İstanbul bilişim vs Migros

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
2
istanbl bilişimden mi5s alacaktım fakat migrosdada varmış sizce hangsi güvenilir (rom,kayıt olayı tamamen düzgün olacakhat takıp hemen kullanmak istiyorum)

fragger

Exemplary Сasual Dating Genuine Females
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,061
istanbl bilişimden mi5s alacaktım fakat migrosdada varmış sizce hangsi güvenilir (rom,kayıt olayı tamamen düzgün olacakhat takıp hemen kullanmak istiyorum)

İstanbul bilişim genel olarak cihazlara kendi garantisini veriyor bu yüzden bu firmadan almamanı öneririm.

-Altar-

Asistan
Reaksiyon puanı
30
N11.com gibi sitelerden almanı öneririm.

Onur sss

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İstanbul bilişim'den kesinlikle almayın. Çok sorun yaşarsınız. İade, destek, ilgi her anlamda sıkıntı. Hem Benim başıma geldi hem 2 arkadaşımın.

_X_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,544
Migros un sattığı cihazın servis konusunda doğrudan bağlantılı olduğu yeri sorup almanız daha sağlıklı olacaktır.

beyzabetül

Müdavim
Reaksiyon puanı
356
Ithalatci garanti ile disbritor garanti arasındaki farklar nelerdir?örnegin ben samsung Tr garantili almış olduğum cihazın mahkeme kararıyla ücret iadesine karar verilmişti.ithalatci garantili olsaydı mahkeme nin kararı farklı olabilirmiydi

_X_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,544
Ithalatci garanti ile disbritor garanti arasındaki farklar nelerdir?örnegin ben samsung Tr garantili almış olduğum cihazın mahkeme kararıyla ücret iadesine karar verilmişti.ithalatci garantili olsaydı mahkeme nin kararı farklı olabilirmiydi

beyzabetül

Müdavim
Reaksiyon puanı
356
videoyu izledim.yalnız benim soruma tam cevap alamadım.yani sadece yasal boyutunu merak ettim.büyük firmalardan falan bahsediliyor ama samsungta sözde büyük firmaydı ama thk ya gitmeseydim sorunumla iligilenen olmayacaktı.benim için önemli olan yasal boyutu.yoksa Türkiye garantili telefonlarda yetkili teknık servislerin yan sanayii parça kullanmayacağını ben nereden bileceğim.birde garanti şartları da sanırım aynı değil

_X_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,544
videoyu izledim.yalnız benim soruma tam cevap alamadım.yani sadece yasal boyutunu merak ettim.büyük firmalardan falan bahsediliyor ama samsungta sözde büyük firmaydı ama thk ya gitmeseydim sorunumla iligilenen olmayacaktı.benim için önemli olan yasal boyutu.yoksa Türkiye garantili telefonlarda yetkili teknık servislerin yan sanayii parça kullanmayacağını ben nereden bileceğim.birde garanti şartları da sanırım aynı değil

Dava konusunda muhatap gerçek kişiler / kurumlar / firmalar olduğu müddetçe verilecek hükümler aynıdır.
Yeterki hayali kişi / kurum / firma olmasın.

Evet Samsung büyük bir firma fakat her firmayı lekeleyen anlaştığı servis noktalarıdır.
Size sorunu çözmeyen samsung un adını kullanan servistir ki her il/ilçe de bulunan servis noktaları aynı şekilde sorun çıkarmaz veya aynı şekilde sorun çözmez.

Prim sistemiyle çalıştıklarından (minimum masraf) adamlar müşteriyi dolandırmanın yollarını arar oldular.
Olayın özeti bu.

beyzabetül

Müdavim
Reaksiyon puanı
356
Dava konusunda muhatap gerçek kişiler / kurumlar / firmalar olduğu müddetçe verilecek hükümler aynıdır.
Yeterki hayali kişi / kurum / firma olmasın.

Evet Samsung büyük bir firma fakat her firmayı lekeleyen anlaştığı servis noktalarıdır.
Size sorunu çözmeyen samsung un adını kullanan servistir ki her il/ilçe de bulunan servis noktaları aynı şekilde sorun çıkarmaz veya aynı şekilde sorun çözmez.

Prim sistemiyle çalıştıklarından (minimum masraf) adamlar müşteriyi dolandırmanın yollarını arar oldular.
Olayın özeti bu.
peki bunlarda servis tamir süresi ne kadar oluyor ?mesela samsung servisine telefon gönderdiğimde 10 iş günü içersinde tamir edilmezse başka telefon falan verilecek gibi şeyler yazıyordu.şimdı bu ithalatcı garantili telefon arızalandığında bunu firmaya verip yada kendımız kargoyla gönderdiğimizde 4-5 gün kargo süresi var.garanti şartları aynımıdır

_X_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,544
peki bunlarda servis tamir süresi ne kadar oluyor ?mesela samsung servisine telefon gönderdiğimde 10 iş günü içersinde tamir edilmezse başka telefon falan verilecek gibi şeyler yazıyordu.şimdı bu ithalatcı garantili telefon arızalandığında bunu firmaya verip yada kendımız kargoyla gönderdiğimizde 4-5 gün kargo süresi var.garanti şartları aynımıdır

Tamir süresindeki iş günü için şartnamesini bilmek gerek.

Tamir edilmemiş olan arızalı cihazı garanti süreci işler durumdayda size teslim etme teklifinde bile bulunamazlar. Kaldıki müşterinin arızalı cihazı geri kabul etmesi saçmalık olur.
Normal şartlarda aynı ürününün sıfırını hizmet kalitesi/müşteri memnuniyeti bağlamında vermemeleri gerekir.
Hakkını savunmayı iyi bilen bir müşteri, sorunlu cihazın üst modelini teklif eder üst model henüz piyasada yoksa servis müşteri memnuniyeti adına mutlaka buna göre adımlar atmak durumunda kalır. Bu tabiki müşteri ve muhatabın konu hakkındaki uzlaşı düzeyine göre gelişir.

Örneğin arkadaşımın arçelik marka laptopu kronik mavi ekran hatası vermekteydi garantisinin bitmesine 1 gün kala
servise verdik, arıza/parça değişimi içşn 33 iş gününden söz ettikletini hatırlıyorum. Süre sonunda parçanın artık üretilmediği haliyle cihazın tamiratının mümkün olmayacağına karar kıldılar.
Arkadaşıma eski bir modelin sıfırını teklif ettiler, ben ise o ünün şartlarında ödenen parayı (dolar olarak alınmıştı) aynı oaranın güncel kuru üzerinden haklı gerekçeleri sunarak Grundig marka yeni nesil i7 işlemcili laptopu talep ettti ve kabul etmek zorunda kaldılar.

beyzabetül

Müdavim
Reaksiyon puanı
356
ben mahkemeye para iadesi talebinde bulunmuştum.sonra servisle görüştüm aynı model marka verebileceklerinide söyledıler.üst model isteme talebim olduğunu bilseydim mahkemeye böyle bir talepte bulanabilirdim.üst modelde sanırım servis aradaki farkı isteyecektir