iPhone 7 vs iPhone SE

Sizce Hangi Telefon

• iPhone 7

Kullanılan: 26 76.5%
  • iPhone SE

Kullanılan: 8 23.5%

• Kullanılan toplam oy
    34

Bu konuyu okuyanlar

YusufArslan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Herkese Merhaba,
Temmuz Ayında İphone 7 veya İphone SE Alacağım Sizce Hangisini Almalıyım? Sorularım Şunlar;
- İphone SE'de Kasma vb. Problemler Oluyor Mu?
- İphone 7 Alsam Sorunsuz (Kasma vs. olmadan) Ne Kadar Kullanabilirim?

Facebook, Twitter, İnstagram, Youtube, Whatsapp, Kamera (Arka ve Ön), Tarayıcı ve Bir-İki Oyun Gibi Uygulamaları Yoğun Olarak Kullanacağım. Pili, Kamera ve Cihaz Performansı Benim İçin Çok Önemli... Önerilerinizi Bekliyorum.

M

Murat Burç

SDN Okuru
SE asla alma.
7 için konuşuyorum. Performans tamam.
Kamera eh işte piyasanın en iyisi değil. Ön kamera düşük ışık çekimi berbat ve açı dar.
Batarya bizimle değilsin.

Durmuşkandemir

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,098
Kamera önemli ise 7 plus dışında apple telefonları başarılı değil ön kamerada halla dar açılı. Pil konusunda günü çıkartır ama kullanmana bağlı çok birşey bekleme donma takılmama konusun da son güncellemelerini alana kadar kafan rahat kullanırsın. Rakibi olan android telefonlar donmaya falan başlarken sen sıkıntısız bir şekilde kullanmaya devam edersin ancak son güncellemeyi aldık sıra donmalar falan yaşarsın. İki cihaz arasın da hiç kuşkusuz 7 tabi.

denissMDTV

Asistan
Reaksiyon puanı
127
eğer 3 ay daha bekleme imkanın varise İphone Next Generation yani = iphone ( 8,x,pro ) bunlardan birisini al ve de huzura ereceksin ..
Sosyal medya da eğer aktif isen ve de veri tabanlı paylaşımlar yapıyorsan İOS tan başkasını tercih etmek , rövaştaki şirketini yabancıya emnaet gibi olur .

ikili seçenekte iphone 7 ancak 7 plus alırsan daha da rahat edersin Youtube dediğin için söyledim neden mi ?

- imovie gerçekten çok pratik ve kaliteli videoalr sunuyor bizlere, örnek istiyorsan -pewdiepie,ali a gibi youtube yayıncıları zaman zaman seyahat hallerinde kullanıyorlar.

Kısacası İOS ve son cihaz seni uçurur bu platformlarda .

SONG JOONG KI

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
3,025
iphone 7 alınabiliyorken SE'ye bakılması çok saçma. Her türlü 7 üsütn;)

M

Murat Burç

SDN Okuru
eğer 3 ay daha bekleme imkanın varise İphone Next Generation yani = iphone ( 8,x,pro ) bunlardan birisini al ve de huzura ereceksin ..
Sosyal medya da eğer aktif isen ve de veri tabanlı paylaşımlar yapıyorsan İOS tan başkasını tercih etmek , rövaştaki şirketini yabancıya emnaet gibi olur .

ikili seçenekte iphone 7 ancak 7 plus alırsan daha da rahat edersin Youtube dediğin için söyledim neden mi ?

- imovie gerçekten çok pratik ve kaliteli videoalr sunuyor bizlere, örnek istiyorsan -pewdiepie,ali a gibi youtube yayıncıları zaman zaman seyahat hallerinde kullanıyorlar.

Kısacası İOS ve son cihaz seni uçurur bu platformlarda .
Note 8 beklesin bence illa birşey bekleyecekse :D
Ne dersin ?

