Arama sonuçlarınız

1. Assad Najjar

Haber Filmlere yorum yaparak para kazanma vaadiyle 6 milyon TL dolandırdılar

Neden bir kişi bile çıkıp da "Niye iş yapıp, üstüne bir de para veriyoruz?" demedi? Mağdurlardan neye istinaden para aldılar acaba?
  2. Assad Najjar

İpucu Korsan Oyunlar Güvenlimidir?

Korsan yazılım kullanımı tabi ki de etik değil lakin 100% zararlıdır demek abesle iştigal bence.
  3. Assad Najjar

Soru İstanbul Tıp'a (Çapa) Girer Miyim? Sıralamam Sayısal 4060

Tebrik ederim.
  4. Assad Najjar

Haber Evlenmenin En Düşük Maaliyeti 400 Bin TL Olarak Hesaplandı!

Yoklukla ne alakası var? Neden aklınız hemen başka şeylere kayıyıor?
  5. Assad Najjar

Haber Evlenmenin En Düşük Maaliyeti 400 Bin TL Olarak Hesaplandı!

Açık konuşayım, birini bulmak benim için masrafları karşılamaktan açık ara daha zor. Birini bulabilsem ben 1 milyon lira masrafa da razıyım. ?
  6. Assad Najjar

Soru Websitem sizce nasıl olmuş?

Oyunun ismi "Asasin's Creed: Mirage" değil yalnız, "Assassin's Creed: Mirage".
  7. Assad Najjar

Soru Cmd D diskimi görmüyor

List disk komutu depolama aygıtlarını gösterir, partitionları göstermez. Ayrıca anladığım kadarıyla bilgisayarında D sürücüsü yok. C ve E sürücülerinin toplam kapasitelerini toplarsan Disk 0'ın kapasitesi olan 476 GB değerini veriyor. Bu durumda o depolama aygıtında üçüncü bir partition...
  8. Assad Najjar

Soru Gaming Laptop Tavsiyesi

https://www.pazarama.com/msi-nb-crosshair-15-c12ve-409xtr-i7-12650h-16gb-ddr5-rtx4050-gddr6-6gb-512gb-ssd-15-6-fhd-240hz-dos-p-4711377061957?magaza=techburada&utm_source=comp_epey&utm_medium=cpc&utm_campaign=epey_genel Bu laptop nasıl sizce? Ya da F/P açısından daha uygun ne önerirsiniz...
  9. Assad Najjar

Soru Xiaomi 13 serisini nasıl buldunuz? Almayı düşünen var mı?

11T Pro kullanıyorum ama bir önceki telefonum olan 10T Lite'a geri dönmek istiyorum. Sebepleri: 1. Bildirim LED'i olması (En önemli sebebi) 2. Hafıza kartı takılabiliyor olması 3. Kablolu kulaklık takılabiliyor olması (2. en önemli sebebi) Sırf 1 ve 3 için bir ömür boyu tekrar tekrar 10T Lite...
  10. Assad Najjar

Rehber Windows Vista neden tutulmadı?

Microsoft'un şu ana kadar en büyük saçmalıklarından birisi Başlat Menüsü'nü kaldırmış olmasıve ısrarla geri getirmiyor olması. Windows 11'deki menüde bir düzen yok, bir şey yok. Windows 7'de "Jump List" vardı ama artık yok yok. Windows 7'de "Aero Glass" vardı ama artık o da yok. Windows...
  11. Assad Najjar

Telefonu fabrika ayarlarına sıfırlamak virüs siler mi?

O bakımdan haklısın. Tabi Android eskisi kadar açıklarla dolu bir sistem değil. Eski Android'lere çatır çatır root yapılabiliyorken şimdilerde epey zorlaştı.
  12. Assad Najjar

Telefonu fabrika ayarlarına sıfırlamak virüs siler mi?

Bu argüman tam olarak doğru değil. Zaman zaman Play Store'da zararlı uygulama çıkabiliyor.
  13. Assad Najjar

SDN Xiaomi, Türkiye’yi unutmadı: Redmi Note 11 Pro+ için MIUI 14 yayında!

11T Pro kullamnıyorum. Halen daha MIUI 14 gelmedi. Amiral gemisi değil mi bu telefon?
  14. Assad Najjar

Soru Depremden çıkardığınız dersler ve öğrendikleriniz neler?

Bu ülkede ahlak düzeldiği vakit geri kalan her şey çorap söküğü gibi gelir.
  15. Assad Najjar

Haber Depremde hayatını kaybedenlerin sayısı 14 bin 351'e yükseldi!

O yıkılan binaların müteahhitlerinin tek tek tespit edilip her birisine yaptığı binada vefat eden sayısı x müebbet hapis kadar ceza verilmeli. Bununla birlikte evsiz kalanların tüm ev ve eşya masraflarını kuruşuna kadar cebinden karşılamalı. Bakın bakalım o zaman malzemeden çalan oluyor mu?
  16. Assad Najjar

Soru Kaynak Kodu Nasıl Derleyebilirim?

Bu dosyalar C++ dilinde hazırlanmış. Bir proje dosyası olması lazım ama orada göremedim. Normalde o dosyaya çift tıklanarak IDE açılır ve ondan sonra proje derlenir.
  17. Assad Najjar

SDN İnternetin yeni devrimi: ChatGPT Pro nedir?

Tutamaz. Yapay zekanın duyguları var mı? Yok. Ben şimdi bir hanımefendi ile evlensem. Onunla bir çay, kahve eşliğinde muhabbet etsem. Bunun verdiği mutluluğu ChatGPT'nin tillahi gelse veremez. Ben Allah'ın en büyük sanat eseri insanı tercih ediyorum. Sizler yapay zekayı tercih edebilirsiniz...
  18. Assad Najjar

SDN İnternetin yeni devrimi: ChatGPT Pro nedir?

Yapay zeka falan anlamam ben. Bir insanın yerini tutamaz.
  19. Assad Najjar

Soru Aliexpresste Satılan 1TB SD Cardlar gerçek mi?

İkisi de 64 GB. İkisi de Class 1. Ama Kingston'un adaptörü de var (Hafıza kartının yanındaki büyük alet). Adaptör sayesinde eğer bilgisayarında takma yeri varsa hafıza kartını bilgisayara takma imkanın olur. Yine de tercih senin.
  20. Assad Najjar

Soru Baseus Powerbank Neden 4 Kez Tam Doldurmuyor?

Powerbank'in çıkış voltajı ile telefon giriş voltajı aynı değilse Powerbank'teki 1 mAh, telefondaki 1 mAh değerine tekabül etmeyecektir.
  21. Assad Najjar

Tavsiyem, eğer elektronik ürün alacaksan Epey.com'a git. Hangi elektronik ürünün nerede ucuza satıldığını görürsün. Ancak bu şekil dümene gelmezsin.
  22. Assad Najjar

Xiaomi marka hafıza kartı yok ki. Bu bile o kartların sahte olduğunu gösterir. Aynı dümeni flaş belleklerde de yapıyorlar. Belleğin içindeki yazılımla oynayıp kapasitesini 1 TB gibi gösteriyorlar. Ancak gerçekte 1 TB değiller. 1 TB hafıza kartı istiyorsan gerçeği şu...
  23. Assad Najjar

Yardım Gizli dosya/Gizli yazılar

Bu bir ZIP arşivi. "ZArchiver" gibi bir arşiv programı ile açılabilir.
  24. Assad Najjar

SDN iOS 16.2 hataları, iPhone kullanıcılarını canından bezdirdi!

Hani iPhone dünyanın en mükemmel, en süper, en kusursuz telefonuydu? İnsanlar iPhone'u yere göğe sığdıramıyorlar. Sanırsın ki iPhone insanı uzaya götürebiliyor.
  25. Assad Najjar

Yardım Ekran Parlaklığı Oyunlarda Bozuluyor

Bilgisayar "Yüksek Performans" modundaymış. Demek ki sorun burada değil. Ama benim dikkatimi çeken şey, ekran parlaklığının azalıp artma durumu gündüz-akşam durumuna göre değişiyor.
  26. Assad Najjar

Yardım Ekran Parlaklığı Oyunlarda Bozuluyor

Dizüstü bilgisayar olarak HP OMEN 15-EK0000NT kullanıyorum. Herhangi bir oyuna girdiğim zaman ekran parlaklığı eğer akşam ise artıyor, gündüz ise azalıyor. İşin ilginç yanı da Windows'un ayarlarında "Adaptive Brightness" seçeneği çıkmıyor. Sistemimin Özellikleri: Bellek : 16 GB...
  27. Assad Najjar

Öneri 20.000 TL Laptop Önerisi

OMEN Gaming Hub. Lakin Victus'ta o uygulama çalışıyor mu, bilmiyorum. Çalışıyorsa da fan ayarı varsayılan olarak otomatiğe ayarlıdır. Lakin fan tamamen kapatılabileceği gibi sürekli olarak maksimumda çalışması da sağlanabilir.
  28. Assad Najjar

Haber Titanic Filmindeki Jack Yaşayabilirdi Teorisi!!

Yorumlar gerçekten komedi olmuş?
  29. Assad Najjar

Soru Alan adı değerlendirme ''toggototamir.com.tr''

Bu arabaya parası yeten bir şahıs, neden yan saniyeye gitsin ki? Yetkili servise vereceği para koymaz öyle bir adama zaten. Ayrıca nasıl müşteri bulacaksın? Millet zincir marketlere bile "müze" diyorken, kaç kişi bu arabayı alabilecek ki?
  30. Assad Najjar

Soru Xiaomi mi 10 t pro mu? Realme gt master edition mu?

Ben 11T Pro kullanıyorum. Önceden Mi 10T Lite kullanıyordum. 11T Pro'nun daha çok ısındığı kesin ama bu ısınma şikayet edildiği kadar abartı düzeyde değil. Ancak şarj olurken kesinlikle 11T Pro'nun yumurta pişirecek kıvama geldiği kesin. Bununla birlikte 120W gücündeki şarj aletinin bunu...
  31. Assad Najjar

Öneri Windows 11'e Geçmeyin !

Ben zaten format atar atmaz ilk iş olarak Windows Update'i kapatıyorum. Çünkü güncelleştirmelerin yüklenmesi bilgisayarı süper hale getirmeyeceği gibi yüklenmesi açılışı çok fazla uzatıyor.
  32. Assad Najjar

Haber Cümlemizin Mevlid Kandili Mübarek Olsun İnşallah ?

Cümlemizin Mevlid Kandili mübarek olsun inşallah.? Kur'an-ı Kerim'in 94. suresinin 8. ayetinde şöyle buyrulur: وَاِلٰى رَبِّكَ فَارْغَبْ (Ve ila Rabbike ferğab) Yani diyor ki; Sadece Rabb'ine yönel. Fatiha Suresi'nde bahsi geçen يَوْمِ الدِّينِ (yevmiddin) yani hesap/mahşer günü geldiğinde...
  33. Assad Najjar

Yardım Android işletim sisteminden bıktım.

Alakası yok. "Güvenlik" kavramının bir numaralı unsuru bilinçli kullanımdır. Kullanmasını bilmeyeni iOS bile kurtaramaz. Kullanmasını bildikten sonra rootlu Android'e tek bir tane bile virüs girmez. Apple'ın ürünleri madem bu kadar sağlam, o zaman iCloud nasıl hacklendi? iPhone'lara nasıl...
  34. Assad Najjar

Yardım Android işletim sisteminden bıktım.

Reklamsız internette gezinme konusunda Android, iPhone'u geçer desem az kalır, tokatlar. Firefox Nightly + AdGuard kullanıyorum, mis!
  35. Assad Najjar

En sevdiğiniz sinema sanatçısı kimdir?

