Arama sonuçlarınız

1. LalaPapa

Soru Iphone Ile Temassız Ödeme Nasıl Yapılır ?

yapılamıyor. apple nfc nin başka uygulamalar aracılığıyla kullanımına izin vermiyor. yalnızca apple pay
  2. LalaPapa

Macbook Air M1 2 Farklı Ekrana Bağlanmıyor!

M1 işlemcisi henüz 2 farklı ekran desteği sunmuyor. Bu yazıyor zaten apple'ın macbook air veya pro satın alma kısmında. 2 ekrana bağlamanın tek yolu var oda biri hdmi ile bir monitöre diğeri de side car ile bir ipad e bağlanmak.
  3. LalaPapa

Deneme sınavlarına girdiğimde başım ağrıyor. buna çözüm var mı?

tabiki sağlığın önemli. ama bu hayatta paran olmazsa sağlığını dahi koruyamazsın. sağlıklı yiyecekler daha pahalı, hastane paralı, bedenine zarar vermeyen ipek kıyafetler pahalı vs vs. herşey para aslında. ve elbetteki para kazanırken veya çalışırken sağlığımıza da dikkat etmemiz gerekiyor. Ben...
  4. LalaPapa

Ayrıca iyi uyuduğundan da emin ol 1615669856 Nasıl sonuç aynı? Hastane ne alaka? Dostum ne yaşıyorsun cidden? Çocuğa yanlış örnek olmayı bırak lütfen.
  5. LalaPapa

Dostum stres yapıyor olabilirsin. Öncelikle sakin olduğundan emin ol. Ayrıca su içmemekte baş ağrısı yapar, çok çalışmakta yapabilir. Stres yaptığında bi 10 15 saniye nefes al ver bi su iç. Özellikle su iç. Günde 1.5 2 litre su iç. Bende sınav zamanlarımda özellikle çalışırken çok su içerim...
  6. LalaPapa

samsung z fold 2 vs ipad pro 2020

ikisinin işlevi ayrı. birisi telefon birisi tablet. boyutları farklı, bataryaları farklı. ikisine de sahip misin, tekine mi sahipsin? sahip değil alacaksan ne için kullanıcaksın önceliklerin neler biraz detay vermelisin.
  7. LalaPapa

Şehit Edilen Esir Askerin Son Mektubu 'Neden Kurtarılmadık? Ben Hangi Ülkenin Askeriydim?

Ben saçma olan bir şeye saçma cevap verdim zaten. Koskoca devletsin. 3 tane dağdaki çöpü öldüremiyosan, elinden adam kurtaramıyosan geçmiş olsun. Sihaymış bordo bereliymiş övündüğümüz şeyler daha dağdaki adamdan rehine kurtaramıyosa savaş zamanı gerçek devletler, askerler karşımıza dikilince vay...
  8. LalaPapa

Şehit Edilen Esir Askerin Son Mektubu 'Neden Kurtarılmadık? Ben Hangi Ülkenin Askeriydim?

Daha sadece 5 aydır kurtarma planı yapıyoruz dendi. 5 yıldır tutsaklar ve 5 aydır plan yapılıyor. Amariga bizden korkanken teröristler korkmuyor sanırsam. 13 tane pkk lı sal al onları. Kimse size bir daha operasyon yapmayın demez, diyemez. tamam yapmicaz desekte inanmazlar. Cidden her konuda...
  9. LalaPapa

Macbook Pro Satıp Oyun Bilgisayarı Almak

dostum, geforce now türkiyede sunucu açıcak. tavsiyem satmakla almakla bıdı bıdıyla uğraşmaktansa evdeki internetini çek 35 mpbs ye, türkiyeye server açıldığı anda da kabloyla bağla mac ini internete keyfine bak.
  10. LalaPapa

Magic Keyboard kullanan var mı ?

ben macbook aldığım anda sattım çünkü işlevini yitirdi. Şöyle söyleyeyim tuşları küçük geliyor i ş harfleri ve zorlaştırıyor yazmayı. 11 inc için bence gereksiz çünkü ekran küçük kalıyor. Kılıfı arkaya katlayamamak veya tableti düz kullanamamak ciddi bi eksi. sırf bunun yüzünden sürekli çıkartıp...
  11. LalaPapa

Magic Keyboard kullanan var mı ?

