Bu konuyu okuyanlar

dazzly

Öğrenci
Reaksiyon puanı
12
Merhaba arkadaşlar. Ben bir çok filmi değişik sitelerden torrent yolu ile indirmekteyim. Ama torrent sitelerinde ISS ile verileriniz izlenebilir VPN kullanın diye uyarılar çıkıyor bazılarında. İnternet sağlayıcım benim ne indirdiğime karışabilir mi ?
Torrentten indirip izlediğim ve daha sonra sildiğim verilerin bir cezası bulunmakta mıdır ? Bu konu hakkında bana bilgi verirseniz sevinirim. Adli para ceza durumu bulunuyor mu ? Çünkü ben sürekli indiriyorum ve izliyorum. Bundan bir kar elde etmiyorum.

Emir Timur

Doçent
Reaksiyon puanı
445
Torrent suçtur, ancak ülkemizde buna karşı ya yasa yok, ya da işletilmiyor. Yalnızca geçenlerde bir bakan ya da başbakan yasa dışı film indirenlerin interneti yavaşlatılacak demişti. Sanırım o da uygulanmıyor. Şu an endişe edilecek hiçbir durum yok.

astegon

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,361
Torrent tüm dünyada problem. Ve evet suç.

Reaksiyon puanı
20
Merhaba arkadaşlar. Ben bir çok filmi değişik sitelerden torrent yolu ile indirmekteyim. Ama torrent sitelerinde ISS ile verileriniz izlenebilir VPN kullanın diye uyarılar çıkıyor bazılarında. İnternet sağlayıcım benim ne indirdiğime karışabilir mi ?
Torrentten indirip izlediğim ve daha sonra sildiğim verilerin bir cezası bulunmakta mıdır ? Bu konu hakkında bana bilgi verirseniz sevinirim. Adli para ceza durumu bulunuyor mu ? Çünkü ben sürekli indiriyorum ve izliyorum. Bundan bir kar elde etmiyorum.

Ülkemizde takibi yapılmasada dünya genelinde yapılmakta, sana önerim torrentten yazılım indirmemek yönünde. Bu konuda yazılmış bir yazı var aşağıya koydum linkini. VPN ve ip gizleme konularından bahsediyor.

TorrentFreak yazısı

HABAR

Asistan
Reaksiyon puanı
456
Zort. :D
Bu konuya az önce korsan kullandığı oyun için yardım isteyen arkadaşın okuduğu konudan geldim.
Torrent suç değil, Torrent'ten yasal bir şeyler de indirebilirsiniz. Ama Torrent'i korsancılık(oyun, film vb.) için kullanmak legal değil.

_Zaur_

VİP üye
Reaksiyon puanı
22,765
Peki Bedava diye basit antenli televiyondan film izlemek suçmu sayılır?
:D Buna ne cevap vericekseniz çok sabırsızlıkla beklerim.

NESDelisi

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,294
Peki Bedava diye basit antenli televiyondan film izlemek suçmu sayılır?
:D Buna ne cevap vericekseniz çok sabırsızlıkla beklerim.
Eğer o film yasadışı olarak yayım yapan TV kanalı değilse suç değildir ama yandaki senaryoysa izlemek ve izletmek suçtur.

kırrık

Asistan
Reaksiyon puanı
29
Zort. :D
Bu konuya az önce korsan kullandığı oyun için yardım isteyen arkadaşın okuduğu konudan geldim.
Torrent suç değil, Torrent'ten yasal bir şeyler de indirebilirsiniz. Ama Torrent'i korsancılık(oyun, film vb.) için kullanmak legal değil.
sanırım benden bahsediyosun:(