Arama sonuçlarınız

1. HABAR

Sizce snapdragon 865 ile kirin 980i yer değiştirirsek ne olur?

Ben sadece merak kısmındayım, ancak takip etmeye devam edeceğim. Başarılar :)
  2. HABAR

Takipteyim hala, son durum nedir? @engin.avcı
  3. HABAR

Nihat Hatipoğlu: Sokaktan hayretler içinde geçtim. Dört genç kızımız bira içiyorlardı

Ben de tam olarak konuyu açan kişi hakkında böyle düşünüyordum.
  4. HABAR

Türkiye Somali’nin IMF borcunu ödeyecek :)

İbadetin cennete gitmek için yapıldığını zanneden biriyle polemiğe girmeniz bile komik, dikkate alınacak birisi değil. Kendisiyle çeliştiğinin o da farkında ama sırf savunmuış olmak için yapıyor.
  5. HABAR

Isparta Aksu'daki 20 bin tonluk toryum rezervi ülkemiz için büyük enerji kaynağı oldu

Anladığım kadarıyla Ar-Ge çalışmaları bile başlamamış, bu haber bi enerji kaynağı olacağına dair ipucu vermiyor.
  6. HABAR

Anadolu Ajansına seçim göndermesi

Aaa, hiç olur mu öyle? Savunma olarak bu mesajı alıntılayabilirim herhalde.
  7. HABAR

Hz. Muhammed'in karikatürüyle alay ettiği gerekçesiyle başı kesilerek öldürülen öğretmen

Ben de "Bah şo moslomonloro" algısı oluşturulacak zannetmiştim. Konunun ilk mesajının bu olması çok iyi olmuş, teşekkürler.
  8. HABAR

Acaba ben de şöyle bir konu mu açsam? Sonuçta editörler dedi ki, okumayıp geçebilirsiniz, sizin için haber değeri taşıyan bir şeyi paylaşmak serbest. Konu: [Güncel] Anadolu Ajansına seçim göndermesi konusunu açan Didem Ergin'e, "haklı bir gönderme" diye yanıt geldi. Ciddi bir haber değeri...
  9. HABAR

Açılmış olması için açılmış konu. Pek samimi gelmiyor.
  10. HABAR

Twite yorum yapan kişinin haklı olması bile konunun haber niteliği taşımadığı gerçeğini değiştirmiyor.
  11. HABAR

Euro 10 TL

Bu forumdaki ilk bloğum OzkanK adlı kişiye, bloklamadan önce de sesleneyim: Mizah ve eğlence bölümünde değiliz!
  12. HABAR

Dolar 8.42 TL oldu!

Bu dediklerinize katılmakla beraber doların yükselmesine sevinmenizi haklı çıkarmıyor yazdıklarınız, hala daha bunu savunuyorsanız size söyleyecek bir sözüm var, yazık.
  13. HABAR

Euro 10 TL

Birileri de hükümetten hesap sormuyor, 4 yılda doların değeri üçe katlandı, kaç tane konu açıldığının derdine mi düşüyorsunuz?
  14. HABAR

Vivo'dan Sonra Xiaomi Ve Oppo da Artık Exynos İşlemci Kullanacak!

Hani haber için bir konu falan açılmış ya hani klavyeden yazı yazıyoruz ya tuşlara basarak. Bakın burada kocaman ne yazıyor: Ha, işte biz de bunları gözümüzle görüp okuduktan sonra bu habere yorum yapıyoruz ya, ondan dolayı. Ki zaten Exynos 980'de bile doğrudan ARM Cortex çekirdekleri kullanılmıştı.
  15. HABAR

Dolar 8.42 TL oldu!

Ne yapalım yani? Bizim oy vermediğimiz adamın damadı devleti batırdı diye sevinelim mi? Doğru, okullarda vatanseverlik eğitimi verilmiyordu değil mi.
  16. HABAR

Sanırım yeni nesil kelimesini büyük puntolarla yazmalıydım. Exynos'un eski işlemcilerinin bu durumda olma sebebi güçlü çekirdeklerde kendi çekirdek tasarımlarının kullanılmasıydı.
  17. HABAR

Burada bir eleştiri de yok, biri bir yerden duymuş, neymiş efendim Exynos kötüymüş, sonra salla sallayabildiğin kadar. Yeni nesil işlemcilerde ARM'ın çekirdek tasarımı baz alınacak.
  18. HABAR

Exynos işlemciler artık Samsung'un kendi çekirdek tasarımını kullanmayacak, yani Moongoose çekirdekleri artık yok, grafik tarafında AMD ile yapılan işbirliği ve yapay zeka motoru tarafında özelleştirmeler yapılıyor, yani "Exynos ısıniyeh yeğen" diyen dayılara bi dur demek lazım. Aynı Huawei'in...
  19. HABAR

Dolar 8.42 TL oldu!

Bu durumdan mutluluk duyanlar da varmış demek.
  20. HABAR

Unity

GameMaker var ama sistem gereksinimleri ne derecede bilmiyorum.
  21. HABAR

Bende Gidiyorum

Başarılar.
  22. HABAR

Dolar 8.42 TL oldu!

Hmm, sen de "ehibinyirmüğçteğ, bor eğkmeğk yiyeceğz" düşüncesinde olanlardansın herhalde. Komik. Dikkate alınacak biri olduğunu sanıyordum, uzun uzun yazıyorsun bir de, kitap okumanı tavsiye ederim, fayda edeceğini sanmamakla beraber.
  23. HABAR

İzmir Depremi İçin "Hak Ettiniz" Diyen Microsoft MVP Programı Üyesi Özür Diledi

1- Kuzenime atacaktım. 2- Kuyruk acıları kaç asırdır devam ediyor bu elemanların?
  24. HABAR

Dolar 8.42 TL oldu!

Devlete feda olacak olsa olsun da, şu an içinde bulunduğumuz "Yiyin efendiler yiyin" durumuna rağmen feda edebilir miyim bilmiyorum...
  25. HABAR

Dolar 8.42 TL oldu!

Körü körüne savununca düzeliyor yani, anladım.
  26. HABAR

Dolar 8.42 TL oldu!

Buna diyecek bir şeyiniz olmadığı için, körü körüne savunursanız gülüneceği için mi saptırıyorsunuz konuyu?
  27. HABAR

Dolar 8.42 TL oldu!

28. HABAR

Nihat Hatipoğlu: Sokaktan hayretler içinde geçtim. Dört genç kızımız bira içiyorlardı

Konu başarıyla yükseltilmiştir, gülerek izliyorum sadece. ?
  29. HABAR

Türkiyede artık oyun oynamanın bile lüks haline gelmiş olması

Keyif çayınızı içebilirsiniz, o henüz o kadar lüks değil.
  30. HABAR

Genç kızlar yaptıklarından neden utanmışlar acaba? Yanlış bir şey olduğunu onlar da mı düşünüyordu? Bazı mesajlar üzerinden tohum ekmeye çalışanlar var, bilinçli insanlar onların bu yazdıklarına kanmaz merak etmesinler.;)
  31. HABAR

Korsan kullanıcılarının "bir oyuna 700 TL vermem" bahanesine sığınıp korsan kullanmaları hakkında ne düşünüyorsunuz?

Sadece parası olan doğru yoldan gidebiliyor yani? Maalesef böyle. Oyunlarla pek alakası yok bahsettiğim konunun ama korsan sonuç olarak.
  32. HABAR

[DEV ANKET] SDN Forum Üyeleri Hangi GNU/Linux Dağıtımını Kullanıyor?

Hala Ubuntu'dayım, yakın zamanda Clear Linux deneyeceğim.
  33. HABAR

Erdoğan'ın 2021 Projesi: Sadece Kadınların Gidebileceği Üniversiteler İçin Karar Resmi Gazete'de

Erkek üniversitesi falan açma kararı alsaydı feministler "..." derdi herhalde. :D Noktalı yere gelecek ifadeyi bulalım.
  34. HABAR

Yeni YouTube kanalım ve içeriklerim eleştiri

Videoda söyleyeceklerinizi göz önünde ve kameraya görünmeyen bir yerde kısa kısa notlar alarak akılda tutabilirsiniz.
  35. HABAR

Q Klavye bakmadan yazmak

Hangi uygulama?
  36. HABAR

Q Klavye bakmadan yazmak

HotKey diye bir program var, oradan alıştırma yapabilirsiniz, ben forumlarda yaza yaza hızlandırdım klavyemi.
  37. HABAR

En İyi Market Zinciri

Seçeneklerdeki marketlerin çok azı var yaşadığım şehirde...
  38. HABAR

Korsan kullanıcılarının "bir oyuna 700 TL vermem" bahanesine sığınıp korsan kullanmaları hakkında ne düşünüyorsunuz?

