işte asıl soruya gelelim bişi yapabilir mi bu şahıs bana küfür ettiğimi sildim küfürden bişi yapamaz
Bir şey olmaz seni korkutmaya çalışmış max yaşı 16 dır bunun zaten

taylorsaundles

Asistan
Reaksiyon puanı
119
Arkadaş klavye delikanlılığından başka hiç bir şey yapmamış. İcra olsun tazminat olsun böyle boktan oyun hesabı alım satımı durumlarında gelmez. Bu işler ciddidir. Sıkıntı etme engelle gitsin.

ozciceky

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,743
İlamsız icra yapmaya çalışabilir. İlamsız icraya 7 gün içinde de itiraz edilmezse icra gelir. Bu konudan bağımsız olarak bu hukuki yöntemi art niyetli olarak kullanan pek çok kişi var. O sebeple tebligat gelirse gelir gelmez itiraz etmek gerekir.

Ancak netice olarak sizin anlattığınız durumda karşı tarafın haklı olur bir tarafı yok.

MustiRG07

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,798
İlamsız icra yapmaya çalışabilir. İlamsız icraya 7 gün içinde de itiraz edilmezse icra gelir. Bu konudan bağımsız olarak bu hukuki yöntemi art niyetli olarak kullanan pek çok kişi var. O sebeple tebligat gelirse gelir gelmez itiraz etmek gerekir.

Ancak netice olarak sizin anlattığınız durumda karşı tarafın haklı olur bir tarafı yok.
Knk icra gelmesi de kötü ya babam evde gg

MustiRG07

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,798
1620805243426.png
yeni mesajlar var aga adam ciddi gibi

Irıs von Everec

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,472
Kavgalara girme, gardiyanlara sert çıkma şartlı tahliyen yanmasın.

Şaka bir yana son zamanlarda dava açmak kolaylaştı ama sadece korkuttuğunu düşünüyorum bir şey olucağını sanmam.

Daha önce hesap satmaya çalıştığımda adam beni dolandımaya çalışıyordu. Niyetini anlayınca vazgeçtim dedim. Numaramı satış sitelerine koyup kendisi dolandırıcıdır arayın yazmıştı . Beni de davayla tehdit etmişti. Ortada dava falan yok şuan. Yani diyorum ki çok yüksek ihtimalle hiçbir şey olmaz. Ama olursa diye burayı bi incele :D

MustiRG07

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,798
Beyler yeniden açtım bu konuyu başka bi hesaptan sevgilisiyim diye yazdım adam bunları dedi biraz para almaya çalışıyor gibi sizce ?
1621351301644.png
1621351347629.png
1621351371258.png

Irıs von Everec

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,472

KRZMNİTK

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,067
Küçük şeylere takan biriyse kazanamayacağını bildiği halde seni uğraştırmak için açabilir

404 Error

Dekan
Reaksiyon puanı
12,510
Böyle bir olaydan dava edecek? Garip. Tek yapmaya çalıştığı korkutmak. Bu yaptığı şeyde gereksiz ve boşuna. Tek yapabileceği şey kendi zamanını boşa harcaması olur.
Kendisini herhalde başbakanın oğlu veya çok zengin birisinin çocuğu falan zannediyor.
Boş ver gitsin. Hiç takma kafana.

Son düzenleme:

thecholera

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Merak etme hiçbir dava açamaz. Hesabı satmaya çalıştığı mesajları riot'a gönder banlansın. Artık yemeyin şöyle scamleri. Eğer küfür ettiysen açabilir ama hesap satışından bir şey çıkmaz.

Son mesajlar