Bilgisayarcı 3000 liralık sistemi bana 10300 liraya sattı

Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Asiris

Öğrenci
Cezalı
Reaksiyon puanı
69
bu konu gerçek emin değilim ama neden almadan önce bize sormadın?ayrıca 5tl'yi neden aldın babana söyleyince baban sinirlenip gitmedimi ben olsam o bilgisayarcıdan paramı aırdım ya da döverdim
böyle bir uygulamayı yeni öğrendim. babam şikayet edelim diyor. döversek 50 kişi bulup bizi köşede sıkıştırır diye korktuk. birazcık eşkiya tipli bir adam.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ah be dostum sen de alırken aklın neredeydi. 10 bin liran varken neden saçma sapan yerlerden alıyorsun.
bilmiyorum kafasızın tekiyim

Fakehero

366. Gün
Reaksiyon puanı
5,380
Fiş kesmeyen işletmeleri şikayet etmek bir vatandaşlık görevinizdir. Şikayette bulunmak istediğiniz zaman yapmanız gerekenler şu şekildedir;

-Bağlı olduğunuz il ya da ilçenin vergi dairesine giderek, fiş kesmeyen işletme hakkında bir dilekçe yazmalısınız. Dilekçenizde bu işletmenin incelenmesini talep etmeniz gerekiyor.

-Vergi dairesine gitmek yerine müşteri hizmetlerine bağlanarak da şikayetinizi gerçekleştirebilirsiniz. 189 numarasını tuşlayarak maliyeye ulaşabilir ve müşteri hizmetleri görevlisi ile doğrudan iletişim kurarak şikayette bulunabilirsiniz.

Gitmiş olduğunuz bir işletmede, aldığınız hizmet karşılığında size bir fiş verilmedi ise, bu işletmeyi şikayet etmeniz gerekmektedir. Şikayetlerinizi iki yöntem ile iletebilirsiniz. Bulunduğunuz il veya ilçenin vergi dairesine dilekçe vererek şikayette bulunabileceğiniz gibi 189 numarasını arayarak müşteri hizmetlerine de şikayette bulunmanız mümkündür. İşleme alınan şikayet doğrultusunda işletme, görevliler tarafından incelenir. Eğer ihbarınız doğru ise işletme sahibine şikayette bulunan kişinin adı verilmez. Fakat ihbarınız asılsız ise, isminiz işletme sahibine verilmektedir. Kişinin durumdan haberdar olması, hem kendi markasının saygınlığını korumak adına hem de asılsız ihbarda bulunan kişiye tazminat davası açması için gerekli bir durumdur.

böyle bir uygulamayı yeni öğrendim. babam şikayet edelim diyor. döversek 50 kişi bulup bizi köşede sıkıştırır diye korktuk. birazcık eşkiya tipli bir adam.

bilmiyorum kafasızın tekiyim
Yukarıda bak ne demişim.

Yıldırım E.

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,681
Babanla git al vermek zorunda adam olmassa suç duyurusunda bulunacağını söyle korkar parayı verir vermesse gerçekten şikayet et.

Laufeyson

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,075
Direkt şikayet et.
Burada suç sende. Fiş almadan bilgisayar mı alınır sormadın mı bir fatura bir belge garantidir şudur budur.

-Uncar_Blood-

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,174
YA BAKIN ARKADAŞLAR MAHHALLE BİLGİSAYARCILARINA GÜVENMEYİN KAÇ KERE DİYECEM BEN BUNU bu adamlar hiç bir şey bilmiyorlar kazıklıyorlar ben o adam kazık atıcak sonra 5tl verip göndericek yemin ederim dalarım yada en başta babam polis abim avukat derim arkası tutuşsun

_emre_emre_

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,265
YA BAKIN ARKADAŞLAR MAHHALLE BİLGİSAYARCILARINA GÜVENMEYİN KAÇ KERE DİYECEM BEN BUNU bu adamlar hiç bir şey bilmiyorlar kazıklıyorlar ben o adam kazık atıcak sonra 5tl verip göndericek yemin ederim dalarım yada en başta babam polis abim avukat derim arkası tutuşsun
+1

en iyisi internete gir teknosadan hepsiburadadan itopyadan al bilgisayaraını

GökayBAYRAK

Asistan
Reaksiyon puanı
125

Yasin Koçak 23

Öğrenci
Reaksiyon puanı
49
git adama ilk önce insan gibi babanlar birlikte gidip konuşacaksın böyle böyle bu fiyatlar internette böylle sen bana bu paraya satmışssın bu paraya rtx toplanır beni salak yerine koyup kazıklamışssın de eğer vermezse kavga edin gidin vurun kırın demiyorum ama tartışın olmadımı camlarını imdir(!)

-Uncar_Blood-

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,174
git adama ilk önce insan gibi babanlar birlikte gidip konuşacaksın böyle böyle bu fiyatlar internette böylle sen bana bu paraya satmışssın bu paraya rtx toplanır beni salak yerine koyup kazıklamışssın de eğer vermezse kavga edin gidin vurun kırın demiyorum ama tartışın olmadımı camlarını imdir(!)
ironi yapmışsın ama adam ısrar ederse indiririm sajofasf

404 Error

Dekan
Reaksiyon puanı
12,510
O bilgisayar 10.000TL etmez.Dolar birden çok fazla arttı da haberimiz mi yok?!İnsan bir araştırıp da bakar önce.

-Uncar_Blood-

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,174
Bu tip durumlarda ban atılması gerekir

GökayBAYRAK

Asistan
Reaksiyon puanı
125
Bana da kasın biraz mesaj sjsjsj bakalım 2 gün sonra şirkete gidiyorum çağırdılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...