Masaüstü Bilgisayarcı 3000 liralık sistemi bana 10300 liraya sattı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

EnesV

Öğrenci
ben bir bilgisayar aldım geçen aylarda. Mahallede ki bilgisayarcıdan. Kendisi bilgisayarı önüme koydu ve dedi ki istediğin oyunlara bak açıyor mu. Baktım cs:go yu vs. açtı. Sonra fiyata 10500 dedi. pazarlıkla 10300e aldım. sonra bir arkadaşımı bilgisayarı göstermek için eve çağırdım. kodlar falan filan yazdı ve bu maksimum 3000 tl eder dedi. ben de sallama olm falan dedim sonra internetten baktım ve dediği doğruydu. geri gittim ve dedim ki bana paramı ver iade etmek istiyorum. o da alınan mal geri verilmez dedi ve beni cebime 5 tl koyarak gönderdi. 5 tl sinirimi biraz azaltsa da halen alamadığım paraya sinirliydim. gelirken bana verdiği parayla çiğköfte dürüm aldım. eve geldim bilgisayarın başına oturdum ve o adamın anasına söverek ve ağlayarak yedim. sonra babama anlattım bana çok kızdı. napcam arkadaşlar çözüm önerisi sunarsanız iyi olur.bilgisayarın özellikleri bu şekilde.
Ekli dosyayı görüntüle 121276
Keşke mahalle bilgisayarcısı yerine Vatan Bilgisayar'dan sistem toplatsaymışınız.
Mesaj otomatik birleştirildi:

istediğim oyunları açınca bende düşünmeden aldım.

sizce dava mı ediyim arkadaşlar
Et tabi.Kazanırsında fatura bile vermemiş adam.

rise

Linux, Windows, ...
Yönetici
Moderatör
Çelişkiler;
1 - CS:GO oynuyor diye bilgisayara 10 bin üzeri para verilmesi,
2 - Bir defada ve araştırmadan alışveriş yapılması, yüksek tutarda para çıkışı
3 - Almadan önce değil de aldıktan sonra buraya konu açılması,
4 - Uzay çağında yaşayacaksın, CS:GO vs. oynayacaksın, donanımdan haberin olmayacak,
5 - Satıcının 5 lira iade etmesi,
6 - Ağlama/sızlanma seansı,

Trol kokusu geliyor, trol değilse durum kötü..

Fakehero

Profesör

İlk yorumda resimdeki başlıkta yazan ürün bu. Üründe harici ekran kartı yok. Ayrıca resimde A4 Rampage yazılı klavye ama öyle bir marka yok bu markalar iki ayrı marka. Yani şu an konunun tamamen uydurma olduğundan eminim.

Konunun uydurma olma ihtimalini ilk olarak söyledim zaten. Ama yine de günahını almayalım dedik.
Ya bu konu tamamen uydurma ya da gerçek. Eğer gerçekse bu bilgisayarcıdan fiş almadan bu bilgisayarı aldıysanız sizin düşüncesizliğiniz. Bu arada 10 bin TL verirken etrafında bilenlere ya da böyle forumdaki insanlara sormadan almak olmaz. Ve bu hikayede bana göre bazı uyumsuzluklar var. Bu durumda bu hikayenin uydurma olma olasılığı daha fazla. Profilde yaş 30 girilmiş. Adam 5 TL verip gönderiyor 30 yaşındaki biri 5 TL kabul edip dönmez. Ayrıca çiğ köfte dürüm almak alakasız. Üstüne eve gidip ağlamak yerine insan sinirlenip adamın üstüne yürür bu durumda.

J3aDEM |S-D

Asistan
Çelişkiler;
1 - CS:GO oynuyor diye bilgisayara 10 bin üzeri para verilmesi,
2 - Bir defada ve araştırmadan alışveriş yapılması, yüksek tutarda para çıkışı
3 - Almadan önce değil de aldıktan sonra buraya konu açılması,
4 - Uzay çağında yaşayacaksın, CS:GO vs. oynayacaksın, donanımdan haberin olmayacak,
5 - Satıcının 5 lira iade etmesi,
6 - Ağlama/sızlanma seansı,

Trol kokusu geliyor, trol değilse durum kötü..
5 TL'nin kabul edilmesi ve gidip çiğköfte alınması. Benim bu listede fark ettiğim eksiklikler bunlar.

Yasin.Çelik

Asistan
Bu mesajı bekliyorum. @Usain

Screenshot_14.png

Airbus

Asistan
Kurguysa, aptallık, değilse daha da kötüsü. Gerçek olma ihtimaline karşın yazayım yine de. Siz bence gidip bir bardak su için çünkü yüz yüze alımlarda iade kanunen zorunlu değil ayrıca satın alımınızı ispatlayabileceğiniz bir faturayı da almamışsınız. Mahkemede ben satmadım dediği an ortada kalırsınız çünkü ispatınız yok. Tek yapabileceğiniz İlgili makamlara (Alo 189 gibi) fiş kesmediğine dair şikayette bulunmak olur. Oradan da iyi bir ceza alır ama siz paranızdan olmuş olursunuz.

10 Bin TL veriyorsun az bir para değil cidden hiç araştırmadın mı? Araştırmayı geçtim internete sadece "10 Bin TL Bilgisayar" yazsan zibilyon tane örnek çıkacak buna da mı bakmıyorsun? Paranı geri alacağını sanmıyorum fatura fiş falan yoksa zor.

Asiris

Öğrenci
Cezalı
Serin ve güzel bir hikaye olmuş bence. Kod yazma kısmını ayrı beğendim.
Sen dalga.mi geciyorzun benle. böle klavyede bı tuşa basti bi menü acildi oraya bisey yazdı ekran kartı cikti kardesim bos.bos.yorum yapma

Kurgu tema olarak güzel fakat çiğköfte dürüm alma detayına takıldım. CSGO değil de GTA 5 deseydin belki daha çok inanırdım. Kurguya puanım 5/10, tüm prodüksiyon ve kayıt ekibini tebrik ediyorum.
Sizin.gibi insani hic gormedim emre bay. kurgu falan ne diyorsunuz. ben sadece CS go degil bir cok oyun test ettim aklima ilk o geldigi icin omu yazdim. bu forum müdür nedir sacma sapanmis tavsiye istedim gelmjs yok kurgu kayit ekibi. bos.bos yorum yapma abicim

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...