Yazdığıma bir cevap verebilecek var mı? İçimi rahatlatmak istiyorum, fikrimi çürütmeye çalışırsanız sevinirim.
  39. HABAR

Yeni Windows sürümü gelirse tamamen Linux tabanlı olma ihtimali var mıdır?

Canonical'ı satın mı alacaklar?
  40. HABAR

Korsan kitap piyasasını gördüm çünkü, parası olmayan oynamasın tamam ama parası olmayan soru çözüp daha iyi bir üniversite için sınavı kazanamasın mı? Hani eğitimde fırsat eşitliğiydi? Ha bu arada, korsan kitap kullanmıyorum ama kitap fiyatları da papazın tutuklanmasından sonra ikiye katlandı...
  41. HABAR

İşin sadece oyun boyutu yok, önceden alenen karşıydım ama şimdi korsan kullananları anlayabiliyorum.
  42. HABAR

Gelecek Linux'ta mı?

Linux zaten şu anda gayet iyi durumda, dünyadaki sunucuların tamamına yakınında, hemen herkesin cebindeki telefonda kullanılıyor, bilgisayarlarda da uygulama desteğinin biraz daha arttırılmasıyla daha da güçlenecek.
  43. HABAR

Oğlumuzun Bu Ay Ölüm Yıldönümü

Oğlumuz derken?
  44. HABAR

Ubuntu tavsiyeler

Yani, yanlış değil, bahsettiğiniz şekilde olabilir.
  45. HABAR

Ubuntu tavsiyeler

İyi düşünmüşsünüz, kaliyi pentest için kullanacaksanız mantıklı. Bir de tam olarak neyi sorduğunuzu anlayamadım.
  46. HABAR

FSP HV PRO 550W FSP550-51AAC 550W 80+ EU Güç kaynağı

FSP HV Pro alınabilir ürün, tavsiye ederim. Sistem toplu bir yerden falan alınmayacaksa anakart B450M S2H yapabilirsiniz.
  47. HABAR

[Türkiye'de İlk ve Tek] Casper A15 (PEGATRON A15) Unlocked Edilmiş BIOS (UEFI Boot vs.)

Peki bunları araştırabileceğim bir kaynak verebilir misiniz?
  48. HABAR

[Türkiye'de İlk ve Tek] Casper A15 (PEGATRON A15) Unlocked Edilmiş BIOS (UEFI Boot vs.)

Aynı masaüstü anakartlardaki gibi BIOS'u kurtaramama durumu ihtimali var yani?
  49. HABAR

Yazdıklarınızı anlıyorum ancak, bunu herhangi bir bilgisayarın kendine ait BIOS dosyası ile(UEFI desteklememesine rağmen) ekleyebilme gibi bir imkanımız var mı?
  50. HABAR

BIOS ya da BIOS Modlama Kategorisi Gelmeli mi?

Kategori oluşturulacak mı? Son durum nedir?
  51. HABAR

Rehber EFI/UEFI Windows 8/8.1/10/11 Boot Logo Nasıl Değiştirilir?

Legacy kurduğumuz işletim sitemi için kullanabilir miyiz? Sanırım kullanılamıyor ama yine de sorayım dedim.
  52. HABAR

Huawei Mate 40 Pro ve Porsche Design Sızdırıldı!

Huawei'in telefon anlamında son kozlarından mı olacak onu merak ediyorum, muhtemelen 2021'in ortasına kadar piyasaya yeni telefon çıkarmaya devam edecekler.
  53. HABAR

katılımsız proğram eklemek windows iso

İki ay önce aynı üyenin konusuna cevap yazmıştım sanırım.
  54. HABAR

Ertuğrul gazi türbesi

http://www.3dmekanlar.com/tr/ertugrul-gazi-turbesi.html
  55. HABAR

Bluestacks İçin Sanallaştırma Açma

Zarar vermez, sanal makine veya emülatör kullanacaksanız açmanızı tavisye ederim.
  56. HABAR

Linux'tan Windows'a geçiş yapamıyorum.

Ben de böyle düşünüyorum, boot repair lazım gibi.
  57. HABAR

Linux'tan Windows'a geçiş yapamıyorum.

@mehmetdogan01 konuyu kirletmeyi bıraksanız artık nasıl olur?
  58. HABAR

6000 TL Bütçe ile İşlemci ve Anakart Önerisi

10700K MAG Z490 Tomahawk Kalan para ile de sıvı soğutucu alabilirsiniz. Arctic Liquid Freezer II önerebilirim. Alternatif: Ryzen 9 3900X MAG B550 Tomahawk, B550 Aorus Pro Bunda soğutmaya bütçe pek kalmıyor.
  59. HABAR

XFT Radeon RX 5600 XT

Thicc II Pro, soğutma anlamında çok başarılı bir model değil ama fiyatı uygun geldiyse bir nebze ihmal edilebilir. @STB attığınız model Mech OC ile beraber en kötü RX5600XT modellerinden. Neye göre öneriyorsunuz?
  60. HABAR

hangi psu yu almalıyım ?

Thermaltake Litepower serisinde de bu kapasitörlerden kullanılıyor, markasını bulamadım ama. Kapasitörün üreticisi kim, biliyor musunuz?
  61. HABAR

Oyunumuzda Devam Eden Geliştirmeler

Merhaba tekrardan, at0m adlı içerik üreticisi, Gamejam benzeri bir yarışma düzenleyecek. Katılmayı düşünüyoruz.
  62. HABAR

Aylık 2200 TL Maaş İyi Midir?

https://forum.shiftdelete.net/konular/12-000-tl-dolandirildim.688298/ Geri dönüş...
  63. HABAR

2700TL Toplama Pc

Başka birisine bomba ve görüntü alamayacağı sistem attınız yani.
  64. HABAR

2700TL Toplama Pc

Güç kaynağı bombadan farksız. Ayrıca ekran kartı takana kadar nasıl görüntü alacak? Önerim: AMD Ryzen 5 3400G Dört Çekirdek 3.70 GHz İşlemci Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe Gigabyte B450M S2H AMD AM4 DDR4 Micro ATX Anakart Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu...
  65. HABAR

İ5 650 3.20 ghz 4 cekirdek 6 gb ddr3 1333 mhz 640 gb hdd buna hangi ekran kartı ıyı gıder

İki kart arasında yükseltmeye değecek bir performans farkı bulunmamakta.
  66. HABAR

İ5 650 3.20 ghz 4 cekirdek 6 gb ddr3 1333 mhz 640 gb hdd buna hangi ekran kartı ıyı gıder

Net bir bilgi veremeyeceğim açıkçası. :(
  67. HABAR

AIO PC ise pek bir yükseltme yapılabilir mi bilmiyorum. Bilgisayarın fotoğrafını paylaşabilir misiniz?
  68. HABAR

5000 lira bütçe ile telefon tavsiyesi

Aradaki farkı siz mi vereceksiniz peki?
  69. HABAR

H55 anakart kullanıyorsunuz muhtemelen, ucuz yollu Xeon X3440 alıp RX470/570 gibi bir kart alınabilir.
  70. HABAR

5000 lira bütçe ile telefon tavsiyesi

Merhaba, bir arkadaşım 5000 lira bütçe ile telefon alacak. Önerilerinizi bekliyorum. Android/IOS olabilir. Aklımızdaki Alternatifler: S10e İphone SE(2020) Huawei P30 Nova 5T 4000-4500 maksimum 5000 lira bütçedeki diğer alternatiflere de açığım, önerilerinizi bekliyorum, teşekkür ederim.
  71. HABAR

Gelişmeleri paylaşıyorum ilerledikçe. En sonki Android oyunumuzu anlattığım bu konuya bakabilirsiniz: Android - Acımasız Taret Oyunumuz: Chop da Enemies
  72. HABAR

Rica ederim, C# ile Unity üzerinden gidiyoruz. 3B tasarımlar için de Blender kullanıyoruz genelde.
  73. HABAR

Yeni harita ile çektiğimiz video:
  74. HABAR

Katılımsız Kurulum Hazırlama

katılımsız kurulum hazırlama - Google'da Ara Bu şekilde arattığınızda çıkan rehberlerde var aslında :)
  75. HABAR

El Capitan(Donanım Arşivi) Alınırmı?

