Yardım Mezun Olamıyorum.?

Bu konuyu okuyanlar

Assad Najjar

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,305
1 Temmuz 2021 tarihinde tüm son sınıf öğrencileri mezun olacak; ama ben hariç.

Çünkü önceki senelerde okulu uzatmıştım, haliyle son sınıfta da bir kayma oldu.

Mezuniyet törenine yine de katılma hakkım vardı; ama sırf kendimi kötü hissetmemek için katılmayacağım.

Çünkü herkesin içinde mezun olamayan birisi olarak sırıtmak istemiyorum.

Bu fakülteye sapasağlam olarak başlamıştım. Ve sonuna geldiğimde bir dünya sağlık sorunum çıktı.

Çoktan nişanlanan bile var.

Benim hem sağlık sorunlarım var, hem mezun olamıyorum, hem de daha bir kızla bile tanışamıyorum.

Yıllardır bana "Nasılsın?" diye soran insanlara "Moralim bozuk." demekten bıktım.

Birkaç gün önce diğer öğrenciler, intihar girişiminde bulunmamı engellemek için evime polis göndertmiş.

Gece yarısı eve polis gelmiş ve anneme: "Burası doktor beyin evi mi?" diye sormuş. Annem de "Evet" deyince polis, anneme: "Kendisini kontrol edebilir misiniz? Belki ilaç içmiş olabilir." demiş.

Sonra bana millet diyor ki "Allah'a isyan etme."

Hayat bana hiç gülmüyor ki, neden isyan etmeyeyim??

Little Cat

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,458
Herkesin illa bir sıkıntısı oluyor. Sabretmek lazım.

Little Cat

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,458
Kardeşim, ben bu kadar sabırlı olsaydım; doktor değil, peygamber olurdum zaten.

Ben sabırlı olma faslını yıllar önce geçtim. O gün, bugündür, her günüm Allah'a emanet geçiyor.
Hiç kimse mutlu değil gerçekten. Mutlu olarak gözükmekten sıkıldım. Bende geç mezun oldum ancak kayıp değil. Can sağlığın yerinde olsun gerisini boş ver.

Little Cat

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,458
Sağlığım da yerinde değil ki bunu belirtmiştim zaten.
"Bu fakülteye sapasağlam olarak başlamıştım. Ve sonuna geldiğimde bir dünya sağlık sorunum çıktı."

Pardon bu mesajınızı görmemişim. Hayat da her şey olabiliyor. Bende birkaç şey anlatayım. Üniversite son sınıfta nişanlandığım kızın ölümüne şahit oldum. O günden itibaren hayatım hiçbir zaman yolunda gitmedi. Hatta çoğu zaman ölümü bile düşündüm ancak arkada bırakacakların var. Senin için üzülecekler var. Onları üzmeye hakkın yok. Benim yaşama sebebim şu an anne babamın dışında 2 kişi var. Onları üzmemek için yaşıyorum gibi bir şey. Şu an o moddayım denebilir. Her zaman en iyisi için uğraş ve ne olursa olsun yaşa. Yaşamak kadar güzel bir şey yok. Bazen, evet hayat zorlayıcı olabiliyor. Pes etmemek lazım. Tıp mı okuyorsun?

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,728
Kafana takma, mezuniyet gününde; mezun olmamış mezuniyet sunucusu olarak kendimi mezun etmiştim.
Bu sahneden tam 3 sene sonra diplomamı alabildim. Diyeceğim o ki arkadaşlarınla mezun olmaktan kaçma. Beraber yapacağınız son etkinlik o olacak.
aaa.png

Assad Najjar

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,305
Kafana takma, mezuniyet gününde; mezun olmamış mezuniyet sunucusu olarak kendimi mezun etmiştim.
Bu sahneden tam 3 sene sonra diplomamı alabildim. Diyeceğim o ki arkadaşlarınla mezun olmaktan kaçma. Beraber yapacağınız son etkinlik o olacak.
Ekli dosyayı görüntüle 155893
Emre bey, ben çoktan bana ayrılan kontenjanı başka birisine verdim.

Hem zaten senin güzeller güzeli bir kızın, mutlu bir aile hayatın var.

Bunun kıymetini bil; zira benim gibi bazı insanların böyle bir şeye sahip olması imkansız.

