LGS den korkuyorum

Bu konuyu okuyanlar

Beag_5

Öğrenci
Bence sadece ilk dönemi sormalılar. geçen seneki 8 ler ilk dönemi yüz yüze gördü ve ilk dönem sordular. biz 1 ay gittik sadece

Yasiin

Dekan
Lisede bir şekilde toparlarsın ek ders internet üzerinden vs fakat üniversiteyi toparlamak zordur onun için Lise de çok stres yapmayı iyi bir başarı elde edip üniversite sınavında güzel bir sonuç ile taçlandırırsın. En önemlisi üniversite.

ARCANDY

Profesör
O kadar korkma eğer zenginsen bedavaya Galatasarayda okuyabilirsin (en iyi okullardan ama para ile 200 puan alsan bilene gidiyorsun -_-)

csgbbb2

Asistan

Ekli dosyalar

• Screenshot_20201202_005014_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_20201202_005014_com.android.chrome.jpg
    73.9 KB · Görüntüleme: 20

Optikiyaza

Profesör
Cezalı
LGS Ye gireceğim ama çok korkuyorum yaklaşık 7 ay sürem kaldı ama ben hala Yeni Nesil Matematik Kısmını Çözemedim Soruyu zor anlıyorum çözüme gelince belli biyere kadar yapıp gerisini yapamıyorum

Diğer Derslerim İyi Ancak Bir matematikle derdim
Ve buda beni düşük puan alma düşüncesine itiyo eğer düşük puan alırsam hayatım kararır
Evet ben de matematikte sıkıntı yaşıyorum yeni nesil sorularda anlama değil ama çözme de sorun yaşıyorum. Yeni kitaplar aldık ARI Matematik Atölyesi bana yeni nesil sorularda yardımcı oldu Tonguç Dinamo ve Tonguç Taktikli'den gidiyorum. Biliyorum zor yeni nesil sorular değil ama çözme aşamasında bence i kitaplar. Doping Hafıza'ya işlem hızı konusunda başvurabilirsin. Yine de pek bir şey beklemeni önermem. Tonguç Sınıf Anahtarı Sistemi güzel. Altın Nokta'nın İnkılap, Fen, Türkçe kitaplarını (Süper Zeka serisi) sipariş ettik. İnkılap bugün geldi.
Yukarıdaki yazı daha çok benim yaptığım şeylerke ilgiliydi. Ben bu işi 2 ayda yapabileceğimi düşünüyorum. Evet süre önemli ama yetiştiremiyorum deme. Gerekirse az ve öz git. İkimizde diğer derslerin iyi natenatiğin kötü olması ile benziyoruz :D. Ders çalışmaktan zevk almaya çalış. Her zaman sıkılarak çalışacaksın diyenleri takma. Moralini bozar. (Ben de Beşiktaş Atatürk Anadolu Lisesi'ni tutturamam diye korkuyorum aslında.)
Mesaj otomatik birleştirildi:

İşe girerken sana liseni değil üniversiteni sorarlar. Ve artık üniversite bile önemli değil. Önemli olan efektif olabilmek. İşverenler buna bakıyor.
Liseyi sorup sormamaları önemli değil.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yapamaman gayet normal. Daha 7 ay var. Ben sıfır stress girdim ve %9.56 dilime girdim. Maalesef kötü bir lise'ye gittim. Belirli sebeplerden dolayı çalışamadığım için çok üzülüyorum maalesef. Senin imkanın varsa mutlaka çalış.
Diğer dersleri halledebiliyorsan matematikten 12-13 net yaparsan geçen seneye göre %3-4'e falan giriyorsun. Stres yaparsan bu dediklerimin hepsini unut. En başta stres olayını yenmen lazım.
Akıllı bileklikler stres yenmeye yardımcı olur mu?

Son düzenleme:

Erenoo

Öğrenci
Kardeşim korkma sadece çalış son teog sınavına giren biriyim şimdi de yks ye hazırlanıyorum yks yi görünce fenalaşırsın aman dikkat😁 Ama eğer güzel bir liseye gidemezsen yks süreci senin için çok daha zor olur üniversite için şimdiden temelini iyi bir liseye giderek atman tavsiyem güzel liseye git kafan rahat olsun diğerlerinden bir adım önde olursun korkacak bişey yok düzenli programlı çalış gerisini düşünme ama sadece çalış kimseyi dinleme bol bol soru çöz soru çözmek çok önemli iyi çalışmalar

Optikiyaza

Profesör
Cezalı
Kardeşim korkma sadece çalış son teog sınavına giren biriyim şimdi de yks ye hazırlanıyorum yks yi görünce fenalaşırsın aman dikkat😁 Ama eğer güzel bir liseye gidemezsen yks süreci senin için çok daha zor olur üniversite için şimdiden temelini iyi bir liseye giderek atman tavsiyem güzel liseye git kafan rahat olsun diğerlerinden bir adım önde olursun korkacak bişey yok düzenli programlı çalış gerisini düşünme ama sadece çalış kimseyi dinleme bol bol soru çöz soru çözmek çok önemli iyi çalışmalar
Korku iyidirde fazlası işte :/. Bende de yanlış yapma versiyonu fazlalaşmaya başladı.

Rootsyl

Profesör
Lgs den değil yks den kork. İnan bana sadece 12. sınıfta çalışıp derece yapabilirsin. Ve üni sonrası iş hayatında kimse lisene bakmaz bile.

SDN Son Haberler

Son mesajlar