Yardım Ailem Eşit Ağırlık Okumamı Istemiyor

Bu konuyu okuyanlar

trefsane2021

Asistan
Reaksiyon puanı
58
Arkadaşlar 10.sınıfa geçtim ve bu yılın sonunda bölüm seçimi yapacaz ben eşit ağırlık seçmek istiyorum çünkü iktisat (ekonomi) okumak istiyorum ama ailem sayısal oku diye diye kafamı yiyorlar benimde sayısal da matematik geometri ve fizik dersim iyi değil bu yüzden eşit ağırlık seçmek istiyorum bana diyorlar ki illahi tıp okuyacaksın doktor olacaksın diyorlar aranızda eşit ağırlık okuyan var mı bana yardımcı olur musunuz ailemi nasıl ikna edecem eşit ağırlık okumaya lütfen yardımcı olun kararsız kaldım?

Reaksiyon puanı
1,768
Ailen ile aranda ki iletişim yaparsın bişiler ikna et
Olmadı doktor ol o da sıkıntı iş değil :)

ArZ|DELETE

Doçent
Reaksiyon puanı
365
Lise 1'im fakat matematik geometri ve fizik kötü olduktan sonra sayısal okumanın ne mantığı var deli gibi çalışmadığın sürece Ayrıca tıp okuyupda atanamayanlarıda görmüyor değiliz düzgünce konuş anlarlar.

trefsane2021

Asistan
Reaksiyon puanı
58
Ailen ile aranda ki iletişim yaparsın bişiler ikna et
Olmadı doktor ol o da sıkıntı iş değil :)
Ailemle kaç defa konuştum ama ikna edemedim hatta bu akam onlarla bu yüzden kavga ettim onlar sayısal diyor ben eşit ağırlık ne yapacağımı şaşırdım çok sinirlendim şu an onlara

aspet

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
242
Öyle kolay değil o işler. İkna etmen zor. Öncelikle demek isterim ki kendi istediğini yap onları boşver. Eşit ağırlık istiyorsan onları sayısalı yapamadığına inandırman gerekiyor. Sanırım tek yolu bu. Sana, ailenle birlikte terapiste görünün ya da onlara kendi isteklerini doğru bir şekilde anlat derdim ama bunlar sadece filmde olur. Gerçekçi olmak gerekirse tavsiyemi uygulaman yeterli olabilir. Allah yardımcın olsun

ArZ|DELETE

Doçent
Reaksiyon puanı
365
Saçma olabilir ama eşit ağırlık okuyup bir yer kazanamazsan işte biz demiştik VS cümleler kurarlar Fakat sayısal okuyup kazanamazsan ben size eşit ağırlık istiyorum demeye hakkın olur

aspet

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
242
Doktor ol demek ne kadar kolay arkadaşlar ? Hayat öyle iki dudağınızın arasından çıktığı gibi olmuyor işte. Konu sahibi arkadaş, eşit ağırlık istiyorsan eşit ağırlık okumanı tavsiye ederim, bu kadar basit. Aileni sayısal dersleri yapamayacağına ikna etmen gerekiyor. Bana en mantıklısı bu yol geldi. Alternatif mantıklı yollar vardır, fikri olan arkadaşlar yardımcı olacaktır.

trefsane2021

Asistan
Reaksiyon puanı
58
Lise 1'im fakat matematik geometri ve fizik kötü olduktan sonra sayısal okumanın ne mantığı var deli gibi çalışmadığın sürece Ayrıca tıp okuyupda atanamayanlarıda görmüyor değiliz düzgünce konuş anlarlar
Ailemle konuştum dedim doktorluk ta öyle kolay değil kazanması atanamıyorlar dedim bide dedim benim sayısal da matematik geometri ve fizik dersim kötü sayısal okumanın bir mantığı kalmaz dedim dediler bir şey olmaz sayısal oku ama yinede sayısal da ısrarcılar ne yapacam ben şimdi?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Saçma olabilir ama eşit ağırlık okuyup bir yer kazanamazsan işte biz demiştik VS cümleler kurarlar Fakat sayısal okuyup kazanamazsan ben size eşit ağırlık istiyorum demeye hakkın olur
Sayısal da matematik geometri ve fizik dersim kötü bu yüzden sayısal okuyamam

ArZ|DELETE

Doçent
Reaksiyon puanı
365
Ailemle konuştum dedim doktorluk ta öyle kolay değil kazanması atanamıyorlar dedim bide dedim benim sayısal da matematik geometri ve fizik dersim kötü sayısal okumanın bir mantığı kalmaz dedim dediler bir şey olmaz sayısal oku ama yinede sayısal da ısrarcılar ne yapacam ben şimdi?

