Deji Batarya

Bu konuyu okuyanlar

LUCIFERx

Asistan
Reaksiyon puanı
78
Merhabalar iPhone 8 kullanıcısıyım. Telefonum 1 ay sonra 2 yılını dolduracak ve batarya sağlığı şu an %86 şarjı pek dayandığını söyleyemem. 300 tlyi bir bataryaya vermek bana çok mantıklı gelmedi. Deji batarya önerir misiniz almayı düşünüyorum, sizin düşüncelerinizi de merak ediyorum. Teşekkürler.

aylmz07

Asistan
Reaksiyon puanı
84
Internette bir çok yorum üzerine ben de iphone5 ime almıştım 4 ay sonra batarya şişti ve ekranı dışarı doğru itti.Bilginize.Gerci satan kişi bataryanın yenisini gönderdi ama memnun kalmadım açıkçası.

KimBuGamzeli

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,821
Ne uyuz telefonlar bunlar ya %86 da bile şarjı tutmuyorsa ne gerek var kullanmaya. Atın çöpe gitsin. Hep para tuzağı.

LUCIFERx

Asistan
Reaksiyon puanı
78
Internette bir çok yorum üzerine ben de iphone5 ime almıştım 4 ay sonra batarya şişti ve ekranı dışarı doğru itti.Bilginize.Gerci satan kişi bataryanın yenisini gönderdi ama memnun kalmadım açıkçası.

Kötü olmuş bayağı. Ben bu siteden almayı düşünüyorum çevremde kullanan var bi sıkıntı yaşadıklarını görmedim.

sahinsahiner

Asistan
Reaksiyon puanı
50
Merhabalar iPhone 8 kullanıcısıyım. Telefonum 1 ay sonra 2 yılını dolduracak ve batarya sağlığı şu an %86 şarjı pek dayandığını söyleyemem. 300 tlyi bir bataryaya vermek bana çok mantıklı gelmedi. Deji batarya önerir misiniz almayı düşünüyorum, sizin düşüncelerinizi de merak ediyorum. Teşekkürler.
Kaç saat Erkan süresi alıyordunuz hocam. Benim ki de yüzde 80 2,5 saat ekran alıyorum

bilexsamet

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,419
Kötü olmuş bayağı. Ben bu siteden almayı düşünüyorum çevremde kullanan var bi sıkıntı yaşadıklarını görmedim.

Bence kendi sitesinden almayın. Ne olur ne olmaz. N11, Hepsiburada gibi sitelerde kendi mağazası var. Deji'nin sitesinde yazıyor n11 mağaza adı falan. N11 vs. yerlerden alın bence. Hem puan verebilirsiniz. Hem de iade vs. durumda daha kolay olur.

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
Ben 4 gün önce 6S Plus telefonuma Deji marka bataryayı taktım, kullanıyorum şu an bir olumsuzluk yok umarım sorun yaşamam

LUCIFERx

Asistan
Reaksiyon puanı
78
Bence kendi sitesinden almayın. Ne olur ne olmaz. N11, Hepsiburada gibi sitelerde kendi mağazası var. Deji'nin sitesinde yazıyor n11 mağaza adı falan. N11 vs. yerlerden alın bence. Hem puan verebilirsiniz. Hem de iade vs. durumda daha kolay olur.

Kendi sitesinden almak daha mantıklı hem daha ucuz hem de indirim kuponundan faydalanabiliyorsunuz. Zaten kendileri 0 ila 7 miydi 14 mü hatırlamıyorum ama iade fırsatı tanıyorlar bi sıkıntı olacağını sanmıyorum.

LUCIFERx

Asistan
Reaksiyon puanı
78
Kendi sitesinden almak daha mantıklı hem daha ucuz hem de indirim kuponundan faydalanabiliyorsunuz. Zaten kendileri 0 ila 7 miydi 14 mü hatırlamıyorum ama iade fırsatı tanıyorlar bi sıkıntı olacağını sanmıyorum.

