Telefon tavsiyesi.

Dıldıbın

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Hepinize merhaba arkadaşlar nasılsınız umarım iyi sinizdir ben iPhone X kullanıcısıyım babamın 6s i var hafızası düşük olduğu için yetmiyor ben im de kumbaramda biriktirdiğim param var yaklaşık 6,5k-7k gibi bişey baba yeni çıkan iPhone Se 2.nesil 256 GB almayı düşünüyorum tavsiyelerinizi var mı?

Telefonda istediğim özellikler:Jarjı uzun gitsin ve hafızası fazla olsun (yardım eden herke teşekkürler :D)
Mesaj otomatik birleştirildi:

XR da olabilir pil ömrü en fazla olan tavsiyeler?

Son düzenleme:

Ali Ege

Asistan
Reaksiyon puanı
39
bence iphone se al hem güncel hem a13 işlemci var hemde yazılım olarak 6yıl destek alır iphone se

Dıldıbın

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8

Ali Ege

Asistan
Reaksiyon puanı
39
Peki oppo felan nasıl onlardan alsam

oppo güzel telefon ama mesela android bir sürüm çıkartıyor sende de oppo reno3 var o çıkan sürüm sana 1,5 yıl sonra geliyor android almanı tercih etmem iphone xi napcan sakın hepsiburada eskiyi getir yeniyi götür kamapanyasına katma 6,5k-7k gibi param var diyorsun İPHONE XTEN MEMNUNSAN BİRİKTİRDİĞİN PARANIN ÜSTÜNE BİRAZ DAHA KOY MACBOOK AİR AL 13 inç MacBook Air - Uzay Grisi

Ali Ege

Asistan
Reaksiyon puanı
39
ESKİ AMA

İşletim sistemi tercihinize bağlı olarak XR ve OnePlus 7T öneririm.
ESKİ AMA

Peki oppo felan nasıl onlardan alsam

EEE NE DÜŞÜNÜYORSUN

Dıldıbın

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
oppo güzel telefon ama mesela android bir sürüm çıkartıyor sende de oppo reno3 var o çıkan sürüm sana 1,5 yıl sonra geliyor android almanı tercih etmem iphone xi napcan sakın hepsiburada eskiyi getir yeniyi götür kamapanyasına katma 6,5k-7k gibi param var diyorsun İPHONE XTEN MEMNUNSAN BİRİKTİRDİĞİN PARANIN ÜSTÜNE BİRAZ DAHA KOY MACBOOK AİR AL 13 inç MacBook Air - Uzay Grisi

Resi ben telefon alacam babama hediye sem macbook air diyon
sxaasdsad

Ali Ege

Asistan
Reaksiyon puanı
39
Resi ben telefon alacam babama hediye sem macbook air diyon
sxaasdsad
ben yanlış anlamışım kendine alacan zannettim pardon

babana iphone se al ozaman

Son düzenleme:

utkuturemen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
Adam telefon alıcam diyo macbook öneriyo ya. Bu şey gibi o paraya masaüstü alınır

Umut Keleş

Ben;neden yaptım böyle.
Reaksiyon puanı
864
Kafan mı güzel adam telefon demiş sen mac diyon.

drjacob

Profesör
Reaksiyon puanı
700
XR daha mantıklı yada 2. el 11 ama faturalı cihaz

Andromedavor

Profesör
Reaksiyon puanı
1,339
Hepinize merhaba arkadaşlar nasılsınız umarım iyi sinizdir ben iPhone X kullanıcısıyım babamın 6s i var hafızası düşük olduğu için yetmiyor ben im de kumbaramda biriktirdiğim param var yaklaşık 6,5k-7k gibi bişey baba yeni çıkan iPhone Se 2.nesil 256 GB almayı düşünüyorum tavsiyelerinizi var mı?

Telefonda istediğim özellikler:Jarjı uzun gitsin ve hafızası fazla olsun (yardım eden herke teşekkürler :D)

o fiyat bandında mühteşem telefonlar var. iphone se alıp paranı çöpe atma.

