Ben Allah'ın Eseriyim

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

thepolice2

Doçent
Reaksiyon puanı
1
@MBrv ona bakarsan arkadaşım, "Ateist" kelime anlamı inançsız demektir.sonuçta kendine ateist diyen biri Allaha inanmadığına inanır buda bir inançtır.yani teknik olarak inançsız kimse yoktur.bu tür kendileriyle çelişen bir çok kelime hatası söyleyebilirim.öyleki evrim denilen şeyle ilgilide kelime hatalarını söylerim.

Sünnet nedemek bi açıklarmısın arkadaşım.ona bakarsan benim küçük bir kardeşim var zorla yemek yediriyoruz. :D

Müslümanım diyen birine zorlama doğrudur.adam veyahut kadın hristiyanım diyorsa zorlama yanlıştır.

inan bana Peygamber efendimiz olsun eyüp sultan hazretleri olsun daha sıkıntılı dönemlerden geçmiştirler.bir nebze olsun davalarından vazgeçmediler.

Peygamber Efendimiz (s.a.v.), 23 yıllık Peygamberliği sırasında toplam iki ay savaşmıştır.

Sünnet olmanın ne olduğunu bildiğinizi düşünüyorum. Biraz araştırırsanız sünnetin Arabistanda hem kız hem erkek için zorunlu olduğunu görürsünüz. Kuranda kız çocuklarının sünnet olması hiçbir şekilde yer almıyor. Bugün Arabistanda Müslüman olsun olmasın tüm kadınlar kafasını kapatmak zorunda. Madem Arabistan İslam devleti bu adamlar "Dinde zorlama yoktur" ayetini bilmiyorlar mı? "Dinde zorlama yoktur" ve "Onları gördüğünüz yerde öldürün" yazıları aynı kitapta (Kuranda) yer alıyor. Bu nasıl bir çelişkidir? Ben size Muhammed' le ilgili bir soru sormadım. Konuyu başka yerlere çekmeyin. Çelişkiyi açıklayın.
Anlattığım hikayeye gelirsek… Elinden gelen her şeyi yapmasına rağmen o adam gözünün önünde çocuğun ölmesine izin mi verecekti?

Turab Garip

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
175
@DarKeN, aslında arkadaşım sen gerçek yüzünü göstermiş oldun. Zira o sizin bu kötü niyetinizle savaşmaktan bahsediyordu; zaten biz bu kötü niyeti teyit etmiş olduk. Çünkü günlerdir yapılan karşılıklı fikirleşmeye katılmıyorsun; sadece vur-kaç şeklinde davranıyorsun. Sana sorulan sorulara cevap vermiyorsun ve senin sorularına verilen cevapları görmemiş gibi davranıyorsun.

Gel gör ki sen bir ilk olmadığın gibi, son da olmayacaksın. Senin aklettiğini zannettiğin çok daha fazlasını düşünmüş olanlardan da haberin yok maalesef. O yüzden bu boş çabalar ve uğraşlar için üzülüyorum.

Bununla birlikte, gerçekte müslümanlarla savaşan sensin. Çünkü o arkadaşım ve diğer bir çoğu, senin gibi inanmayan arkadaşların, inanmadıkları halde ömürlerini inançlı insanlarla fikirsel anlamda savaşmalarına karşı çıkmak isteyeceklerdir doğal olarak. Çünkü sen inançlarına dil uzatıyorsun ve kendilerinin de savunmalarına itiraz ediyorsun. Eğer gerçekten bir yaratıcı yoksa, bu rahatsızlığın ve sürekli olarak inançla ve inanan insanlarla uğraşmanın sebebi nedir? Yazık değil mi kısacık ömrünüzü bu değersiz şeylerle harcamanıza?

Bu nedir biliyor musun? Ne kadar da reddetsen senin de içinde olan inanma duygusunun eksikliğini bu boş çer-çöple doldurmaya çalışmandır.

MBrv

Profesör
Reaksiyon puanı
23
[MENTION=269325]turap[/MENTION] Garip artık yazma boşuna. Dediğim gibi en mantıklı cevaplar versen bile, ayet ve hadisleri suratlarına vursan bile anlamak isteyen anlar. Bunların derdi anlamak değil, tahrik edip hiç birşey olmamış gibi davranmak. Sonra da bana dediği gibi "işte müslüman dediğin savaşacakmış" anlamında hakaretler ederler.