Çıkabileceğiniz maksimum bütçe nedir?
  76. HABAR

Türkiye'de islamofobi var mı?

77. HABAR

Haha başlık düzenlenmiş. :D Merak ettiğim konu, @Dilara Kaya neden hep bu tarz konular açıyor?
  78. HABAR

RX 580 vs GTX 1650S

Hem daha ucuz hem de aynı performansta olduğu için 1650Super. En ucuzundan alabilirsiniz NVIDIA için, şu anda Gigabyte'ın tek fanlı modeli.
  79. HABAR

"İslamafobi" değil "İslamofobi".
  80. HABAR

Geleneksel Masaüstü Atma Postu.

Ubuntu :)
  81. HABAR

Attığınız ekran kartı modeli (RX5600XT WF OC), en kötü RX5600XT'lerden, çok sıcak çalışıyor, fanlar gürültülü. Dün de dandik PSU önermiştiniz, bu sistemleri neye göre topluyorsunuz? 1597073428 Ekran kartının soğutması kötü ve PSU dandik.
  82. HABAR

SSD sorunlu, ekran kartının soğutması kötü, PSU dandik.
  83. HABAR

1500₺ lik parça alıyorum

https://www.akakce.com/islemci/en-ucuz-amd-ryzen-3-3100-dort-cekirdek-3-60-ghz-fiyati,710752249.html https://www.akakce.com/anakart/en-ucuz-gigabyte-b450m-s2h-am4-ddr4-micro-atx-fiyati,408189054.html
  84. HABAR

Yurtdışı oyun ekipmanları fiyatları

Oradaki asgari ücretle klavyeden bir tane alabiliyorsunuz ama bizim ülkede iki tane. (Ekonominin iyi olduğunu falan savunmuyorum hiçbir şekilde, yanlış anlaşılmasın.) Bir de bu konuyu neden açtınız?
  85. HABAR

PC video slayt yapım programı ?

Movavi Vido Editor olabilir.
  86. HABAR

10000 TL Sistem Toplama

Kasanın içindeki PSU fason Elite V3, kesinlikle tercih etmeyin derim.
  87. HABAR

2080 vs 2080 Super

Çok bir fark olmaz, ekran kartınız zaten iyi bir soğutmaya sahip, overclock yapabilirsiniz.
  88. HABAR

10000 TL Sistem Toplama

https://www.akakce.com/islemci/en-ucuz-amd-ryzen-5-3600-alti-cekirdek-3-60-ghz-fiyati,505108780.html https://www.akakce.com/anakart/en-ucuz-asrock-b450-pro4-am4-ddr4-am4-atx-fiyati,474615819.html...
  89. HABAR

64gb ram 3200 mhz

Intel sistem için 3200MHz CL16, ns cinsinden gayet iyi bir gecikme sunuyor, yeterlidir.
  90. HABAR

64gb ram 3200 mhz

64GB RAM'e gerçekten ihtiyacınız var mı? Sadece oyun oynayacaksanız 16GB yeterlidir.
  91. HABAR

Acımasız Taret Oyunumuz: Chop da Enemies

Sağ olun, Play Store'dan yorum yapabilirseniz veya buradan değerlendirirseniz memnun olurum.
  92. HABAR

Acımasız Taret Oyunumuz: Chop da Enemies

Hepinize merhaba, yeni oyunumuz Chop da Enemies’i yayınladık. Yine Unity üzerinden devam ediyoruz, bu oyunu yine üç kişilik ekibimizle tasarladık. Oyunda uygun karolara uygun silahları paranızın yettiğince koyup geçitten geçmeye çalışan düşmanların amacına ulaşmasına engel olmaya...
  93. HABAR

Bu arada, mesaj yazmakta geciktim, yeni oyunumuz Chop da Enemies yayında, konusunu paylaşıp link koyacağım:) https://play.google.com/store/apps/details?id=com.Bukalemoon.ChopDaEnemies&hl=tr 1596918275 https://forum.shiftdelete.net/konular/acimasiz-taret-oyunumuz-chop-da-enemies.690130/ Konuya...
  94. HABAR

SDN Forum 5.000.000 Mesaj Çekilişi

Katılayım bari:) Katılıyorum.
  95. HABAR

Çift Dokunma Şimdi Tüm Android Cihazlarda

GM 5 Plus'ta çalışmadı, şaşırdık mı? :) Belki ben becerememiş de olabilirim.
  96. HABAR

10000 - 12000 TL Sistem Tavsiyesi

Zaten bu incelemelere bakarak sistem önerisi yaparım hep... ?
  97. HABAR

Lgs hediyesi pc önerisi 15 bin tl

i5 10600K MSI Z490-A Pro 2*8 3200MHz CL16 RAM Palit RTX 2080Super GameRockPro Cooler Master H500 750W XPG SX8200 Pro Silverstone PermaFrost 240 Kasa ve RAM i ütopya indirimlerinden alabilirsiniz.
  98. HABAR

Ryzen=ÇÖP

Hangisi hangisinden iyiyse onu tercih eder ve öneririm, fanboy değilim.
  99. HABAR

Ryzen=ÇÖP

Evet, doğru. Tamam.
  100. HABAR

Ryzen=ÇÖP

Userbenchmark önemli ? Burada yasak değil mi ya?
  101. HABAR

10000 - 12000 TL Sistem Tavsiyesi

https://www.akakce.com/islemci/en-ucuz-intel-i5-10600k-alti-cekirdek-4-10-ghz-fiyati,713588260.html https://www.qp.com.tr/msi-mpg-z490-a-pro-lga-1200-soket-intel-z490-anakart https://www.itopya.com/gskill-16gb-2x8gb-ripjaws-v-siyah-ddr4-3200mhz-cl16-dual-kit-ram-3/...
  102. HABAR

Ryzen=ÇÖP

Boş konu.
  103. HABAR

Yeni oyunumuzu Play Store'da bu hafta içinde yayınlayacağız! Beklemede kalın. :)
  104. HABAR

Technopat Tarzı Çözüm

Aaa, hiç olur mu öyle şey hocam, o sitenin forumunda yardım falan edilmiyor, bunlar yapılıyor: Sizden ricam, ortaya bir şey atıp kaçmamanız, saygılar. :) 1594765620 Kaçmayıp cevap verdiğiniz için de ayrıca teşekkür ederim.
  105. HABAR

Technopat Tarzı Çözüm

İlgili olduğum bir konu olduğu için mavi ekran hataları, bu kategorideki çoğu konuyu takip ediyorum, hiç görmedim dediğiniz gibi. Sonuç olarak?
  106. HABAR

Technopat Tarzı Çözüm

Peki hocam,ben de öğreniyorum yavaş yavaş ama dediğiniz iş o kadar kolay değil, bilmenizi isterim. Anlamadım hocam? Size mavi ekran mevzusuyla alakalı soru sormuştum en son.
  107. HABAR

Technopat Tarzı Çözüm

Tm. Merak etmeyin Windows kullanmıyorum, siz bendensiniz. :D Minidump dosyası ya da hata raporu okumayı biliyor musunuz acaba? Sizinle tartışma gibi bir amacım yok ama gayet de seviyeli bir topluluğa böyle şeyler yazmanız üzücü.
  108. HABAR

Technopat Tarzı Çözüm

Allah Allah, buna dair bir örnek gösterebilir misiniz çok merak ettim? Bir de mavi ekran hatalarının, oyun açılmama hatalarının, teknik sorunların çözüldüğü başka bir forum gösterirseniz memnun olacağım.
  109. HABAR

Bu mesajdaki linkten sunucumuza gelebilirsiniz.
  110. HABAR

Yapılan bir harita ve oyun modu.:) Son gelişme:
  111. HABAR

Robotik kodlama ile ilgili kategori oluşturalım mı?

