WD Green 240 GB 2.5" SSD İncelemesi

Bu konuyu okuyanlar

HABAR

Asistan
Reaksiyon puanı
456
Merhabalar, bu benim ilk konum. Bugün sizlere iki hafta önce aldığım ve kullanmaya başladığım SSD'yi inceleyeceğim.
SSD’yi Hepsiburada’daki OVY adlı satıcıdan aldım. Aldığım günün ertesi günü elime ulaştı.
Ürün ile ilgili çektiğim fotoğrafları Drive bağlantısı olarak buraya bırakıyorum:
SSD Kutusu: SSD1: SSD2: Montaj Aşaması:
Kutu içeriğine gelecek olursak da statik elektrikten etkilenmemesi için plastik poşet içindeki SSD’den ve birkaç belgeden başka bir şey yok. En azından kasa montaj vidaları olmasını beklerdim. :D
SSD’nin dışı için plastik bir kaplama kullanılmış. Kullandığım diğer SSD olan HP S700 120 GB modelinin kaplaması metaldi. Bu SSD’nin serin çalışmasına katkı sağlar diye düşünüyorum. Bu noktada eksi puan verebilirdim ama fiyat bandını düşünecek olursak, eksi puanı ne kadar hak eder bilemiyorum. :D

SSD’nin okuma yazma hızları da SATA2’ye takıldığından dolayı 250-300 MB/s civarında. Tabii ki hızın yarıya düşmesinin tek dezavanatjı(artık ne kadar dezavantajsa) dosya taşıma sırasında oluyor. Zaten SSD’leri hızlı yapan faktörün, yüksek okuma-yazma hızlarından ziyade, ulaşabildiği yüksek IOPS değerleri olduğunu biliyoruz.
SSD'nin CrystalDiskMark sonuçları:
WD Green 240 GB.png

Evet, incelemem bu kadar. Okuduğunuz ve vaktinizi ayırdığınız için çok teşekkür ederim. :D