Note 10 lite: 4500 tl
Oneplus 7t 128 GB : 6000 tl
Samsung Galaxy S10 Plus 128 GB: 6700 tl
Xiaomi Mi Note 10 128Gb: 5300 tl
A80: 5500 TL
VE DAHASI

Erenist2020

Dekan
Reaksiyon puanı
7,299

Se 2020 fiyatı biraz pahalı olsada güzel cihaz.Babanıza almanızı tavsiye ederim.Xr,11 öneren olmuş aman diyeyim öyle bir hata yapmayın.Bu forumdaki insanların bir şeye kafası basmıyor; 7 plus,8plus,xr,11 bu cihazları kullanmak,bu cihazları taşımak bayanlar için sorun değil ama erkekler için bunları taşımak zulüm.Se 2020 xr,11 gibi kaba bir cihaz değil kibar bir cihaz.Se 2020 nin babanızı memnun edeceğini düşünüyorum.

Dıldıbın

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
o fiyat bandında mühteşem telefonlar var. iphone se alıp paranı çöpe atma.

Note 10 lite: 4500 tl
Oneplus 7t 128 GB : 6000 tl
Samsung Galaxy S10 Plus 128 GB: 6700 tl
Xiaomi Mi Note 10 128Gb: 5300 tl
A80: 5500 TL
VE DAHASI

Çok teşekkürler bende iphone dışındaki modellerede baltım daha ucuz ve hafızası yüksek peki hangisni öneririsin pil ve hafıza olarak

Arkadaşlar peki 6,5-7k dedim ama bundan daha ucuz ve daha iyi olabilirmi?
varsa yazarmısınız

Son düzenleme:

Andromedavor

Profesör
Reaksiyon puanı
1,339
Oneplus 7t tavsiye ederim. hem pil hemde hafıza olarak seni yarı yolda bırakmaz.

Çok teşekkürler bende iphone dışındaki modellerede baltım daha ucuz ve hafızası yüksek peki hangisni öneririsin pil ve hafıza olarak

Oneplus 7t tavsiye ederim. hem pil hemde hafıza olarak seni yarı yolda bırakmaz.

Erenist2020

Dekan
Reaksiyon puanı
7,299

Arkadaşlar peki 6,5-7k dedim ama bundan daha ucuz ve daha iyi olabilirmi?
varsa yazarmısınız
iPhone dışında S10,P30 gibi cihazlara bı bak derim.

Reaksiyon puanı
6,381
İşletim sistemi IOS istiyorsanız se 2020 alırsanız KAZIK yersiniz. Ama 11veya Xs tavsiye ederim. Android olur diyorsanız da kesinlikle Oppo ve Oneplus almanızı öneririm. Şu zamanda Xİaomi-Samsung-Huaweialmanızı önermem. Oppo reno 3 pro veya Oneplus 7t pro almanızı tavsiye ederim. Samsung'a artık para vermek çok saçma. Fiyatları çok hızlı düşüyor. Note 10 plus'ı çıktığında alıp kazık yediğiniz anlayan bir sürü firma var. Yanlış anlamayın Samsung kötü bir marka demiyorum. Sadece fiyat konusunda üzer diyorum, satmak istediğiniz zaman ise yarısına bile satamayabilirsiniz belki. Xiaomi şu zamanlarda akıllı telefon pazarında pek canlı değil. Özellikle de bu bütçe de Xiaomi'yi görmek artık zor. Xiaomi daha çok orta-üst segment sınıfında var artık. Huawei ise artık verdiği özelliğe göre çok çok fazla fiyat koyuyor. Google'ı geçtim verdiğiniz fiyata aldığınız tek iyi şey fotoğraf performansı. Başka hiç bir artısı yok. En iyisi OPPO veya Oneplus. Eğer Oppo alacaksanız reno 3 pro, oneplus bakacaksanız 7t pro öneririm. IOS tarafında zaten Xs veya 11.

reisemre57

Doçent
Reaksiyon puanı
307

Bence iPhone XR al . Çünkü face id li bir telefondan touch id li bir telefona geçmek bence mantıklı değil. Hem iPhone XR pil açısından da çok iyi.

(Evo)lution

Dekan
Reaksiyon puanı
5,639

Bütçenizi artırıp iPhone 11 almanızı tavsiye ederim.

Erenist2020

Dekan
Reaksiyon puanı
7,299
Her 3000-4000 arası öneriye 2. el S10E yazan adam gülücük atıp İphone XR-11 alınmaz diyor??????

