Bu konuyu okuyanlar

denizari

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Rica ederim. Böyle bir ihtiyacın farkında olarak elimden geleni yapmaya çalışıyorum. Eğer daha fazla oyuncunun bu güzel oyunu zevk alarak ve anlayarak oynamasını sağlayabildiysem ne mutlu bana.

Bu arada kelime öğrenme ve öğrenilen kelimelerle uzaylı dilindeki cümlelerin otomatik olarak çevrilmesindeki sorunu nasıl düzeltebileceğimi buldum. Bu kısım İngilizce cümle yapısına göre ayarlandığı için öğrenilen kelimeler İngilizce kurallarına göre sıralanıyordu ve aynı kelime birden fazla cümlede farklı anlamlarda kullanıldığı için de ek alamıyordu. Daha önce çözüm olarak bu kısmın devre dışı kalması ve uzaylı dillerinin karşınıza düzgün bir şekilde çevrilmiş olarak gelmesi için ayrıca bir yama yayınlıyordum (Uzaylı Dili Yaması). Ama bu da uzaylı diyaloglarının aslında oyuncunun hangi seçenekleri seçmesi gerektiği hakkında ipucu içermesinden dolayı oyun hilesi gibi işlev görüyordu.

Eğer her şey yolunda giderse yeni çözüm ile birlikte tekrar öğrenilen kelimeler ile uzaylı diyaloglarının çevrilmesi olayı aktif olacak, Türkçe karşılığı olmayan kelimeler gözükmeyecek ve en önemlisi çevrilen uzaylı diyalogları da düzgün bir Türkçe ile karşınıza gelecek.

Tüm hafta deneme yanılmalarla geçtiği için daha iyi odaklanabilmek adına bu hafta güncelleme yayınlamayacağım. Haftaya cumartesi büyük ihtimalle hazır olur.

Ek olarak yama oyunun yeni yayınlanan 2.62 sürümüne uyumlu. Aynı sürüm deneysel kanalda daha önce yayınlandığı için geçen hafta yeni satırları çevirerek yamaya aktarmıştım.

Tekrar teşekkürler. Dilerim bu çabanın karşılığını başka şekillerde de alırsın. Paylaşmak, karşılıksız vermek Allah katında da övülür zira... Konuyu takipteyiz ;)

erdeminoff

Asistan
Reaksiyon puanı
474
Yamayı güncelledim. Yeni sürüm 2.6.1 (Beta). İlgili açıklamayı çeviri notları kısmından görebilirsiniz.

ramowarr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
selamlar alternatif link ekleyebilir misin acaba şuan da indiremiyorum g.drive dan

erdeminoff

Asistan
Reaksiyon puanı
474
Yamayı güncelledim. Yeni sürüm 2.6.3

erdeminoff

Asistan
Reaksiyon puanı
474
Yamayı güncelledim. Yeni sürüm 2.6.5.

chastesa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Büyük bir güncelleme geldiği söyleniyor 3.0 ile. Çeşitlilik ikiye katlanmış, ki benim içi en büyük eksiklik bu idi. 10 dünya keşfettiğinizde, diğerlerinin de onun farklı rengi olduğunu hissediyordunuz. Bu güncelleme bir daha indirme niyeti uyandırdı.

Türkçe yamayı da bekliyor olacağım, ellerinize sağlık.

erdeminoff

Asistan
Reaksiyon puanı
474
Selam. Yamanın üzerinde çalışmaya başladım. Yaklaşık 1500 kadar yeni satır var. İlk aşamada yeni eklenen ve değiştirilen satırları yamaya aktarıyorum. Böylece yeni eklenen metinleri İngilizce olarak oyunda sorunsuz bir şekilde görebileceksiniz. 2 saat içerisinde yamayı güncellemiş olurum. Yeni eklenen satırların çevirisini de en geç 1 hafta içerisinde tamamlayabileceğimi düşünüyorum.

chastesa

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Selam. Yamanın üzerinde çalışmaya başladım. Yaklaşık 1500 kadar yeni satır var. İlk aşamada yeni eklenen ve değiştirilen satırları yamaya aktarıyorum. Böylece yeni eklenen metinleri İngilizce olarak oyunda sorunsuz bir şekilde görebileceksiniz. 2 saat içerisinde yamayı güncellemiş olurum. Yeni eklenen satırların çevirisini de en geç 1 hafta içerisinde tamamlayabileceğimi düşünüyorum.
Yıllardır bu işi aşkla devam ettiriyor olmanızda ki hevesinizi, kişisel olarak çok merak ediyorum doğrusu. Ellerinize sağlık.

erdeminoff

Asistan
Reaksiyon puanı
474
Yamayı güncelledim. Mevcut sürüm 2.7

Yıllardır bu işi aşkla devam ettiriyor olmanızda ki hevesinizi, kişisel olarak çok merak ediyorum doğrusu. Ellerinize sağlık.