Sayısal da matematik geometri ve fizik dersim kötü bu yüzden sayısal okuyamam
Ya kaderine razı olacaksın yada istediğini yapıp 1hafta evde papaz gibi dolaşacaksın ?

trefsane2021

Asistan
Reaksiyon puanı
58
Öyle kolay değil o işler. İkna etmen zor. Öncelikle demek isterim ki kendi istediğini yap onları boşver. Eşit ağırlık istiyorsan onları sayısalı yapamadığına inandırman gerekiyor. Sanırım tek yolu bu. Sana, ailenle birlikte terapiste görünün ya da onlara kendi isteklerini doğru bir şekilde anlat derdim ama bunlar sadece filmde olur. Gerçekçi olmak gerekirse tavsiyemi uygulaman yeterli olabilir. Allah yardımcın olsun
Ailemle kaç kere konuştum hatta bugün de onlara eşit ağırlık seçecem dedim bana bağırdılar onlarla kavga ettim bugün anlamıyorlar beni terapis te hiç götürmüyorlar beni ne yapacam şimdi moralim bozuk

Ya kaderine razı olacaksın yada istediğini yapıp 1hafta evde papaz gibi dolaşacaksın ?
Sayısal da öyle kolay bir bölüm değil ama

Necla123??

Asistan
Reaksiyon puanı
199
Arkadaşlar 10.sınıfa geçtim ve bu yılın sonunda bölüm seçimi yapacaz ben eşit ağırlık seçmek istiyorum çünkü iktisat (ekonomi) okumak istiyorum ama ailem sayısal oku diye diye kafamı yiyorlar benimde sayısal da matematik geometri ve fizik dersim iyi değil bu yüzden eşit ağırlık seçmek istiyorum bana diyorlar ki illahi tıp okuyacaksın doktor olacaksın diyorlar aranızda eşit ağırlık okuyan var mı bana yardımcı olur musunuz ailemi nasıl ikna edecem eşit ağırlık okumaya lütfen yardımcı olun kararsız kaldım?
Hayalimdeki is doktor olmak ve hedefimde suanda o eğer yapabiliyorsan tabi istiyorsanda doktorluğu secebilirsin bence çok güzel bir meslek

trefsane2021

Asistan
Reaksiyon puanı
58
Aranızda eşit ağırlık okuyan var mı?

Hayalimdeki is doktor olmak ve hedefimde suanda o eğer yapabiliyorsan tabi istiyorsanda doktorluğu secebilirsin bence çok güzel bir meslek
Doktorluk istemiyorum iktisat (ekonomi) okumak istiyorum

ArZ|DELETE

Doçent
Reaksiyon puanı
365
Tabiikide güzel meslek fakat matematik fizik geometriyi 2 senede toparlamak pek kolay olmaz ayrıca çok yorar

Necla123??

Asistan
Reaksiyon puanı
199
Doktor ol demek ne kadar kolay arkadaşlar ? Hayat öyle iki dudağınızın arasından çıktığı gibi olmuyor işte. Konu sahibi arkadaş, eşit ağırlık istiyorsan eşit ağırlık okumanı tavsiye ederim, bu kadar basit. Aileni sayısal dersleri yapamayacağına ikna etmen gerekiyor. Bana en mantıklısı bu yol geldi. Alternatif mantıklı yollar vardır, fikri olan arkadaşlar yardımcı olacaktır.
Valla ne doğru söylüyosun eğer sayısalı sevmiyor ve yapamıyorsan bunu yapmak zorunda değilsin ailenle güzelce konuş haytın söz konusu sonuçta

kayhaniz

Asistan
Reaksiyon puanı
154
Anlamıyorum ki nasıl böyle davranıyorlar. Belki de kendi hayallerini senin üzerinden gerçekleştirmeye çalışıyorlar(doktor mu lar yoksa?). Ben olsam eşit ağırlık seçerdim. Yapamayacağım birşeyi neden okuyayım ki? Zaman kaybı olabilir.