Tabi ki de Kemal Sunal. ?Bu konu benim için tartışmaya kapalı.
  36. Assad Najjar

Boot USB hazırlamak artık çok kolay. (İso`yu direk Belleğe atma)

Ventoy uygulaması flaş belleğe birden fazla Windows kurulumu eklemek için kullanılır. Eğer flaş belleğe tek bir Windows kurulumu eklenecekse Rufus'u kullanmak yeterlidir. Çünkü boyutu çok küçük. Ancak... Ventoy'un aksine Rufus, flaş belleğe format atmaktadır.
  37. Assad Najjar

SDN Beğenmedim ifadesi gelmeli

Gelmemesi kesinlikle daha iyi çünkü suistimal edilir.
  38. Assad Najjar

Deneyimlediğiniz en berbat kötü telefon/tablet neydi ?

Vestel Venus V4 Telefon, kutusundan çıkarmamdan kısa bir süre sonra donmaya başladı. Hayatımda ilk kez bu kadar kısa sürede sorun çıkaran bir telefon gördüm. Ayrıca kardeşimin ve annemin kullanmış olduğu Reeder marka telefonlar. Reeder dokunmatik değil basmatik telefon yapıyor, test edildi...
  39. Assad Najjar

Soru S22 Ultra Alınır Mı?

Apple'ın ürünlerini üstüne para verseler kullanmam. Çünkü kapalı ekosistemi sevmiyorum ben. Bir telefona istediğimi yükleyip silemeyeceksem, o telefonda canımın istediğini yapamayacaksam niye binlerce lira vereyim? Ki zaten çalıştığım hastanede iPad kullanıyorum ve her kullanışımda Apple...
  40. Assad Najjar

"Biraz düşünceli olun" dedin de ben adama bir şey demedim zaten. Kafam çok karıştığı için iyice emin olmak istiyorum. Çünkü bu ülkede telefonlar hiç ucuz değil. Binlerce lira verip de sonra pişman olmayalım. 1660827096 O halde POCO F4 GT almam daha mantıklı olacak sanırım.
  41. Assad Najjar

Daha önceden de "POCO F4 GT alınır mı?" diye konu açmıştım. Orada da "S22 alınır." yazmışsın. İşte yazdığın yorumun linki: Soru - Yeni çıkan Poco F4 GT alınır mı?
  42. Assad Najjar

Realme'de Bildirim LED'i yok. Kriterlerimi yukarıya yazmıştım. Lakin kafam çok karıştı. POCO F4 GT güzel cihaz bana göre. Daha önceden Redmi 8 kullandım. Şu anda da Mi 10T Lite kullanıyorum. Xiaomi beni hiç üzmedi şimdiye kadar. Bahsedilen yazılım sorunları niyeyse bana denk gelmiyor.
  43. Assad Najjar

Şu an Xiaomi Mi 10T Lite kullanıyorum. Sizce Samsung S22 Ultra alınır mı? Bir cihazda aradığım özellikler: 1) Bildirim LED'i 2) LED Ekran (AMOLED, OLED vs.)(Çünkü AOD olsun istiyorum.) 3) Android ve arayüz güncellemelerini bol bol almalı. Şu an kullandığım cihaz bu konuda iyi bence. 4) 5G 5)...
  44. Assad Najjar

Soru BİOS güncellemesi yaparken hata alıyorum

Konu ile alakasız olacak belki ama HP Omen bu konuda çok iyi. UEFI güncelleştirmeleri için hazır kurulum programı var. Oyun kurar gibi güncelleştirme yapıyorsun. Çok basit.
  45. Assad Najjar

Öneri YKS 2022 50K Bilgisayar Mühendisi Diplomalı İşsiz midir?

Üniversitenin ismi de önemlidir illa ki. Lakin asıl önemli olan senin kendine ne kattığındır. Her şeyden önce mühendis olacak birisinin kapı gibi yabancı dili olmalıdır. Öyle lisedeki gibi değil, gerçekten de yabancı dili olmalıdır.
  46. Assad Najjar

Soru Bugün Ne Yediniz?

Böyle bir konunun açılması hiç hoş olmamış. Olan var, olmayan var.
  47. Assad Najjar

Internet Download Manager hakkında sorularınızı alabilirm.

Bu forumda korsan konusunda mesaj atmak yasak değil miydi? Neden yöneticiler müdahale etmiyor?
  48. Assad Najjar

Internet Download Manager hakkında sorularınızı alabilirm.

Hayır, süresiz değil. IDM'yi ücret ödemediğin müddetçe en fazla 30 gün kullanabilirsin.
  49. Assad Najjar

Soru Doktorları öldüren darp edenler, kalacak mı doktorların eline pandemi patladı

Laf kalabalığı yapan ben miyim sence? Tanımadığın etmediğin bir doktora şunları söyledin, bilmem farkında mısın: 1. 2.paragrafında ayrımcılık yapmaktan, 2. 3.paragrafında hastaları zehirlemekten, 3. Son paragrafında da hastalara hakaret edilmesinden bahsetmişsin. Bildiğin senaryo yazmışsın...
  50. Assad Najjar

Soru Doktorları öldüren darp edenler, kalacak mı doktorların eline pandemi patladı

Baştan aşağıya çarpıtmalarla dolu bir yazı! Bak ben ne yazmıştım ilk mesajımda? "Doktorlar, hayati tehlikesi olmayan birini reddetme hakkına sahiptir." yazmışım. Bu durumda kimseyi ölüme terk etmiş olmuyoruz. Benzer şekilde Uzm. Dr. Ekrem Karakaya'nın katledilmesinden dolayı iki grev yapan...
  51. Assad Najjar

Paylaştığın Hipokrat Yemini'nde "Bana saldırana, canıma kastedene tedavi yapacağım." diye bir yazmıyor. Sen bu metni çok yanlış anlamışsın. Ayrıca; "En vatan hainide olsa en şerefsiz en serseride olsa yardım etmek onların hayatını kurtarmakla yükümlüler." argümanı tamamen sana ait, böyle bir...
  52. Assad Najjar

Soru stajyer maaşları

Vallahi iyiymiş. Tıp fakültesinin son sınıfında 24 saat nöbet tutturulan öğrenciye 900 bile vermiyorlar. Gerçi bu memlekette biz doktorların çok af edersiniz ama büyük abdes kadar değeri kalmadı, şaşırmamak lazım.
  53. Assad Najjar

Soru Windows Sıfırlamak İşe Yarar Mı Veya Bios eski sürüme dönülür mü

Format atmak suretiyle BIOS'ta değişiklik yapamazsın.
  54. Assad Najjar

Apse mi Hemoroid mi? (Bilmiyorum)

İnternetten araştırarak teşhis konuyor mu öyle? Biz boşuna doktor olmuşuz o zaman.
  55. Assad Najjar

Apse mi Hemoroid mi? (Bilmiyorum)

Buradan ne desem yalan olur. Ama hemoroid olabilir. Geçmiş olsun.
  56. Assad Najjar

Miui 13.0.9 güncelleme sonrası.

Ne kadar kuruş, o kadar köfte. Redmi ile Mi arasında fark var. Ben Mi 10T Lite kullanıyorum. MIUI 13 yüklü ve telefon on numara, beş yıldız çalışıyor. Lakin nasip olursa inşallah Poco F4 GT almayı düşünüyorum. Xiaomi candır, gerisi heyecandır. ?
  57. Assad Najjar

Soru C# için alternatif IDE

MonoDevelop var lakin bu IDE, Visual Studio gibi kullanıma hazır değil. Websitesinde MonoDevelop'u nasıl build edebileceğin yazıyor. Bu işlem için Visual Studio gerekli.
  58. Assad Najjar

Ülkedeki insanların sorunu

Sadece çirkefleri değil, aynı zamanda badecileri, pedofilcileri vs. de uzak tutmak lazım.
  59. Assad Najjar

Haber Yeni asgari ücret belli oldu! Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı.

Önemli olan ürünlerin ucuzlaması da değildir. Önemli olan Türk Lirası'nın değerli hâle gelmesidir. Paramızın üzerinde Atatürk resmi olması dışında hiçbir kıymeti yok ne yazık ki.
  60. Assad Najjar

2 adet RTX 3060 ile mining yapılır mı?

Bu ülkede elektrik pahalı. Keza ekran kartları da öyle. Dolayısıyla madenciliğin kâr ettireceğini zannetmiyorum.
  61. Assad Najjar

Soru Erkek diyetisyen olur mu

Hiçbir mesleğin kadını, erkeği yok. Kadın asker, usta olduğu gibi erkek diyetisyen, hemşire de olur.
  62. Assad Najjar

S22 Neden Alınmamalı?

Ben POCO'nun yeni çıkan telefonunu almak istediğimde bana S22 diye tutturmuşlardı. Ne yapacağımı şaşırdım şimdi.
  63. Assad Najjar

Soru Resimde gereksiz programlar hangisi?

Java 8 Update 161'i kaldır.
  64. Assad Najjar

Yardım Logitech G305 takılma sorunu

Logitech'in hangi faresi düzgün ki zaten?
  65. Assad Najjar

Windows 11, beklenen özelliği nihayet getiriyor!

Microsoft artık Edge gibi birtakım programları zorla yükletmekten vazgeçmeli. Varsayılan tarayıcıyı değiştirmek istersen "Edge'i yine de deneyin" diyor ya. Israrı hiç sevmem.
  66. Assad Najjar

Haber Bayrağı koparıp attı psikolojim bozuk dedi ve şimdi şartlı serbest

Zaten memlekette suç işleyen herkes "Psikolojim bozuktu, kafam yerinde değildi." deyip yırtma derdinde. Tek zeki bunlar sanki.
  67. Assad Najjar

Cebinizdeki para ile ne almak istersiniz

Aileme söyledim, kimseyi bulamadılar. "Evde kalan doktor" ünvanıyla Rekorlar Kitabı'na gireceğim böyle giderse.
  68. Assad Najjar

Cebinizdeki para ile ne almak istersiniz

Eğer mümkün olsaydı paramla evliliği satın almak isterdim. Bir türlü birisini bulup evlenemiyorum ya.?
  69. Assad Najjar

Öneri 18 Yaşında MT-07 almak istiyorum.

14 yaşından beri? Yani ehliyetsiz olarak motorsiklet kullandın o zaman.
  70. Assad Najjar

Soru Cmd'yi gizli başlatma

Daha paylaştığın şeyden haberin yok yahu. Vbs ve Bat farklı şeyler. C++ ve Delphi bilen bir insan olarak söylemek isterim ki Bat dosyasını gizli olarak çalıştıramazsın. Paylaşmış olduğun /min kodu Bat dosyasını simge durumuna küçültülmüş olarak çalıştırır; ama gizli olarak çalıştırmaz. Bat...
  71. Assad Najjar

Yardım G41MT-S2P Bios Güncellemesi Nasıl Yapılır

Hayır olmaz. Dediğim gibi bilmiyorsan elleme.
  72. Assad Najjar

Yardım G41MT-S2P Bios Güncellemesi Nasıl Yapılır

BIOS güncelleştirmeyi bilmiyorsan ellememen çok daha iyi olur. Ben de bilmiyorum; ancak benim bilgisayarımda üreticinin bu için ürettiği bir uygulama var, onu kullanıyorum.
  73. Assad Najjar

Soru Cmd'yi gizli başlatma

Bat dosyasını gizli olarak çalıştıramazsın. İstediğin şeyi yapmanın iki yolu var; ancak ikisi için de bir programlama dili bilmen zorunlu. 1. Yol: Aynı işi yapacak şekilde bir program yazmak. Bu şekilde gizli olarak çalıştırma yapılabilir. 2. Yol: CMD komutlarını gizli olarak çalıştıracak...
  74. Assad Najjar

Öneri 200Tlye James Donkey Ssd alınır mı?

Adı üstünde: "Eşek James"? Salih Aktan'ın da dediği gibi bence alma.
  75. Assad Najjar

Öneri C# mi C++ mı ?