Yeni bir şeyler üretmek, bir şeylere katkıda bulunmak bana zevk veriyor. No Man's Sky gibi özel bir oyunla karşılaşınca ve dil engelinden dolayı birçok oyuncunun da bundan mahrum kaldığını görünce neden olmasın diyerek bu işe başladım ve zaman içinde bu noktaya kadar geldi.

eonbil

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1

Şimdiden ellerine sağlık. sayende oynuyoruz :))

cittaslow

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Sırf teşekkür edebilmek için üye oldum. Elinize emeğinize sağlık. Daha önce belli bir yere kadar anlayabiliyordum ama yamayla birlikte çok daha keyifli oldu. Teşekkürler.

Thoughtless

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Gerçekten çevirin için çok ama çok teşekkürler. Emeğin sayesinde kendi dilimizde daha da keyif alarak oynuyoruz :)

melihbinbasi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Öncelikle yama için tebrikler. Fakat bir sorunum var. Oyun bildiğiniz gibi gamepass'e geldi ve indirdim kurdum dosyalarına da ulaştım dediğiniz gibi MODS dosyasını oluşturup içine .pak dosyasını attım. Dosya dizininde DISABLEMODS da yoktu o yüzden ona dair bir işlem gerçekleştirmedim. Oyuna giriyorum hiçbir hata yok fakat türkçe de değil sanki hiçbirşey yapmamışım gibi devam ediyor. Yapmam gereken bir işlem varmı windows apps de kurulum yapılamıyor mu ? Cevap verip yardımcı olursan çok sevinirim. Başarılar diliyorum

fatihistan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Öncelikle yama için tebrikler. Fakat bir sorunum var. Oyun bildiğiniz gibi gamepass'e geldi ve indirdim kurdum dosyalarına da ulaştım dediğiniz gibi MODS dosyasını oluşturup içine .pak dosyasını attım. Dosya dizininde DISABLEMODS da yoktu o yüzden ona dair bir işlem gerçekleştirmedim. Oyuna giriyorum hiçbir hata yok fakat türkçe de değil sanki hiçbirşey yapmamışım gibi devam ediyor. Yapmam gereken bir işlem varmı windows apps de kurulum yapılamıyor mu ? Cevap verip yardımcı olursan çok sevinirim. Başarılar diliyorum

No Mans Sky\GAMEDATA\PCBANKS dizininde olmalı DISABLEMODS metin belgesi. MODS klasörü de buraya kurulacak. yani oyunu başlatan exe dosyasıyla farklı yerde.

erdeminoff

Asistan
Reaksiyon puanı
474

Game Pass resmi olarak sadece belirli oyunlara mod desteği sunuyor ve No Man's Sky da bu oyunlar arasında değil. Game Pass üzerinden yüklenen tüm oyunların dosyaları şifrelenir ve değişikliğe izin verilmez. "WindowsApps\HelloGames.NoMansSky_3.1.64354.0_x64__" dizininde olan oyunun dosyaları da değişikliğe kapalı. Bilmiyorum siz nasıl dosyaları attınız, ama geçmişte modlamak için bir yöntem vardı. Ama yakın zamanda denediğim kadarıyla o da artık çalışmıyor. Bilmiyorum başka bir yol var mı.

recokrtl

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Yamayı güncelledim. Yeni sürüm 2.7.1. Test sırasında gözümden kaçan birkaç hata olabilir. Gördükçe bu kısımları düzelteceğim.
Selam öncelikle yaptığınız Türkçe yama için teşekkür ederim elinize sağlık ve güncel olarak konuyu takip ediyorum. Fakat son Steam güncellemesinde olan son günceleme yani 23/09/2020 tarihindeki güncellemeden sonra yamalar işe yaramıyor. 3.0 yamasını indirip attıp yine olmadı. Yanlış yaptığım bir şey olduğunu sanmıyorum çünkü her zamanki yere attım ve daha önce çalışyordu. Belki oyuna gelen güncellemeden sonra bir şey olmuş olabilir. Yanlış yaptığım bir şey varsa lütfen söyler misiniz?
no mans sky 1.JPG
no mans sky 2.JPG
no mans sky 3.JPG
no mans sky 4.JPG
No mans sky.JPG

erdeminoff

Asistan
Reaksiyon puanı
474
Selam öncelikle yaptığınız Türkçe yama için teşekkür ederim elinize sağlık ve güncel olarak konuyu takip ediyorum. Fakat son Steam güncellemesinde olan son günceleme yani 23/09/2020 tarihindeki güncellemeden sonra yamalar işe yaramıyor. 3.0 yamasını indirip attıp yine olmadı. Yanlış yaptığım bir şey olduğunu sanmıyorum çünkü her zamanki yere attım ve daha önce çalışyordu. Belki oyuna gelen güncellemeden sonra bir şey olmuş olabilir. Yanlış yaptığım bir şey varsa lütfen söyler misiniz?