7 8 ay kullanıp sattım sorun varsa alabilirim
  12. LalaPapa

Cpu ve ram kullanım %si sorunu (pc daha yeni)

3. olanda mart 2019 da gitmiş. hepsi farklı sene olsa da mart ayında bırakmış form u
  13. LalaPapa

hayat o zamanlar daha güzeldi yada bize öyle geliyordu. yaşının tadını çıkar ilerde sana tat bırakmayacak bu hayat.. şimdi 11 yaşıma geri dönmek için neler vermezdim
  14. LalaPapa

ikisi 6 yıl sonra aynı ayda gitmişler..:( 1611004344 vay be o zamanlar lise 2 deymişim..
  15. LalaPapa

biri en son mar 2014 diğeri mart 2020 de en son girmiş. aga beee...
  16. LalaPapa

Anlamsız MacBook Pro sorunu

aynısı vardı :D 2017 model macbook pro da oluyordu. bu hubla alakalı olan birşey. şöyleki eğer hdd gibi şeyler bağlarsanız daha çok sorun oluyor. usb de daha az gibi ama oluyor. usb de yavaşlıyordu wifi, hdd takınca direk wifi gümlüyordu. Şuan da samsung un hub unu kullanıyorum telefonun içinden...
  17. LalaPapa

Anlamsız MacBook Pro sorunu

hub la alakalı. şöyle söyleyeyim o hub eğer 10 tl lik vs bir hub sa onlarda koruma olmuyor. ya hub u aliminyuma sarın yada uzatma kablosuyla takın. 1610623585 wifi 2.4 ghz bandında. sizin o taktığınız hub eğer ucuz bir markaysa 2.4 ghz in frekansını bozuyor buda wifi yi engelliyor.
  18. LalaPapa

Kablo takılı değil

bilgisayarın güç kaynağı. kasanın en altında olur
  19. LalaPapa

Steelseries Arctis 1 ses kartı gerektirir mi?

arctis serisi önermiyorum. Bende arctis 5 var ve ses kısma yerinde oluşan problem nedeniyle kulaklığın ses kısma yeri azıcık oynasın ses gidiyor. aynı sorun kardeşimin arctis 3 ünde de var. arkadaşlarımda da var. kronik sanırım emin değilim. ben olsam arctislere hiç bulaşmam.
  20. LalaPapa

Kablo takılı değil

estağfirullah ne demek. işlemcinin fanının çalışması lazım. çok bilgili olduğumdan değil ama en azından ben işlemcinin fanının çalışmadığı bir kasa görmedim. ekran kartınınki normal. yük altına girince, ısınınca çalışıyor masaüstünde vs çalışmaz genelde. ama işlemci öyle olmuyor. acaba güçte mi...
  21. LalaPapa

Kablo takılı değil

o ses genelde hdd ye yeterli güç gitmediğinde yada hdd gg olduğunda çıkan bir ses. muhtemelen o patlamıştır
  22. LalaPapa

Kablo takılı değil

vurduğunuz zaman hdmi yada dvi kablo bir şekilde bir yere sıkıştı mı? ayrıca ekran kartınız zarar görmüş olabilir. eğer sert vurduysanız ekran kartının anakarta bağlanan kısmı hasar görmüş olabilir.
  23. LalaPapa

Kablo takılı değil

neyin kablosu takılı değil? nerde alıyorsunuz bu hatayı? kasanın fanları sürekli değil gerektiğinde çalışır zaten.
  24. LalaPapa

Neden mac almalıyım?