Benim sözlerimi de yanlış anlayıp hakaret diye adlandıran arkadaşlara da helal olsun. Siz bu yüzü verdikçe burada bunlar konuşmaya devam edecekler. Siz müsaade ettikçe bu zavallılarla, sahip oldukları bu zihniyetle savaşma hırsım artıyor. Bunun için aslında teşekkür etmeliyim. Allah bana yeter. O ne güzel vekildir !
[MENTION=72181]DarKeN[/MENTION] yazımı zerre anlamadığın aslında anlamak istemediğin ne kadar belli. Cımbızla çeker gibi cevap veriyorsun. Biraz cesur olun, dürüst olun. Gerçi kusura bakma. Sizden cesurluk ve dürüstlük istemek benim ahmaklığım olsa gerek ! Artık susuyorum. Çünkü sözlerime acıyorum içinde siz olduğunuz için !

Allah'ın adaletinde görüşmek üzere !

Kenpachi

Profesör
Reaksiyon puanı
25
@DarKeN, aslında arkadaşım sen gerçek yüzünü göstermiş oldun. Zira o sizin bu kötü niyetinizle savaşmaktan bahsediyordu; zaten biz bu kötü niyeti teyit etmiş olduk. Çünkü günlerdir yapılan karşılıklı fikirleşmeye katılmıyorsun; sadece vur-kaç şeklinde davranıyorsun. Sana sorulan sorulara cevap vermiyorsun ve senin sorularına verilen cevapları görmemiş gibi davranıyorsun.

Gel gör ki sen bir ilk olmadığın gibi, son da olmayacaksın. Senin aklettiğini zannettiğin çok daha fazlasını düşünmüş olanlardan da haberin yok maalesef. O yüzden bu boş çabalar ve uğraşlar için üzülüyorum.

Bununla birlikte, gerçekte müslümanlarla savaşan sensin. Çünkü o arkadaşım ve diğer bir çoğu, senin gibi inanmayan arkadaşların, inanmadıkları halde ömürlerini inançlı insanlarla fikirsel anlamda savaşmalarına karşı çıkmak isteyeceklerdir doğal olarak. Çünkü sen inançlarına dil uzatıyorsun ve kendilerinin de savunmalarına itiraz ediyorsun. Eğer gerçekten bir yaratıcı yoksa, bu rahatsızlığın ve sürekli olarak inançla ve inanan insanlarla uğraşmanın sebebi nedir? Yazık değil mi kısacık ömrünüzü bu değersiz şeylerle harcamanıza?

Bu nedir biliyor musun? Ne kadar da reddetsen senin de içinde olan inanma duygusunun eksikliğini bu boş çer-çöple doldurmaya çalışmandır.

Abi Allah senden razı olsun.Tüm durumu özetlemişsin.

epzq

Doçent
Reaksiyon puanı
47
Sünnet olmanın ne olduğunu bildiğinizi düşünüyorum. Biraz araştırırsanız sünnetin Arabistanda hem kız hem erkek için zorunlu olduğunu görürsünüz. Kuranda kız çocuklarının sünnet olması hiçbir şekilde yer almıyor. Bugün Arabistanda Müslüman olsun olmasın tüm kadınlar kafasını kapatmak zorunda. Madem Arabistan İslam devleti bu adamlar "Dinde zorlama yoktur" ayetini bilmiyorlar mı? "Dinde zorlama yoktur" ve "Onları gördüğünüz yerde öldürün" yazıları aynı kitapta (Kuranda) yer alıyor. Bu nasıl bir çelişkidir? Ben size Muhammed' le ilgili bir soru sormadım. Konuyu başka yerlere çekmeyin. Çelişkiyi açıklayın.
Anlattığım hikayeye gelirsek… Elinden gelen her şeyi yapmasına rağmen o adam gözünün önünde çocuğun ölmesine izin mi verecekti?