Sonuç nedir? Açılmasına karar verildi sanırım. Ne zaman peki?
  112. HABAR

Maalesef, oyunumuz hala geliştirme aşamasında ama Android marketinde yayınladığımız oyunlar için buraya göz atabilirsiniz: Google Play'de Bukalemoon Android Uygulamaları Yakında Steam için geliştirdiğimiz bu oyunu da yayınlamayı düşünüyoruz. Gelişmeleri buradan paylaşacağım.
  113. HABAR

Merhaba, daha önce bu konuyu açmıştık ve üzerinden zaman geçti, ben bu konuda sizleri oyunumuz için yaptığımız tasarımlardan, geliştirmelerden vs. haberdar edeceğim. YouTube'da yine ara ara videolar yayınlamaya devam ediyoruz eklemelere dair :) Yaptığımız tasarımlara ait birkaç görsel paylaşmak...
  114. HABAR

Ders Kapsamında Kısa Bir Anket(45sn.)

Katıldım, çalışmanızda başarılar dilerim.
  115. HABAR

Lisede okulu bırakmak?

Peki hem Ingilizce bilip hem de lise mezunu olarak olunabilecek bir meslek sahibi mi olmak istiyorsunuz?
  116. HABAR

Fegeya Scrift - Bir Shell ve Betik dili projesi

Fegeya projenin adı.
  117. HABAR

Hangi Markanın Ekran kartları daha çok satılıyor?

Göreceli bir soru daha. Hangi ekran kartı modeli için karşılaştırma yapalım?
  118. HABAR

404 sayfamız için eğlenceli ve ilginç bilgi önerebilir misiniz?

Muhteşem Yüzyıl dizisinde saray mutfağında domates dilimleyen hizmetçiler görülür, halbuki o yıllarda domates henüz Yeni Dünya'dan dışarı çıkmamış ve Avrasya insanı domatesle tanışmamıştır. :D
  119. HABAR

AliExpress fiyat düşürme

22 dolar altında olacağı için fark etmez diye düşünüyorum.
  120. HABAR

Antutu

Antutu, Çin menşeili telefonları üst sıralarda göstermeye yarayan programdır.
  121. HABAR

Evde iPhone original kulaklık buldum ama sapsarı leş olmuş

Üstünü ip vb. bir şey ile defalarca dolayın, hem güzel bir aksesuar gibi görünür bu sayede. Yapan birini görmüştüm, çok da hoş duruyordu.
  122. HABAR

Evde iPhone original kulaklık buldum ama sapsarı leş olmuş

Deneseniz nasıl olur? Düzenleme: Bence güzel olur.
  123. HABAR

Fegeya Scrift - Bir Shell ve Betik dili projesi

Projenizi beğendim, en kısa zamanda da Github'da yıldızlayacağım. :)
  124. HABAR

M2 Ödüllü Trojan

Fazlasıyla gereksiz bir konu daha. Bu dolandırılma mevzusuyla ilgili kaçıncı konu oluyor? Eğer bunu yaparsanız bunu sizin yaptığınız, burada açtığınız konulardan belli olacaktır zaten.
  125. HABAR

A-RGB ve RGB

RGB LED kullanıyorum 4 bacaklı, o da olur mu?
  126. HABAR

SDN Forum Çekilişi #4

Katılıyorum.
  127. HABAR

Berberlere %40 Zam

En iyisi evdeki tıraş makinesiyle keltoş olmak!
  128. HABAR

2020 13inç Macbook Pro mu? 2020 13inç Macbook Air mi?

Air tercih edin.
  129. HABAR

2020 13inç Macbook Pro mu? 2020 13inç Macbook Air mi?

Kullanım amacınız ne olacak?
  130. HABAR

700 Fps almam gerekirken 200-300 Fps alıyorum

700FPS önemli! Optimizasyon kaynaklı.
  131. HABAR

Pc Windows 7 Den Windows 10 Nasıl Geçebilirim Usb Siz Cdsiz

Windows 8.1 biraz daha iyi olacaktır bu laptop için. 1588981106 Geçirilebilir, arkadaş şimdi hangi sürümü kullanacağına karar versin, nasıl yapılacağını da anlatacağım.
  132. HABAR

"ferfonmas " ne demek?
  133. HABAR

İşlemcinizi falan tam olarak belirmemişsiniz ama ne olduğu az çok aşikar. Pek sanmıyorum, 8.1 deneyebilirsiniz.
  134. HABAR

sizce hangi işlemci daha iyi f/p ürünü olarak

Oyun için 1600AF. Yalnız yanında bir de ekran kartı almanız gerekli.
  135. HABAR

Hafif ve İşlevli Antivirüs Önerisi (Ücretsiz Olması Zorunlu Değil)

Bu soruyu size sormuştum ama?
  136. HABAR

Hafif ve İşlevli Antivirüs Önerisi (Ücretsiz Olması Zorunlu Değil)

Android için antivirüse ne gerek var acaba?
  137. HABAR

ShiftDelete Forum sitesinin mobil uygulamasinin geliştirilmesi

Zaten telefona ana sayfaya widget şeklinde kısayol eklenebiliyor, gerek yok bence.
  138. HABAR

Ryzen 3 3100 VS İ3-10300

Bu Ryzen 4000 ile AMD'nin ayak seslerini gösteriyor belli ki. :D Güzel ya, oyuncuların (ama sadece oyun oynayanların) i5 ve i7 işlemcilere para vermesine gerek kalmayacak gibi görünüyor.
  139. HABAR

Arada kaldım

Oyun olarak sadece CS:GO ve LOL oynanacaksa ve yazılım amaçlı kullanılacaksa evet. İyi forumlar. Ama ileride en yeni çıkan oyunları da oynatsın vb. bir düşünceniz varsa biraz üzer @utkuversus 'un dediği gibi.
  140. HABAR

Arada kaldım

1050, zaten oynadığınız oyunlar için fazlasıyla yeterli. Ama yazılım içinse fazladan 4 Thread size avantaj sağlayacaktır.
  141. HABAR

Kaspersky mı? Bitdefender mı?

https://www.kaspersky.com.tr/blog/google-chromeun-yeni-surumleri-ile-kaspersky-protection-nasil-birlikte-kullanilir/1042/ Farklı tarayıcılar ile de var sanırım, zaten Chromium tabanı bir.
  142. HABAR

Kaspersky mı? Bitdefender mı?

Web koruma için Kaspersky'ın eklentisi fazlaca iş görüyor.
  143. HABAR

Assassin’s Creed Valhalla sizce nasıl olucak !

Onların hepsi bendim aslında desem(!)
  144. HABAR

Assassin’s Creed Valhalla sizce nasıl olucak !

Şu oyunun adını "VALLAHA" diye okuyan bir tek ben miyim?
  145. HABAR

Sizce Pp m nasıl?

PP ne demek?
  146. HABAR

Üsteki Üyeyi Saçma bir şekilde Banla forum oyunu

Çift soru işareti, BAN!
  147. HABAR

İphone 11 Pro Max Vs Samsung S20 Ultra Vs Huawei P40 Pro ?

Konunun OnePlus ile hiçbir alakasını göremeyen tek ben miyim?
  148. HABAR

Yükseltme Planlayacağım

İşlemciyi yükseltmeyip ekran katını yükseltecekseniz saçma olacaktır. RX 570'in üstünü besleyemez zaten. Ama önce ekran kartını yükseltip biraz daha biriktiririm, işlemci alırım diyorsanız güzel olur.
  149. HABAR

Yükseltme Planlayacağım

İlerisi için yüksek tek çekirdek performansına da bakılarak oyun öncelikli bir sistem için 3100 veya 3300X alınabilir.
  150. HABAR

Mayıs Ayı Giriş Seviyesi Dahili Grafikli Sistem Tavsiyeleri [2775-3125TL] İntel&AMD

Evet hocam, aksini iddia etmiyorum zaten ama 65W bir işlemciyi beslemekten bahsediyoruz.
  151. HABAR

Mayıs Ayı Giriş Seviyesi Dahili Grafikli Sistem Tavsiyeleri [2775-3125TL] İntel&AMD

Elinize sağlık hocam. Lakin 3000 TL bütçenin düşürülmesi adına anakartları B450M HDV R4.0, B450M S2H, B450M DS3H, B450M-A Pro MAX, VDH MAX, M2 MAX gibi modeller ile değiştirilebilir bence.
  152. HABAR

Dizüstü Bilgisayarıma 2+4 6 GB RAM Yapabilirmiyim

Model öneremem ama 4GB DDR3 1066 MHz CL7 RAM almanız gerekiyor. PC3-8500F ibaresine de dikkat ederseniz sorun olacağını sanmıyorum.
  153. HABAR

Dizüstü Bilgisayarıma 2+4 6 GB RAM Yapabilirmiyim

MHz değerleri sizinkinden farklı olmakla birlikte şu anada laptopımı 2+4GB şeklinde kullanıyorum. Yeni alacağınız RAM'in MHz, CL ve voltaj değerlerinin eskisiyle aynı olmasına dikkat ederseniz %95 ihtimalle sorun olmaz.
  154. HABAR

Dolar 7 TL' yi, Euro 7.70 TL' yi Yeniden Geçti

Dıj güjlerin yüzünden.
  155. HABAR

MSI Z97 PC MATE "GDDR6" Tip Ekran Kartını destekler mi?