Hiç programlama bilginin olmadığını varsayarak C++ ağır gelir diye düşünüyorum. Yeni başlayacak birisi için Python daha uygun olur. Bununla birlikte programlama öğrenmekteki amacın nedir, bu da önemli. Eğer dersen ki ben bilgisayar programcılığının mutfağını öğreneyim, yazdığım programın her...
  76. Assad Najjar

Soru Yaptığım bat dosyasının cmdsinin görünmemesini istiyorum büyük ihtimal aşırı hızlı bir yolu vardırda ben bilmiyorum

Bat dosyası çalıştırıldığı taktirde ekranda bir konsol görüntüler. Bat dosyasının içine her ne yazdıysan, aynı işi yapacak şekilde başka bir dilde kod yazman lazım. Mesela VBScript olabilir, PowerShell olabilir, C++ olabilir. Ancak bu şekilde gizli bir uygulama yapabilirsin.
  77. Assad Najjar

Soru Sistemim CS:GO kaldırır mı?

GT 220 vs 220M farklı kartlar. 1655139431 Benim eski laptobumda 220M'den çok daha iyi olan 520MX olduğu halde hiçbir oyun çalışmıyordu.?
  78. Assad Najjar

Yardım adı olmuş instagram kullanıcısı !

Onu ancak hesap sahibi bilebilir, senin bilmene imkan yok.
  79. Assad Najjar

Yardım adı olmuş instagram kullanıcısı !

4 ihtimal var: 1) Ya Instagram hesabı askıya aldı veya sildi 2) Ya hesap sahibi hesabını dondurdu 3) Ya hesap sahibi hesabı için silinme talebinde bulundu 4) Ya da hesap sahibi seni engelledi Eğer söz konusu kişinin Instagram adresini biliyorsan, Bilgisayardan şu adrese gitmeye çalış (Kendi...
  80. Assad Najjar

Haber HDPli milletvekili Nuriye Aslan'dan skandal sözler!

"Alt tarafı 1 dakikalık şey" dediğin şey, bu ülkenin namusu, şerefi, kısacası her şeyi. Bu öyle bir şey ki yazanı Mehmet Akif Ersoy demiş ki "Allah bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın."
  81. Assad Najjar

Bunlara "Biz de sizi Türkiye'de tutmak zorunda değiliz." demek lazım. Türk vatandaşlarının vergileriyle maaş alıp, "İstiklal Marşı'nı okumak zorunda değiliz." diyemezsin! Dedirtmezler! Sevmiyorlarsa gidebilirler, kimseyi zorla tuttuğumuz yok.
  82. Assad Najjar

Yardım Arduino 'mesafe' was not declared in this scope hatası

Arduino programlamayı bilmiyorum; lakin C++ ve Delphi biliyorum. Mantık yürütecek olursam eğer, bir fonksiyonu tanımlamadan önce çağırmak istiyorsan "forward declaration" yapman lazım. Bu şekilde kod yazmışsın: int olcum = mesafe(maximumRange, minimumRange) Lakin bu fonksiyonun ne olduğunu bu...
  83. Assad Najjar

Mersin Akdeniz Belediye Meclisi oturumunda HDPli milletvekili Nuriye Aslan "İstiklal Marşı'nı okumak zorunda değiliz!" dedi. Haberin videosu:
  84. Assad Najjar

Soru 64 bit işlemcili mobil cihaz var mı?

O mantıktan bakacak olursak, EM64T (Intel Extended Memory 64 Bit Technology ya da kısaca Intel64) ile AMD64 de birbirinden çok farklı şeyler. Her ne kadar son kullanıcı için bu ikisi bir şey fark etmese de, EM64T işlemciler SYSCFG, TOP_MEM, TOP_MEM2 register'lerini (bakınız: Assembly...
  85. Assad Najjar

Ama ARM64 işlemciler de en nihayetinde 64 bit'i desteklemiyor mu?
  86. Assad Najjar

Kullandığım cihaz (Mi 10T Lite) 64 bit mimarili Qualcomm Snapdragon 750G içeriyor.
  87. Assad Najjar

Soru Teknolojide icat edecek olsanız, neleri icat ederdiniz?

Ben icattan ziyade yeni bir Windows çıkarmak isterdim. O Windows'a koyacağım özellikler: 1) Başlat Menüsü olacak; ama Fluent Design tasarımında olacak ve Jump List destekleyecek. 2) Windows Gezgini (explorer.exe) açıldığında klasörler sekmeler halinde tek pencere altında toplanacak. Bununla...
  88. Assad Najjar

Soru Windows 11 22H2 Geçilir mi?

Kullandığın işlemcinin Windows 11 desteği yok. Ki bilgisayarının TPM'yi desteklemediğini kendin söylemişsin. Bu durumda 22H2'yi yüklemenin alemi yok.
  89. Assad Najjar

Soru İphonelara gelen zam nedir böyle?

Mesele sadece zamlar değil ki. Taksitle telefon almak yasak.
  90. Assad Najjar

Soru Windows 11 22H2 Geçilir mi?

Ben HP Omen kullandığım halde Windows 11'in yeni yapılarını kullanmıyorum. Çünkü eski yapılar kadar hızlı çalışmıyor, açılışı çok yavaş. Mesela yeni yapılarda Görev Yöneticisi'nin görünümü tamamen değiştirilmiş; ancak sırf bunun için performanstan feragat etmek saçma olur.
  91. Assad Najjar

Soru Şeriat ve lâiklik ne demektir

Türkiye için konuşacak olursak şeriat işleri daha çok kötüleştirir. Çünkü Türkiye'de din suistimali had safhada.
  92. Assad Najjar

Soru Şeriat ve lâiklik ne demektir

Aslında şeriat kötü bir şey değil. Düzgün bir şekilde uygulanırsa ülkedeki suç oranlarını büyük ölçüde azaltır. Lakin problem ne, biliyor musunuz? Problem, dünyada şeriatın düzgün bir şekilde uygulanmıyor oluşu. Bugün Kur'an kurslarında çocuklara tecavüz ediliyorsa bu durum, Kur'an'ın suçu...
  93. Assad Najjar

Haber iOS 16 Beta Yüklemeniz Önerilmiyor!

Emin ol Apple'ın cihazları düşündüğün kadar matah değil. Çalıştığım hastanede iPad kullandım. Şu an en ucuz iPad 3000 ₺'den satılıyor. Ve bana kalırsa bu cihazın bu kadar ederi kesinlikle yok.
  94. Assad Najjar

Yardım İnstagramdan ayakkabı

"O kadar para vermem." diyorsan dolandırılma riskini göze alacaksın maalesef. Bu ülkede kimse kimseye durup dururken ucuza bir şey vermez. Biz de çok meraklı değiliz büyük meblağlar harcamaya; lakin bir ürünü istiyorsan mecburen parasını vermek zorunda kalıyorsun.
  95. Assad Najjar

Soru Kendi telefonumu hacklemek suç mu

Pardon ama Instagram hesabını nasıl hacklemeyi düşünüyorsun? O sitenin arkasında milyar dolarlık bir şirket var. Siber güvenliğe adım atacak birisinin bu işi yapabileceğini sanmıyorum.
  96. Assad Najjar

Sen bilirsin. Öte yandan en iyisi bir mağazaya gidip deneyerek ayakkabı almak daha mantıklı değil mi?
  97. Assad Najjar

Öyle bile olsa Instagram'dan ayakkabı almak çok riskli. Hele ki maddi durumun kötüyse; çünkü adamın riske edebileceği 5 kuruşu bile yoksa bu tarz yerlere para vermesi doğru olmaz diye düşünüyorum.
  98. Assad Najjar

Instagram'da ayakkabı satanların özellikleri: 1) Çakma ayakkabı satmaları 2) Asla ama asla para iadesi yapmamaları (Ayakkabıdan memnun değilsen yerine başka bir çakma ayakkabı veriyorlar diye biliyorum?) Benim anlayamadığım nokta, neden bile bile çakma ayakkabı alıyorsun? Paran bu kadar...
  99. Assad Najjar

Xiaomi manuel güncelleme nereden yüklenir?

En iyisi telefonun güncelleştirme menüsünü kullanmak. Böylece telefon, güncelleştirmeyi otomatik yaptığı için telefonu bozmamış olursun.
  100. Assad Najjar

Yardım Zehirlenirmi

Mide yıkama işlemi her maddede yapılmaz. Maddenin cinsi çok önemli. Eğer madde asit vs. aşındırıcı bir şey ise kesinlikle ama kesinlikle mide yıkanmaz. Çünkü midedeki madde geri çıkartılırken yemek borusunu yakar, daha çok zarar verir. Ve evet, tedavi zehirin tipine göre şekilleniyor.
  101. Assad Najjar

Yardım Zehirlenirmi

Birincisi o üslubuna dikkat et. "knk" ne demek? Asker arkadaşın mıyım ben senin? İkincisi biz işin okulunu okuduk, öyle yazdıysak bir bildiğimiz vardır herhalde.
  102. Assad Najjar

Yardım Zehirlenirmi

Geç gördüm maalesef. "Doktora giderken ilaç hangisiyse onu da götürün." diyecektim.
  103. Assad Najjar

Soru Yeni çıkan Poco F4 GT alınır mı?

Bir telefonun hiç ama hiç kullanmadığım bir özelliği varsa o da kamerasıdır. O yüzden ne zoom miktarı ne de ois benim için hiç problem değil. Ne Bluetooth ne de Wi-Fi problemini kesinlikle ama kesinlikle yaşamadım.
  104. Assad Najjar

Ne sorun yaşadın Xiaomi'de? Ben şu an Mi 10T Lite kullanıyorum, cihaz 10 numara, 5 yıldız çalışıyor. Tek sıkıntısı Instagram bildirimleri çok geç geliyor. Bu sorunu da Instagram'ı arka plana atarak çözdüm.
  105. Assad Najjar

1) AOD'u kullanabilmek için ve şarj tasarrufu için AMOLED ekran istiyorum. 2) Cep telefonuna kart okutabilmek için NFC istiyorum.
  106. Assad Najjar

Neden böyle bir tercih yapmazdın peki?
  107. Assad Najjar

Venus Z40 Hakkındaki Görüşleriniz Nelerdir?

Rica ederim
  108. Assad Najjar

BLU diye bir firma üretmiş. Sonradan üstüne Vestel yazılmış.?
  109. Assad Najjar

Epey'den özelliklerine baktım ve açıkçası çok beğendim. Tek gözüme batan noktası hafıza kartı takılamıyor olması. Lakin şu özelliklerin olması beğenme sebebim oldu: 1) AMOLED Ekran 2) Bildirim Ledi 3) NFC Sizce bu cihaz şu anki cihazım Mi 10T Lite kadar güncelleme alır mı? Mi 10T Lite'den bu...
  110. Assad Najjar

Vestül Venüs Z40 denilen cihaz aslında Vestel'in değil. Cihaz gerçekte şu: BLU Bold N1
  111. Assad Najjar

Öneri Android Telefon Önerisi

S22 Ultra'yı beğendim; lakin taksitsiz nasıl telefon alacağım??
  112. Assad Najjar

Anket Android mi? İos mu?