*hayır sen sünnet nedemek onu bilmiyorsun.sünnet Peygamber Efendimizin söz ve davranışlarının ve takrirlerinin tümü manasına gelir.(örn. su içerken oturun besmele çekin sağ elinizle bardağı tutun gibi)yani kuranda yazmaz zaten.kuranda Allah ın buyrukları emirleri yazar.Farz ile Sünnet arasındaki farkı ayırt edemiyorsan boşuna burda parmaklarımı yormiyim?
*Arabistan İslam devleti.ama İslamı temsil eden devlet değil.
*kimleri gördüğümüz yerde öldürcez.bi yaz bakalım onu.hangi sure kaçıncı ayette gördün?hayır çelişkiyi açıklasam imana mı gelcen olay ne yani :D bi çelişki vardır diye tutturulmuş gidiyor valla.
*"adam çocuğu ölmesin diye silah doğrultur ilacı zorla alır.bu adam suçlumu."insan adaleti önünde suçludur.burası kesin.ama Allah katında suçlumu suçsuzmu orasını bilemeyiz.sen olsan sende aynısını yapardın bende. :D

thepolice2

Doçent
Reaksiyon puanı
1
[MENTION=18256]Turab Garip[/MENTION] Ben size sadece Dünya' dan örnekler verdim. Savaşlarda askeri uçaklar normal binaları da bombalıyor ve bu binalarda ki onlarca çocuk ölüyor. Belki de bu çocuklar Müslüman ve o yaşta 5 vakit namaz kılmaya başlamış çocuklar. Madem Allah kendisine dua edenlere, kulluk edenlere yardım ediyor bu çocukların suçu ne? Savaşlarda onlarca çocuk öldürülüyor. Köle olarak doğmak kişinin kendi tercihi midir? Bu insanların dua ederek, namaz kılarak kölelikten kurtulması şansı var mıdır? Fiilen yapabilecekleri bir şey var mıdır? Soruma neden cevap veremiyorsunuz? Buradan tekrar soruyorum: "Dinde zorlama yoktur" ve "Onları gördüğünüz yerde öldürün" ayetleri arasındaki çelişkiyi nasıl açıklayabilirsiniz?

Kurşun Kalem

Profesör
Reaksiyon puanı
58
[MENTION=115765]thepolice2[/MENTION] yardım sadece ölümden kurtarmak değildir. Düşün, ayağı kırılan atları acı çekmesin diye vururlar. İslam inancında sadece bu dünya yoktur. Öbür dünya da vardır. Bu dünya sınav dünyasıdır. Allah insanları sınava tabi tutar, başaranlar cennete, başaramayanlar da cehenneme koyulur. İşin özeti budur.
Allah, o çocukların ölümlerine izin vererek daha fazla acı çekmelerini engellemek istemiş olabilir, öbür dünyada daha rahat ettirecektir belki de... Hikmetini bilemeyiz. Biz bu gibi felaketlerin sınavın bir parçası olduğuna inanırız.

"Dinde zorlama yoktur" ve "Onları gördüğünüz yerde öldürün" ayetlerini açıklamamızı istiyorsun. Bunlar hangi surenin kaçıncı ayetleri? Bunu ezbere konuşup konuşmadığını anlamak için soruyorum.

Son olarak Kur'an'ı ayet ayet incelersen yanılgıya düşersin. Barış yanlısı bir kitabın içinden bir karakterin "Savaşa evet." demesi, o kitabın savaş yanlısı olduğu manasına gelmez. Kitabı bütünüyle okuman gerekir.

thepolice2

Doçent
Reaksiyon puanı
1
*hayır sen sünnet nedemek onu bilmiyorsun.sünnet Peygamber Efendimizin söz ve davranışlarının ve takrirlerinin tümü manasına gelir.(örn. su içerken oturun besmele çekin sağ elinizle bardağı tutun gibi)yani kuranda yazmaz zaten.kuranda Allah ın buyrukları emirleri yazar.Farz ile Sünnet arasındaki farkı ayırt edemiyorsan boşuna burda parmaklarımı yormiyim?
*Arabistan İslam devleti.ama İslamı temsil eden devlet değil.
*kimleri gördüğümüz yerde öldürcez.bi yaz bakalım onu.hangi sure kaçıncı ayette gördün?hayır çelişkiyi açıklasam imana mı gelcen olay ne yani :D bi çelişki vardır diye tutturulmuş gidiyor valla.
*"adam çocuğu ölmesin diye silah doğrultur ilacı zorla alır.bu adam suçlumu."insan adaleti önünde suçludur.burası kesin.ama Allah katında suçlumu suçsuzmu orasını bilemeyiz.sen olsan sende aynısını yapardın bende. :D

Sende herhalde şu "Kuranı okumadan Müslüman olanlar" dansın. İslam Devleti, İslam kurallarına göre yönetilen devlet demektir. Daha okduğunu anlayamıyorsun. Bir söz vardır: "Cahillerle tartışmaya girmeyin. Ben hiç galip gelemedim." Sen de aynı durumdasın. Daha okumadığın bir kitabı savunmaya çalışıyorsun. Yazık…

Korpe

Rektör
Reaksiyon puanı
16
Zihniyet aynı olduktan sonra istersen saatlerce tartış amaç belli zaten..