F1kan

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,882
Herkese Merhaba,
Temmuz Ayında İphone 7 veya İphone SE Alacağım Sizce Hangisini Almalıyım? Sorularım Şunlar;

Facebook, Twitter, İnstagram, Youtube, Whatsapp, Kamera (Arka ve Ön), Tarayıcı ve Bir-İki Oyun Gibi Uygulamaları Yoğun Olarak Kullanacağım. Pili, Kamera ve Cihaz Performansı Benim İçin Çok Önemli... Önerilerinizi Bekliyorum.
Pil ve İphone 7 :/

tolga26esk26

Asistan
Reaksiyon puanı
43
Herkese Merhaba,

SE ve 7 arasında ois desteği ve stereo hoparlör dışında hiç bişey yok ben SE aldım 7den daha hızlı kamerası 10 üzerinden 9 alır ön kamerasıda zaten 1.2 mp değil 5 mp gibi çekiyor önemli oan mp değil lensleri zaten kaliteli çekiyor şarzı 2 gün rahat gidiyor bana yoğun kullanırsamda 1 buçuk gün kısacası iphone 6si aratmıyor hatta daha iyi şarz ve hız konusunda bekleme imkanın varsada iphone 8 bekle fandroid yorumlarınada çok aldırış etme ios seçmekle en doğrusunu seçersin

M

Murat Burç

SDN Okuru
Konu sahibi arkadaşım SE ile 7 arasında arka kamerada çok bariz düşük ışık performansı farkı var. Yanlış bilgilere itibar etmeyiniz lütfen.

tolga26esk26

Asistan
Reaksiyon puanı
43
ekran parlaklığını açınca arka kamerasıda netleşiyor zaten adam gidipde ışıkları kapatıp zifil karanlığın içinde foto çekmek için almıyor teli ufak ayrıntılar için 1500 tl fazladan vermek mantıksız

M

Murat Burç

SDN Okuru
Yav he he ufak ayrıntı .Bilgisizsin konuşma bari (6S arka kamerası SE ile aynı) Çöp SE yerine 1500 fazldan versin 7 alsın ben razıyım. SE alınacak telefon değil.

--ProofStriker

Müdavim
Reaksiyon puanı
762
Yav he he ufak ayrıntı .Bilgisizsin konuşma bari (6S arka kamerası SE ile aynı) Çöp SE yerine 1500 fazldan versin 7 alsın ben razıyım. SE alınacak telefon değil.
Aynen acayip fark var iphone insanları düdüklediği için bu durumlara düştüler :D

tolga26esk26

Asistan
Reaksiyon puanı
43
he he sen videolarla avut kendini o kötülediğin iphone se ye senin kullandığın s7yi verip üste 300 tl sayan var almak için yırt kendını burda :D

M

Murat Burç

SDN Okuru
Dediğim gibi konu sahibi arkadaşım. Çöp SE yerine hiç sevmediğim iPhone 7yi almanı tavsiye ederim. Açık açık söylüyorum SE çöp bir telefon.

Reaksiyon puanı
258
SE modeline çöp demek hakaret olur.Performans ve batarya anlamında çok iyi telefon ve de Apple kullanıcıları arasında en çok tercih edilen telefonlardan bir tanesi..

M

Murat Burç

SDN Okuru
ÇÖP. O telefonun A9undan başka hiçbirşey yok.
Ben sadece A9a 2300 TL vermem. Bataryaysa o fiyata bataryanın kralları var. Boş laf sizinkisi
O cihazın ön kamerasıda çöp. OIS veya onu karşılayacak bir sistemi yok gece çekimleri desen rezalet.
SE modeline çöp demek hakaret olur.Performans ve batarya anlamında çok iyi telefon ve de Apple kullanıcıları arasında en çok tercih edilen telefonlardan bir tanesi..

tolga26esk26

Asistan
Reaksiyon puanı
43
iphone SE kötüymüş hee kötü mılyonlarca insan içinden bi sen akıllısın d
ÇÖP. O telefonun A9undan başka hiçbirşey yok.
Ben sadece A9a 2300 TL vermem. Bataryaysa o fiyata bataryanın kralları var. Boş laf sizinkisi
O cihazın ön kamerasıda çöp. OIS veya onu karşılayacak bir sistemi yok gece çekimleri desen rezalet.
iphone SE kötüymüş hee kötü mılyonlarca insan içinden bi sen akıllısın demi :))

M

Murat Burç

SDN Okuru
O cihazı sadece apple fanatikleri alıyorlar . Onlarda fanboy olduğu için haliyle memnun :D

iphone SE kötüymüş hee kötü mılyonlarca insan içinden bi sen akıllısın demi :))
--- Gönderi Güncellendi ---
@--ProofStriker az gelsen de eski 6S kullanıcısı ve Apple fanatiği olarak Appleın çöplüklerini bir de sen anlatsan