İnidirip tekrar denedim ve herhangi bir sorun olmadan çalıştı. No Mans Sky\GAMEDATA\PCBANKS dizinindeki DISABLEMODS isimli dosyayı sildiniz mi? Bazen güncellemelerden sonra bu dosya tekrar oluşturuluyor.

recokrtl

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Ben gelen güncellemeden sonra tekrar silinen dosyanın oluştuğunu bilmiyordum ve hiç bakmadım DISABLEMODS var mı? diye çünkü silmiştim önceden. Çok saçmaymış sildiğim dosyanın geri yüklenmesi bir bakayım ben. Hatta 1 Saat uğraştım eski yamalardan indirdim yine olmadı bıraktım en son R6 oynadım. Peki ben bir bakayım DISABLEMODS var mı? Bu arada Discord sunucunuz yada hesabınız var mı? Oyun da bazen takıldığım yerler oluyor bildiğiniz bir şey ise size sorardım. Takıldığım yerleri internete yazıyorum 1 yıl önceki yada 2 yıl önceki bilgiler var ama oyun içinde işe yaramıyor. Yenilerde güncel olarak NMS oynayıp YouTube'a yada Blog sayfasına atan yok.

erdeminoff

Asistan
Reaksiyon puanı
474
Ben gelen güncellemeden sonra tekrar silinen dosyanın oluştuğunu bilmiyordum ve hiç bakmadım DISABLEMODS var mı? diye çünkü silmiştim önceden. Çok saçmaymış sildiğim dosyanın geri yüklenmesi bir bakayım ben. Hatta 1 Saat uğraştım eski yamalardan indirdim yine olmadı bıraktım en son R6 oynadım. Peki ben bir bakayım DISABLEMODS var mı? Bu arada Discord sunucunuz yada hesabınız var mı? Oyun da bazen takıldığım yerler oluyor bildiğiniz bir şey ise size sorardım. Takıldığım yerleri internete yazıyorum 1 yıl önceki yada 2 yıl önceki bilgiler var ama oyun içinde işe yaramıyor. Yenilerde güncel olarak NMS oynayıp YouTube'a yada Blog sayfasına atan yok.

Vaktim sınırlı. Ama aşırıya kaçmadığınız sürece bana özelden takıldığınız yerleri sorabilirsiniz. Ama her şeyi bildiğimi düşünmeyin. Ayrıca son güncellemeden sonra Youtube ve Twitch üzerinde düzenli yayın yapan ve video yayınlayanlar çoğaldı. Onların videolarını izleyerek ve soru sorarak oyun deneyiminizi ilerletebilirsiniz. Youtube üzerindeki yeni videoları görmek için arama kısmına "No Man's Sky Türkçe" yazıp "Filtrele" kısmından "Yüklenme tarihini" seçin.

kutaykut

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Yamayı güncelledim. Yeni sürüm 2.7.2
dostum yama için teşekkürler. oyunu yama ile türkçe yaptım ancak dısablemods dosyası yoktu. bi kaç kere oyunu türkçe oynadım suanda oyun acılmıyor. oyunindir.vipten indirdiğim dosya 2.62 versiyonu yükleyip daha sonra 3.02 versiyona güncelliyor ancak acamıyorum artık silip yeniden yükledim olmadı

erdeminoff

Asistan
Reaksiyon puanı
474
Yamayı güncelledim. Yeni sürüm 2.7.3
dostum yama için teşekkürler. oyunu yama ile türkçe yaptım ancak dısablemods dosyası yoktu. bi kaç kere oyunu türkçe oynadım suanda oyun acılmıyor. oyunindir.vipten indirdiğim dosya 2.62 versiyonu yükleyip daha sonra 3.02 versiyona güncelliyor ancak acamıyorum artık silip yeniden yükledim olmadı

Türkçe Yama kaynaklı bir sorun değil gibi gözüküyor. Hem virüslerden korunmak hem de benzer sorunlar yaşamamak için oyunu yasal yollardan edinin.