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,728
O fotoğrafın olduğu gün ne kızım, ne eşim nede sevgilim vardı. Hatta hayata dair planım dahi yoktu ki derslere girmeyip radyoda, televizyonlarda sürttüğüm için 3 sene sonra mezun oldum. O yüzden ümitsiz olmanın zamanı değil, yarın başka yollar çıkartacaktır.

BatuhanDN

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,482
Son düzenleme:

Little Cat

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,458
"Bu fakülteye sapasağlam olarak başlamıştım. Ve sonuna geldiğimde bir dünya sağlık sorunum çıktı."

Pardon bu mesajınızı görmemişim. Hayat da her şey olabiliyor. Bende birkaç şey anlatayım. Üniversite son sınıfta nişanlandığım kızın ölümüne şahit oldum. O günden itibaren hayatım hiçbir zaman yolunda gitmedi. Hatta çoğu zaman ölümü bile düşündüm ancak arkada bırakacakların var. Senin için üzülecekler var. Onları üzmeye hakkın yok. Benim yaşama sebebim şu an anne babamın dışında 2 kişi var. Onları üzmemek için yaşıyorum gibi bir şey. Şu an o moddayım denebilir. Her zaman en iyisi için uğraş ve ne olursa olsun yaşa. Yaşamak kadar güzel bir şey yok. Bazen, evet hayat zorlayıcı olabiliyor. Pes etmemek lazım. Tıp mı okuyorsun?
@Kararsız23, birinin ölmesi hoşuna mı gidiyor? Neden kahkaha attın?

Ahmet 3412

Öğrenci
Reaksiyon puanı
22
1 Temmuz 2021 tarihinde tüm son sınıf öğrencileri mezun olacak; ama ben hariç.

Çünkü önceki senelerde okulu uzatmıştım, haliyle son sınıfta da bir kayma oldu.

Mezuniyet törenine yine de katılma hakkım vardı; ama sırf kendimi kötü hissetmemek için katılmayacağım.

Çünkü herkesin içinde mezun olamayan birisi olarak sırıtmak istemiyorum.

Bu fakülteye sapasağlam olarak başlamıştım. Ve sonuna geldiğimde bir dünya sağlık sorunum çıktı.

Çoktan nişanlanan bile var.

Benim hem sağlık sorunlarım var, hem mezun olamıyorum, hem de daha bir kızla bile tanışamıyorum.

Yıllardır bana "Nasılsın?" diye soran insanlara "Moralim bozuk." demekten bıktım.

Birkaç gün önce diğer öğrenciler, intihar girişiminde bulunmamı engellemek için evime polis göndertmiş.

Gece yarısı eve polis gelmiş ve anneme: "Burası doktor beyin evi mi?" diye sormuş. Annem de "Evet" deyince polis, anneme: "Kendisini kontrol edebilir misiniz? Belki ilaç içmiş olabilir." demiş.

Sonra bana millet diyor ki "Allah'a isyan etme."

Hayat bana hiç gülmüyor ki, neden isyan etmeyeyim??
Bir şekilde yaşamayı seçtiysen yaşarken kendini öldürmeye gerek yok dostum. (Seni anlamıyorum zannetme ama emin ol kimse kimsenin umrunda değil beni en çok hayata tutan bu oldu.)

BatuhanDN

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,482
Soranın var , o da iyidir...
Mesaj otomatik birleştirildi:

Engelli misin , hayır
Maddi sıkıntın var mı ? , yok
Seni sevenlerin var mı? , evet var.
Ailen var mı , evet var.

Neden peki ?
Tıp kazanmışsın , sınıfta kalırsan da tekrar okursun , intihara gerek yok :)
@CraYen niye kızgınverdiniz , yanlış bir şey mi yazdım.

CraYen

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,005
@CraYen niye kızgınverdiniz , yanlış bir şey mi yazdım.
Evet. Dalga geçer gibi yazmışsınız.

Engelli değil ama çok kötü hasta, engelli bile sayılabilir.
Nereden biliyorsun ya nerede yazmış?
Sevenlerinin olduğunu nerden buldun? Nasılsın diyince sevenin olmuyor.
Ailesinin olması ne alaka?

Nasıl bir şeydir ki arkadaşın yaşadığı kötü olaylardan hiç bahsetmemişsin. Mesela hasta olmasından...