galaxy S7 mi iphone SE 32gb mı?

Bu konuyu okuyanlar

tolga26esk26

Asistan
Reaksiyon puanı
43
Arkadaşlar bütçem bu 2 telefona yetiyor fakat 6sin fiyatı uygun olsaydı şüphesiz onu seçerdim s7yi düşünmezdim ama s7 ve ip SE 32 GB arasında kaldım öncelikle samsung ve iphone fanları yazmazsa sevinirim tarafsız olan arkadaşlarımızın düşünce ve görüşlerini öğrenmek istiyorum neye göre alacağımıda söyleyeyim
1.kameraya önem veririm abartılcak kadar değil
2.sosyal medya kesınlıkle çok sık kullanırım facebook whatsapp vs bu yüzden şarz ömrü önemli
3.müzik arada bir dinlerim çok sık değil
4.ekran keskinliğide önemli ama çok değil ne çamur gibi ekran isterim nede çok aşırı parlak çok net olan ekran fazla şarz yiyor dıye ekranın ışığını kısamam öyle şeyi saçma buluyorum zaten ya ekran parlaklığı sonuna kadar açacam rahatca kullanacam şarz sıkıntm olmuyacak yada hiç almayacağım
5. oyun fazla oynamam fakat oynadığım zamanda ısınma ve takılma kasma sorunu istemem
6. s7yi tek elle kullanmak nekadar rahat bilmiyorum ama buda benim için önemli
7. Dikkatli kullanırım ama sağlamlıkda önemli
8. 2 cihazında nekadar sorunu var hiç kronik sorunları varmı bilmiyorum ama sorun olduğu zaman garantiye önem veririm
9. Güncelleme en az 2 yıl güncelleme desteği önemli
10. çok hızlı fiyat değeri kaybetmesin örnek 1 senede Lg gibi yarı fiyatına düşmesin
Aradıklarım bunlar arkadaşlar bu iki model dışında telefon tavsiyesi istemiyorum şimdiden teşekkürler tavsiyeleriniz için

daggerdale12

Asistan
Reaksiyon puanı
100
Ben iPhone SE'nin o kadar da başarılı olduğunu düşünmüyorum. Bence tercihini S7'den yana kullanabilirsin. Ben uzun süre kullandım hiçbir sorun ile karşılaşmadım :)

tolga26esk26

Asistan
Reaksiyon puanı
43
Ben iPhone SE'nin o kadar da başarılı olduğunu düşünmüyorum. Bence tercihini S7'den yana kullanabilirsin. Ben uzun süre kullandım hiçbir sorun ile karşılaşmadım :)
beklentilerimi karşılıyorsa neden olmasın teşekkürler tavsiyeniz için