Kurşun Kalem

Profesör
Reaksiyon puanı
58
Zihniyet aynı olduktan sonra istersen saatlerce tartış amaç belli zaten..

Bu düşünce tarzı biz müslümanlara yakışmaz. Eğer bu düşünce doğru olsaydı, Peygamber Efendimiz gayrimüslimlere İslam'ı anlatmak için uğraşmazdı.

Korpe

Rektör
Reaksiyon puanı
16
Sende herhalde şu "Kuranı okumadan Müslüman olanlar" dansın. İslam Devleti, İslam kurallarına göre yönetilen devlet demektir. Daha okduğunu anlayamıyorsun. Bir söz vardır: "Cahillerle tartışmaya girmeyin. Ben hiç galip gelemedim." Sen de aynı durumdasın. Daha okumadığın bir kitabı savunmaya çalışıyorsun. Yazık…

Bir kişinin müslüman olabilmesi çin kuran-i kerimi okumasimi lazim?

Kaldıki kişinin müslüman olup olmadiğini sen ölçemezsin nede ben haddimize değil ..

Turab Garip

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
175
[MENTION=115765]thepolice2[/MENTION], Allah bütün kulları yaratandır, yalnızca kendisine inananları değil. O yüzden bizim O'ndan "Allah'ım ben sana inanıyorum, falan kişi ise inanmıyor, öyleyse benim tarafımı tut" gibi bir beklentimiz yoktur. Biz O'nun güzelliğinden ötürü severiz; bizi kayırmasını istediğimiz için çıkar ilişkisi içerisinde değiliz. Belki sizin düşünceniz böyle bir kriter bekliyor olabilir; fakat gerçek şu ki, Allah bir düzen yaratmıştır. Aynı okuldaki öğrenciler gibi. Müfredat (İslam) bellidir, öğretmen (Hz. Muhammed ve Ehl-i Beyti) bellidir, kitap (Kur'an) bellidir ve okul (dünya) da bellidir. Dolayısıyla "öğretmenim ben seni seviyorum bana kıyak geç" gibi bir anlayışımız olmadığı için, herkes gibi dersimizi çalışırız ve yıl sonu (ölüm) geldiğinde dersini en iyi çalışmış ve notları en iyi olan iyi öğrenci olur, notları kötü olan da kötü öğrenci olur. Fakat bununla birlikte, öğretmen yıl içerisinde kötü bile olsa öğrencisinden vazgeçmez, ona öğretmeye devam eder ve kayırıcılık yapmaz.

Galiba sizler her şeyi maddeyle açıklamaya çalıştığınız gibi çıkar ilişkisinden başka bir ilişkiyi tasavvur edemiyorsunuz.

thepolice2

Doçent
Reaksiyon puanı
1
@thepolice2 yardım sadece ölümden kurtarmak değildir. Düşün, ayağı kırılan atları acı çekmesin diye vururlar. İslam inancında sadece bu dünya yoktur. Öbür dünya da vardır. Bu dünya sınav dünyasıdır. Allah insanları sınava tabi tutar, başaranlar cennete, başaramayanlar da cehenneme koyulur. İşin özeti budur.
Allah, o çocukların ölümlerine izin vererek daha fazla acı çekmelerini engellemek istemiş olabilir, öbür dünyada daha rahat ettirecektir belki de... Hikmetini bilemeyiz. Biz bu gibi felaketlerin sınavın bir parçası olduğuna inanırız.

"Dinde zorlama yoktur" ve "Onları gördüğünüz yerde öldürün" ayetlerini açıklamamızı istiyorsun. Bunlar hangi surenin kaçıncı ayetleri? Bunu ezbere konuşup konuşmadığını anlamak için soruyorum.

Son olarak Kur'an'ı ayet ayet incelersen yanılgıya düşersin. Barış yanlısı bir kitabın içinden bir karakterin "Savaşa evet." demesi, o kitabın savaş yanlısı olduğu manasına gelmez. Kitabı bütünüyle okuman gerekir.

Bu kadar dincilik yaptıktan sonra savunduğunuz kitapta ne yazdığını bilmemeniz çok ilginç. O zaman iş başa düştü. Açın bakın. Bakara Suresi 191. ayet

Turab Garip

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
175
Merak ettiğim şu ki, Bakara Suresi'nin 191inci ayetini (orijinalini bilmeden) Google'dan aramayı bilen, yani soru soran, Google'da bin yıldan fazladır yazılanları aramaktan neden aciz?