Destekler. 5500XT tercih edin.
  156. HABAR

Cumhurbaşkanı Erdoğan: " Herkese biner lira destekte bulunacağız."

Tam da BMW alacaktım, biraz daha üstüne koyar alırım, iyi oldu bu benim için(!) Güzel gelişme.
  157. HABAR

İlk ITOPYA Alışverişim.

Özeri şekliniz biraz garip geldi. Yani memnun olan da var, olmayan da var sonuçta. Hayırlı olsun.
  158. HABAR

ryzen 3900x sistem toplama tavsiyesi

Mevcut döviz kurlarına rağmen mi? Beklenmez hocam 300W çeken işlemciler. Ki 3900X, sızdırılan testlerde 10. nesilden 10900K'yı bile geçiyor.
  159. HABAR

Hiç düşecek gibi durmuyor ama tercih size kalmış. Bu sistem gayet iyi.
  160. HABAR

PSU iyi, çekinceniz olmasın.
  161. HABAR

Çok mu abartıldı?

Belki de Huawei, "Bakın GMS olmamasına rağmen bütün uygulamalar var" dedirtmek için editörlere o şekilde inceleme yapmalarını isteyerek göndermiş olabilir P40 serisi cihazları.
  162. HABAR

Ryzen 3500U nasıl bir işlemci

Bu ne? Laptop mı?
  163. HABAR

R5 1600AF Kaç derece olur?

Sana kaç lazım? :D
  164. HABAR

Ssd tavsiye??

Bu modelde ısınma sorunu yaşayanlar olmuştu. Benim önerim A400'den yana.
  165. HABAR

Arkadaşlar sizce bilgisayarım ne kadar eder ?

Maksimum 1000 lira eder.
  166. HABAR

Ps4 üm sizce ne kadara satılır

Şu zamanlarda fiyatlar çok yükseldi malum. Yüreğiniz elveriyorsa piyasası 2500 lira civarı.
  167. HABAR

Ps4 üm sizce ne kadara satılır

Kırık değil, değil mi?
  168. HABAR

Ssd tavsiye??

Çöp değil kesinlikle. Kingston A400 öneririm. En uygun SSD'lerden biri piyasadaki.
  169. HABAR

150-200 lira civarı param var ne alabilirim?

Raspberry? Biraz daha biriktirirseniz model 3B+ falan alabilirsiniz.
  170. HABAR

150-200 lira civarı param var ne alabilirim?

Bluetooth kulaklık alınabilir.
  171. HABAR

P40 lite Beklentimin üstünde çıktı

Hayırlı olsun. Bu telefon piyasada rekabetçi olacak gibi.
  172. HABAR

her işlemci ile her anakart uyumlu mu?

Hayır, soket yapısı, piyasaya çıktığı yıl ve kullanılabileceği işlemci mimarisi bakımından değerlendirildiğinde herhangi bir işlemci, herhangi bir anakart ile uyumlu değildir. İşlemcinin uyumlu olabileceği belli anakartlar vardır.
  173. HABAR

Ryzen 3500U nasıl bir işlemci

Fiyatlar yükseldi. Piyasanın durulmasını bekleyin. Evet, orta ayarlarda oynanır.
  174. HABAR

PSU ve Kasa önerirmisiniz ?

2018 modeli sorunluydu. 2019 model olanında sorunlar düzeltildi.
  175. HABAR

Online ticaret sitelerinden teşhir ürünü laptop ya da masaüstü alınır mı alınırsa 1000 tl civarlarında öneriniz var mıdır ?

i5 1. nesil vb. sistemler ise alınmaz. Günümüz için güçsüz kalıyorlar. X3440 gibi Xeon işlemcilerle kendiniz toplamanız daha mantıklı olur.
  176. HABAR

Yanlış yönlendiriyorsunuz o zaman.
  177. HABAR

@Zlatanerra Spec-05'in içindeki PSU VS550 ve 80+ sertifikası var. Lütfen araştırmadan yorumlamayın.
  178. HABAR

Ubuntu 20.04 LTS (Focal Fossa) Duyuruldu

Yani bir sorun yok, sadece o komutu girmeliyim, öyle mi?
  179. HABAR

Sanırım almıyorum, şifre istedi, şifreyi girdim ve bu çıktıyı aldım: Paket listeleri okunuyor... Bitti Bağımlılık ağacı oluşturuluyor Durum bilgisi okunuyor... Bitti Aşağıdaki paketler otomatik olarak kurulmuş ve artık bu paketlere gerek duyulmuyor: adium-theme-ubuntu...
  180. HABAR

700MB yi aşmayan Linux dağıtımı

Arch 2020.02.01 660 MB civarı boyutu var.
  181. HABAR

Forumu Huawei çalışanları mı bastı ?

Bildiğim kadarıyla Google, Android telefonlarda kendi uygulamalarının yüklenmesi karşılığında para almıyor üreticilerden.
  182. HABAR

Huawei Hırsızlığa Devam Ediyor

İşte bu, tasarımın Google'a ait olduğunu göstermez mi? 1587724531 Bu da güzel bir bakış açısı. :D
  183. HABAR

Evet. Tanıtım tarihine mi bakıyorsunuz?
  184. HABAR

@yusufozkan58 bu tasarımı ilk Apple yapmadı ki. İlk defa bu kare kamera dizilimli tasarımı Pixel telefonlarda gördük. Apple da Google'ın tasarımından esinlendi. Haydaaaa... Huawei hırsız mıydı ne? :D Ayrıca çentiği de ilk Essential Phone'da görmüştük, eee sonuç olarak ne oluyor?
  185. HABAR

@rise hocam, az önce güncelleme tamamlandı. Tamamlandığından tam emin değilim ama.(Güncelleme yüklendi ama sanırım program paketleri kuruyordu) Güncelleme sırasında bir şey oldu ve bilgisayar dondu. Ben de düğmesinden kapatmak zorunda kaldım. Tekrardan açtığımda güncellendiğini anlamıştım ama...
  186. HABAR

İPad Pro 2020 gündelik kullanım için iyimi oyun YouTube vb

Günlük işler için gereksiz. Bu videoda anlatılmış:
  187. HABAR

Bilgisayar kasası

Hocam soruyu yanlış sormuşum kusura bakmayın, neden LGA 771 anakartlara takılmıyorlar, diyecektim.
  188. HABAR

Bilgisayar kasası

Peki neden LGA 775 uyumlu anakartlara takılmıyor? Piyasada mı bulunmuyorlar?
  189. HABAR

Bilgisayar kasası

LGA 771 bir işlemci var ve LGA 775 anakarta takılıyor, doğru mu anladım hocam?
  190. HABAR

Bilgisayar kasası

Şu modlama olayı nasıl oluyor hocam tam olarak? Çok görüyorum forumlarda ama mantığını tam anlayamadım.
  191. HABAR

Bu ne biçim karaktersizliktir!

Hangi günleri kandillerden yüksek görmüşüm? Okuma yazmanız var mı? Allah mısınız? Bunu yalnızca Allah yargılayabilir.
  192. HABAR

Bilgisayar kasası

Videonun başlığında 40000 TL yazması için toplanmış gibi görünüyor. Videoyu eleştirdiğim düşünülmesin. Ekstrem sistem arıyorsanız ModArtPC kanalına bakın derim.
  193. HABAR

Bakın, isteyen istediğini düşünebilir, bana göre de kandiller bu günlerden daha önemli. Ama bunun aksini iddia eden birini kesinlikle yargılayamazsınız.
  194. HABAR

Bu soruyu neden çözemiyorum??