M

Murat Burç

SDN Okuru
Arkadaşlar bütçem bu 2 telefona yetiyor fakat 6sin fiyatı uygun olsaydı şüphesiz onu seçerdim s7yi düşünmezdim ama s7 ve ip SE 32 GB arasında kaldım öncelikle samsung ve iphone fanları yazmazsa sevinirim tarafsız olan arkadaşlarımızın düşünce ve görüşlerini öğrenmek istiyorum neye göre alacağımıda söyleyeyim
1.kameraya önem veririm abartılcak kadar değil
2.sosyal medya kesınlıkle çok sık kullanırım facebook whatsapp vs bu yüzden şarz ömrü önemli
3.müzik arada bir dinlerim çok sık değil
4.ekran keskinliğide önemli ama çok değil ne çamur gibi ekran isterim nede çok aşırı parlak çok net olan ekran fazla şarz yiyor dıye ekranın ışığını kısamam öyle şeyi saçma buluyorum zaten ya ekran parlaklığı sonuna kadar açacam rahatca kullanacam şarz sıkıntm olmuyacak yada hiç almayacağım
5. oyun fazla oynamam fakat oynadığım zamanda ısınma ve takılma kasma sorunu istemem
6. s7yi tek elle kullanmak nekadar rahat bilmiyorum ama buda benim için önemli
7. Dikkatli kullanırım ama sağlamlıkda önemli
8. 2 cihazında nekadar sorunu var hiç kronik sorunları varmı bilmiyorum ama sorun olduğu zaman garantiye önem veririm
9. Güncelleme en az 2 yıl güncelleme desteği önemli
10. çok hızlı fiyat değeri kaybetmesin örnek 1 senede Lg gibi yarı fiyatına düşmesin
Aradıklarım bunlar arkadaşlar bu iki model dışında telefon tavsiyesi istemiyorum şimdiden teşekkürler tavsiyeleriniz için
Öncelikle şunu söyleyeyim S7 iPhone 7den bile çok daha iyi bir telefon bunu alınca fark edeceksiniz
Şimdi sirayla cevap veriyorum
1) S7nin kamerası net daha iyi S7nin kamerası iPhone 7den de iyi 6s ve SEden daha iyi bunu dün düşük ışıkta 6s ve 6 yanında S7 ile yaptığım düşük ışık çekimlerinde net bir şekilde anladım zaten önceden de şüphem yoktu
2) Şarj ömrü bariz daha iyi ayrıca Sony Xperia Xz kulübüne girerseniz SEden Xzye giren birisi artık yanımda priz taşımayı bıraktım diyor S7 ,XZ gibi bir pil performansı sunuyor belki biraz üstünde zaten şarj konusunda Android tarafında ki cihazlarla ancak ve ancak plus modeller kıyaslanır kız onlar arasında da 6s plus ve 7 plus ancak yer alabilir .
3)Apple'ın iPod tecrübesiyle birlikte iPhone ses çıkışı daha iyi diyorlar bazı S7 Edge kullanıcıları root +viper ile uçuyorum ses anlamında diyorlar sık dinlemiyormuşsunuz S7 sonuçta amiral gemisi yeterli ses çıkışı var.
4)S7nin ekranını full parlaklıkta kullanmak istemeyeceksiniz zaten kullansaniz da şarjı yeter kaldı ki S7de çözünürlük düşürme var yine ordan ekstra pil performansı kazanılabilir .
5)Oyunlarda ısınma veya takılma yapmıyor
6)S7yi tek elle kullanmak çok rahat
7)S7yi dusurursen kenara geçer ağlarsın :D
8) İki cihazın da herhangi bir kronik sorunu yok
9) SE daha fazla güncelleme alicak ama ne kadar yararlı güncelleme alacak ?
S7 1 büyük güncelleme bu günden itibaren 2 sene boyunca güvenlik ve performans için yama alıp durur. Ondan sonra altını çiziyorum Telefonu kastirmayacak telefona anlam katacak Android dünyasından Samsung'un bile vermediği Android 10 sürümünü bile alacak S7 ,SE ye verilen güncellemeler yavaş yavaş bitirme güncellemesi olucak ios 11 değil ama ios 12 ios 13 böyle olacak
10) Fiyatları düşmez merak etmeyin
Ben kesinlikle S7 öneriyorum bana göre 7 den bile üstün

tolga26esk26

Asistan
Reaksiyon puanı
43
Öncelikle şunu söyleyeyim S7 iPhone 7den bile çok daha iyi bir telefon bunu alınca fark edeceksiniz
Şimdi sirayla cevap veriyorum
1) S7nin kamerası net daha iyi S7nin kamerası iPhone 7den de iyi 6s ve SEden daha iyi bunu dün düşük ışıkta 6s ve 6 yanında S7 ile yaptığım düşük ışık çekimlerinde net bir şekilde anladım zaten önceden de şüphem yoktu
2) Şarj ömrü bariz daha iyi ayrıca Sony Xperia Xz kulübüne girerseniz SEden Xzye giren birisi artık yanımda priz taşımayı bıraktım diyor S7 ,XZ gibi bir pil performansı sunuyor belki biraz üstünde zaten şarj konusunda Android tarafında ki cihazlarla ancak ve ancak plus modeller kıyaslanır kız onlar arasında da 6s plus ve 7 plus ancak yer alabilir .
3)Apple'ın iPod tecrübesiyle birlikte iPhone ses çıkışı daha iyi diyorlar bazı S7 Edge kullanıcıları root +viper ile uçuyorum ses anlamında diyorlar sık dinlemiyormuşsunuz S7 sonuçta amiral gemisi yeterli ses çıkışı var.
4)S7nin ekranını full parlaklıkta kullanmak istemeyeceksiniz zaten kullansaniz da şarjı yeter kaldı ki S7de çözünürlük düşürme var yine ordan ekstra pil performansı kazanılabilir .
5)Oyunlarda ısınma veya takılma yapmıyor
6)S7yi tek elle kullanmak çok rahat
7)S7yi dusurursen kenara geçer ağlarsın :D
8) İki cihazın da herhangi bir kronik sorunu yok
9) SE daha fazla güncelleme alicak ama ne kadar yararlı güncelleme alacak ?
S7 1 büyük güncelleme bu günden itibaren 2 sene boyunca güvenlik ve performans için yama alıp durur. Ondan sonra altını çiziyorum Telefonu kastirmayacak telefona anlam katacak Android dünyasından Samsung'un bile vermediği Android 10 sürümünü bile alacak S7 ,SE ye verilen güncellemeler yavaş yavaş bitirme güncellemesi olucak ios 11 değil ama ios 12 ios 13 böyle olacak
10) Fiyatları düşmez merak etmeyin
Ben kesinlikle S7 öneriyorum bana göre 7 den bile üstün
teşekkürler bu görüşlerinizi yazdığınız için s7 alıp düşürürsemde hakkatten ağlarım ama :(

