LG G2 Kullanıcıları Kulübü

Salih00

Asistan
Reaksiyon puanı
0
1- LG G2 her şeyde çoh süper tek nokta müzik yerinden nefret ettim !!. Whatsuptan gelen seslerde oraya geliyor. Böyle olunca kulaklığı takıp dinleyemiyorsun sürekli telefonu alıp değiştirmen gerekiyor. Birde sekmelere ayırması !! diyelim 50 şarkı var 50 si de farklı sanatçı 50 sekme !!! Birde eski telden attığım sesler (ses kaydetmedeki) ses kayıt listesinde değilde yine müziklerde çıkıyor...
2- LG PC Suite türkçe olanı var mı LÜTFEN CEVAP VERİN !! :)

A.canal

Profesör
Reaksiyon puanı
2
1- LG G2 her şeyde çoh süper tek nokta müzik yerinden nefret ettim !!. Whatsuptan gelen seslerde oraya geliyor. Böyle olunca kulaklığı takıp dinleyemiyorsun sürekli telefonu alıp değiştirmen gerekiyor. Birde sekmelere ayırması !! diyelim 50 şarkı var 50 si de farklı sanatçı 50 sekme !!! Birde eski telden attığım sesler (ses kaydetmedeki) ses kayıt listesinde değilde yine müziklerde çıkıyor...

Benim lg suite turkce. LG nin kendi sitesinden indirdim

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327

Bu şekilde sadece müziklerinin olduğu klasörü seçebilirsin.
amagu6u8.jpg

qaharisma

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben çok araştırarak aldım. O kadar da abartmaya gelmez

- - - Mesaj Güncellendi - - -

McKolpa arkadaşa katılıyorum. Ben 16 Gb olanı aldım 20 günü servise gönderdim kontur atar gibi şarj gidiyordu üstelik hiç bir uygulama çalıştırmadan. Servisten yeni aldım denemedeyim randıman almazsam tuketici mahkemesine başvuracam değişim veya para iadesi için.

McKolpa arkadas, senin niyetin belli Samsung reklamı yapmak. ya bu telefon samsung'u 10'a boler!

Arakadaşım McKolpa doğru söylüyor. G2 şarj dışında her yönüyle mükemmel,çünkü ben kullanıyorum. Şarj ise ben daha 20 günde servise göndermek zorunda kaldım yazılım güncellemesi yapılmış güya ama pek inanamıyorum. Cihazı daha yeni teslim aldım denemedeyim olmazsa yasal yollara başvuracam. mübarek kontur atar gibi şarj yiyor..

A.canal

Profesör
Reaksiyon puanı
2

McKolpa arkadaşa katılıyorum. Ben 16 Gb olanı aldım 20 günü servise gönderdim kontur atar gibi şarj gidiyordu üstelik hiç bir uygulama çalıştırmadan. Servisten yeni aldım denemedeyim randıman almazsam tuketici mahkemesine başvuracam değişim veya para iadesi için.

Arakadaşım McKolpa doğru söylüyor. G2 şarj dışında her yönüyle mükemmel,çünkü ben kullanıyorum. Şarj ise ben daha 20 günde servise göndermek zorunda kaldım yazılım güncellemesi yapılmış güya ama pek inanamıyorum. Cihazı daha yeni teslim aldım denemedeyim olmazsa yasal yollara başvuracam. mübarek kontur atar gibi şarj yiyor..

15~20 saat dayaniyor benim telefonum. Sende nasil bir sikinti var?

qaharisma

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
BÜTÜN LG G2 Kullanıcıların DİKKATİNE!

Merhaba arkadaşlar yazacağım konuda bilgisi ve düşüncesi olan arkadaşların yorumlarını bekliyorum. 26.12.2013 tarihinde aldığım 16 Gb G2 cihazım şarj sorunu nedeniyle değişim ve para iade talebiyle servise gönderdim. Cihaz yazılım güncellemesi yapıldı denilerek bana iade edildi. Cihazı dün saat 2'de teslim aldım cihaz sim kartı bile takmadan %43 şarj boş halde LG'nin kendi uygulamaları yuklu olarak aldım halen de sim kart takmadım,uyku modunda sabah 8 itibariyle %27'de görünüyor bu normal midir sizce. Ben buz gibi soğudum cihazdan,satıcı normal diyor servis normal diyor(Elbette ki ayranım ekşi demeyecekler) Değişim talebimi kabul etmiyorlar normal degilse Tuketici Mahkemesine başvuracagım çünkü 1200 TL'den yuksek fiyatı olan mal Tuketici Hakem Masasına gitmiyormuş. Yorumlarınızı bekliyorum.Saygılar