0 ila 14 gün**

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
N11 sitesinden aldım, 2 günde geldi.

lotusadana

Doçent
Reaksiyon puanı
220
N11 sitesinden aldım, 2 günde geldi.
Bir çok satıcı önce kendine getirtip sonra tekrar alıcıya kargoluyor. Benim baktığım satıcılar hep 2 gün diyordu.
Fiyatlar 100tl üzeriydi. Ben kendi sitesinden 78tl.ye aldım. 1 gün bile sürmedi elime geçmesi. 20dk önce taktım telefona. 2-3 günde belli eder kendini.

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
Bir çok satıcı önce kendine getirtip sonra tekrar alıcıya kargoluyor. Benim baktığım satıcılar hep 2 gün diyordu.
Fiyatlar 100tl üzeriydi. Ben kendi sitesinden 78tl.ye aldım. 1 gün bile sürmedi elime geçmesi. 20dk önce taktım telefona. 2-3 günde belli eder kendini.
Aynen öyle eşim o siteye üye olduğu için oradan aldık. Kendi sitesinden de alınabilir, benimde 4 gün oldu takalı bir şey demek için erken henüz.

XEZEB

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Kardeş #Deji bataryada durumlar nedir acaba? Kaç gün oldu kullanalı ? Şuana kadar performans ne durumda?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ben 4 gün önce 6S Plus telefonuma Deji marka bataryayı taktım, kullanıyorum şu an bir olumsuzluk yok umarım sorun yaşamam
Kardeş sende durum nedir ? Problem falan var mı yoksa Deji den memnunmuyuz ?

bilexsamet

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,419
Kardeş #Deji bataryada durumlar nedir acaba? Kaç gün oldu kullanalı ? Şuana kadar performans ne durumda?

Ben Deki bataryayı ASUS telefon için almıştım 2 ay önce falan. Ama batarya daha yeni olduğu için iyi/kötü olduğu tam belli olmuyor. Zaman belirleyecek.

XEZEB

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Ben Deki bataryayı ASUS telefon için almıştım 2 ay önce falan. Ama batarya daha yeni olduğu için iyi/kötü olduğu tam belli olmuyor. Zaman belirleyecek.
Orjinal batarya mı yoksa dejinin söylediği gibi orjinalden %30 daha fazla mı dayanıyor cidden ? Şuana kadar hiç problem çıkmamış olması iyi sayılır.

bilexsamet

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,419
Orjinal batarya mı yoksa dejinin söylediği gibi orjinalden %30 daha fazla mı dayanıyor cidden ? Şuana kadar hiç problem çıkmamış olması iyi sayılır.

Orijinalden daha iyi olduğunu düşünmüyorum ama Syrox gibi dandik değil. Çünkü Deji'den önce Syrox almıştım şarj seviyesi 15'e düştükten sonra şarj 1dk içinde bitiyordu iade ettim ama o ürün arızalıydı galiba.

Asus ZenFone 2 Laser ASUS_Z00MD (ZE600KL) ( 6.0" ekran) model telefon için DEJi Mucize Batarya aldım.

Bu arada orjinal batarya Li-Polymer ama Deji'nin bataryası Li-ion batarya.

Yaptığım test sonucu şöyleydi:

4 yıllık eski orjinal batarya video izlerken 80dk'da %70'e düştü.

Yeni aldığım Deji batarya aynı şartlarda ve aynı parlaklıkta aynı videoyu izlerken 80dk'da %83'e düştü.

XEZEB

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Orijinalden daha iyi olduğunu düşünmüyorum ama Syrox gibi dandik değil. Çünkü Deji'den önce Syrox almıştım şarj seviyesi 15'e düştükten sonra şarj 1dk içinde bitiyordu iade ettim ama o ürün arızalıydı galiba.
He anladım. İ8 plusa alınır mı sizce Deji ? 109 liraya yüksek kapasiteli olandan 3060mAh . Orjinali 2691 mAh falandır ve 319 ₺.

bilexsamet

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,419
He anladım. İ8 plusa alınır mı sizce Deji ? 109 liraya yüksek kapasiteli olandan 3060mAh . Orjinali 2691 mAh falandır ve 319 ₺.