kesinlikle öneririm. sadece size vereceği motive, ekran kalitesi yeter. tam bir içerik tüketme ve video izleme canavarı. bütçenize göre en uygununu alabilirsiniz ama 2017 aşağısına inmenizi tavsiye etmem
  25. LalaPapa

2. Nesil Apple Pencil sorunu

Beğenmenize sevindim umarım işinize yarar. Başarılar :)
  26. LalaPapa

şöyle 2 sebepten bu dediğiniz durum oluyordu bende. bir tanesi aşağıdaki Dock un olduğu yere bileğim değdiğinden 2. si de one note un sonsuz sayfa mantığı. Sonsuz sayfa mantığından kastım ekranı ne kadar küçültme hareketi yaparsanız sayfanın o kadar büyümesi. notability de bu yok dolayısıyla bu...
  27. LalaPapa

banada oluyordu ve asıl one note da oluyor o sorun. ben notability kullanıyorum onda olmuyor
  28. LalaPapa

şöyle bende o tarz bir sorun yaşıyordum. Yazarken bazen bileğiniz tabletin aşağısındaki çubuğa değiyor ve alttaki Dock un açılmasına (azıcık) sebep oluyor ve bu sebepten de kalem kesik kesik yazabiliyor. Özellikle one note da sayfaya avuç içiniz geldiğinden dolayıda olabilir. elinizi tablete...
  29. LalaPapa

Modem önerisi

modem ile router aynı şey değil mi? 1609876208 birde bu daha iyi değil mi? TP-Link Archer AX50 Router
  30. LalaPapa

Modem önerisi

bende daha iyisi var değiştirmek istiyorum ya
  31. LalaPapa

Modem önerisi

bu fena değil gibi duruyor 1609871326 sizce mesela arkadaşın attığı Asus mu daha iyidir bu mu 1609871414 ya bende bundan var. ama 35 mpbs ilk interneti bu modem ethernette 20 wifi da 18 veriyor. modem değiştiriyorum öncekini takıyorum bu sefer ethernette 35 wifi de 8 falan alıyorum 1609871538...
  32. LalaPapa

Modem önerisi

amazonda 900 tl ye buldum aynısını ? wifi 6 desteklese aslında daha iyi olur gibi
  33. LalaPapa

Modem önerisi

1000-1200 tl ye kadar çekimi düzgün olan modem arıyorum. İlla 1200 sınırına yakın olmasına gerek yok. Düzgün dediğiniz 800 900 tllik cihazlarda olur. 3 oda ötesine dahi düzgün versin sinyali. Oyun oynayacağım vs vs dolayısıyla sinyali fazla kayıp vermeden vermesi gerekli. Yardımcı olanlara...
  34. LalaPapa

Herkesin iradesinin eşit olmaması neden insanın suçu

Sadece kendime göre cevaplayayım az buçuk 1- hangi konuda eşit? 2- sende yanlış yolu seçebilirsin oda doğru yolu seçebilir tercih meselesi. 3- kimin iradesinin nasıl olduğunu bilemeyiz, zayıf olan güçlendirebilir güçlü olan zaaflarına yenilebilir. 4- iraden sana bağlı. sen yaptıklarının...
  35. LalaPapa

Laptop mu? ipad air 4 mü ?

Valla şöyle diyeyim size bende iPad Pro 11 + Magic Keyboard vardı. yok yani dolduramıyor pc nin yerini. gerek sekme gerek ekran boyutu yetmiyor olmuyor. tavsiye etmiyorum. her türlü deneyimim var olmuyor yani.
  36. LalaPapa

Japonlar neden yalnızlıktan intihar ediyor?

mesainin olmadığını biliyorum emin olun bende yaşadığım için bazı durumları... bimde çalışmıştım. haftalık 45 saat çalışıyorduk ve ayda 900 lira veriyorlardı. part time olarak girmiştim bana 28 saat vereceklerini söylemişlerdi. hem 45 saat çalıştırdılar hemde az ücret verdiler. ama sizinki fazla...
  37. LalaPapa