trefsane2021

Asistan
Reaksiyon puanı
58
Tabiikide güzel meslek fakat matematik fizik geometriyi 2 senede toparlamak pek kolay olmaz ayrıca çok yorar
Evet 2 senede toparlayamam hemen ve beni çok yorar aileme diyorum 2 senede bu 3 dersi toparlayamam bana diyorlar toparlıyacaksın kabul etmiyoruz diyorlar bana

aspet

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
242
Ailemle kaç kere konuştum hatta bugün de onlara eşit ağırlık seçecem dedim bana bağırdılar onlarla kavga ettim bugün anlamıyorlar beni terapis te hiç götürmüyorlar beni ne yapacam şimdi moralim bozuk

Sayısal da öyle kolay bir bölüm değil ama
Ailenin sana davranış biçimi çok yanlış. Hayretle izliyorum böyle aileleri. Yapabileceğin bir şey yok gibi. Maalesef ki doğduğun ev kaderindir. Kimse ailevi meselelere de müdahale etmez kolay kolay. Oluruna bırakmalısın mecbur. Bu yaşadıkların acı bir tecrübe olacak hayatında. Ben eşit ağırlık okudum. Sonra sayısal okula geçtim. Sayısalın iş olanakları daha fazla dediler. Ailem ne derse onu yaptım, sayısala geçtim. Şimdi ise gerçek bir statüm yok. Şimdi anlıyorum ki ben eşit ağırlıkçıymışım. Aklıma bir şey geldi şöyle yapabilirsin biraz sayısal okursun, zamanla dersleri yapamadığını gören ailen seni eşit ağırlığa geçirebilir. Bu da bir varsayım tabi. Sen yine de kafanda tart, hangisi mantıklı gelirse onu yap.

Canını sıkma bu durumu senin gibi binlerce kişi yaşıyordur. Planlamalarını şimdiden yap, moralini yüksek tut. Asıl her şey okul bitince başlıyor.

Lisede aşık oluyorsun, hayatının güzel dönemlerini yaşıyorsun falan sonra 20 li yaşları geçince geçmişte yaptığın birçok şey artık bir "hata" gibi geliyor sana. Sonra birden her şey anlamsız geliyor ? bu evreden sonra robot gibi oluyorsun; iş, ev, iş, ev. Gözünü korkutmak gibi olmasın ama çok zorlu bir süreç seni bekliyor. Hayat sürprizlerle dolu. Birçok şey planladığın gibi gitmeyecek. Hazırlıklı ol her şeye ?

trefsane2021

Asistan
Reaksiyon puanı
58
Anlamıyorum ki nasıl böyle davranıyorlar. Belki de kendi hayallerini senin üzerinden gerçekleştirmeye çalışıyorlar(doktor mu lar yoksa?). Ben olsam eşit ağırlık seçerdim. Yapamayacağım birşeyi neden okuyayım ki? Zaman kaybı olabilir.
Ailem doktor değil ama sayısal okumamı istemiyorlar benim ailemde kuzenlerim herkes eşit ağırlık seçti anne babaları onlara bir şey demedi ama benimkiler bana sayısal baskısı yapıyor kafayı yiyecem

kayhaniz

Asistan
Reaksiyon puanı
154
Ailem doktor değil ama "sayısal okumamı istemiyorlar" benim ailemde kuzenlerim herkes eşit ağırlık seçti anne babaları onlara bir şey demedi ama benimkiler bana sayısal baskısı yapıyor kafayı yiyecem
Sayısal okumamı istemiorlar mı