A.canal

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Merhaba arkadaşlar yazacağım konuda bilgisi ve düşüncesi olan arkadaşların yorumlarını bekliyorum. 26.12.2013 tarihinde aldığım 16 Gb G2 cihazım şarj sorunu nedeniyle değişim ve para iade talebiyle servise gönderdim. Cihaz yazılım güncellemesi yapıldı denilerek bana iade edildi. Cihazı dün saat 2'de teslim aldım cihaz sim kartı bile takmadan %43 şarj boş halde LG'nin kendi uygulamaları yuklu olarak aldım halen de sim kart takmadım,uyku modunda sabah 8 itibariyle %27'de görünüyor bu normal midir sizce. Ben buz gibi soğudum cihazdan,satıcı normal diyor servis normal diyor(Elbette ki ayranım ekşi demeyecekler) Değişim talebimi kabul etmiyorlar normal degilse Tuketici Mahkemesine başvuracagım çünkü 1200 TL'den yuksek fiyatı olan mal Tuketici Hakem Masasına gitmiyormuş. Yorumlarınızı bekliyorum.Saygılar

3310 daki gibi sarj performansi bekliyorsan biraz sikintili :) ama 2 de alip sabah 8 de %27 kaldiysa bence normal.

Evoc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar bu şarj olayına ne kadar takılırsanız okadar içinize oturuyor ben ilk aldım cihazı üzerinde %97 şarjla kullandım ama oncesi tam sarj edip kullanmak lazımmıs bilmiyordum. sonrasında birkac şarjdan sonra yerine oturdu gibi tabi burda bazı arkadaslar tüm hersey acık wifi senkron mobil nfc led v.s + gün boyu 3-4 saat oyun + watsap internet tango v.s yogun kullanımda 8-9 saat gittiğini soyleyen arkadaslar var ben bir denedim 3-4 saat internet kesintisiz olarak arada watsap kamera denemeleri falan ama parlaklık %80 de sadece mobil acık diger ozelikler kapalı halde konusmalarımla birlikte ancak 8-9 saati gördüm diğerlerine bakınca benımkıde normal değil gibi görünüyor ama cokta takmıyorum cunku normal kullanımla gün içinde arada internet nadiren oyun ee birazda kurcalamayla 2 günü buluyor kullanım buda bana yetiyor diger tlfnlarla kıyaslamayın elektronik sonuçta hepsi bir olacak değil dün tangodan görüntülü gorusme yaptım sarjı süzdü resmen demekki görüntülü sarjı süzüyor. internet dersenız oda sarjı iyi yiyor hanı boyle saatlerce kullandım % 10 ancak düştü diyenlere anlam veremedim:) ama genel anlamda tlfnun sarjı iyi arkadaşlarında dediği gibi nokia pil ömürleri aramayalım sonucta akıllı cihazlar bunlar her özelliğinden faydalanıyoruz boyle olması gayet normal bu samsung içinde aynı htc içinde v.s digerleri içinde hele iphoneyi hiç demiyorum zaten amac digerleriyle kıyaslamak değil bu nesil telefonlar hep aynı ondan takıntı haline getirmeyin sonrasında herseyinde birsey arıyorsunuz telefonun sahsi fikirlerimdir saygılar...

qaharisma

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar bu şarj olayına ne kadar takılırsanız okadar içinize oturuyor ben ilk aldım cihazı üzerinde %97 şarjla kullandım ama oncesi tam sarj edip kullanmak lazımmıs bilmiyordum. sonrasında birkac şarjdan sonra yerine oturdu gibi tabi burda bazı arkadaslar tüm hersey acık wifi senkron mobil nfc led v.s + gün boyu 3-4 saat oyun + watsap internet tango v.s yogun kullanımda 8-9 saat gittiğini soyleyen arkadaslar var ben bir denedim 3-4 saat internet kesintisiz olarak arada watsap kamera denemeleri falan ama parlaklık %80 de sadece mobil acık diger ozelikler kapalı halde konusmalarımla birlikte ancak 8-9 saati gördüm diğerlerine bakınca benımkıde normal değil gibi görünüyor ama cokta takmıyorum cunku normal kullanımla gün içinde arada internet nadiren oyun ee birazda kurcalamayla 2 günü buluyor kullanım buda bana yetiyor diger tlfnlarla kıyaslamayın elektronik sonuçta hepsi bir olacak değil dün tangodan görüntülü gorusme yaptım sarjı süzdü resmen demekki görüntülü sarjı süzüyor. internet dersenız oda sarjı iyi yiyor hanı boyle saatlerce kullandım % 10 ancak düştü diyenlere anlam veremedim:) ama genel anlamda tlfnun sarjı iyi arkadaşlarında dediği gibi nokia pil ömürleri aramayalım sonucta akıllı cihazlar bunlar her özelliğinden faydalanıyoruz boyle olması gayet normal bu samsung içinde aynı htc içinde v.s digerleri içinde hele iphoneyi hiç demiyorum zaten amac digerleriyle kıyaslamak değil bu nesil telefonlar hep aynı ondan takıntı haline getirmeyin sonrasında herseyinde birsey arıyorsunuz telefonun sahsi fikirlerimdir saygılar...