Kurşun Kalem

Profesör
Reaksiyon puanı
58
Bu kadar dincilik yaptıktan sonra savunduğunuz kitapta ne yazdığını bilmemeniz çok ilginç. O zaman iş başa düştü. Açın bakın. Bakara Suresi 191. ayet

Bunu bilmediğim için sormadım, ne için sorduğumu da belirttim zaten. Lütfen cümlelerimi anlamadan çıkarsama yapma. Dediğin ayetin meali şudur:

"Size karşı savaşanları, karşılaştığınız her yerde öldürün ve sizi sürdükleri yerden, siz de onları sürüp çıkarın. Mü'minleri dinlerinden döndürmek için yapılan baskı, kavga, zulüm ve bozgunculuk yani şirk düzeni öldürmekten daha kötüdür. Onlar size karşı savaş açmadıkça, Mescidi Haram civarında onlarla savaşmayın, ama sizinle savaşırlarsa onları öldürün. Allah'tan gelen gerçekleri örtbas edenlerin cezası böyledir."

Burada, "sizi zorla, baskıyla, zulümle dininizden döndürmeye çalışanlara karşı savaşın." diyor. Ben burada bir çelişki göremiyorum.

Dediğim gibi Kur'an'ı bir bütün olarak okuyup değerlendirmek sizin adınıza daha faydalı olacaktır.

Reaksiyon puanı
10,325
arkadaşlar, bilmediğini bilenle tartışılır, kafasında istifham olana yol gösterilmeye çalışılır.
burada öyle bir arkadaş yok, burada kapıları, pencereleri kapatmış, herkesi bulundukları girdabın içine çağıran arkadaşlar var.
bizim onlara bir faydamız olmaz, Allah Tealaya havale etmekten başka...

"Biz ona yolu gösterdik: Ya şükredici veya nankör olur" (insan/3)

thepolice2

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Bir kişinin müslüman olabilmesi çin kuran-i kerimi okumasimi lazim?

Kaldıki kişinin müslüman olup olmadiğini sen ölçemezsin nede ben haddimize değil ..

Her tarafınızdan cahillik akıyor. İslamın ilk ayeti "Oku" dur. Kitapta kadın-erkek farketmeksizin herkesin bilimle uğraşması söyler. Hatta Muhammed "İlim Çin de dahi olsa gidip alınız" demiştir. Sen daha Kuran ı okumamışsın. İçinde ne yazdığını bilmediğin bir kitabı nasıl savunabilirsin? Dinin gereklerini nasıl yerine getirebilirsin? Müslüman demek Kurana inanan kişi demektir. Kuranı okumayan bir kişi ona nasıl inanabilir. Tam müslüman kafası. Sonra böyle manzaralar çıkıyor:

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/20376954.asp#

Korpe

Rektör
Reaksiyon puanı
16
Sen yukarı dakı yazdıklarını unutuyorsun sanırım azcık yukarıdakı yazdıklarıni birdaha oku

Ayrıca sen okumadığın bilmediğin kitap hakkında neden tartısma yaratıyorsun? Haber kaynagında zaten ne olduğu belli :)

DarKeN

Profesör
Reaksiyon puanı
88
Ben neden burada team islamcılara karşı mübarek bir savaş, uğraş veriyorum yalnız başıma bu ülkeye ve bu siteye biraz liberal düşünen insan ve muhalefet lazım hani nerdesiniz? Ben burada yalnız başıma dimdik ideallerimden, ilkelerimden taviz vermeden dinsizlik savaşı vermekten yoruldum çıkın gelin artık :) Reinforcement highly needed!

serkay1578

Doçent
Reaksiyon puanı
3
@thepolice2 Bırak hocam biliyorsundur,Richard Dawkins boşlukların tanrısı diye bir tanımı vardır.Olay ondan ibaret aslında bu konuda,sadece ilk ve son sayfadaki mesajlara baktım diğer yorumları bilmiyorum.

Ki ilk sayfadaki fotoğraflar boşluk değil,aslında da... neyse

epzq

Doçent
Reaksiyon puanı
47

Sen daha sünnet in kuranda yazıldığını savunuyorsun ben sana ne diyim.sünnet nedir ondan haberin yok.sonrada kalkmış çocukları zorla sünnet yaptırıyorlar kuranda yazmıyor diyorsun .s Farz ve Sünnet kavramından zerre haberin yok.