Siz nerde çalışmışsınız o ne ya..
  38. LalaPapa

Japonların bu kadar uzun yaşamasınında bir sebebi öbür tarafın olmaması. Öbür taraf olmadığından bu hayatta daha uzun süre yaşamaya çalışıyorlar. Dolayısıyla daha sağlıklı beslenmeye ve vücutlarına dikkat ediyorlar. İnanın mesela orda o kadar fazla vitamin vs bitkisel hap satılıyorki...
  39. LalaPapa

yalnızlıktan ziyade size orada belli bir süre yaşamış biri olarak şöyle söyleyeyim, adamlar sabah 8 9 dan akşam 8 9 belki 10 a kadar çalışıyor. ardından içki içmeye gidiyorlar ve evlerine çok geç gidiyorlar. orada yaşayan bir kaç japon kadın tanıdığımız eşlerini doğru düzgün göremediklerini...
  40. LalaPapa

Macbook pro icin sogutucu ped alinmali mi?

bence gereksiz. kendisini yeterince soğutabiliyor zaten
  41. LalaPapa

Macbook pro'nun pili

rica ederim
  42. LalaPapa

Macbook pro'nun pili

yanlış yapıyorsun. prize takılı kullanabilirsin sorun yok ama li-on pilleri %20 nin altına düşürmek pilin ömründen çok yiyor. pille ilgili bir link vereyim
  43. LalaPapa

Apple tuş takımı uyumu olan klavye mouse set

Mumuso yu biliyor musunuz? AVM lerde oluyor genelde. Orada klavye ve mouse var oldukça da uygundu, apple klavye. Eğer internet siteleri varsa tavsiye ederim
  44. LalaPapa

Hangi insanlar roman okumayı sever?

Hayal kurmak isteyen ve kurmayı seven insanlar
  45. LalaPapa

iPad’e indirdiğim dosyalardan virüs bulaşır mı?

Bilmediğiniz sitelerden indirmek virüs bulaştırabilir. Böyle bir ihtimal mevcut. Şu an için yapılcak bişi yok. Virüs olabilceğini düşündüğünüz durumlar yaşanmıyorsa sorun yok demektir. Bende indiriyorum çoğu zaman ama bu zamana kadar bir şey olmadı
  46. LalaPapa

MacBook Pro çıtlama sesi ve yazılım hatası

Merhaba, 1-Macbook pro 2017 touchbar kullanıcısıyım. Pc den durduk yerde garip "çıt, pat" diye sesler duyuyorum. Ve o esnada elim klavye üzerinde olursa da ciddi manada hissediyorum. Sanki cihazda bişiler bişilere takılıyor ardından çat diye birbirine takılıp bi anda kurtulma sesi duyuyorum...
  47. LalaPapa

Acemi askerler öldürmeye alışsın diye 39 Afgan esiri öldürmüşler!

ilgisi yok diye yazdığım şeyleri bir daha okursanız kişilerden bahsetmedim, kavramlardan bahsettim. Yazdığınız kavramların birbiriyle alakası yok. katliam, cinayet, vahşilik, barbalık yapanlar, yapan kişilerdir. Bütün toplum değildir. Arap kralı yemeni bombalıyor. Ne dicez? Müslümanlar kendi...
  48. LalaPapa

Acemi askerler öldürmeye alışsın diye 39 Afgan esiri öldürmüşler!

