Öneri Lise Alan Seçimi Kararsızım

Bu konuyu okuyanlar

trefsane2021

Asistan
Reaksiyon puanı
58
Arkadaşlar 2 hafta Sonra 10. Sınıfa geçeceğim ve 10. Sınıfın sounda Alan seçimi var Ben sözel seçmek istiyorum çünkü sözel derslerim daha iyi okulumdada sözel bölüm var sayısal derslerim iyi değil sayısalda matematik geometri ve fizik dersim iyi değil sizce ne yapmalıyım şimdiden teşekkürler hepinize
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ben radyo televizyon ve sinema rts okumak istiyorum bu yüzden sözel seçmek istiyorum ama Ailem sözel seçmemi istemiyor diyorlar sözelde meslek yok sayısal seç tıp oku diyorlar sayısalım iyi değil

Son düzenleme:

berat güven

Doçent
Reaksiyon puanı
422
Arkadaşlar 2 hafta Sonra 10. Sınıfa geçeceğim ve 10. Sınıfın sounda Alan seçimi var Ben sözel seçmek istiyorum çünkü sözel derslerim daha iyi okulumdada sözel bölüm var sayısal derslerim iyi değil sayısalda matematik geometri ve fizik dersim iyi değil sizce ne yapmalıyım şimdiden teşekkürler hepinize

Ben radyo televizyon ve sinema rts okumak istiyorum bu yüzden sözel seçmek istiyorum ama Ailem sözel seçmemi istemiyor diyorlar sözelde meslek yok sayısal seç tıp oku diyorlar sayısalım iyi değil
bence ne istiyorsan onu seç pişman olma sonra

trefsane2021

Asistan
Reaksiyon puanı
58
Ne olmak istiyorsan onunla ilgili bir bölüm seç, zira sayısal seçmekle tıp kazanılmıyor
Abimde lisede eşit ağırlık seçti kazanmadı bana diyorlar sözel seçme kazanamazsın abin gibi boşta kalırsın diyorlar

tıp kazanılmıyor

Şimdiden beni sayısal seçmeme zorluyorlar söyleyincede bana kızıyorlar diyorlar sözel seçme seçersen kağıdı imzalamayız diyorlar seni döveriz diyorlar Sonra diyorlar sözel seçersen seni eve almayız diyorlar

Ahmetzkans

Öğrenci
Reaksiyon puanı
19
Sevdiğin işi yapmalı fakat şunu da düşünmelisin RT bölümünde iş bulabilir misin ? bulsan da maaşı seni tatmin eder mi ? bunlar olumluysa düşünme.

fortekno

Asistan
Reaksiyon puanı
189
Abimde lisede eşit ağırlık seçti kazanmadı bana diyorlar sözel seçme kazanamazsın abin gibi boşta kalırsın diyorlar

Şimdiden beni sayısal seçmeme zorluyorlar söyleyincede bana kızıyorlar diyorlar sözel seçme seçersen kağıdı imzalamayız diyorlar seni döveriz diyorlar Sonra diyorlar sözel seçersen seni eve almayız diyorlar
Bizde ve tanıdığım kimsede kağıt imzalama diye bir şey yoktu, rehber öğretmenimiz sordu ve biz de seçtik. Alanını 11. sınıfın 1. sınavları başlayana kadar değiştirebilirsin o dönemde değiştirmez isen 12. sınıfta değiştirebilirsin. Sen 10. sınıfa daha yeni geçecekmişsin, dolayısıyla bu sene kararını ver. Abinin kazanamamış olması eşit ağırlıkçı olmasıyla ilgili değil. Çalışırsan kazanırsın, sen ne olmak istediğine karar ver ve tercihini buna göre yap sonuçta ne kadar para kazanırsan kazan sevmediğin bir mesleği yaptıktan sonra kazandığın paranın pek de bir anlamı olmaz.
Allah kolaylık versin, inşallah yapacağın tercih senin için en hayırlısı olur.

trefsane2021

Asistan
Reaksiyon puanı
58
Okulun rehberlik bölümüyle problemini paylaşıp ailenle konuşmalarını isteyebilirsin öğretmenler belki aileni ikna edebilir.
Okulun rehberlik bölümüne bu yıl söyledim ama maalesef ikna edemediler

Ben oyuncu olmak istiyorum o yüzden radyo televizyon ve sinema okumak istiyorum aileme söyledim RTS okuyacam diye ama izin vermiyorlar inat ediyorlar diyorum sözel seçeyim başka meslek okuyayım RTS okumıyayım onada izin vermiyorlar Diyorlar sözel seçme diyorlar bize sözelin adını bile getirme sözelden nefret ediyorlar sizce ne yapmalıyım

Aranızda sözel seçen varmı?

Hala cevap yokmu?

Son düzenleme:

Ahmetzkans

Öğrenci
Reaksiyon puanı
19
Okulun rehberlik bölümüne bu yıl söyledim ama maalesef ikna edemediler

Ben oyuncu olmak istiyorum o yüzden radyo televizyon ve sinema okumak istiyorum aileme söyledim RTS okuyacam diye ama izin vermiyorlar inat ediyorlar diyorum sözel seçeyim başka meslek okuyayım RTS okumıyayım onada izin vermiyorlar Diyorlar sözel seçme diyorlar bize sözelin adını bile getirme sözelden nefret ediyorlar sizce ne yapmalıyım

Aranızda sözel seçen varmı?

Hala cevap yokmu?
Oyuncu olma gibi işler imkansız değil ama hani klasik Türk aile yapısına göre pek mantıklı kaçmıyor dostum. Hani bu demek değil ki asla olmaz ama yarı yarıya şansın var bilemiyorum.

BatuhanDN

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,482

ember_moon7

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,177

Zorlama bir meslek yaparsan, işten keyif alamaz ve işten nefret edebilirsin. O yüzden, hangisini istiyorsan onu seç, sana kalmış bir şey :)

trefsane2021

Asistan
Reaksiyon puanı
58
Tıpın taban puanlarına Baktım 550-600 puan dı Ben zar zor 300 puan alıyorum Ben 5 yılda sınava hazırlansam tıp kazanamam

vigilantemre

Moderatör
Moderatör
Reaksiyon puanı
1,599
Lisede seçeceğin bölümün kazanacağın üniversite ile pek bir ilgisi yok dostum, hangisi sana göreyse onu seç ve daha çok kişisel gelişimine odaklan.

Kararsız23

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,124
Ne istiyorsan onu seç. İstemediğin halde hiçbir şey yapma. Çevrende sözel okuyup bir şeyler başarmış 2-3 kişi bul, ailenle tanıştır. Aranızı bulacak birilerini bulmaya çalış.

Apple Lover

Müdavim
Reaksiyon puanı
708
kusura bakma ama senin ailen ne kadar terbiyesizmiş döveriz ne demek yaa!! bir insan çocuğunu dövüp evden atamaz demekki bunlar insan değiller. sen ne istiyorsan onu seç ailen sana asla karışamaz artık sen aklı başında birisin tüm karar verme hakkı sende içine ne siniyorsa onu seç

Dontachi

Asistan
Reaksiyon puanı
243

Ailen en büyük yanlışı yapıyor. Birilerinin onlarla sağlam konuşması gerek bence. Rehber hocandan tavsiye alabilirsin. Kötü etkilenmemen için.

Son mesajlar