Buraya kadar +200-1000= -800 Sonrasında yazdığınız şeyler anlamsızca. Yani 1400 liralık sistem için cebinizden 800 lira çıkıyor.
  195. HABAR

Herkesin de buna saygı göstermesi gerekir. İsteyen istediğini istediğinden üstün görür. Kimse burada birine inandığı için birini taşlayamaz. Noktayı güzel koydunuz hocam.
  196. HABAR

Ben dini değerlerimi, vatanımı ve milletimi, milletimin değerlerini önemsiyorum en çok. Ve dini değerler üzerinden insanları taşlayanları da kınıyorum. Herkes istediği şeye saygı gösterebilir ama kimse bunu dayatmaya veya kendinden olmayanları dışlamaya kalkışamaz.
  197. HABAR

Torrent indirmek yasak mıdır ?

Zort. :D Bu konuya az önce korsan kullandığı oyun için yardım isteyen arkadaşın okuduğu konudan geldim. Torrent suç değil, Torrent'ten yasal bir şeyler de indirebilirsiniz. Ama Torrent'i korsancılık(oyun, film vb.) için kullanmak legal değil.
  198. HABAR

Tamam, bu kıyaslamayı yapmış olduğum için özür diliyorum. Ben de olmak zorunda mevzusuna katılıyorum zaten. Sosyal mesafe kuralı ihlal edilmemeliydi. İki saattir demeye çalıştığım şey buydu.
  199. HABAR

Bir şeyi işin içine sokmadım, bir kıyaslamaydı sadece. Sizin deyiminizle "budala dinci" kesim ile "Atatürkçü kesim" arasında. Sanki Atatürkçü dediğiniz kesim dinsiz olmak zorundaymış gibi. Milletvekili oraya gitmesin de demedim. Bu tören sosyal mesafeye uyularak yapılmalıydı, diyorum. Ne? "Din...
  200. HABAR

Hayır, mevzu Beraat kandili değil zaten, bu paylaşımları yapan insanlar neyin kafasını yaşıyor anlamıyorum.
  201. HABAR

Burada bayramlarımızı önemsizleştirdiğimi düşünmüşsünüz, ama öyle bir söylemde bulunmadım. Ayrıca, bayram evde kutlanınca (23 Nisan) -ki ben de evde kutladım- bayramın değeri önemsizleşiyor mu? Yani şunu sormaya çalışıyorum: Bir bayramın evde kutlanması, bayramın değerini eksiltir mi? Hayır...
  202. HABAR

@rise hocam peki güncellemeyi nasıl yapıyoruz? Sürümüm 18.04 .
  203. HABAR

Beraat kandili de çok önemli bir gündü. Ama herkes bu kandili evinde geçirdi.
  204. HABAR

Verilen tepkiler aşırı saçma, sosyal mesafenin ihlal edilmemesi gerektiği bir gerçek ama, bunları siyasi/dini kimliğe büründürmek yanlış bence. Atatürk evden de anılabilirdi, ki hepimiz de balkonlardaydık. Şimdi biz kutlamamış olduk da onlar mı kutlamış oldu 23 Nisan'ı?
  205. HABAR

!!!HMS'li Huawei P40 Lite Elime Ulaştı!!!

Umarım olur bu da, güzel bir rekabetin içinde buluruz kendimizi.
  206. HABAR

23 Nisan Etkinliği Çekilişli - İstiklal Marşı'nı Okuyoruz

Fışkırır ruh-i mücerred gibi yerden na'şım;
  207. HABAR

Yazılım uygulaması önerisi

Önce ne yapmak istediğinize karar vermelisiniz. Sonra da size yardımcı olabilirim.
  208. HABAR

Forum yaş ortalaması neden giderek küçülüyor

Sadece satın almak değil, satın alınan teknolojiyi kullanmak, ondan fayda sağlamak ve yeni bir şeyler üretmek. Bunu da gençler yapıyor.
  209. HABAR

Forum yaş ortalaması neden giderek küçülüyor

Bu bir sorun mu?
  210. HABAR

Yazılım uygulaması önerisi

Neyi kodlayacaksınız? Bunu detaylıca açıklamalısınız. Ne yapmak istiyorsunuz yani? Oyun mu, uygulama mı, wesitesi mi...
  211. HABAR

Ram ve işlemci alıcam

Bilgisayarınızın özelliklerini belirtin.
  212. HABAR

Bu nedir hocam?
  213. HABAR

O kadar "YouTube bile yok. "deniyordu. Olacaksın Huawei.
  214. HABAR

Upload Yükseldi mi?

Nasıl bir cevap umuyorsunuz? ADSL internet standardı, bir yükseltme yapsalar bile destek veremeyecek.
  215. HABAR

Upload Yükseldi mi?

Bu cümle ne anlama geliyor?
  216. HABAR

Upload Yükseldi mi?

Maksimum 3.3 Mbps hıza ulaşılabiliyor çünkü.
  217. HABAR

Linux kuramıyorum

Yön tuşları yani. Sağ ve sol.
  218. HABAR

Linux kuramıyorum

O noktaların olduğu bölümde klavyenizden ok tuşlarını kullanarak geçiş yapmayı denediniz mi?
  219. HABAR

GTA 4 Social Club Hatası (Oyun Açılmıyor)

Korsan?
  220. HABAR

[Genel Konu] Samsung Kullanıcıları Kulübü

30 MB hafıza üzerinde neyi koşturabilirler ki hocam?
  221. HABAR

Sanmıyorum.
  222. HABAR

S3 değil bu, GT-C3510 Quad Band diye bir model. Hello Kitty telefonu diye satılıyordu bir zamanlar. :D Akıllı telefon değil. Ama öneririm. :D
  223. HABAR

Yok, bu telefonu 6-7 yıldır kullanıyorum, hiç akıllı telefonum olmadı. :D
  224. HABAR

@okurbaba hocam Samsung telefonlar hakkında konuşmak serbestmiş. Ben de bu kulübün üyesiyim o zaman. :D
  225. HABAR

ücretsiz oyun önerme

Leauge of Light: Silent Mountain. Yine LoL ama... Olur değil mi?
  226. HABAR

İngilizcesi ne olurdu?

Border of nationality is tip of the land that write its force and ability. Tarzanca oldu sanırım biraz ama, daha yeniyiz, öğreniyoruz bakalım. :D
  227. HABAR

Ram ve SSD hakkında

Bu, işi garantiye almak için söyleniyor, doğrudur. Başka marka alırsanız uyum sorunu yaşama ihtimaliniz var. Yaşamama ihtimaliniz de var. Ama alacağınız belleğin şu iki özelliğe sahip olması gerekiyor: DDR3L ve CL11 değerleri. 1600MHz olursa da aliyyül ala olur.
  228. HABAR

Bu telefon da olsa olur mu? Ben de katılmak istiyorum bu kulübe.
  229. HABAR

Everest powersupply patlar mı? anlamıyorum parçalar konusunda

Güç kaynağı, eğer zarar görürse sisteminize zarar verebilir. Kaliteli PSU'larda böyle bir ihtimal yok. Bir de bu sistemi kaça satacak size? 1200 TL'den fazla etmez bilginiz olsun.
  230. HABAR

Ram ve SSD hakkında

DVD yuvası varsa onu iptal edip "HDD Caddy" adı verilen aparat yardımıyla HDD'nizi yedek birim olarak DVD yuvasına, SSD'yi de SATA yuvasına takabilirsiniz. RAM'e gelince, 4GB DDR3L 1600 Mhz RAM'e sahipsiniz. Aynısından alırsanız uyumluluk sorunu yaşamazsınız.
  231. HABAR

Anakart Tavsiyesi

Technopat Sosyal'de bir sürü incelemesi var, okuyabilirsiniz. Yabancı kanallarda da bulabiliyorsunuz incelemelerini. Bir sorun yok, hatta BIOS'unda hiçbir kısıtlama yapılmamış.
  232. HABAR

En iyi youtuber kim?