Korpe

Rektör
Reaksiyon puanı
16
Google de arat çıkani sor cevabı paste yap hayat ne güzel :) korkmayin

ALPARS

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Konuyu din tartışmasına döndürmeyin.

DarKeN

Profesör
Reaksiyon puanı
88
Sen daha sünnet in kuranda yazıldığını savunuyorsun ben sana ne diyim.sünnet nedir ondan haberin yok.sonrada kalkmış çocukları zorla sünnet yaptırıyorlar kuranda yazmıyor diyorsun .s Farz ve Sünnet kavramından zerre haberin yok.
Şunu söyleyeyim ki bir doktor olarak sünnetin bazen artıları olduğu kadar eksileri de çok fazla. Mesela yanlış ve bilinçsiz sünnet tamiri mükün olmayan psikolojik ve fiziksel yaralara neden olabiliyor mesela sünnet izi kalınca görüntü çok kötü olabiliyor, ikincisi sünnet cinsel ilişkiden alınan zevki azaltıyor penisin üst derisinin alınmış olması cinsel ilişki sırasında sürtünmeyi azaltıyor ve penis başının kurumasına yol açarak penisin en duyarlı olan bölgesini duyarsızlaştırıyor o nedenle sünnetli kişler sünnet olmayanlara göre daha az zevk alırlar cinsel ilişkiden ve mastürbasyondan ... Bununla birlikte, sünnet olmamış olanlar penis derisinin altını iyi temizlemezlerse orada mikroplar ve bakteriler birikir ve sünnetlilere göre hastalıklara yakalanma olasılıkları daha yüksek. Sünnet olmanın tek avantajı bu bölgenin temizliğinin daha kolay olmasını sağlıyor yani eski dönemlerde insanların yıkanmasının zor olduğu düşünülürse böyle bir şeyi herkese mecbur kılmak mantıksız değil ancak günümüzde herkes rahatlıkla temizliğini yapıyor her gün duşunu alıyor

-Hewal-

Dekan
Reaksiyon puanı
11
[MENTION=72181]DarKeN[/MENTION] ateizm hangi türüne inanıyorsunuz materyalist temellı olanami .

thepolice2

Doçent
Reaksiyon puanı
1

Yazdığım mesajları hiç okumadan geçiyorsun herhalde. Kuranda kız çocuklarının sünnet olmasıyla ilgili hiçbir ayet yoktur. Fakat bugün Arabistanda sünnet hem erkek hem kız çocukları için zorunlu tutulmaktadır. Siz benim "sünnet" demekle ne demek istediğimi anlamadınız herhalde. Tanımlayalım: "Erkek çocukta, erkeklik organının ucundaki derinin çepeçevre kesilmesi." Mekke ve Medine şehirlerine sahip koyu İslam kurallarıyla yönetilen Arabistanda yöneticiler kafadan ayetler uydurmaktadır. Sonuç olarak Müslümanların her fırsatta "İncil değiştirildi, gerçek incil kayboldu yazanların tamamı uydurma" dediği olay Kuran' ın da başına gelmiştir. Bunun en büyük örneği Arabistandır.

Turab Garip

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
175
Allah'a şükürler olsun ki bu zamanda ömürler ortalama 60 yıl ile sınırlı.

DarKeN

Profesör
Reaksiyon puanı
88
@DarKeN ateizm hangi türüne inanıyorsunuz materyalist temellı olanami .
Arkadaşım buradaki herkes biliyor ki ben ateist değilim. Ben tanrının varlığı konusunda ne düşünüyorsam yokluğu konusunda da aynı şeyi düşünüyorum yani ben ne teistim ne de ateist. Agnostikim ... TAnrının varlığı yada yokluğu günümüz koşullarında asla ispatlanamaz, bilinemez tanrı var da olabilir yok da olabilir bunu bilemeyiz benim inandığım şey bu isteyen benim inancımı buradan okuyabilir. Bilgi edinmekten zarar gelmez okuyun lütfen çekinmeyin link de burada Buyrun:http://tr.wikipedia.org/wiki/Agnostisizm

Turab Garip

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
175
Halbuki bilimle her şey ispatlanabiliyordu. Eğer ispatlanamıyorsa yok demektir. Bir bilimciden böyle ilkel bir inanç duymak tuhaf.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...