SE, XR varken kesinlikle alınmaz. Batarya olmadıktan sonra işlemcinin önemi yok:)
Sen ve senin gibilerin bir şeye kafası basmıyor.Xr,11 performans, batarya konusunda iyi benim buna bir itirazım yok.Ama ikiside kaba cihazlar.Sen xr ı cebinde taşıyabilecekmisin? Tek elle kullanabilecekmisin? buyur cevapla.11 de A13 var performansı süper.Kötü demiyorum zaten ama ben o cihazı cebimde taşıyamadıktan sonra,tek elle kullanamadıktan sonra ne yapayım o performansı.Umarım anlamışsındır.S10e önermemde tuhaf olan ne? Siz 3500 e Xiaomi orta seviye cihazlarından birini öneriyorsunuz,ben amiral gemisi öneriyorum.Orta seviye ile amiral gemisini aynı kefeye koyabilliyorsan Nokia 3310 kullan.??????

Reaksiyon puanı
6,381
Sen ve senin gibilerin bir şeye kafası basmıyor.Xr,11 performans, batarya konusunda iyi benim buna bir itirazım yok.Ama ikiside kaba cihazlar.Sen xr ı cebinde taşıyabilecekmisin? Tek elle kullanabilecekmisin? buyur cevapla.11 de A13 var performansı süper.Kötü demiyorum zaten ama ben o cihazı cebimde taşıyamadıktan sonra,tek elle kullanamadıktan sonra ne yapayım o performansı.Umarım anlamışsındır.S10e önermemde tuhaf olan ne? Siz 3500 e Xiaomi orta seviye cihazlarından birini öneriyorsunuz,ben amiral gemisi öneriyorum.Orta seviye ile amiral gemisini aynı kefeye koyabilliyorsan Nokia 3310 kullan.??????
Tamam.

The Cyclist

Dekan
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,906
XR da 11 de rahatlıkla taşınabilir. Sen küçük telefon seviyorsan da öznel görüşünü önerine yansıtma. Ona göre ben de 6.6 inch'i bile rahatlıkla kullanabiliyorum??

Batarya olmadıktan sonra da cihazın önemi yok. Önerdiğin cihazlarda "batarya" olmasına dikkat et.

Ayrıca üslubuna da dikkat et, bu gidişle yolun yol değil.

Reaksiyon puanı
6,381
XR da 11 de rahatlıkla taşınabilir. Sen küçük telefon seviyorsan da öznel görüşünü önerine yansıtma. Ona göre ben de 6.6 inch'i bile rahatlıkla kullanabiliyorum??

Batarya olmadıktan sonra da cihazın önemi yok. Önerdiğin cihazlarda "batarya" olmasına dikkat et.

Ayrıca üslubuna da dikkat et, bu gidişle yolun yol değil.
@Erenist2020'ye daha önce sayamadığım kadar bu söylendi, ama hala yazdıklarına dikkat etmeden yazıyor. Yazdıklarının en doğru olduğunu ve Iphone 11, Xr öneren herkesin Fan boy olduğunu zannediyor. Sadece tamam deyip geçin. Bir zaman sonra kendisi susuyor zaten. Uğraşmayın, vaktinizi bu arkadaşa laf anlatmakla geçirmeyin.

Erenist2020

Dekan
Reaksiyon puanı
7,299
@Erenist2020'ye daha önce sayamadığım kadar bu söylendi, ama hala yazdıklarına dikkat etmeden yazıyor. Yazdıklarının en doğru olduğunu ve Iphone 11, Xr öneren herkesin Fan boy olduğunu zannediyor. Sadece tamam deyip geçin. Bir zaman sonra kendisi susuyor zaten. Uğraşmayın, vaktinizi bu arkadaşa laf anlatmakla geçirmeyin.
Sen beni eleştirine kadar önce bir kendini sorgula.Ben bı foruma insanlara verdiği paranın karşılığında güzel bir cihaz almalarını sağlamak için geldim.Gayette güzel öneriler sunuyorum.Ama siz saygısızlar yaptığım her yoruma gülüp beni tahrik ediyorsunuz sonra bu arkadaş forumu karıştırıyor diyorsunuz.Ben xr ile 11 ile ilgili düşüncemi söyledim.Sizin gibi beğenmek zorunda değilim.En son olayda ben Se 2020 yı kibar bir cihaz olduğu için önerdim.Kimsenin yorumunuda bir şey yazmadım.Ama bazı kendini bilmezler benim yorumuma güldü.Ben bunu kabullenemiyorum.Bugüne kadar benimde hatalarım olmuş olabilir.Sonuç olarak hepimiz insanız, insanın olduğu yerde hata vardır ama ben bu kadar ileri gitmedim.Benim yaptığım yorumu beğenmiyebilirsin buna bir itirazım yok ama yaptığım yorumla alay edip beni tahrik etmeye sen dahil kimsenin hakkı yok.