Maksimum Pil Kapasitesi

Bu konuyu okuyanlar

Kervankran

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Abiler öncelikle forumda varsa fazladan açtıysam konuyu kusuruma bakmayın.Hepinize iyi geceler dilerim. Bir sorum olacaktı. Telefonu alalı bi 50 gün oldu. İphone 8 kullanıyorum. Maksimum pil kapasitem bugün yüzde 99 a indi. Yani sürekli oyun oynayan birisi değilim arada bi giriyorum. Telefon ekran saatim 4 saat civarı. Bana çok erken 99a indi gibi geliyor. Neden bu kadar kısa bir sürede iniş yaptı maksimum pil kapasitem ?

Toprak Kokusu

⛓️
Reaksiyon puanı
6,033
Ben 1 buçuk yıl kullandım 6 plus'u 99a düştü. 1,5 ay geceleri full şarjda kullandım 98e düşmüştü. Ya telefonda kronik bir sıkıntı var ya da Apple kalitesinden ödün vermeye başladı. Çünkü böyle konulara forumda çok denk gelir oldum ?

Kervankran

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Anlayamadığım kısım daha 50 gün oldu, nasıl bu kadar hızlı düşebiliyor ?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ben 1 buçuk yıl kullandım 6 plus'u 99a düştü. 1,5 ay geceleri full şarjda kullandım 98e düşmüştü. Ya telefonda kronik bir sıkıntı var ya da Apple kalitesinden ödün vermeye başladı. Çünkü böyle konulara forumda çok denk gelir oldum ?

Toprak Kokusu

⛓️
Reaksiyon puanı
6,033

İsterseniz bir müşteri hizmetlerini arayıp durumu izah edin. 50 günde düşmemesi lazım. Bir de ağır kullanım da yok, garantiye göndermek istediğinizi ve Bi kontrolden/lazerden geçmesini istediğinizi belirtin ve size kod versinler garantiye verin bence. ?
nasıl bu kadar hızlı düşebiliyor ?
Hocam normal değil bence ?

Kervankran

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
İsterseniz bir müşteri hizmetlerini arayıp durumu izah edin. 50 günde düşmemesi lazım. Bir de ağır kullanım da yok, garantiye göndermek istediğinizi ve Bi kontrolden/lazerden geçmesini istediğinizi belirtin ve size kod versinler garantiye verin bence. ?

Hocam normal değil bence ?
Vatandan almıştım da gidip göstermeli miyim ya da garantilik bir durum var mı ?

Toprak Kokusu

⛓️
Reaksiyon puanı
6,033
Vatandan almıştım da gidip göstermeli miyim ya da garantilik bir durum var mı ?
İki seçenek var, nasıl isterseniz
1) ya aldığınız yere gidin ve böyle bi kronik sorunla karşılaştım. Garantiye göndermek istiyorum daha 50 gün oldu.....
2) direkt müşteri hizmetlerini arayın ve yine sorunu belirtip direkt kargo kodu mu artık neyse onu alıp kendiniz gönderin.
Ben a70 kullanıyorum. Hoparlörde sesim karşıya gitmiyormus, aldığım bayiyi hiç işe karıştırmadan direkt kargoladim İstanbula (kod alıp). Bu şekil daha basit bence

<Burak>

Asistan
Reaksiyon puanı
25
Şaka bu arada Samsung'ta öyle bi gösterge yok. Helal olsun İphone'a da güveniyor demekki kendine.

Mehmedxr

Asistan
Reaksiyon puanı
238
Nde
Abiler öncelikle forumda varsa fazladan açtıysam konuyu kusuruma bakmayın.Hepinize iyi geceler dilerim. Bir sorum olacaktı. Telefonu alalı bi 50 gün oldu. İphone 8 kullanıyorum. Maksimum pil kapasitem bugün yüzde 99 a indi. Yani sürekli oyun oynayan birisi değilim arada bi giriyorum. Telefon ekran saatim 4 saat civarı. Bana çok erken 99a indi gibi geliyor. Neden bu kadar kısa bir sürede iniş yaptı maksimum pil kapasitem ?
Nereden bakıyoruz bu maksimum pile

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
atladığın bir durum var lityum iom batarya ısılardan etkileniyor...

Mehmedxr

Asistan
Reaksiyon puanı
238
Ezberden yazayım eskiden İPhone kullanıcısi olarak
Ayarlar> pil> pil kapasitesi > max. Pil kapasitesi yazar orda ?

Sanırım öyleydi ??
Samsung kullanıyorum ama bi bakıyım yine de teşekkür ederim

Toprak Kokusu

⛓️
Reaksiyon puanı
6,033

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
1840 mAh bataryadan söz ediyorsun hacım 1 günü tabiki 1 günü çıkaramaz çünkü batarya kapasitesi yetersiz ama performansına lafım yok

Son düzenleme:

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Yazılımdan kaynaklı olabilir.Yedek alıp Dfu mod ile itunesdan son sürüme güncelle.Sorun devam ederse servise gönder.