M

Murat Burç

SDN Okuru
teşekkürler bu görüşlerinizi yazdığınız için s7 alıp düşürürsemde hakkatten ağlarım ama :(

Yukarıdaki mesajımda dediğim Android 10 sürümünü alacakdan kastim ROM desteği orası yanlış anlaşılmasın Rom yüklemek isterseniz 2 sene sonra yuklersiniz ki ihtiyaç duyacaginizi sanmıyorum
Ben 7-8 aydır S7 kullanıyorum bir sorunum yok

thee_descentt

Öğrenci
Reaksiyon puanı
18
kardeşim merhaba öncelikle koyu bir apple kullanıcısıyım hatta 6s plusumu satıp s7 edge almıstım gelelim se mi s7 mi ben herzaman soylerim samsung ekran ve kamerada mükemmel s7 de süper cihaz hele gece cekımleri süper ama se ile karsılastırmısın tabiki burda s7 derim ama bir 6s yada plus deseydin plus derdim cihazı satıp 7 plus aldım s7 nin eksigi benim yasadıgım cihazda yavaslama kasma oluyor mesaj yazarken tıklamalar takılıodu bırde surekli reklam uygulamalarda sudur budur derken yine apple gectim he bu cihaz kötü anlamına gelmez ben hala soyluyorum suanki 7 plusun kamerası gündüz butun samsunglardan ustun ama gece bi resim cekiom zortungen guncelleme konusunda apple sansungdan iyi he cogu guncelleme boş ama yinede işe yarıyor [emoji1303]

Musty

Asistan
Reaksiyon puanı
1
se 16gb kesinlikle kapasite sorunu yasatacak.

Durmuşkandemir

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,098
Tek elle kullanım ve sağlamlık gibi şartları çıkartırsan s7 derim kesinlikle kamerası ekranı mükemmel.

tolga26esk26

Asistan
Reaksiyon puanı
43
5.1 inçlik S7 4.7 inçlik 6s boyutunda S7nin tek elle kullanımda bir sorunu yok gayet dengeli ele tam oturuyor arkadaki kavisler kavramayi kolaylaştırıyor.
s7 guzel olmasına guzelde bi sorun var o nekadar genel yada kronik bir sorunmu kafama takılan bişey var s7 ve s7 edgelerde yukarıdan asagıya ince bir pembe çizgi olayı çıkıyormuş bu durumdan çok şikayet konusu var ama nekadar yaygın kronıkmı bılmıyorum bende o şeyle karsılaşırsam delırırırım :mad:

M

Murat Burç

SDN Okuru
s7 guzel olmasına guzelde bi sorun var o nekadar genel yada kronik bir sorunmu kafama takılan bişey var s7 ve s7 edgelerde yukarıdan asagıya ince bir pembe çizgi olayı çıkıyormuş bu durumdan çok şikayet konusu var ama nekadar yaygın kronıkmı bılmıyorum bende o şeyle karsılaşırsam delırırırım :mad:
Bu S7 edgede rastlanan bir sorun S7nin böyle bir sorunu yok