Çalıştığım hastanede iPad kullanmış biri olarak söylemek isterim ki Apple'ın cihazları bana göre değil kesinlikle. Şaka gibi gelebilir; ama "Bluetooth ile dosya gönderme" benim kullandığım bir özellik. Bu yüzden Android kullanıyorum. Kısacası kapalı ekosistem bana alerji yapıyor. Ben bir...
  113. Assad Najjar

Soru monster mı lenovo mı

Laptop konusunda kesinlikle Görkem Say'ı dinle derim ben. Lenovo laptop hiç kullanmadım; ama Monster'dan kötü olmayacağı kesin. Şimdiden hayırlı olsun.
  114. Assad Najjar

Soru Samsung s21 fe 128gb almış bulunmaktayım arkadaşlar, ay fotoğrafı ekli :)

Redmi 8'e kulaklık takınca ses tuşları gidiyordu. Daha sonra Mi 10T Lite aldım. Instagram haricinde sorun yok. Bu arada hayırlı olsun demek istiyorum. Lakin sormak istediğim bir şey var. Telefonu nasıl aldın? Telefonlara taksit yapılmadığı için sormak istedim. Bankalar taksitlendirme yapıyor...
  115. Assad Najjar

Soru monster mı lenovo mı

Söz konusu elektronik ise asla ama asla Türk markalı (Vestel, Casper, Monster, Reeder vs.) ürün almamak lazım. Sebeplerini sıralayacak olursak: 1) Vestel: Üzerinde "Vestel" yazan telefonların hiçbirisi Vestel'in değil. Başka firmalara ait telefonların üstüne "Vestel" yazıyorlar sadece. Ayrıca...
  116. Assad Najjar

Hastanede iPad kullanmıştım. O zaman anladım ki Apple ürünleri bana göre değil. Android'in rahatlığını iOS'ta bulamadım ben.
  117. Assad Najjar

Maalesef ki benim telefonumda da Instagram sorunu var. Bu sorunu ben şöyle çözdüm: Instagram'ı açıp, arka plana atıyorum. Komple kapatırsam bildirim gelmiyor. 1653676012 Ayrıca S22 micro sd desteklemiyor, şaka gibi.
  118. Assad Najjar

Şu an Xiaomi Mi 10T Lite kullanıyorum ve model yükseltmek istiyorum. Aradığım özellikler: 1) 5G 2) AMOLED/OLED Ekran (AOD destekleyen herhangi bir ekran) 3) NFC 4) Bildirim Ledi Şartlarım: 1) Xiaomi marka zorunda değil. Ama aldığımda 2 gün sonra beni üzmesin. 2) Ayrıca kesinlikle...
  119. Assad Najjar

Haber Google Chrome, kullanıcıları bir zorluktan kurtarıyor!

Chrono İndirme Yöneticisi, Chrome'un bu özelliğine taş çıkartır. Eklentiyi indirmek için link: Chrono İndirme Yöneticisi
  120. Assad Najjar

Soru 2022 en oruçsuz Türkiye ve iftarı bira rakı ile açan insanlar

İsteyen istediğini yiyip, içebilir, bunda bir sıkıntı yok. Ancak... Alkollü, sigaralı bir ortamın fotoğrafının çekilip, üstüne "Rabbim kabul etsin." yazılması saygısızlıktır.
  121. Assad Najjar

Öneri Elektro gitar önerisi

Aslında gitar namına hiçbir şey bilmiyorum; ama bir gün elektro gitar öğrenmek isterim diye sormak istiyorum. Ben melankolik parçaları çok seven bir insanım. Mesela Ayna grubunun Gelincik ve Ay Değil Mevsim Değil isimli parçalarında olduğu gibi elektro gitarı ağlatmak istiyorum. Bunun için bana...
  122. Assad Najjar

Soru Bergen filmine gittiniz mi? Nasıl buldunuz, sizce gidilir mi?

Aslında dram filmin kendisinde değil, Bergen'in hayatı çok kötü. ?
  123. Assad Najjar

Soru Bergen filmine gittiniz mi? Nasıl buldunuz, sizce gidilir mi?

Gittim ve bir Bergen hayranı olarak çok beğendim filmi. Lakin film yoğun olarak arabesk içeriyor. Benim bulunduğum salonda 3 kız ağladı resmen. Spoiler olmaması adına daha fazla bilgi vermek istemiyorum.
  124. Assad Najjar

Yardım Yardımcı olabilir misiniz?

Rica etsem biri bana özelden numarasını verebilir mi? Konuşmaya ihtiyacım var.
  125. Assad Najjar

Soru 3-4 Litre Su İçmenin Zararı Var Mıdır?

Adamı boşuna korkutmayın. 3-4 litre içmek kötü bir şey değil. Sanki 100 litre içmiş.
  126. Assad Najjar

Haber Erdoğan: "Türkiye ekonomide tarihinin en güçlü dönemine girmektedir"

Çok şey yazardım; ama artık selam vereni bile tutukluyorlar. O yüzden çok korktuğum için yazmıyorum.
  127. Assad Najjar

Az bilinen 4 MIUI özelliği!

Ben de Xiaomi kullanıyorum; ama bana kalırsa Xiaomi = %100 Çakma iPhone. MIUI arayüzünün iOS'un arayüzünden hiçbir farkı yok. Kopyala-yapıştır yapmışlar resmen.
  128. Assad Najjar

Anket "Bergen" filmini izleyecek misiniz?

Film 4 Mart'ta vizyona girecek. İzlemeyi düşünüyor musunuz?
  129. Assad Najjar

Microsoft NET Framework nasıl silinir

Temizlik programlarını kesinlikle önermiyorum; çünkü bu tarz programlar, kayıt defterinden birtakım girdileri silerek Windows'u bozabilir.
  130. Assad Najjar

Yardım İndirme durdurma

1. Windows'un arama bölümüne "cmd" yazın. 2. Çıkan sonuçlardan cmd'ye sağ tıklayın ve "Yönetici olarak çalıştır"ı seçin. 3. Şu kodu yazın ve Enter'a basın: net stop wuauserv
  131. Assad Najjar

Soru BİM'e Gelse de Alsak Diye Beklediğiniz 5 Mükemmel Ürün! Sizce Hangisi Efsane?

Ben USB portundan çalışan aletleri asla kullanmıyorum ileride sıkıntı çıkarabilir diye. Laptop soğutucusunu da sırf laptoba takmamak için bir ara kablo ile telefon adaptörüne bağladım.
  132. Assad Najjar

Yardım C# form ile Label'in büyüyüp küçülmesi?

Ben C# bilmiyorum, Delphi biliyorum. Attığım kodu da belki yardımcı olur diye internetten bulup attım zaten.
  133. Assad Najjar

Soru İşlemci Performanslarını Karşılaştıran Bu Site Doğru Mu Gösteriyor?

Tüm işlemciler var o listede. Ctrl + F ile model arayabilirsin.
  134. Assad Najjar

Soru İşlemci Performanslarını Karşılaştıran Bu Site Doğru Mu Gösteriyor?

Ben şu siteyi kullanıyorum. Adamlar üşenmemişler, ENIAC'tan beri çıkan tüm işlemcilere benchmark yapmışlar. ? PassMark Software - List of Benchmarked CPUs
  135. Assad Najjar

Soru BİM'e Gelse de Alsak Diye Beklediğiniz 5 Mükemmel Ürün! Sizce Hangisi Efsane?

Bardak ısıtıcı var bende. Bir ilaç mümessilinin getirdiği eşantiyon. Isıtmıyor; ama soğumayı geciktiriyor diyelim.
  136. Assad Najjar

Soru Kaspersky Pure 3.0 İle Ne Yapılır

Uyumluluk modu ile olacak iş değil o. Virüs programı ve sürücülerde işletim sistemi önemlidir. Senin yapman şey, Windows 10 ile uyumlu bir virüs programı yüklemek.
  137. Assad Najjar

Xiaomi redmi airdots tws alınır mı ?

Xiaomi kulaklık önermiyorum; çünkü piyasada çok fazla çakması satılan bir ürün. Kandırılma ihtimaline karşı başka bir ürün alsan daha iyi.
  138. Assad Najjar

Yardım C# form ile Label'in büyüyüp küçülmesi?

Şöyle yapabilirsin: Label1.Font = new Font("Arial", 24);
  139. Assad Najjar

Soru Kaspersky Pure 3.0 İle Ne Yapılır

Kaspersky Pure tedavülden kalkmış bir uygulama. Eski olduğu için Windows 10 ile uyumlu değildir.
  140. Assad Najjar

Sevgilisi tarafından satırla darp edilen kadın ne olur tutuklanmasın diye yalvardı !

Bu tarz satırlı psikopatların bile alıcısı oluyor da benim gibi eli, yüzü düzgün doktorların alıcısı olmuyorsa kimse bana gelip de adaletten bahsetmesin.
  141. Assad Najjar

Anket Türkiye'de web tabanlı MMORPG oyun projesi geliştiriyoruz

P2W yapmazsınız umarım. Öyle olunca oynamanın hiçbir esprisi kalmıyor.
  142. Assad Najjar

Haber Son dakika... Sigaraya zam geldi!

Bu vesileyle sigara içenler sigarayı bıraksın işte. Bir insan niye kansere sebebiyet verebilecek bir şeyi içer, hayret bir şey ya.
  143. Assad Najjar

Öneri Forza Horizon Tarzı oyun önerisi

Sistemin yeter mi, bilmiyorum. Ama ralli oyunu arıyorsan Colin McRae: Dirt, Need For Speed Shift ve Need For Speed Shift: Unleashed oyunlarını deneyebilirsin.
  144. Assad Najjar

Soru windows 11 iso ile geçilirse dosyalarım silinirmi

Bilgisayarın yetersizse Windows 11 yüklemeni önermem.
  145. Assad Najjar

Kıskanılan Ülkeden Acınası hale dönen ülke: Türkiye

"Devrim Arabaları" filmini izleyin, niye şu an bu durumda olduğumuzu gayet iyi anlayacaksınız. Filmden sizlere bir söz aktarmak istiyorum: "Bu ülkede iyi olan hiçbir şey cezasız kalmaz." Adamlar gece uyumadan, yemeden, içmeden, sadece; ama sadece 130 günde iki tane yerli otomobil yaptılar...
  146. Assad Najjar

Soru 5G'li telefonlar insana zarar veriyor mu?

28 yaşında doktorum, meslek icabı bugüne kadar binlerce insan gördüm; ama bugüne kadar düz dünyacıların, aşı karşıtlarının, 5G karşıtlarının argümanlarını destekler nitelikte tek bir tane bile (bakın, "tek bir tane bile" diyorum) bilimsel bir makale gösterebildiklerini görmedim.
  147. Assad Najjar

Soru Laptobumda wifi 6 var, çalışması için wifi 6'lı modem mi lazım?

Hayır, Wi-Fi 6 modem zorunlu değil. 1632670407 Öncelikle interneti hızlandırmak diye bir şey yok. İSS'ne ne kadar para verirsen, o kadar hızlı internet kullanırsın. Bu noktada bir anlaşalım. Eğer ki dizüstü bilgisayarın, modeme uzaksa o zaman mevcut modeminin yanına bir de Access Point...
  148. Assad Najjar

Soru Kapersky Free sürümü ne kadar güvenilir?

Kaspersky Free bile Windows'un kendi anti-virüs uygulamasından daha iyidir.
  149. Assad Najjar

Soru Android 12 ye geçecek misiniz? Anket

Xiaomi Mi 10T Lite kullanıyorum. Nasip olursa inşallah geçeceğim.
  150. Assad Najjar

Honor 6a "Google Play"yok

Apk dosyasını nereden indiriyorsun?
  151. Assad Najjar

Honor 6a "Google Play"yok

Yeni sürüm, eski sürümü kaldırmadan yükle.
  152. Assad Najjar

Yardım C++ öğrenmeye başladım IDE olarak vs code kullanmak istiyorum ama yapamadım

Yeni başlayan birisine Code::Blocks'u öneririm. Dev-C++ çok eskidi ve artık geliştirilmiyor. 64 bit Windows kullandığını varsayarak aşağıya indirme linkini bırakıyorum: Code::Blocks'u indirmek için tıklayınız. Bu arada IDE, compiler, editör kelimelerinin birbirinden farklarını öğrenmen lazım...
  153. Assad Najjar

Dün geceden beri foruma giremiyorum

Dün foruma ilk kez login olmaya çalıştığımda hesap bilgilerini girdiğimiz ekran bir türlü açılmadı. Bu arada foruma Cloudflare koruması eklenemez mi? @Developer daha iyi anlar bu işlerden tabi.
  154. Assad Najjar

Yardım laptop parçalarını pc ye aktarabilir miyim

Ekran kartını ve belleği başka bilgisayara takamazsın. Ancak laptoptaki HDD'yi bir aparat yardımıyla masaüstüne takabilirsin.
  155. Assad Najjar

Yardım Ne seçmeliyim? Sayısal mı Sözel mi Eşit ağırlık mı?