Sizin söylediğiniz de kapasiteler farklıymış. Benim telefonda orijinal batarya da Deji batarya da aynı kapasitedeydi.

iPhone'larda Deji Batarya, batarya sağlığı bölümünde sıkıntı çıkarıyor mu acaba? iPhone kullanan birinin tecrübesi sizin için daha faydalı olur diye düşünüyorum.

XEZEB

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Sizin söylediğiniz de kapasiteler farklıymış. Benim telefonda orijinal batarya da Deji batarya da aynı kapasitedeydi.

iPhone'larda Deji Batarya, batarya sağlığı bölümünde sıkıntı çıkarıyor mu acaba? iPhone kullanan birinin tecrübesi sizin için daha faydalı olur diye düşünüyorum.
Pil sağlığını sürekli aynı yani %100 gösterdiğini söylüyorlar ama sorun değil bence o. Eğer kullanımda problem çıkarmazsa göstermese de olur pil sağlığı. Pil performansı daha önemli. Kapasite bakımından ikiside sitede mevcut. Standart olan aynı boyutta ve orjinal iphone bataryası ile aynı pil türünden yani Li-ion. Yüksek kapasite olan ise farklı bir pil türü Li-po ve daha fazla dayandığı söleniyor. Bilemiyom tabi. Dediğiniz gibi tercübesi olan yorumlara katılsa daha iyi olur.

lotusadana

Doçent
Reaksiyon puanı
220
Note3 bir haftadan fazla oldu kullanmaya başlayalı. Günü rahat çıkartıyor. Yoğun kullanımda bile 16 saat pil süresi var.

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757

Iphone 6S Plus cihazıma aldım 2 haftayı geçti, gayet güzel şimdilik memnunum. Bir kaç şarjzdan sonra daha iyi olacaktır diye düşünüyorum. Pil sağlığım an itibariyle % 100.

XEZEB

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Iphone 6S Plus cihazıma aldım 2 haftayı geçti, gayet güzel şimdilik memnunum. Bir kaç şarjzdan sonra daha iyi olacaktır diye düşünüyorum. Pil sağlığım an itibariyle % 100.
Siz hangi türünü aldınız li-po olandan mı yoksa li-ion olandan mı?

XEZEB

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
Son düzenleme:

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
Doğrusu ben bu sizin bahsettiğiniz pilden sitesinde bulamadım. Linkini paylaşabilir misiniz ?

Sizinkinizin pil türü neydi acaba ? Li-po mu Li-ion muuydu ?
Şimdi aldığımız yere girdik baktım. Aldığım ürün tam olarak şöyle:
Li-İon 2750 mAh Deji marka, DJ-IPH6S Plus modeli
Ben sehven 3250 mah yazmışım 2750 mah olacaktı.

XEZEB

Öğrenci
Reaksiyon puanı
11
E
Şimdi aldığımız yere girdik baktım. Aldığım ürün tam olarak şöyle:
Li-İon 2750 mAh Deji marka, DJ-IPH6S Plus modeli
Ben sehven 3250 mah yazmışım 2750 mah olacaktı.
Evet oldu şimdi. Çünkü sizin bahsettiğiniz telefona iki çeşit gördüm. Biri lipo yüksek kapasiteli diğeri ise sizin şuan mAh değerini düzelttiğiniz. Anladım sağolun.

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
E

Evet oldu şimdi. Çünkü sizin bahsettiğiniz telefona iki çeşit gördüm. Biri lipo yüksek kapasiteli diğeri ise sizin şuan mAh değerini düzelttiğiniz. Anladım sağolun.
Sizde sağolun. İyi forumlar olsun.