LGS Matematik

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
197
Selam yaklaşık 21 gün sonra LGSye gireceğim sözel derslerim iyi fakat matemikte sıkıntılarım var nası geliştirebilirim 15 NET felan yapsam yeter şimdiden thanks.

USTA DELETE

Asistan
Reaksiyon puanı
114
Bende de aynı sıkıntı var denemelerde Matematik kötü ortalama puan 350 360 oluyor Tonguç gibi yerlere yönel Bu arada benim Matematik bazen 7 bazen 1 doğru olabiliyor bazen Mat'tan 15 10 boş yapıyorum benim için bildiğimi yapmak daha mantıklı sallamaktansa genellikle denklem bilgim sıkıntılı.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Gözüm fen liselerinde değil zaten bir İ.h.o. öğrencisiydim Anadolu liselerinde kafama yatmadı Kaliteli bir Meslek lisesi istiyorum Bilgisayar için eğer denklem dersini halledersem lisede işim kolay olur diye düşünüyorum.

Reaksiyon puanı
197
Bende fen lisesi istemiyorum lgsden 390-400 alsam yeterde matematik yapamayınca sıkıntı oluyor

Reaksiyon puanı
197
Forumda öğretmende vardır illaki yardımcı olabilir. Bilmiyorum bu Matematiğimiz nolucak?
Matematik karışık bi ders mesala oturuyorum testin başına bi bakıyorum 5 tane sayı verilmiş bu sayıları napcam felan filan derkenn sıkılıyorum türkçe çözüyorum..
Ben karekök'de sıkıntılar var

Forumun TDK'si

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
370
Fen bilimleri dersin nasıl peki? Örnek soru yayımlıyorlardı, çözümleri vs. de EBA'da oluyordu yanılmıyorsam çözümleri, oradan sorulara ve çözümlerine falan bak anlamaya çalış nasıl yapıldığını. Genel ya da matematik branş denemesi al -yeni nesil olsun tabii- oradan pratik yap ama konu eksiğin varsa biraz sıkıntılı. Yani temel iyi olmalı ve soruları belli bir süreyle çöz. Örneğin sayısal derslere soru başı 2 dakika sözel derslere ise 1,5 dakika ver. Çünkü yanılmıyorsam böyle olacak sınavda da. Sormak istediğin başka bir soru varsa yazabilirsin??

Reaksiyon puanı
197
Fen bilimleri dersin nasıl peki? Örnek soru yayımlıyorlardı, çözümleri vs. de EBA'da oluyordu yanılmıyorsam çözümleri, oradan sorulara ve çözümlerine falan bak anlamaya çalış nasıl yapıldığını. Genel ya da matematik branş denemesi al -yeni nesil olsun tabii- oradan pratik yap ama konu eksiğin varsa biraz sıkıntılı. Yani temel iyi olmalı ve soruları belli bir süreyle çöz. Örneğin sayısal derslere soru başı 2 dakika sözel derslere ise 1,5 dakika ver. Çünkü yanılmıyorsam böyle olacak sınavda da. Sormak istediğin başka bir soru varsa yazabilirsin??
Teşekkür ederim fen dersim güzel onda bi sıkıntı yok 20 sorudan 1 yanlış felan

Ersen Yılmaz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
48
Arkadaşlar bundan 2 ay öncenie kadar matematikten 11-12 doğru zor yapıyordum şimdi ya ful yada 19 18 in altına düşmüyorum sorularınızı sorun yardımcı oliyim sizlere.

MrGrфn

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,290
Benim sene başı 16-17 olan netlerim haftada 1500 soru çözerek (tüm derslerden toplam) 20 ye çıktı ve artık soru kaçırmıyorum matematikten.

Ersen Yılmaz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
48
Hocam öncelikle ben kendim yaptım bir arkadaşım değil ama bu önemli bir detay değil.
Hangi kaynakalrı kullanıyorsunuz?

MrGrфn

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,290
Arkadaşlar MEB'in yayınladığı örnek sorular çok önemli onları çözün. Artı Okyanus Master ve Süper 8'i çözün. Bir de günde en az 1 deneme sınavı çözün.

Ersen Yılmaz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
48
Reaksiyon puanı
197
Yani şöyle anlamadığım , çözemediğim bi dersi çalışmak çok sıkıcı geliyor o yüzden
diyorumki aceba önce tonguç felan izleyip sonramı soru çözsem

MrGrфn

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,290
Hocam kişiden kişiye değişir o ama sizin eksiğiniz varsa 150 en az çözün derim

20 gün kala matematiğini geliştirmek isteyen biri için 40-50 az bence.
Günde 150 matematik çözmek demek yorulmak ve diğer derslere vakit ayıramamak demek. Hiçbir hocamız bize 60'ın üstünde matematik önermiyor.

