Askerlikte patates soyarsın dediğim için hakkımda dava açılacak

Bu konuyu okuyanlar

Migel Diaz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
10
merhabalar konu başlığı biraz garip gelebilir durumu anlatıcam şimdi bu olaylar nerde yaşandı söylemeyeceğim olay x yerinde mesajlaşırken oldu bir forumda askerlik kalkmalımı kalkmamalımı diye konu açtılar bende zorunluluk kalkmalı diye mesaj attım sonra herkes bir anda zorunlu olmasına karşı olanlar olmayanlar laf dalaşına girdi düzgünce bende durumu iza etmeye çalışırken bir arkadaş yok sizin gibi ödlekler zaten askere gidemez suriyede sen otururken biz 200 şarjör boşalttık gibi itamlarda bulundu askere gitmeyeni adam yerine koymazlar dedi bir nevi hakaret etti sonrasında ise ona askerlikte iyi patates soymalar sana ozaman dedim sonra bu konu hakkında bana askerlikten soğutmadan dava açaçağını belirtti şahıs 2 dakikada bu yanıtımdan sonra cevap yazı bu askerde iyi patates soymalar dedikten sonra iki dakka sonra yazdı açıkçası iki dakikda EGM ve CİMERE şikayet etmesi mümkün değil trol olduğunu düşündüm sonrasında ise gerekli fotoğrafları aktarmasını bende ona göre savunma yapacağımı söyledim o ise laf attı boş laf diyelim fotoğraf felan atmadı evime teglibat yoluyla bana evime kağıt göndereceğini söyledi açıkçası ben kendi görüşümü belirttim suç bendemi oldu anlayamadım eyer hakkımda dava açtıysa napabilirim. size sormak istedm teşşekkürler şimdiden yorumlarınız için
Mesaj otomatik birleştirildi:

Konuya yardımcı olacak varmı

Bakabilecek varmı

Son düzenleme:

_Zaur_

Rektör
Reaksiyon puanı
23,166
Valla askerde en güçlü arkadaşlarla balık konservelerin açması yarışması yapıyorduk.
Yarışmayı kazanan kızarmış patates ödülü alıyordu.
Neden kızarmış patates? Çünkü herzaman ezme patates yiyorduk ?

Aslında öyle adamlarla söz dalaşına gitmen hem zaman kaybı hemde gereksiz birşey. Gel burda deyip gülüp eğlenelim.

serj

Profesör
Reaksiyon puanı
2,879
İnsan öldüreni dışarıda tutuyorlar, seni niçin alsınlar kardeşim?

Fakehero

366. Gün
Emektar
Reaksiyon puanı
5,387
Hiçbir şey yapamaz. Dava açsa bile suç unsuru taşıyan bir ifade de bulunmadığın için dava reddedilecektir.
İçin rahat olsun boş laflarla korkutmaya çalışmış. Bizde askerliğimizi yedek subay olarak yaptık. Tabi vatan görevini karşılığını ödeyip 21 günde yapmak isteyen olabilir. Buna aksi bir sözüm asla yok. Ama sağda solda övünüp ben ne askerlik yaptım diye hava atacaksa gerçekten askerlik yapmadığını hiç aklından çıkarmaması gerektiğini de bilmeli.

Reaksiyon puanı
16,118
ben 18 ay er olarak yaptım bir tane bile patates soymadım mutfağın kendi personeli vardı.