Virüs kodlamak nedir Allah aşkına? Yazılım öğreneceksen işe yarar bir şeyler yapmalısın ki yazılım öğrenmeye harcadığın zamana değsin. Mesela ben C++ ve Delphi biliyorum; ama gidip de virüs yazmıyorum; çünkü bana bir faydası yok. Madem ki yazılıma ilgin var, o zaman matematik ile yatıp...
  156. Assad Najjar

Soru Bu kod ne işe yarıyor? PHP

PHP bilmiyorum. Ama köşeli parantez kullanılmasından yola çıkarak, yazdığın kodun REGEX (REGular EXpression) kodu olduğunu anladım. Anladığım kadarıyla bu kod, bir e-posta adresinin bir "@" sembolü içerdiğini ve bu sembolün önünde ve arkasında herhangi bir karakterin olabileceğini gösteriyor...
  157. Assad Najjar

Soru Çocuklarda uyuz

O zaman senin kullandığın ilaç farklı. Ama yine de 2 ve 3 numaralı işlemleri uygulaman lazım.
  158. Assad Najjar

Öneri BİM'e gelecek PS4 kolu alınır mı?

Elektronik alet şans işi aslında. Babamın evde önceden kullandığı televizyon LG markaydı, arıza yaptı. Ama amcamın kullandığı televizyon Finlux marka; ama bana mısın demiyor. Benim OKS'ye girdiğim gün babamın bana aldığı MP3 çalar Samsung markaydı, o da ambalajından çıkardığımdan beri arızalıydı.
  159. Assad Najjar

Soru Banka/Kredi Kartları

Banka kartlarında borçlanma olmaz. Çünkü kartta ne kadar para varsa; ancak o kadar harcama yapabilirsin.
  160. Assad Najjar

Soru Çocuklarda uyuz

Öncelikle uyuz tedavisini yanlış uyguluyorsun. Dikkat etmen gereken hususlar: 1. Krem yatmadan önce tepeden tırnağa tüm vücuda sürülecek, ardından sabahleyin kalktığında banyo yapılacak. Bu işlemi her gün yapman lazım. 2. Nevresimin, yorganın, çarşafın, yastık kılıfın, kıyafetlerin vs. en az...
  161. Assad Najjar

Anket İlk bilgisayarınızın donanımı nasıldı?

Samsung NP300E5A-S01TR idi. Ama o bilgisayar alınalı en az 10 yıl olmuştu, artık mevta oldu tabi. Şu an ise HP Omen 15-EK00000NT kullanıyorum.
  162. Assad Najjar

Soru C++ Öğrenme Tavsiyeleri Ve Öğrenim Süresi Nedir?

Hangi dil olursa olsun, benim kullandığım öğrenme yöntemi şu: Kendi kendime diyorum ki "Ben şu programı yazmaya çalışacağım." Mesela bu aralar Need for Speed: Rivals oyununu oynuyorum; amma velakin oyunu duraklatma özelliği yok. Ben de C++ dilinde oyunu dondurabilen bir uygulama yazdım...
  163. Assad Najjar

Anket İlk bilgisayarınızın donanımı nasıldı?

İlk kullandığım şahsi bilgisayarımın özellikleri: Ekran Kartı: Nvidia GT 520MX (64 bit) + Intel HD Graphics 3000 İşlemci : Intel i5 2430M RAM : 4 GB (DDR3) Ancak ilk kullandığım bilgisayar, babamın evde ortak olarak kullanılmak üzere aldığı masaüstü bilgisayardı. O bilgisayarda da...
  164. Assad Najjar

Soru Sizce Ölüm cezası (İdam) gelmeli mi gelmemeli mi?

İlk önce adaletin düzelmesi lazım.
  165. Assad Najjar

Soru Üniversite ilk günü

Ben bu işlerden anlıyor olsaydım, sence şu an bekar olur muydum? Dünyanın neresinde görülmüş hiçbir kadının elini tutamamış doktor, bana söyle misin?
  166. Assad Najjar

Haber Microsoft Office 2021’in çıkış tarihi belli oldu!

İndirme linki falan yok. Aşağıda verdiğim linkten hangi Office sürümünü ve uygulamalarını istediğini ayarlıyorsun. Office ayarlama sitesini açmak için bu yazıya tıklayın. Daha sonra sağ üst köşede yer alan "Export" yazan düğmeye tıklıyorsun. Açılan ekranda 3 seçenek çıkıyor. Office'in odt...
  167. Assad Najjar

iPhone 13 serisi neden alınmaz?

Tamam o zaman. Bana bir telefona 13 bin ₺ vermem için mantıklı bir sebep söyleyin lütfen.
  168. Assad Najjar

Haber Microsoft Office 2021’in çıkış tarihi belli oldu!

Geliştirici sürümünü indirdim. Arayüzde farkettiğim değişiklikler: 1. Office 2019'da açılış ekranının rengi, açmak istediğin uygulamaya göre değişiyordu. Mesela Excel'i açmak istediğinde yeşil bir açılış ekranı çıkıyordu. Office 2021'de ise hangi uygulamayı açarsan aç, açılış ekranı beyaz...
  169. Assad Najjar

iPhone 13 serisi neden alınmaz?

iPhone'un satış fiyatı her geçen sene gittikçe artıyor. Bir telefona 22 bin ₺ vermem için bana mantıklı bir sebep söyleyin lütfen.
  170. Assad Najjar

Öneri Forum Hakkında | Görüş - Öneri - Şikayetleriniz

Birisi özel mesaj attığı zaman sitenin sağ alt tarafında anlık olarak görüntülenebilmeli, yine aynı şekilde beliren mesajın hemen altında cevap yazma bölümü olmalı. Bu özellik, foruma AJAX dili kullanılarak getirilebilir.
  171. Assad Najjar

"Erkek denen aşağılık, karaktersiz cinsiyet..."

Komünizm parayı, feminizm kocayı bulana kadardır.
  172. Assad Najjar

Soru Üniversite ilk günü

Arkadaş çevresi yapmak için en uygun zaman, üniversiteye başlandığı zamandır. Çünkü daha sonra gruplaşma olduğu için çevre edinmek için zorlaşır. En önemlisi de şimdiden gözüne bir kızı kestir, çok ciddiyim. Daha sonra kızları kapıyorlar.
  173. Assad Najjar

Rehber iPhonede Uyumlu Olmayan/İnmeyen Uygulamaları İndirme [REHBER]

Hayır. APK dosyaları sadece Android işletim sistemini kullanan cihazlara yüklenebilir. APK dosyasının iOS'Taki karşılığı IPA dosyasıdır.
  174. Assad Najjar

Discord dolandırıcıları

Discord Nitro online değil mi? Online olan şeylerin korsanı olmaz mantıken, paylaşımın fake olduğunu buradan bile anlayabiliriz.
  175. Assad Najjar

Yardım Tanımadığım insanlar beni takip ediyor / Instagram

Instagram hesabını "Gizli" olarak ayarla. Bir sana istek attığında reddet. Israrla istek atmaya devam ederse engelle.
  176. Assad Najjar

İpucu Bu Linklere Kanmayın

Reklam gösteren sitelerin en sık başvurduğu yöntem senden bildirim gösterme izni istemesidir. Bilinen tüm tarayıcılar bildirim gösterebilir; ama Chrome'un bildirim sistemine daha hakim olduğumdan onun üzerinden anlatacağım. Firefox'ta mekanizma biraz farklı olsa da en nihayetinde ortaya çıkan...
  177. Assad Najjar

Yardım Ailem toplama almama karşı. Ne yapabilirim

Eğer mümkünse laptop al o zaman.
  178. Assad Najjar

Soru Mi 11 Lite Alınır Mı?

O zaman Mi 11 Lite güzel bir cihaz (5G'yi desteklemiyor yalnız, o ayrı bir mesele). Ancak AMOLED ekranlı bir cihaz alacaksan, duvar kağıdını koyu renkli bir şey seç ki şarjdan tasarruf edilsin. AMOLED'in IPS'ye en büyük üstünlüğü budur bence. Her ne kadar Xiaomi bir Çin markası olsa da, düşük...
  179. Assad Najjar

Soru Mi 11 Lite Alınır Mı?

Eğer AMOLED ekran olmazsa olmaz değilse, üstüne 100 lira daha eklenip Mi 10T Lite alınabilir. Mi 10T Lite'de 5G var; ama Mi 11 Lite'de yok.
  180. Assad Najjar

İpucu Bu Linklere Kanmayın

Bu tarz sakat linklere yanlışlıkla tıklama ihtimaline karşı "AdGuard" eklentisini şiddetle tavsiye ederim. Chrome için: AdGuard Reklam Engelleyici Firefox için: https://addons.mozilla.org/tr/firefox/addon/adguard-adblocker/ AdGuard, aslında bir reklam engelleme eklentisi; lakin sakat...
  181. Assad Najjar

Yardım IDM `D` sürücüsü üzerinde indirilen dosya parçalarını depolayacakkadar boş alan kalmadı. Hatası

Ben IDM'nin resmi çevirmeni olarak cevap vermek istiyorum. Aynı zamanda teknik destek veriyorum. IDM'nin indirme sürecinde nihai dosyayı bütün olarak indirmez, bunun yerine "Geçici Dizin" ayarında ayarlanmış konuma parça parça indirir ve daha sonra bu parçaları birleştirir. Parçaların...
  182. Assad Najjar

Anket Telefon Mu Alayım Laptop Mu? (Üniversiteye Gidiyorum)

Tabi ki de laptop al. Çünkü öğrenci adama laptop her zaman lazım olur. Ama telefon yavaş da bir şekilde iş görür. Adı üstünde "telefon", yani telefon görüşmesi yapabiliyorsan sıkıntı yok demektir.
  183. Assad Najjar

Soru Bilgisayar Açılış Ekranı Değiştirme

SSD de olsa depolama aygıtını MBR değil, GPT olarak ayarlaman lazım.
  184. Assad Najjar

Soru Bilgisayar Açılış Ekranı Değiştirme

Anakartın UEFI'yi desteklese dahi UEFI kurulum yapmadığın sürece her açılışta Windows logosunu görürsün. Normalde hard diskler "MBR" olarak ayarlıdır. O ayarı "GPT" yapman lazım; aksi taktirde UEFI Windows kullanamazsın ki zaten kurulum başlamadan önce hata verir. Bir de kullandığın Windows...
  185. Assad Najjar

Soru Okula gitmeden nasıl gelir kaynağım olur?

Bizim ülkemizde Thodex Faruk, Kenan Şeranoğlu, Fadıl Akgündüz, Mehmet Aydın gibi tiplerin çok olmasının sebebi de zaten insanımızdaki kolay yoldan para kazanma sevdası. Konu sahibi arkadaşın yaşı küçük belli ki, daha hiçbir şeyin farkında değil.
  186. Assad Najjar

Yeni lens aldım bulanık görüyorum miyop 2.25 düzelir mi sizce

Bir şeyden şüphelendiğim falan yok. 1631036537 Evet 1631037712 Gözlük numarayı arttırmaz. Lakin miyop lens veya gözlük takmayla düzelmez. Bugün kırma kusurlarında numarayı küçülten tek bir şey var, o da ameliyat. Eskiden miyop hastalarında "Radyal Keratotomi" dediğimiz ve neşter kullanılan...
  187. Assad Najjar

Anket Covid-19 belası ne zaman biter

Bir hekim olarak benim ön gördüğüm durum şu: SARS-CoV2 virüsü sürekli mutasyon geçirmeye devam edecek; ancak bir süre sonra tıpkı nezle virüsü gibi insanları öldüremez hale gelecek. Bir süre sonra tıpkı nezle gibi, COVID-19 da hayatımızın bir parçası haline gelecek. Lakin bu cümlelerimden...
  188. Assad Najjar

Yeni lens aldım bulanık görüyorum miyop 2.25 düzelir mi sizce

Birkaç gün kullan. Halen daha bulanık görme olursa tekrar doktora gidersin. Bu arada bulanık görmenin yanı sıra baş ağrısı, mide bulantısı gibi şikayetlerin oluyor mu?
  189. Assad Najjar

Soru Fast food yemek boyu etkilermi?