ℌasan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
16
Bende fen lisesi istemiyorum lgsden 390-400 alsam yeterde matematik yapamayınca sıkıntı oluyor
Dostum ben 399 puan almıştım Lgsden fen lisesi tutmadı Kayserinin ilçesinde yaşıyorum.Anadolu lisesindeyim şuan okul puanıyla gittim.Matematik olmayınca olmuyor benim Türkçe 1 yanlış inkılap full din 1 boş falandı matematikte 8-9 net yaptım fenimde iyidir ama sınavda batırdım hiçbiryer gelmedi anlayacağın sayısal olmayınca olmuyor

Reaksiyon puanı
197
Dostum ben 399 puan almıştım Lgsden fen lisesi tutmadı Kayserinin ilçesinde yaşıyorum.Anadolu lisesindeyim şuan okul puanıyla gittim.Matematik olmayınca olmuyor benim Türkçe 1 yanlış inkılap full din 1 boş falandı matematikte 8-9 net yaptım fenimde iyidir ama sınavda batırdım hiçbiryer gelmedi anlayacağın sayısal olmayınca olmuyor
yani 399 aldın ve matematikten kaç net yaptın ???

Ersen Yılmaz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
48
Günde 150 matematik çözmek demek yorulmak ve diğer derslere vakit ayıramamak demek. Hiçbir hocamız bize 60'ın üstünde matematik önermiyor.
Hocam farkındaysanız arkadaş sadece matematik sıkıntı diyor güne 50-60 la yapamazsın.
Bu arada hangi ilde yaşadığınızı öğrenebilirimiyim?

MrGrфn

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,290
Hocam farkındaysanız arkadaş sadece matematik sıkıntı diyor güne 50-60 la yapamazsın.
Diğer dersleri bırakırsa LGS geldiğinde onlar sıkıntı olacak ve netleri düşecek. 60 mat + 40 fen + 20'şer sözel le başlayıp her hafta artırmalı. Tabi önceden soru çözmediğini varsayarsak.

Arkadaşlar sıkıntım sadece Matematik ve birazcıkta ingilizce
Dostum öyle olabilir ama sadece matematik insanı çok yorar. Arkadaş 150 matematik derken kazanım sorularını kastetti muhtemelen. Onların 1 tanesi 30 saniyede çözülüyor. Asıl yeni nesil MEB'in yayınladıklarını çözmek önemli.

Reaksiyon puanı
197
Diğer dersleri bırakırsa LGS geldiğinde onlar sıkıntı olacak ve netleri düşecek. 60 mat + 40 fen + 20'şer sözel le başlayıp her hafta artırmalı. Tabi önceden soru çözmediğini varsayarsak.

Dostum öyle olabilir ama sadece matematik insanı çok yorar. Arkadaş 150 matematik derken kazanım sorularını kastetti muhtemelen. Onların 1 tanesi 30 saniyede çözülüyor. Asıl yeni nesil MEB'in yayınladıklarını çözmek önemli.
O zaman ben önce konu tekrarı ve sonrada meb'in yayınladığı soruları çözeyim
Doğrumudur?

Ersen Yılmaz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
48
Arkadaşlar sıkıntım sadece Matematik ve birazcıkta ingilizce
İngilizce için tavsiyem internetten ders videoları izleyin.
Dostum her hafta arttırcak diyorsunda şuan eylülde değiliz hazirandayız neredeysen sınava 3 hafta kaldı.
Ayrıca arkadaşın matematiğe ağırlık vermesi 15 net yeter diyorsa düşüktür.

O zaman ben önce konu tekrarı ve sonrada meb'in yayınladığı soruları çözeyim
Doğrumudur?
Mebin soruları en önemlisi avcunun içi gibi bil.

Reaksiyon puanı
197
İngilizce için tavsiyem internetten ders videoları izleyin.

Dostum her hafta arttırcak diyorsunda şuan eylülde değiliz hazirandayız neredeysen sınava 3 hafta kaldı.
Ayrıca arkadaşın matematiğe ağırlık vermesi 15 net yeter diyorsa düşüktür.

Mebin soruları en önemlisi avcunun içi gibi bil.
Tamam çok teşekkür ederim.