TR: Murat Sen Technopat Erdi Özüağ Dünya: Optimum Tech Actually Hardware Overclocking Gamers Nexus(özellikle fabrika turları) Bir de Linus..
  233. HABAR

Kardeşime alacağım

Tercihiniz ya APU sistemlerden ya da Teknobiyotik A2 vb. sistemlerden yana olmalıdır.
  234. HABAR

Anakart Tavsiyesi

Anakartın aydınlatması yok ama ARGB destekliyor.
  235. HABAR

3200 MHz CL17 RAM Bulamıyorum

Tamam madem, @Görkem Say yukarıda bahsetti.
  236. HABAR

Anakart Tavsiyesi

AsRock B450M Pro 4 (ihtiyaca göre ATX modeli de alabilirsiniz) Boss bilişimden haberdarsınızdır. Teknobiyotik'te satılıyor.
  237. HABAR

Bu bilgi yanlış, ben RAM'lerin hızını değil kaç MHz hızında çalıştığını soruyorum. Oraya 3200 MHz hızında RAM takılmış olabilir. 2400 MHz hızında çalışıyorsa 3200 MHz olmasının bu önemi yok. Görev yöneticisi doğru.
  238. HABAR

Ram ve SSD hakkında

SPD bölümünü de atabilir misiniz? Ayrıca cihazınızda CD-DVD okuyucusu var mı?
  239. HABAR

Windows Görev Yöneticisi'nde RAM hızınız kaç MHz görünüyor?
  240. HABAR

z kitap nasıl pdf çevrilir?

Görüşünüze kısmen katılmakla birlikte şöyle düşünüyorum: Her şey Google'da var. Kimse yardım istemesin o zaman? 1586728997 Ekran yönlendirmesini dikey yapıp z- kitabı açın. Muhtemelen kitabı tam sayfa görebileceksiniz. Sonra her sayfanın teker teker ekran görüntülerini almayı deneyebilirsiniz.
  241. HABAR

Almalı mıyım?

Hocam iyi güzel de, bu kasa nereden hava alacak? Kasayı değiştirip bu sistemi @AlteredTech hocamın dediği deşikliklerle alabilirsiniz.
  242. HABAR

A70 4 Saatte Şarj Olma

Telefon orijinal, değil mi? Samsung Türkiye ile iletişime geçmeyi deneyin. Kusurlu olma ihtimali var.
  243. HABAR

A70 4 Saatte Şarj Olma

Ayarları yükselttiğinizde de durum aynı mı?
  244. HABAR

A70 4 Saatte Şarj Olma

Ekranda "Tam doluma 3 saat kaldı" vb. bir yazıyı mı kastediyorsunuz? Eğer normal süresinde doluyorsa sorun yoktur. Peki oyunlarda aldığınız değerler hala yerlerde mi?
  245. HABAR

Sizce Bu PC oyun ve render için ideal mi ?

AMD tabanlı bir sistem ve çok daha performanslı bir ekran kartı ile düşünmeniz daha mantıklı olur.
  246. HABAR

Bunları yaptığınız süreci videolaştırabilir misiniz? Veya o da olmaz ise buradan fotoğraf vb. destekleyerek anlatabilir misiniz?
  247. HABAR

Realme 6 Pro

Realme 5 serisi, ilk çıktığında indirimli gelmişti, bunda da öyle bir şey yapılır diye tahmin ediyorum.
  248. HABAR

Yazılım işleri için bilgisayar önerisi

Ryzen 4000 ve Comet Lake-H serisini beklemeyi düşünüyor musunuz? Hem alternatifler çoğalır hem de eski nesil işlemci kullanan laptoplar bir tık ucuzlar diye düşünüyorum.
  249. HABAR

Belki milyon defa bu başlık açıldı fiyat performans laptop arıyorum

Mobilite sizin için önemli bir faktör mü bilmiyorum ama, HUMA'nın fiyatları uçmuş. Önerim bunu özelleştirerek almanızdan yana: https://www.monsternotebook.com.tr/abra/monster-abra-a5-v15-2/
  250. HABAR

bilgisayar için kazandıran yaz işleri

Turistik yerdeyseniz otel, restoran vb. bir yerde çalışabilirsiniz. Hem bu sayede yabancı dilinizi geliştirmiş de olursunuz.
  251. HABAR

Laptop fiyatları düşer mi (gaming)

Hocam dediğinize katılmakla beraber buna sebep olan şeyin kur olacağını düşünüyorum. Çünkü NVIDIA-Intel işbirliğiyle yağılan tanıtımlarda, 1650 Ti laptopların da tanıtılacak olmasıyla birlikte fiyatların düşeceği söylenmişti.
  252. HABAR

X470 vs X570

Ben bir saygısızlık yapmadım açıkçası. Gamepower vb. ürünleri kalitesiz bulduğumu ifade ettim ama bu onlar için bir sorun teşkil ediyor sanırım. Ama haklısınız, bir sorunum olmamasına rağmen medenice özür dileyeceğim.
  253. HABAR

X470 vs X570

Hocam tam olarak neyi kastediyorsunuz?
  254. HABAR

Lightning kulaklık dönüştürücü

Türkiye'de bulamadım ama: Yanlış link paylaştım kusura bakmayın.
  255. HABAR

Xiaomi Mi Box s 4k ALINIRMI?

Technopat'ta bir inceleme var. Okuyabilirsiniz: https://www.technopat.net/sosyal/konu/xiaomi-mi-box-s-4k-incelemesi-sorunlar-ve-coezuemleri.818434/ Bu arada, bence alınır.
  256. HABAR

Eğitim

Verimli değil ki. Ayrıca etmez. İnsan sosyal bir varlıktır. Okullarda artık öğretim ön planda ama görgü ve kültür bakımından hala önemli bir yeri var okulların bence.
  257. HABAR

GameTech Zeus VS Rampage Miracle v1

Kasaların ikisinin de önü kapalı. Gametech'te ufak bir boşluk bırakılmış. Maalesef ikisi de alınmaz. Dark Flash Pollux kasası, önden hava alabilen bir kasa. RGB de var. Bütçenizi daha da düşürerek bu kasaya bakabilirsiniz...
  258. HABAR

X470 vs X570

İzlenen tek videosu 90000 lira videosu oldu maalesef. İncelediği Sharkoon kasalar, TUF mosuelar... Onun incelediği Rampage klavyeler bile daha alınabilirlik seviyesi yüksek modeller.
  259. HABAR

5000 TL en iyi kameralı telefon tercihi

Deneyime de bakmak lazım bence. S10, ağır kullanımda bile 1.5 günü çıkarabiliyor. Ayrıca S20 kamera özelliklerini de güncellemeyle verdiler.
  260. HABAR

X470 vs X570

Gizli örgütlerle çalışıyor. Gırıgr bir yana, X570 anakartlar hakkında yazdıklarınıza katılıyorum hocam.
  261. HABAR

5000 TL en iyi kameralı telefon tercihi

https://www.hepsiburada.com/samsung-galaxy-s10-128-gb-samsung-turkiye-garantili-p-HBV00000HCYMQ?magaza=Hepsiburada&wt_gl=cpc.6804.shop.elk.telefon-cep-telefonu-ssc&gclid=CjwKCAjwssD0BRBIEiwA-JP5rGhS8THbAWb0A-RfPmy4Gj4KaKg2A_PdNx8ejxBucWHzgKjfQJzFzRoCLlUQAvD_BwE İthalatçı garantili olanları bi...
  262. HABAR

X470 vs X570

ASUS artık bunu böyle yapıyor. Tabloların doğru olduğunu düşünüyorum açıkçası. Technopat Sosyal'de Shimada diye biri var, TUF B450 anakartının BIOS'unun kısıtlı olmasından şikayet edip BIOS modlama yapmıştı. Donanım kalitesi de pek cezbetmiyor artık eskisi gibi. Yazılımla bari desteklemeliler...
  263. HABAR

X470 vs X570

Bakın buradan karşılaştırma yapın, siz karar verin. Üç ayrı tablo atacağım: 1-https://drive.google.com/open?id=1d9_E3h8bLp-TXr-0zTJFqqVxdCR9daIVNyMatydkpFA 2-https://drive.google.com/open?id=1wmsTYK9Z3-jUX5LGRoFnsZYZiW1pfiDZnKCjaXyzd1o...
  264. HABAR

X470 vs X570

Aradaki fark anten değil mi sadece? Ben Tomahawk için dahili bir Wi-Fi yongasıyla geliyor diye biliyorum.
  265. HABAR