Aslında boy, genetikle ilişkili. Yani çocuğun boyunu, anne ve babanın boyu belirliyor diyebiliriz. Öte yandan fast food yemek demeyelim de, vücudun ihtiyaç duyduğu şeylerin alınmaması boyun kısa kalmasına yol açabilir. Yalnız burada "alınmaması" derken kastım, sürekli olarak tek yönlü...
  190. Assad Najjar

Yardım Zoom Gibi Programlar Hangi Programlama Dilleriyle Nasıl Yapılır

Herhangi bir programlama diliyle yapabilirsin. Mesele hangi dili kullandığında değil. Asıl mesele o dili ne kadar iyi bildiğin.
  191. Assad Najjar

Soru Okulunuz saat kacta başlıyor?

Okula gitmiyorum, doktorluk yapıyorum, soruları alayım.?
  192. Assad Najjar

Yardım Windows un bu 32 bitlik sürümü EFI tabanlı bir bilgisayara yüklenemez.

MUI dil paketi yüklemekten bahsediyorsun. Sonuç olarak Windows'un dili, yükseltme yolu ile değiştirilmemiş oluyor. Konu sahibinin hangi Windows'u kullandığını bilmediğimden öyle yazdım. Sonuç olarak izin verilmeyen Windows sürümleri de mevcut.?
  193. Assad Najjar

Yükseltme yapamayacağın, yani format atmanı gerektiren durumlar: 1. Windows'un dilini değiştirme: Türkçe Windows'un üzerine İngilizce Windows, İngilizce Windows'un üzerine Türkçe Windows kuramazsın. 2. Mimariyi değiştirme: Senin yaşadığın sorun bu. 32-64 bit Windows'lar arasında geçiş...
  194. Assad Najjar

Senin anlatmak istediğin şey ne o zaman? Ben anlaymadım da. Neden konu sahibi üye, 32 bit Windows yükleyemiyor?
  195. Assad Najjar

Soru Lisede telefon yasakmı?

Sende bu cevabı müdür yardımcısına ve/veya müdüre verecek cesaret var mı, önce onu söyle bakalım.
  196. Assad Najjar

'Hastalanmam' diyerek aşı olmayan Marcus Birks koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti

Bak orada ne diyor: "Teknik olarak astenospermi veya astenozoospermi olarak bilinen düşük sperm hareketliliği (motilitesi), etkin bir şekilde hareket edebilen spermlerin %32 oranından daha az olduğu durumlarda teşhis edilir."
  197. Assad Najjar

Soru Sizce Almalı Mıyım ?

Eğitime yapılan masraf hiçbir zaman çöp olmaz. Düşünmen hata. Gerçi biz hekimlerin ders çalıştığı kitaplar çok pahalı oluyor, satan adamlar "Bu doktorlar çok kazanıyor zaten." kafasındalar herhalde.
  198. Assad Najjar

Soru Dying light neden Harranda geçiyor?

En son çıkan Call of Duty de Trabzon'da geçiyor, ben de bunu anlamadım.
  199. Assad Najjar

'Hastalanmam' diyerek aşı olmayan Marcus Birks koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti

Bak ben kendi argümanıma kaynak göstereceğim, hem de bilimsel makale sitesinden: Meni analizi ölçütlerini görmek için bu yazıya tıklayın. Sen de iddiana bilimsel bir kaynak göster de inanalım.
  200. Assad Najjar

Soru Lisede telefon yasakmı?

Benim zamanımda telefon yasağı yoktu; ama sakal yasaktı. Ortaokulda ise saçı uzatmak kesinlikle yasaktı, hatta saç uzatmak, karne gününde bile okula alınmama sebebiydi.
  201. Assad Najjar

Yalnız o mesele düşündüğün gibi değil. Şöyle ki; her erkekte illa ki yavaş, hareketsiz sperm vardır. Hiçbir erkeğin spermleri %100 mükemmel değildir. O zaman senin tabirine göre tüm erkekler kısır, öyle değil mi? 1630697857 Bakın, benim burada yaptığım onca açıklama işkembeden sallama falan...
  202. Assad Najjar

COVID-19'u geçirmen sana kalıcı bağışıklık kazandırmıyor, bu bir. İlk geçirişinde hafif geçirmiş olman, bir dahaki yoğun bakıma yatmak zorunda kalmayacağın anlamına da gelmiyor, bu da iki. COVID-19 kalıcı bağışıklık sağlasa bile aşı, hastalığı geçirmeye tercih edilir. Çünkü bu hastalık, hasar...
  203. Assad Najjar

Tüp bebek yönteminde kısır sayılmıyorsun yalnız; çünkü yine senin spermlerin kullanılıyor.
  204. Assad Najjar

Yani o zaman bu durumda "teoride" insanların aşıdan kasten zarar görmesi "olasılığını", öldürdüğü "kesin olarak" bilinen bir hastalıktan korunmaya tercih ediyorsun, doğru mu anladım? Dikkat edersen bir tarafta "olasılık" var, öteki tarafta ise "kesinlik" var. O halde kanser olmanız halinde de...
  205. Assad Najjar

Soru Hiçbir telefon 1 aylık asgari ücreti geçmemeli

Dünya üzerinde hiçbir hal ve şartta herkesi mutlu edecek bir sistem mümkün değildir. Ki zaten ben herkesin her şeyi alabildiği bir sisteme karşıyım. Şöyle ki herkes Ferrari otomobil alabilseydi, o zaman Ferrari'nin bir marka değeri kalmazdı. Bugün iPhone'un bu kadar rağbet görmesinin...
  206. Assad Najjar

İyi de YouTube videoları bilimsel kaynak değildir ki.
  207. Assad Najjar

"Çocuk sahibi olamama" durumu artık günümüz tıbbında korkunç bir durum olmaktan çıkmıştır. Bu yüzdendir ki hiçbir insana doktorlar kolay kolay "Sen kısırsın." demez. Kimyasal hadımda bile ilacın etkisi geçici.
  208. Assad Najjar

Yardım Kardeşimi nasıl korsan oyundan uzaklaştırabilirim

Bu tarz durumlar yalnızca oyun için çıkarılan ilacın (korsan oynamaya yarayan dosya) ilk sürümünde olur. Daha sonra sorunu farkeden ilaç yapımcıları, ilacın yeni sürümünü yaparak korsan oyunu da düzgün çalışır hale getirirler. Yine de korsan oyunu online/multiplayer olarak oynayamazsın, orası...
  209. Assad Najjar

Soru html , css kullanarak açtığım kişisel sitemi nasıl güvenli hale getiririm (https)

SSL (Secure Sockets Layer) sertifikası alıp, sitene kurman lazım.
  210. Assad Najjar

Yardım Başlığa yazacak bir şey bulamadım sorunumu çözmeme yardım eder misiniz?

Ekran kartı sürücüsünü güncelleştirebiliyorsan, gerisi mühim değil. Benim bilgisayar konusunda bir prensibim vardır: "Bilgisayar sorunsuz çalışıyorsa bir şey yüklemeye gerek yok." Mesela bir süre önce dizüstü bilgisayarıma Windows 11 yüklemiştim. Normalde Windows 10 kullanıyorken, klavyenin...
  211. Assad Najjar

Anket Haber izlediğinizde hiç inandırıcı gelmeyen haber kanalı hangisi ?

Haber kanallarını izlemiyorum; çünkü bunun iki sebebi var: 1. Hiçbir haber kanalı tarafsız değil. 2. Haberlerin %70'i siyasi içerikli ve akıl sağlığımı korumak adına siyasetten uzak durmaya çalışıyorum.
  212. Assad Najjar

Soru Chrome'daki geçmişi. Edge'e geçirme nasıl olur?

Bu işi yapabilecek program yazılabilir. Şöyle ki; geçmişe erişebilen bir eklenti yazarsın.
  213. Assad Najjar

Neden terbiyesiz üye yazıyor

Yöneticilerin profillerde değişiklik yapabildiğini bilmiyordum, öğrenmiş oldum.
  214. Assad Najjar

Soru Tövbeyi geciktirmek günah mıdır?

@|Ⓢєччαh| arkadaşımızın konuya bakması rica olunur.:)
  215. Assad Najjar

Öneri Film önerileri

Film Önerilerim: 1. Peliculas Para No Dormir - La Habitacion Del Nino 2. 5150, Rue des Ormes 3. Los Ojos de Julia 4. El Final Del Tunel 5. El Secreto De Sus Ojos 6. La Cara Oculta* 7. "Afdeling Q" Serisi* 8. Case 51 9. The Perfection* 10. Side Effects* 11. Musaranas 12. The Girl Next Door* 13...
  216. Assad Najjar

En nefret ettiğiniz, sevmediğiniz site hangisi?

En nefret ettiğim site, Tinder'ın sitesi. Bir tane bile düzgün kız çıkmadı uzun süre kullanmama rağmen. ?
  217. Assad Najjar

İphone 13 neden pahalı olacak?

İyi de iPhone ne zaman ucuz oldu ki? Almayın siz de o zaman. Adamlar kutuya şarj aleti koymayarak resmen aklınızla dalga geçiyor. Belki de bu modeli gazete kağıdına sarıp satarlar kutu maliyetinden kurtulmak için.
  218. Assad Najjar

Öneri Bu laptopu alayım mı yoksa tavsiyeniz nedir?

Para olduktan sonra MSI neden alınmasın ki? Bir an için düşünmek bile hata. Ama sıkıntı parayı bulmakta.
  219. Assad Najjar

Soru OMEN RTX3060 vs ROG Strix RTX3050 Hangisini Almalıyım ?

Öncelikle "MAX-P" diye bir şey yok. "MAX-Q" mevzusu ise şu: Nvidia'nın dizüstü bilgisayarlar için ürettiği bazı ekran kartlarının bir normal versiyonu oluyor, bir de "MAX-Q" versiyonu. Normal olanına "MAX-P" deniyor; lakin resmiyette böyle bir isimlendirme yok. Takma isim yani. Buradaki "P"...
  220. Assad Najjar

Haber 19 Ağustos Perşembe günü A101'e gelecek ürünler...

O telefon, benim Redmi 8'in yanında oyuncak gibi kalıyor.
  221. Assad Najjar

Yardım Hakkınızı bana helal edin millet.

18 Ocak 2019 Cuma günü bu foruma üye olmuştum. O günden bugüne olan süre zarfında bu forumda birçok mesaj yazdım, birçok insanın beğenisini kazandım, birçok arkadaş edindim. Lakin yıllardır hayat arkadaşı edinememenin verdiği üzüntü, sıkıntı, bunaltı bir zamanlar kontrol altında tutabileceğim...
  222. Assad Najjar

Nvidia Ekran Kartı Güncellenmesi Sonrası Pc Kasması

Sürücüyü yükledikten sonra Windows'u yeniden başlat.
  223. Assad Najjar

Hangi marka dizüstü bilgisayar kullanıyorsunuz? Memnun musunuz? ANKET

Eski laptobumun birebir aynısı. Lakin benimki hepten bozulmuştu. Zaten neredeyse hiçbir oyunu çalıştırmıyordu. 1627536929 HP OMEN 15-EK0000NT kullanıyorum. Açamadığı oyun yok; lakin fiyatı bir hayli tuzlu. ☹️
  224. Assad Najjar

Öneri Canım çok sıkkın.