Arkadaşım sen bir sürü uygulamadan bahsediyorsun, oysa ben sim bile takmadan uyku modunda tutarak oluşan durumdan bahsediyorum. Telefon iletişimi bile kullanmadan bu kadar şarj yiyorsa normal degildir diyorum. Bu akşam sim kartı takıp %100 şarj ile normal kullanımda ne kadar gidecek test edecegim.

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327

Öncelikle sizin bataryanızın bozuk olması bütün G2'lerin kötü olduğunu göstermez. Batarya süresine cevap olarak da dün sabah aldığım ekran görüntüsünü paylaşayım.

Sim kart takılı ve wifi sürekli açık iken BOŞTA BEKLEME :

qahy8eza.jpg

Bu görüntüyü çektikten 10dk sonra %99'a düştü. Mahkemeye başvuranlar bu ekran görüntüsünü kendi telefonlarında göremiyorsa bunun bir çıktısını alıp örnek olarak sunabilir belki.

zugyqezy.jpg

Evoc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
kardeşim yok seninki biraz normal değil onu soylemek isterim ben birsey gorfdum arkadasımda onuda gecen sayfalarda aktardım Bloother kardeşim birsey soyledi yaptım ve oldu sorun suydu uyku modunda gece boyunca acık kalıyor % 3 sabaha kadar sarj tüketiyordu arkadasımız dedi tlfnu kapat % 5 ten sarj et dene dedi denedim 10 Saat sonra hala cihaz % 100 dü onu test etmıs oldum şimdide gece uyku modunda acıkken en fazla % 4 5 sarj goturuyor normaldir diyorum ama senınkıne birsey diyemiyorum denemen lazım kardeşim

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
%100'ü görür görmez ŞARJDAN ÇEKMEYİN!! EN AZ YARIM SAAT EN ÇOK 1 SAAT ŞARJDA KALMAYA DEVAM ETSİN!! Şarjdayken kullanmamaya özen gösterin. Şarjınızı UÇAK MODUnda gerçekleştirin!

Evoc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Blother kardeşim senın dediğin şu işaret kaybolma meselesine rastlamadım acaba kapalıyken kaybolmuyormu diye düşünüyorum ben hep kapalı sarj ediyorum tlfnu ve 1 saate yakın beklettim tam dolduktan sonra kaybolmadı ama acıkken kaybouyormu onu bilmiyorum denemedim

mesela bugun sabah 7 de sarjdan cıkardım sabah bir iki watsaptan yazdım wifi mobil acıp kapatıyorum arada saat 11.00 itibariyle hala % 100 de sarj olayını cok anlamıs değilim ama şimdi bir internet sitesine girsem anında % 99 düşer 5 dk kullansam 98 97 gider internet yiyor sarjı bunu anladım

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Blother kardeşim senın dediğin şu işaret kaybolma meselesine rastlamadım acaba kapalıyken kaybolmuyormu diye düşünüyorum ben hep kapalı sarj ediyorum tlfnu ve 1 saate yakın beklettim tam dolduktan sonra kaybolmadı ama acıkken kaybouyormu onu bilmiyorum denemedim

mesela bugun sabah 7 de sarjdan cıkardım sabah bir iki watsaptan yazdım wifi mobil acıp kapatıyorum arada saat 11.00 itibariyle hala % 100 de sarj olayını cok anlamıs değilim ama şimdi bir internet sitesine girsem anında % 99 düşer 5 dk kullansam 98 97 gider internet yiyor sarjı bunu anladım

Evet telefon açıkken kayboluyor o işaret.
Mesele zaten %100'den aşağı düşmesi. Ondan sonra eğer yoğun kullanırsanız %15'e kadar hızlıca iniyor. %15'ten sonra yavaş yavaş iniyor. Ancak o arada yine telefonu az kullanırsanız yine uzun süre dayanıyor. Yani bu demek değildir ki %99'a indikten sonra %15'e kadar durmadan inecek. Telefonu ne kadar kullanırsanız o kadar iner. Bu cihazın bataryası bence çok abartılıyor. Herkes sanıyor ki 1 hafta falan gitmesi lazım. Alt tarafı 3000mah batarya ve rakiplerine göre oldukça iyi.