--ProofStriker

Müdavim
Reaksiyon puanı
762

iphone SE kötüymüş hee kötü mılyonlarca insan içinden bi sen akıllısın demi :))[/QUOTE]
Sanki başlığa öyle yazmışlar ki iphone se 7 den iyi hahahahaha çok güldüm hayvan gibi şi yapiyler önceden bende apple ı savunurdum murat söylesin sana ama kasma donma yapınca telefon benim için bitti:D

tolga26esk26

Asistan
Reaksiyon puanı
43
Arkadaşım nesin sen ya bu kadar mı fanboyluk olur hafıza ile sıkıntım yoktu ucu ucuna yetiyordu zaten ama dolunca telefon tamam buga giriyordu geçenlerde fotoğraf çekmek istedim telefon 5 dk cevap vermedi babam da iphone umu bozunca korka korka s8 aldım ama iyi ki de almışım eskiden desen apple tamam derim ama onun da karizması kalmadı be :D bundan sonraki telefonum da note serisi olacak

Geldim uşağım kudursunlar hatta zamanında s7 edge almadığım için çok pişmanım şimdi de telefonumu hep suya sokuyorum ne varsa yapıyorum tık demiyo valla
batmış samsunguda sizmi kurtaracanız
Arkadaşım nesin sen ya bu kadar mı fanboyluk olur hafıza ile sıkıntım yoktu ucu ucuna yetiyordu zaten ama dolunca telefon tamam buga giriyordu geçenlerde fotoğraf çekmek istedim telefon 5 dk cevap vermedi babam da iphone umu bozunca korka korka s8 aldım ama iyi ki de almışım eskiden desen apple tamam derim ama onun da karizması kalmadı be :D bundan sonraki telefonum da note serisi olacak

Geldim uşağım kudursunlar hatta zamanında s7 edge almadığım için çok pişmanım şimdi de telefonumu hep suya sokuyorum ne varsa yapıyorum tık demiyo valla
kullandığın tele yorum yap o zaman kullanmadığın iphone SE ye yorum yapma ve bir model kötü ddiye hepsini kötüleme samsungunda s5i çöp 200 300 tl şuan geçen sene 1000 tl idi ne oldu hani su geçıormuo tel kalp ölüyor canavar dıyordular çöp çıktı çıktı sımdı 300 tl ama iphone 6 hala sıfırı yok satıor 2000 tl SE yenı bı model zaten s7edgeninde fiyatı çöküyor iyice s8ide yaz sonu 3000inin altında görürüz zaten samsung anlamış ses getıremediğini şimdiden s9u çıkarma duyurularına baslamış korku başa bela rakibi gümbür gümbür geliyor yapay zekayla birlikte hemde

M

Murat Burç

SDN Okuru

kullandığın tele yorum yap o zaman kullanmadığın iphone SE ye yorum yapma ve bir model kötü ddiye hepsini kötüleme samsungunda s5i çöp 200 300 tl şuan geçen sene 1000 tl idi ne oldu hani su geçıormuo tel kalp ölüyor canavar dıyordular çöp çıktı çıktı sımdı 300 tl ama iphone 6 hala sıfırı yok satıor 2000 tl SE yenı bı model zaten s7edgeninde fiyatı çöküyor iyice s8ide yaz sonu 3000inin altında görürüz zaten samsung anlamış ses getıremediğini şimdiden s9u çıkarma duyurularına baslamış korku başa bela rakibi gümbür gümbür geliyor yapay zekayla birlikte hemde
2 ay önce 2750 olan S7 Edge şuan hepsi buradada 2950 ne fiyatı çökmesi sen ne saçmalıyorsun :D:D

Halktan Biri

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Anketteki iki telefon arasından iPhone 7'yi öneririm.

--ProofStriker

Müdavim
Reaksiyon puanı
762

Ben se nin üst modelini kullandım üst modeli böyleyse alt modeli Allah korusun :D s5 konusunda bi lafım yok ama s6 dan sonra samsung düzeldi s7 ile uçtu s8 ile uzay mekiği oldu :))) apple can çekişiyor beta ile aynı final sürüm yayınlıyor artık kudurunnnnn :D
2 ay önce 2750 olan S7 Edge şuan hepsi buradada 2950 ne fiyatı çökmesi sen ne saçmalıyorsun :D:D
Hahahaha aynen:D

F1kan

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,882
ekran parlaklığını açınca arka kamerasıda netleşiyor zaten adam gidipde ışıkları kapatıp zifil karanlığın içinde foto çekmek için almıyor teli ufak ayrıntılar için 1500 tl fazladan vermek mantıksız
Ekran parlaklığını açıpta kamera netleştirenide ilk defa gördüm.