Hastanedeki tüm kadınların sahibi var resmen. Koskoca doktor adam, Tinder'dan medet umar hale geldi ya. Ben o kadar çöktüm ki evli bir kadınla konuştuğum bile oldu. Artık hastaneye gelen teyzelere "Kızın var mı?" diye soracağım. O kadar bunaldım yani.
  225. Assad Najjar

Öneri Canım çok sıkkın.

Yahu kardeşim ben hayat arkadaşım olmamasından yakınıyorum. Sen ise bana ibadetten, ahiretten, mükafattan vs. bahsediyorsun. Bana bunun lütfen şaka olduğunu falan söyle. "El elin eşeğini ıslık çalarak arar." derler. İşimi Allah'a bıraktım da umuru bile olmadı, anlamıyorsun?
  226. Assad Najjar

Öneri Canım çok sıkkın.

Ben öyle bir durumdayım ki inan bana artık cehennem bile umurumda değil. Kendimden, hayattan, her şeyden; ama her şeyden vazgeçtim ben. Direnecek gücüm kalmadı, bitti artık. Artık öyle bir hal aldım ki bana gelen tüm hastaları terslemeye başladım, o kadar bunaldım yani. Sen ise buna "Kader"...
  227. Assad Najjar

Öneri Canım çok sıkkın.

Fakülteden normal arkdaş olarak gördüğüm; ama samimi olduğum bir kız vardı. Instagramda bir adamla tanıştığını gördüm. Adamın saçları ağarmış. Ben bu adamı tanımıyorum bile. Elin adamı bizim fakülteden doktor kızı götürüyor be. Bana gelecek olursak... Üç kişi tanışmak istedi. Birisi lise...
  228. Assad Najjar

Öneri Ve bir yaşıma daha yalnız girdim.

Emin ol sağlık çalışanı olmaktan o kadar nefret ediyorum ki anlatamam. Bir de derler ki "Kızlar doktorlara kul, köle oluyor." Hiç de öyle değil halbuki. 1627481596 Annem pasta almış bana. Ona istemediğimi söyledim. Bana çok bozuldu. İnsanın hayatında biri olmadıktan sonra pastanın ne önemi...
  229. Assad Najjar

Öneri Ve bir yaşıma daha yalnız girdim.

Bugün 28 Temmuz. Ve bugün 28 yaşıma girdim. Yalnız geçen 27 yılıma bir yenisini daha ekledim. Ve bugünkü doğum günü hediyem ne biliyor musun? Akşam 8'de başlayacak olan acil servis nöbetinden daha fazlası değil. Bana bu sefil, yalnız ve zavallı hayatı bahşettiğin için sonsuz teşekkürlerimi...
  230. Assad Najjar

Soru Office Programları Seçme

Office'i satın aldığını varsayarak yazıyorum; çünkü bu forumda korsana destek verilmemektedir. Office'te yüklenecek uygulamaları seçme özelliği VL (Volume License) sürümünde vardır. Bunun için de bir VL lisansın olmalı.
  231. Assad Najjar

Yeni Sosyal Medya Sitem Yuyu'yu Kurdum

Gördüğüm eksikler: 1. SSL yok. 2. Domain yok.
  232. Assad Najjar

Yardım Evlenemeyeceğimi Anladım.

Çalıştığım yerde hiç bekar insan yok. İşe gidip gelirken çocuklu insanları görüyorum. Özeniyorum, ne yapayım? Ben insan değil miyim? Benim mutlu olmaya hakkım yok mu? Benim yaşıtlarım çoktan çocuk sahibi olmuşken ben bugün akşam 8'de nöbet tutacağım hastanede. Geçen gece nöbetimde ateşli...
  233. Assad Najjar

Yardım Evlenemeyeceğimi Anladım.

Hastanede hangi bayanla konuşmaya çalışsam (ki o da fırsat bulursam) ya erkek arkadaşı olduğunu öğreniyorum ya da evli olduğunu. Çoğu zaman çay içmeye bile vakit bulamıyorum. İnsanlar çok garip karşılıyorlar, "Bir doktorun Tinder'da, Instagram'da ne işi olur?" diye. Başka çarem yok ki...
  234. Assad Najjar

Duyuru Sdn Forum Bayram Hediyesi Geliyor!

Katılıyorum.
  235. Assad Najjar

Soru C# Chekbox Ilişkileri

Ya da şöyle de yapabilirsin: Formda gizli bir textbox oluşturursun. Textbox'a eğer checkbox işaretli ise 1, işaretli değilse 0 yazdırırsın. Ondan sonra textbox'ın OnChange event'ine şu kodu yazarsın: if(textbox.text == "1") { Button.Visible = True; } Else { Button.visible = false; }
  236. Assad Najjar

Soru C# Chekbox Ilişkileri

C# bilmiyorum, Delphi biliyorum; lakin mantık yürütecek olursam, şöyle yapabilirsin: Checkbox'ın "OnClick" event'inin içine @Eminkrkt isimli üyenin paylaştığı kodu yaz. Delphi'de olsaydı, şöyle olurdu: procedure TForm1.CheckBox1OnClick(Sender: TObject); begin if(CheckBox1.Checked = True)...
  237. Assad Najjar

Öneri Far Cry 5 Oynanır Mı ?

Aslında Far Cry 5 güzel oyun; lakin oyundan zevk alabilmek için oyunun anlatmak istediği şeyi önden bir okumak lazım: Far Cry 5'in konu aldığı olayı okumak için bu yazıya tıklayınız. (Wikipedia linki) 1626373749 Oyunun konusu:
  238. Assad Najjar

Far Cry 5, önceki oyunlar kadar güzel değil; ama gideri var. Ancak:
  239. Assad Najjar

Far Cry 5'i oynadım. Sonuna gelene kadar oyunun gideri var; lakin oyunun son bölümünü saçma buldum. Far Cry New Dawn'da ise diğer Far Cry'lardaki gibi silah satın alma olayı yok, onun yerine silahları craft'lıyorsun; lakin satın alma sistemi kesinlikle Far Cry'a daha çok yakışıyordu. New Dawn...
  240. Assad Najjar

Hangi Kola Daha Iyi?

Sigaranın S'sini bilmem ben.
  241. Assad Najjar

Yardım Bilgisayar Neden Kendi Kendine Shutdown Oluyor

O yüzden o mesajı sana yazdım.
  242. Assad Najjar

Lisanssız Windows'ta duvar kağıdını değiştirmek için, resim dosyasına sağ tıklayıp, "Masaüstü arkaplanı olarak ayarla"ya tıklıyorsun. İşlem bu kadar.
  243. Assad Najjar

Bilgisayarın fişi çekmişsin gibi mi kapanıyor, yoksa normal kapanma gibi mi kapanıyor?
  244. Assad Najjar

Yardım İnstagram Tarayıcı'dan Gönderi Paylaşma

Instagram hesabın kabak gibi belli oluyor kardeş.?
  245. Assad Najjar

LGBT ye Bakış Açınız Nasıl?

Evet, tam olarak bunu demek istedim.
  246. Assad Najjar

Öncelikle ben ateist değilim; zira ateistler Tanrı'yı inkar ederler. Ben apateistim. Her neyse, konumuz bu değil. Ben size ilk attığm mesajda "İsteyen ibadet etsin, isteyen etmesin. Yeter ki kimse, kimseye karışmasın." demiştim. Ki benim annem, babam oruç tutan insanlar; lakin bugüne kadar...
  247. Assad Najjar

Bakın kimse, kimseden eşcinselliği sevmesini beklemiyor zaten. Ki ben de eşcinselliğe ayılıp, bayılmıyorum yani. Ayrıca kendim de eşcinsel değilim. Benim toplumdan beklediğim yegane şey, kimsenin kimseye karışmaması, hepsi bu. Bırakın namazını kılan, kılsın. Orucunu tutan, tutsun. Tutmayan...
  248. Assad Najjar

LGBT etkinlikleri neden yapılıyor biliyor musunuz peki? Çünkü eşcinseller toplumdan dışlanıyor da ondan, çünkü sizin tabir ettiğiniz "işinde gücünde eşcinseller"e bile kötü gözle bakılıyor. Eşcinselliği geçtim; Türk toplumu, başkasının karısının, kızının kıyafetine karışma hakkını kendinde...
  249. Assad Najjar

Yardım 950M Sistemde Istenilen Verimi Alamıyorum

Kaldı ki 950M çok da yüksek performans verebilecek bir kart değil.
  250. Assad Najjar

Her neyse, konuyu daha fazla uzatmaya gerek yok. Siz bana istediğiniz sıfatı yakıştırabilirsiniz, ister "egoist" deyin, ister "kendini bir şey zannediyor" deyin. Sizin bana hangi sıfatı yakıştırdığınız da benim bu okulu gece gündüz çalışarak bitirdiğim gerçeğini de değiştirmez, diplomanın benim...
  251. Assad Najjar

Güzel kardeşim, sence ben aldığım 6 senelik eğitime ve bitirdiğim onlarca kitaba mı inanmalıyım, yoksa senin söylediklerine mi? Benim işimi bana öğretmeye çalışmayın isterseniz, komik duruyor çünkü.
  252. Assad Najjar

Tekrar söylüyorum, mesele saygı duyup, duymaman değil. Saygı duyup, duymaman tamamen sana kalmış bir şey. Benim bir şeyi savunduğum falan da yok, insanlar eşcinsel olsun diye yoğun bir çaba içerisine girmiyorum sonuçta. Ben sadece bilimin söylediği şeyden bahsediyorum. Bu mesele aslında "Düz...
  253. Assad Najjar

Eşcinsellik ile transseksellik çok farklı şeyler. Önce bu ikisinin farkını bir öğren, ondan sonra konuşuruz. Ayrıca mesele eşcinsellere saygı gösterip, gösterilmemesi değil. Mesele tıbbın, eşcinselliği hastalık olarak Bu yazının tek bir doğru kelimesi dahi yok. Çünkü eşcinsellik, hormonal bir...
  254. Assad Najjar

Eşcinsellik ile transseksellik çok farklı şeyler. Önce bu ikisinin farkını bir öğren, ondan sonra konuşuruz. Ayrıca mesele eşcinsellere saygı gösterip, gösterilmemesi değil. Mesele tıbbın, eşcinselliği hastalık olarak görmemesi.
  255. Assad Najjar

İşin dini boyutunu bir kere koyacak olursak (zira herkes inançlı olacak diye bir kural yok), eşcinsel değilim; lakin eşcinsellere saygı duyuyorum. Çünkü bana ya da bir başkasına zararları falan yok. Toplumun ahlakı meselesine gelecek olursak, ülkemizde eşcinselliğe gelene kadar çözülmesi gereken...
  256. Assad Najjar

Haber Windows 11 Insider'a Geldi

Bu ne saçmalıktır Allah aşkına? HP Omen nasıl oluyor da Windows 11'i desteklemiyor? Bu bilgisayardan daha iyi olan kaç cihaz var ki piyasada?
  257. Assad Najjar

Öneri Ayda 1 Defa Virüs Taraması Yapmak Için Ücretsiz Anti Virüs Programı Önerisi

Windows'un programından daha iyi olduğu kesin. Lakin her şey parasına göre. Ücretsiz sürüm tabi ki de ücretli sürüm kadar koruma sağlamıyor. Dosya tarama özelliği ücretsiz sürümde mevcut. Bilmediğin sitelere girmediğin, abuk sabuk şeyler indirmediğin sürece ücretsiz sürüm de işini görür...
  258. Assad Najjar

Öneri Ayda 1 Defa Virüs Taraması Yapmak Için Ücretsiz Anti Virüs Programı Önerisi

Kaspersky'nin ücretsiz anti-virüs uygulaması var. Windows'un anti-virüs uygulamasını kullanana kadar Kaspersky'ninkini yükle derim ben. Windows'un anti-virüs uygulaması daha dosya taraması bile yapamıyorken nasıl oluyor da iyi oluyor, anlamıyorum açıkçası.
  259. Assad Najjar

