Soru Bu kod ne işe yarıyor? PHP

Bu konuyu okuyanlar

AyberkSokul

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
$email_exp = '/^[A-Za-z0-9._%-]+@[A-Za-z0-9.-]+\.[A-Za-z]{2,4}$/';

Sitenin iletişim kısmı için script baktım internetden ve bunu kullanmaya karar verdim. Daha önceden hiç tecrübem ve bilgim yok ve okulda daha yeni php dersleri görmeye başladık. Yardımcı olursanız sevinirim.

Assad Najjar

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,305
PHP bilmiyorum. Ama köşeli parantez kullanılmasından yola çıkarak, yazdığın kodun REGEX (REGular EXpression) kodu olduğunu anladım.

Anladığım kadarıyla bu kod, bir e-posta adresinin bir "@" sembolü içerdiğini ve bu sembolün önünde ve arkasında herhangi bir karakterin olabileceğini gösteriyor.

Buradaki "email_exp" ifadesi, değişkenin ismi. PHP'de değişken isimlerinin başına "$" işareti konur.

hakancalis

Müdavim
Reaksiyon puanı
957
$email_exp = '/^[A-Za-z0-9._%-]+@[A-Za-z0-9.-]+\.[A-Za-z]{2,4}$/';

Sitenin iletişim kısmı için script baktım internetden ve bunu kullanmaya karar verdim. Daha önceden hiç tecrübem ve bilgim yok ve okulda daha yeni php dersleri görmeye başladık. Yardımcı olursanız sevinirim.
@ işaretinden önce ve sonra ki kelimeler içinde arama yaparak geçersiz karakterleri kontrol ediyor eğer ki standart e-posta adreslerinde olmaması gereken karakterler varsa uyarı veriyor kullanılabilir.