Kervankran

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
1) ya aldığınız yere gidin ve böyle bi kronik sorunla karşılaştım. Garantiye göndermek istiyorum daha 50 gün oldu.....
2) direkt müşteri hizmetlerini arayın ve yine sorunu belirtip direkt kargo kodu mu artık neyse onu alıp kendiniz gönderin.
Ben a70 kullanıyorum. Hoparlörde sesim karşıya gitmiyormus, aldığım bayiyi hiç işe karıştırmadan direkt kargoladim İstanbula (kod alıp). Bu şekil daha basit bence
Dediğiniz gibi yarın bi arayım

Yazılımdan kaynaklı olabilir.Yedek alıp Dfu mod ile itunesdan son sürüme güncelle.Sorun devam ederse servise gönder.
Şuan ios 13.6 da kullanıyorum

1840 mAh bataryadan söz ediyorsun hacım 1 günü tabi çünkü batarya kapasitesi yetersiz ama performansına lafım yok
Batarya 50 günde max kapasiteyi nasıl düşürür onu anlamıyorum

atladığın bir durum var lityum iom batarya ısılardan etkileniyor...
Etkileniyor da 50 günde max kapasitenin düşmesi mantıklı mı sizce ben ilk defa ios kullanıyorum. Yani çok iyi bilmiyorum

Toprak Kokusu

⛓️
Reaksiyon puanı
6,033
20200801_001533.jpg
Yarın ulaşabilirseniz helal olsun akdfkfjf

Kervankran

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Sizce hangisi daha mantıklı ? Aldığım vatan şubesine götürmek mi yoksa apple ı aramak mı ?

Ekli dosyayı görüntüle 110578
Yarın ulaşabilirseniz helal olsun akdfkfjf
Bayramı atladık değil mi :D

Toprak Kokusu

⛓️
Reaksiyon puanı
6,033
Sizce hangisi daha mantıklı ? Aldığım vatan şubesine götürmek mi yoksa apple ı aramak mı ?
Vatana gitmenize gerek yok bence ben bulunduğum şehirinin yurtiçi kargosuna verdim direkt. Bayiyi karıştırmadim. Apple'de de öyle olması lazım, size kargo kodu adres fln vermeleri lazım. Korona vaaar ??? apple'i arayın aman Virüs ???

Kervankran

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Vatana gitmenize gerek yok bence ben bulunduğum şehirinin yurtiçi kargosuna verdim direkt. Bayiyi karıştırmadim. Apple'de de öyle olması lazım, size kargo kodu adres fln vermeleri lazım. Korona vaaar ??? apple'i arayın aman Virüs ???
Çok yardımcı oldunuz, teşekkür ederim. Bayramdan sonra bi arayayım. Benim anlamak istediğim normal mi onu anlamak istedim. Yani hiç kullanmadım daha önce. O yüzden tuhaf gelmişti

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547

Şuan ios 13.6 da kullanıyorum

Batarya 50 günde max kapasiteyi nasıl düşürür onu anlamıyorum

Etkileniyor da 50 günde max kapasitenin düşmesi mantıklı mı sizce ben ilk defa ios kullanıyorum. Yani çok iyi bilmiyorum
Ben yazılımsal olduğunu düşünüyorum ben 5s kullandığım dönem IOS 11 ve 12 çıktı ben 10.3.5 sürümünde bırakmıştım ona ragmen şarjı bana cinnet geçirtiyordu sarj aleti olmadan evden çıkamıyordum neyse ki Xiaomi'ye geçtim ve bu işkenceden kurtuldum ve inan bana İPhone'u aratmıyor bile aşırı memnunum

Toprak Kokusu

⛓️
Reaksiyon puanı
6,033
Çok yardımcı oldunuz, teşekkür ederim
Rica ederim, yardımcı olabildiğime sevindim ?
Normal değil bence ?
Benim anlamak istediğim normal mi onu anlamak istedim
Bence normal değil, batarya kapasitesi yüksek değil ama daha 50 günde düşmesi ??? ilginç ?

O yüzden tuhaf gelmişti
Tuhaf tuhaf, sonucu da haber ederseniz seviniriz ?

Kervankran

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Ben yazılımsal olduğunu düşünüyorum ben 5s kullandığım dönem IOS 11 ve 12 çıktı ben 10.3.5 sürümünde bırakmıştım ona ragmen şarjı bana cinnet geçirtiyordu sarj aleti olmadan evden çıkamıyordum neyse ki Xiaomi'ye geçtim ve bu işkenceden kurtuldum ve inan bana İPhone'u aratmıyor bile aşırı memnunum
Bende öyle olduğunu düşünüyorum.

Rica ederim, yardımcı olabildiğime sevindim ?

Bence normal değil, batarya kapasitesi yüksek değil ama daha 50 günde düşmesi ??? ilginç ?

Tuhaf tuhaf, sonucu da haber ederseniz seviniriz ?
Tabi ki foruma yazarım sonuçları

Nötron Yıldızı

Öğrenci
Reaksiyon puanı
5
Her zaman %100 doldurmak zarar veriyor diye biliyorum 90 üstüne çıksın yeter ömrünü uzatacaktır ama dediklerim android için geçerli

NoxY7517

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Linkine bakarsan bazı sorularını gidermiş olurum
Lityum ion iyidir ama dikkat etmelisin
Isınmamalı %10 Şarj Kalınca Şarj Edilmeli %90 Üzerine şarj edilmemeli.
Günün sonunda %80 Şarj ile bitecektir
Ama gerçekten telefon elinizden düşmüyorsa Şarj aletinizi yanınıza alın (Orjinal kullanın)