Soru LGS Matematik

Bu konuyu görüntüleyen kullanıcılar Konu (Kayıtlı: 0, Misafir: 1)

USTA DELETE

Asistan
Bende de aynı sıkıntı var denemelerde Matematik kötü ortalama puan 350 360 oluyor Tonguç gibi yerlere yönel Bu arada benim Matematik bazen 7 bazen 1 doğru olabiliyor bazen Mat'tan 15 10 boş yapıyorum benim için bildiğimi yapmak daha mantıklı sallamaktansa genellikle denklem bilgim sıkıntılı.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Gözüm fen liselerinde değil zaten bir İ.h.o. öğrencisiydim Anadolu liselerinde kafama yatmadı Kaliteli bir Meslek lisesi istiyorum Bilgisayar için eğer denklem dersini halledersem lisede işim kolay olur diye düşünüyorum.

Forumun TDK'si

Asistan
Yasaklı
Fen bilimleri dersin nasıl peki? Örnek soru yayımlıyorlardı, çözümleri vs. de EBA'da oluyordu yanılmıyorsam çözümleri, oradan sorulara ve çözümlerine falan bak anlamaya çalış nasıl yapıldığını. Genel ya da matematik branş denemesi al -yeni nesil olsun tabii- oradan pratik yap ama konu eksiğin varsa biraz sıkıntılı. Yani temel iyi olmalı ve soruları belli bir süreyle çöz. Örneğin sayısal derslere soru başı 2 dakika sözel derslere ise 1,5 dakika ver. Çünkü yanılmıyorsam böyle olacak sınavda da. Sormak istediğin başka bir soru varsa yazabilirsin😉😊

Fen bilimleri dersin nasıl peki? Örnek soru yayımlıyorlardı, çözümleri vs. de EBA'da oluyordu yanılmıyorsam çözümleri, oradan sorulara ve çözümlerine falan bak anlamaya çalış nasıl yapıldığını. Genel ya da matematik branş denemesi al -yeni nesil olsun tabii- oradan pratik yap ama konu eksiğin varsa biraz sıkıntılı. Yani temel iyi olmalı ve soruları belli bir süreyle çöz. Örneğin sayısal derslere soru başı 2 dakika sözel derslere ise 1,5 dakika ver. Çünkü yanılmıyorsam böyle olacak sınavda da. Sormak istediğin başka bir soru varsa yazabilirsin😉😊
Teşekkür ederim fen dersim güzel onda bi sıkıntı yok 20 sorudan 1 yanlış felan

MrGrфn

Profesör
Arkadaşlar MEB'in yayınladığı örnek sorular çok önemli onları çözün. Artı Okyanus Master ve Süper 8'i çözün. Bir de günde en az 1 deneme sınavı çözün.

Yani şöyle anlamadığım , çözemediğim bi dersi çalışmak çok sıkıcı geliyor o yüzden
diyorumki aceba önce tonguç felan izleyip sonramı soru çözsem

Son mesajlar