X470 vs X570

Ki Tomahawk ile de Wi-Fi kullanabiliyoruz.
  266. HABAR

X470 vs X570

Sebebi o mu bilmiyorum ama, kutudan Wi-Fi anteni çıkıyor.
  267. HABAR

X470 vs X570

AC ile normal model farklı. Diğerinin fiyatı biraz daha uçuk.
  268. HABAR

X470 vs X570

2-3 gün sonra bitmezse Pro Carbon mu alacaksınız? Madem kendi fikrinize göre hareket edecektiniz, burada konu açmanızın sebebi ne? Ben karşılaştırma yapıyorum, giriş seviyesi X570 alacağınıza üst seviye X470 alın diyorum. Tabii ki karar yine sizin. Kimse n11 stoklarındaki MSI X470 anakartlara...
  269. HABAR

X470 vs X570

Kör müyüm ben? 1, ne zamandan beri 0'a eşit?
  270. HABAR

X470 vs X570

Giriş seviyesi X570 tercih etmeyin. Stoklar biterse başka bir yerden bulursunuz. Pro moodeli de X570-Pro'nun X470 versiyonu. Pro Carbon tercih etmelisiniz. 1586527607 Hayır.
  271. HABAR

X470 vs X570

Giriş seviyesi X570 anakart yerine (ki bu anakart 3950X'i tam manasıyla taşıyamıyorken) üst seviye X470 anakart tercih edilmelidir. İsterseniz karşılaştırmalı VRM listesi ataabilirim.
  272. HABAR

Laptop HDMI girşi ile 144 Herz Alına bilir mi?

Laptoptaki HDMI sürümü eski bir sürümse(tam sürüm numarasını şu an hatırlayamayacağım) 144 Hz alamazsınız. Dönüştürücü de fayda etmeyecektir.
  273. HABAR

Ani görüntü ve ses gitmesi

Bir gün yollarımız kesişirse ne güzel olur ama :D
  274. HABAR

Ryzen 3 1200 12nm Çıktı!

Bence tartışma havası güzel oluyor. İki taraf da kendisine teknoloji bilgisi açısından bir şeyler katıyor Sorun yok. :D
  275. HABAR

Ryzen 3 1200 12nm Çıktı!

Bunun yeri olsaydı yerini bulurdu belki ama fiyatı 400 lira civarı olan bir işlemci için konu açtım. 1200 lira civarı olan bir işlemci için değil.
  276. HABAR

Ryzen 3 1200 12nm Çıktı!

Günümüzde bilgisayarlar artık sadece oyun için kullanılmıyor maalesef. Yukarıda yazdıklarımı kopyalayacağım: HT yok, mimari eski, doğru düzgün soğutucu yok, çarpan kildi var, fiyat deseniz 1200 lira civarı. 1586464031 Eski üretim bandına dönemedikleri için mimariyi güncelleme şeyi :D EPYC...
  277. HABAR

Ryzen 3 1200 12nm Çıktı!

Çok merak ettim neymiş kanıtınız. HT yok, mimari eski, doğru düzgün soğutucu yok, fiyat deseniz 1200 lira civarı. Kanıt ne?
  278. HABAR

Ryzen 3 1200 12nm Çıktı!

Bu bütçeyi iyice düşürmek isteyenler için hocam. Ona siz karar verin artık.:D
  279. HABAR

SDN Forum Çekilişi #3

Katılıyorum. :poutingcat:
  280. HABAR

Ryzen 3 1200 12nm Çıktı!

Geçenlerde Ryzen 3 1200'ün de aynı Ryzen 5 1600 gibi Zen+ mimarisiyle güncellenip 12nm varyasyonuyla satışa sunulacağını okumuştum ve bugün Teknobiyotik stoklarında gördüğüm ürün: https://www.teknobiyotik.com/amd-ryzen-tm-3-1200-3-1ghz-turbo-3-4ghz-8mb-am4-islemci-wraith-stealth-sogutuculu.html...
  281. HABAR

WD Green 240 GB 2.5" SSD İncelemesi

Merhabalar, bu benim ilk konum. Bugün sizlere iki hafta önce aldığım ve kullanmaya başladığım SSD'yi inceleyeceğim. SSD’yi Hepsiburada’daki OVY adlı satıcıdan aldım. Aldığım günün ertesi günü elime ulaştı. Ürün ile ilgili çektiğim fotoğrafları Drive bağlantısı olarak buraya bırakıyorum: SSD...
  282. HABAR

Wifi Sadece telefonda ki interneti görmüyorum, kalan hepsini görüyor.

Beğen butonunu kullanırsanız ben teşekkür edeceğim . İyi forumlar. :D
  283. HABAR

Yeni Laptopum ısınma sorunu

30 FPS sorununu hala yaşıyor musunuz?
  284. HABAR

Bilgisayarım Ssd desteklermi ?

Bilgisayarın özelliklerini inceledim. Arka kapağı söktüğünüzde HDD karşınıza çıkacak. Orada 2.5 inç HDD'yi göreceksiniz. Onu söküp HDD Caddy dediğimiz bir aparatla CD-ROM yuvasının yerine takabilirsiniz.Böylece yedek depolama alanı elde etmiş olursunuz. HDD'yi söktüğünüz yere de SSD'yi...
  285. HABAR

Yeni Laptopum ısınma sorunu

Pil gücüyle ekran kartı çalışmakta zorlanır. Prize takılı oynuyorsunuz değil mi?
  286. HABAR

500₺ civarı Kasa+PSU önerisi

2- gün sonra İncehesap'ta indirimler olacak onları kaçırmayın derim. Muhakkak kasa ve PSU'lar da indirime girecektir. Oradan almayı düşünmüyorsanız da önerim Dark Flash Pollux ve FSP Hyper K 500W güç kaynağıdır. 3-5 link bırakacağım...
  287. HABAR

3D Oyun Geliştiricisi Olmak

3-4 gün önce okuduğum şu haberdeki eğitimlerden haberdar mısınız? https://www.webtekno.com/unreal-engine-4-dersleri-ucretsiz-h88820.html
  288. HABAR

Tazeleme hızı

144 Hz monitör 144 FPS'yi ekranda algılamanızı sağlar. Eğer ekran kartınız oynadığınız oyunlarda 100-120 FPS civarı(veya daha fazla) verebiliyorsa kullanabilirsiniz. Anakartın(işlemcinin dahili grafik birimini kullanmıyorsanız) bu destekle alakası yoktur. Bir de monitöre bağladığınız...
  289. HABAR

Harici ve Sabit Disk Farkları Nedir?

Taşınabilir olan hareket edeceği için sectorlerin zarar görme ihtimali daha yüksek. Ayrıca bağlandığı arayüz(USB mesela) hız düşmesine sebep olabiliyor. (WD Passport gibi bir şey düşünüyorsanız ona sözüm yok tabii:D) Ben dahili tercih ederdim.
  290. HABAR

Huawei - HP - acer

Acer Aspire, hem depolama kapasitesi hem de işlemci gücü bakımından önde. 14" olması sizin için önemli bir unsursa HP Pavilion'u tercih edebilirsiniz ama üçü arasından Aspire, açık ara önde.
  291. HABAR

Flutter mı Android Studio mu ?

Flutter ile uygulama geliştirmek çok daha kolay. Zaten piyasaya çıkma amacı da buydu. :D
  292. HABAR

Notebook İşlemci Takviyesi Hk.

Package bölümünde işlemcinizin BGA soket(anakarta lehimli) olduğu yazıyor. Eğer PGA soket olsaydı işlemci yükseltmesi yapabilirdiniz. SSD ve RAM takviyesi yapabilirsiniz. Zaten sipariş vermişsiniz. Sistemin ağır çalıştığından şikayetçiyseniz hafif Linux dağıtımlarından kurabilirsiniz.
  293. HABAR

SSD Nasıl?

Taşınabilir SSD almaksa amacınız, fazlasıyla kaliteli bir ürün. Alınır. Şimdiden hayırlı olsun. :D
  294. HABAR

Wifi Sadece telefonda ki interneti görmüyorum, kalan hepsini görüyor.

Telefon internetini USB kablo üzerinden paylaşmaktır. Erişim noktası ayarlarında USB Tethering gibi bir menü olması lazım.
  295. HABAR

500₺ civarı Kasa+PSU önerisi

Bunu satıp yeni kasa ve PSU mu alacaksınız?