Evoc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
kesinlikle bencede com iyi bataryası oncesindede dediğim gibi az gidiyor gitmiyor die takıntı yapmamak lazım neyse odur ama arkadasın dediği gibi uyku modunda bile %15 siliyorsa ona yorum yapamıycam benım geceden sabaha uyku modunda % 3 4 ancak siliyor oda normaldır heralde ozaman bidahaki sefere acık sarj edeym görelim sunu :) ben cok ugrasmıyorum gün içinde ama aksamları internet falan kullanıyorum gündüz zaten bilgisayar önümde 2 gün götürüyor benı normal kullanımla (normal kullanımda internet falan yogun olmamak sartıyla kullanıyorum watsap arada yazıyorum) telefon cok güzelde ugrasamıyorum bir cok özelliğini sizler kullanıyorsunuzda ben henuz kullanamadım en basıtınden ekran goruntusu bile alamıyorum :):) ee sonra özellikleri ne işe yarıyor tam bilmiyorum aralarda bakınıyorum netten öğrenicem :)

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Kilit ekranı ağırlaştı, yüklü ve çalışan whatsapp ve gmail var. Saçma saçma lag'a giriyor. Bu sebeple. 10b iken hiç bir sorunum yoktu. Sadece güncelleme yaptım, ekstradan program, ayar vs yapmadım.

Güncelleme yaparken hatalı güncelleme yapılmış. Pc suite ile güncelleme hatalarını düzeltin.

solak17

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
[MENTION=374275]Bloother[/MENTION] dostum.bi klavye vardi neydi onun ismi.. senin kullandigin. :)

excelente

Doçent
Reaksiyon puanı
17
@Bloother dostum.bi klavye vardi neydi onun ismi.. senin kullandigin. :)

markette touchpal x keyboard var denemelisin bence.tamamen ücretsiz ve çok harika :)

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.cootek.smartinputv5&hl=tr

arkadaşlar benim bir sorum olacak size.bildiğiniz üzere bu telefon 60 fps oranında full hd video çekebiliyor.ama benim çektiğim videolar öyle çok kaliteliymiş gibi gelmiyor bana ya.60 fps de video çekiyorum fakat resimdeki işaretleri yerlere bir bakar mısınız.ben yanlış yere mi bakıyorum yoksa çekilen video 60 fps değilmi.

resmin tam boyutu için buraya tıklayın http://i.hizliresim.com/Kl910B.jpg
Kl910B.jpg

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Evet arkadaşın dediği Touchpal klavye kullanıyorum ve harika bir klavye. Mutlaka her kullandığım cihaza kuruyorum.

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
hocam benim dediğim soruya da bir bakar mısınız bi bilginiz var mı o konuda ?

Evet 60Fps çekemiyor. Ben de çektiğimde 15fps görünüyor. Zaten çekerken de yaşanan takılmalardan belli. O yüzden 30fps'de video çekin. 60fps çekememesi sanırım 4.4.2 kitkat ile düzelir.

solak17

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Arkadaşlar üstte ısaretlediğim yer kaybetmenın bir yolu varmı birde otomatık kendısı duzeltıyor onu nasıl kapatıcam aradımda bulamadım.

mase3ere.jpg

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Öncelikle o kısım kaldırılmıyor ancak klavye yüksekliğini daraltabilirsiniz.
Tahmin olayına gelince de
Boşluk tuşunda parmağınızı sağdan sola sürükleyip aşağıdaki gibi kapalı konuma getirin butonu.
epa7usun.jpg

u5egejuq.jpg

Ayarları detaylıca kurcalayın.

sagyurek

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Öncelikle o kısım kaldırılmıyor ancak klavye yüksekliğini daraltabilirsiniz.
Tahmin olayına gelince de
Boşluk tuşunda parmağınızı sağdan sola sürükleyip aşağıdaki gibi kapalı konuma getirin butonu.
epa7usun.jpg

u5egejuq.jpg

Ayarları detaylıca kurcalayın.

kardeşim bende indirdim ama o resimdeki tema hangisi nasıl yaparız yazı boyutu ve tıpı cok guzelmıs ben bulamadım

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
kardeşim bende indirdim ama o resimdeki tema hangisi nasıl yaparız yazı boyutu ve tıpı cok guzelmıs ben bulamadım

Yazı tipi telefonun kendi yazı tipi. Klavye ayarlarından telefonun kendi yazı tipini kullanma ayarını seçin.
Temalardan da istediğiniz temayı indirip kurun.

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Arkadaşlar, forumda G2 ile ilgili yorum yapan SDN okurlarının yorumlarına itibar etmeyiniz. Özellikle de G2'yi yerden yere vuranlara itibar etmeyiniz.
Sadece bu kadarını söylüyorum, daha fazla açıklama yapmayacağım. Siz sadece G2 ile ilgili kötüleyici, hatta saldırırcasına çamur atan SDN okurlarına kesinlikle itibar etmeyiniz.

murat0671

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bazı haberlerde LG 4.3 ü eş geçip 4.4 kitkat guncellemesi verecek dediler ama tarih yok. Bilgisi olan var mi?