Yardım Telefondan Bilgisayara Format Atmak

Telefonu aynen flaş bellek gibi boot edilebilir yapmak mümkün, eğer istediğin şey buysa. Lakin bunun için telefona root atılması lazım.
  260. Assad Najjar

Öneri Konu

Geliştirici firmayla anlaşsan daha çok para kazanırdın bence.
  261. Assad Najjar

Haber Windows 11 Yükseltme Yardımcısı Artık Neden Yükseltemediğinizi Söylüyor

Benim HP Omen bilgisayarımda uygulama açılımyor. "Bir güncelleştirme yüklenmeye hazırlanıyor." yazıyor 1-2 saniyeliğine. Ondan sonra tık yok. 12 bin ₺'lik bilgisayara bile Windows 11 yüklenemiyorsa, hangi bilgisayara yüklenebiliyor bu meret?
  262. Assad Najjar

Soru Python Öğrenmek Için Editör Mü Ide Mi

Bildiğin üzere bilgisayardaki programları işlemci çalıştırır. Lakin işlemciler, bizim yazdığımız kodlardan anlamaz. İşlemcilerin anladığı tek şey "0" ve "1" rakamlarıdır. Yani aslımda bilgisayarda yüklü olan her şey; ama her şey "0" ve "1" rakamlarından ibarettir. Bu rakamların adetlerinin ve...
  263. Assad Najjar

Soru Python Öğrenmek Için Editör Mü Ide Mi

Hangisini kullanırsan kullan, değişmeyen tek bir gerçek var: Interpreter olarak Python'ı yüklemen gerekiyor.
  264. Assad Najjar

Soru Windows 10 Home Single Launge Dili Türkçe Olmuyor

@Emre Özdoğan @Oman X700 Format atmak dışında bir seçenek daha mevcut. İlk mesajıma bakınız lütfen.
  265. Assad Najjar

Soru Windows 10 Home Single Launge Dili Türkçe Olmuyor

Adı üstünde: "Single Language" Yani "içerisinde tek bir dil seçeneği bulunan Windows" demek. Önünde iki seçenek var: 1. Bu yazıya tıklayarak açılan sitedeki talimatları uygulamak. 2. Bilgisayarına format atıp, Türkçe Windows yüklemek. Uyarı: Windows kurulumu esnasında karşına iki seçenek...
  266. Assad Najjar

Yardım Seagate Taşınabilir 1 Tb Hdd Açılmıyor, Görünmüyor, Ne Yapmalıyım?

Başka bilgisayarda da çalışmıyorsa HDD, Hakk'ın rahmetine kavuşmuş demektir.☹️
  267. Assad Najjar

Soru Word Doyası Kopyala Yapıştırı Algılar Mı

İntihal önemli olmasa bile intihal yapma. Turnitin gibi siteler intihali tespit edebilir.
  268. Assad Najjar

Başka bir bilgisayarda HDD'yi denedin mi?
  269. Assad Najjar

Mümkünse kabloyu değiştirip dener misin?
  270. Assad Najjar

HDD'yi bir yere çarptın mı veya hiç düşürdün mü?
  271. Assad Najjar

Haber Bundan Böyle Bu Forumda Sağlıkla Alakalı Soruları Yanıtlamayacağım.

Güzel kardeşim, bak ben 27 yaşında adamım. Bugüne kadar hiç muhabbet etmek için mesaj atanım, arayanım olmadı. Bu yaşıma kadar kendimi kullandırdım yeterince zaten. Burası hastane ortamı değil, dolayısıyla ne burada ne de başka bir sitede artık birisinin işini görmek istemiyorum. Bunun...
  272. Assad Najjar

Haber Bundan Böyle Bu Forumda Sağlıkla Alakalı Soruları Yanıtlamayacağım.

Kimseyi kırma gibi bir niyetim yok; lakin ben bu foruma biraz olsun kafayı dağıtmak için giriyorum. Hastane ortamında tıpla ilgileniyorum yeterince zaten. Kaldı ki internet, sağlık hizmeti verme ve/veya tıbbi görüş alma yeri değildir. Bu yüzden böyle bir karar almış bulunmaktayım...
  273. Assad Najjar

Soru Hattımı Ve Instagram Hesabımı Kapatmayı Düşünüyorum.

Ne yapacağım ya? Ölene dek bekar yaşayacak halim yok sonuçta. Bir doktor olarak bekar yaşamayı kendime yakıştıramıyorum.
  274. Assad Najjar

Öneri 1. Sınıfa Başlayan Çocuk Için Akıllı Cihaz Önerisi

S3 Mini, Android 4'ü bile zor çalıştırıyorken, Android 6'yı nasıl çalıştıracak?
  275. Assad Najjar

Soru Hattımı Ve Instagram Hesabımı Kapatmayı Düşünüyorum.

Çünkü bir işe yaradıkları yok. Kaç yıldır Instagram kullandım da ne oldu? Tanışmak isteyen kız mı var sanki? Hat desen; aldığım mesajların %99,99'u kumarhane ve bahis mesajları. Gelen aramaların %99,99'u spam aramalar. Bunun için her ay fatura ödemeye lüzum olmadığını düşünüyorum.
  276. Assad Najjar

Haber Plasytation 3 Yasaklanıyor! ; İşte Nedeni

Korsan bitirilebilecek bir şey değil zaten. Yıllar önce "Assassin’s Creed" serisinin kırılması imkansız diyorlardı. Sonuç ne oldu? Denuvo'ya da kırılamaz demişlerdi güya.
  277. Assad Najjar

Soru Windows 11 Geçmek

Bunu demeye çalışıyorum işte. Tatsızlığa gerek yok. Kendimize hakim olmamız lazım.
  278. Assad Najjar

Öneri 2000$ Laptop Önerisi

Işıklı klavyenin sana hiçbir zararı yok. Gece bilgisayarı kullanırken ışık işe yarıyor. Yine de istemiyorum diyorsan, ışığı kapatırsın.
  279. Assad Najjar

Konsolun bilgisayar karşısındaki en büyük dezavantajı konsolun nesili olsa gerek. Bir konsolun yeni nesili çıkınca, eskisi çöp oluyor. Bilgisayar ise öyle mi? Donanım yetersiz gelirse, değiştiriyorsun, oluyor, bitiyor. Öte yandan, oyun oynama cihazı almak istiyorsan, konsol, bilgisayardan daha...
  280. Assad Najjar

İyi de böyle saçmalık mı olur? İnsanlar boşuna mı para verdi bu cihaza? Sony'nin mağduriyeti gidermesi lazım.
  281. Assad Najjar

Öneri Can Kan - Yemin Ettim (Assad Najjar Cover)

Yine bir damar parçayla karşınızdayım. Can Kan'ın "Yemin Ettim" isimli parçasını çaldım, umarım beğenirsiniz. Bu arada notaları bir yerden almadım, piyano için notaları kendim yazdım.? Parçayı indirmek için bu yazıya tıklayın. Cover'ımı dinlemek için bu yazıya tıklayın. SoundCloud'taki tüm...
  282. Assad Najjar

Anket En Sevdiğiniz Savaş Teknolojisi?

Her ne olursa olsun şiddete karşıyım, nokta.
  283. Assad Najjar

Soru Linux’a Geçemiyorum, Çünkü... (Cümleyi Devam Ettir)

Çünkü oyunları çalıştırma konusunda Windows kadar iyi değil. Linux dağıtımlarını hiç sevemedim zaten. NOT: Bu arada baştan söyleyeyim, Android bir Linux dağıtımı değildir.
  284. Assad Najjar

Rehber Windows 10 Vs Windows 11 Oyun Performans Farkı

Şöyle bir şey söz konusu olabilir: Windows 11 henüz geliştirme sürecinde anlattıklarınıza göre. Yani, Windows 10'da sistemi yoran birçok şey, henüz 11'e eklenmemiş olabilir. Bu da fps artışına yol açabilir.
  285. Assad Najjar

Soru Windows 11 Geçmek

@Wab Sharan Bahsi geçen ISO dosyası, dosya paylaşım sitelerine yüklenmiş. Benim için sadece bu bile, dosyanın güvenilmez olduğunu gösterir. Windows 10'u modifiye edip, o şekle sokmak programlama bilen birisi için hiç zor bir şey değil. Ekran görüntüsünde açık duran pencere, "winver.exe"...
  286. Assad Najjar

Soru Windows 11 Geçmek

"Windows 11" diye bir şey yok. Microsoft, kendi sitesinde şu an için yeni bir Windows yapmayı düşünmediklerini söyledi. Forumda paylaşılan ISO dosyası da zaten bir dosya paylaşım sitesine yüklenmiş. Yani, resmi siteden indirilebilen bir ISO dosyası falan yok. "Windows 11" diye internette...
  287. Assad Najjar

Müge Anlı'nın "Erkeklerin akşam 8'den sonra dışarı çıkması yasaklansın." sözü eleştirilere sebep oldu.

Bu işin kadının kıyafetiyle veya sokağa çıkma saatiyle ilgisi yok. Bir erkek kafasına tecavüz etmeyi koyduğu vakit; ister saat 3 olsun, ister 5 olsun, ister kadın kara çarşaflı olsun, isterse de mini etekli olsun, hiç farketmez.
  288. Assad Najjar

Soru Windows 11 Ana Ekranlarinizi Paylasin

İyi ki indirmemişim o halde.?
  289. Assad Najjar

Rehber Windows 11 Iso Indirme Linkleri Ortaya Çıktı

Uyardığın iyi oldu. Ben mesajı okuyana kadar "Acaba denesem mi?" diye düşünüyordum.
  290. Assad Najjar

Yardım Mezun Olamıyorum.?

@Servous @Kararsız23 Tatsızlığa gerek yok. Kim hangi emojiye tıkladıysa, tıkladı, bunun bir önemi yok. Kendi problemlerim için başkasını suçlayamam sonuçta.
  291. Assad Najjar

Emre bey, ben çoktan bana ayrılan kontenjanı başka birisine verdim. Hem zaten senin güzeller güzeli bir kızın, mutlu bir aile hayatın var. Bunun kıymetini bil; zira benim gibi bazı insanların böyle bir şeye sahip olması imkansız.
  292. Assad Najjar

Sağlığım da yerinde değil ki bunu belirtmiştim zaten.
  293. Assad Najjar

Kardeşim, ben bu kadar sabırlı olsaydım; doktor değil, peygamber olurdum zaten. Ben sabırlı olma faslını yıllar önce geçtim. O gün, bugündür, her günüm Allah'a emanet geçiyor.
  294. Assad Najjar

1 Temmuz 2021 tarihinde tüm son sınıf öğrencileri mezun olacak; ama ben hariç. Çünkü önceki senelerde okulu uzatmıştım, haliyle son sınıfta da bir kayma oldu. Mezuniyet törenine yine de katılma hakkım vardı; ama sırf kendimi kötü hissetmemek için katılmayacağım. Çünkü herkesin içinde mezun...
  295. Assad Najjar

Haber [Gog] Hellpoint Kısa Süreliğine Ücretsiz Oldu

Ekledim. Epic Games hesabımdakileri de sayarsam toplamda 7 tane bedava oyunum oldu.?
  296. Assad Najjar

Öneri Assassin's Creed: Odyssey'den Ekran Görüntüsü Aldım, Size Nasıl?

Okları nasıl savuşturacağım?
  297. Assad Najjar

Öneri Assassin's Creed: Odyssey'den Ekran Görüntüsü Aldım, Size Nasıl?

Sana sormak istediğim birkaç soru var: Öncelikle benim oynayış tarzım stealth yapmaktan ziyade Cüneyt Arkın gibi oynamak. Hem de en yüksek zorlukta. Level 1 iken Level 5 düşmana saldırmak ve tek bir darbe almadan onu öldürebilmek çok zevkli, çok uzun sürüyor; ama olsun. 1-Benim oynayışıma...