ArZ|DELETE

Doçent
Reaksiyon puanı
365
Ailenin sana davranış biçimi çok yanlış. Hayretle izliyorum böyle aileleri. Yapabileceğin bir şey yok gibi. Maalesef ki doğduğun ev kaderindir. Kimse ailevi meselelere de müdahale etmez kolay kolay. Oluruna bırakmalısın mecbur. Bu yaşadıkların acı bir tecrübe olacak hayatında. Ben eşit ağırlık okudum. Sonra sayısal okula geçtim. Sayısalın iş olanakları daha fazla dediler. Ailem ne derse onu yaptım, sayısala geçtim. Şimdi ise gerçek bir statüm yok. Şimdi anlıyorum ki ben eşit ağırlıkçıymışım. Aklıma bir şey geldi şöyle yapabilirsin biraz sayısal okursun, zamanla dersleri yapamadığını gören ailen seni eşit ağırlığa geçirebilir. Bu da bir varsayım tabi. Sen yine de kafanda tart, hangisi mantıklı gelirse onu yap.

Canını sıkma bu durumu senin gibi binlerce kişi yaşıyordur. Planlamalarını şimdiden yap, moralini yüksek tut. Asıl her şey okul bitince başlıyor.

Lisede aşık oluyorsun, hayatının güzel dönemlerini yaşıyorsun falan sonra 20 li yaşları geçince geçmişte yaptığın birçok şey artık bir "hata" gibi geliyor sana. Sonra birden her şey anlamsız geliyor ? bu evreden sonra robot gibi oluyorsun; iş, ev, iş, ev. Gözünü korkutmak gibi olmasın ama çok zorlu bir süreç seni bekliyor. Hayat sürprizlerle dolu. Birçok şey planladığın gibi gitmeyecek. Hazırlıklı ol her şeye ?
Ne iyi yazmışsınız fakat sayısada durup birden eşit ağırlığa geçmek mental çöküntü+yorgunluğa yol açar bence deneme.

trefsane2021

Asistan
Reaksiyon puanı
58

Bende eşit ağırlıkçıyım eşit ağırlık derslerim çok iyi ama ailem sayısal oku diyor maalesef

aspet

Asistan
Cezalı
Reaksiyon puanı
242
Valla ne doğru söylüyosun eğer sayısalı sevmiyor ve yapamıyorsan bunu yapmak zorunda değilsin ailenle güzelce konuş haytın söz konusu sonuçta
İşte aileye laf anlatamazsın maalesef ki. Ben lisede sözel ve sayısalın ne olduğunu bilmezdim. Siz yine bilinçlisiniz bu konuda. Ben yaşadığım ilçede Anadolu lisesinde eşit ağırlık okuyordum. Şehre taşındık sonra. Ailem sayısal okula yerleştirdi. Bana sordular tabi başta, geçmek ister misin diye. Olur dedim hiçbir şeyden habersiz. Gerçi olmaz deseydim de pek bir şey değişeceğini sanmıyorum ? Neticede sayısal okudum. Şu an 4 yıllık bir bölümdeyim. Hangi bölüm olduğu inan hiç farketmez. Ben eşit ağırlık insanıyım, bunu yeni yeni anlıyorum. Şu an okuduğum bölümü okumuyorum, ailem okuduğumu sanıyor. Sahte bir üniversite not sitesi yaptım. 3 senedir ailem notlarımı görmek istediğinde o siteyi açıp gösteriyorum. 3 sene, dile kolay. Hayatımı onların isteklerine adadım ve şimdi yeterince mutlu değilim. Onların istediklerini yapmak zorunda hissediyorum hep. İşte bu noktada hayatınız düğümleniyor. Bu yüzden geleceği iyice düşünmelisiniz. Belki eşit ağırlık okusaydım psikolog, avukat ya da savcı olacaktım. İsteye isteye okuyacaktım üniversiteyi de.

niyazi5859

Dekan
Reaksiyon puanı
5,096
Hocam suana kadar okul hayatinizda basarili miydiniz eger basariliysaniz sayisal okumanizi istiyor olabilirler bence sen biraz daha konus

Necla123??

Asistan
Reaksiyon puanı
199
Reaksiyon puanı
5,171
Sayısaldaki matematik ve geometrinin aynısından eşit ağırlıktada sorumlusunuz bu durumda sadece fizikten kaçabiliyorsunuz belirtmek isterim:)

Son mesajlar