Olayın z kuşağı ile alakası yok. Bir olayı bütün batıya da yıkamazsınız. Olayın medeniyetle de alakası yok, müzikle de yok, yaşam tarzıyla da yok.. Cidden bomboş gönderi.. Yaşam tarzı olarak refah seviyeleri, müziği derken gayet göreceli herkes istediği müziği dinleyebilir bu da normal...
  49. LalaPapa

İBB yol kenarındaki peyzajları değiştirecek

bu konuda elbette haklısınız. ancak inanın 12 milyon lira ist belediyesi için para değil. ve hani zaten sistem kurulmuş yeşillikler varken böyle çirkin bir şeye çevrilmesini istemem. birde kısılacaksa başka şeylerden kısılabilir. tamamen beton yığınına dönmesi hoş görünmüyor bence.. hani deseki...
  50. LalaPapa

İBB yol kenarındaki peyzajları değiştirecek

yani maliyet diyoruz ama türkiyenin en büyük ve ekonominin tek başına %78 ini oluşturan bir şehirden bahsediyoruz. her şeyi geçtim yok emisyonmuş şuymuş buymuş yeşil kalması gayet güzel. çizilen “sanat” a bakacağıma çöpe bakayım daha iyi. ayrıca yolda araba sürerken insanın gözünü alır. akp nin...
  51. LalaPapa

Bazı Telefon Üreticileri Apple Şarj Adaptörü Ve 5g Konusuna Göndermeler Yaptı :)

apple gayet mantıklı olanı yapmış. kulaklık 20 dolar şarj adaptörü 20 dolar. ama 5g teknolojisi 200 dolar. ayrıca samsung 1300 dolarları bulurken apple hala zam yapmadı. herşeyini de güçlendirdi. ağlayan firmalar apple ın bırak çeyreğini gramını oluştursunda sonra gönderme yapsınlar. samsung...
  52. LalaPapa

Kadir Şeker'e 12 yıl 6 ay Hapis.

herkes kendi adaletini kendisi tahsis etmeye kalkarsa bu ülkede herkes birbirini gebertir. eğerki karşıdaki adamı sadece döverek etkisiz hale getirseydi veya bir şekilde polis gelene kadar hareketsiz bıraksaydı o zaman elbet ceza almazdı. kimsenin kimseyi öldürmeye hakkı yok. adamın kadına...
  53. LalaPapa

Kadir Şeker'e 12 yıl 6 ay Hapis.

yardım et tabiki ama bıçak çıkarıp karşıdakini bıçaklama reis :D
  54. LalaPapa

İphone XR vs 11

iphone 11 almanı tavsiye ederim. çıkabiliyorsanız zaten en yenisini almak her zaman için daha uzun ömür ve daha güncel özellikler demek.
  55. LalaPapa

ipad 8. nesil mi bu

evet
  56. LalaPapa

Monitör Kaç İnç Olmalı?

ben 27 inc kullanıyorum gayet yeterli ve güzel. küçük ekran da iyi değil çok büyüğüde iyi değil. bu biraz senin masanın derinliğine de göre değişir. yani monitör uzakta durucaksa bir tık büyük alman, yakında durucaksa bir tık küçük alman faydalı olur diye düşünüyorum
  57. LalaPapa

tablet tavsiyesi istiyorum

32 gb kesinlikle tavsiye etmiyorum. biraz bütçenizi yükseltip Air 3 alırsanız çok daha iyi olur.
  58. LalaPapa

Macbook air 2020 mi ipad pro mu

kesinlikle. bende kullanıyorum ipad pro klavye ve kalem harika bir deneyim. ama bi yandan pc si olmadan tablet almak mantıklı mı diye arada kaldım. çünkü kendimden biliyorum 11 inc tablette eğer yanda bişi açarsanız (zoom yada ders için) yazı yazacak alanınız çok küçülüyor. ama işin sonunda yine...
  59. LalaPapa

pro aldık herkes air demiş ama xd
  60. LalaPapa

Not almak, bişiler izlemek takılmak öğrenci yani 1601999157 en basic versiyonu 1601999167 Neden peki?
  61. LalaPapa

Laptop ekran kartı tavsiyesi

Ssd kullan sadece.
  62. LalaPapa

Suudi Arabistan'ın Türk mallarına uyguladığı boykotta ürünlerin barkod numaraları paylaşılarak satın almama çağrısı yapılıyor

Değiştirir. Eğer talep olmazsa bir daha o ürünler ülkeye getirtilmez. Getirtilen part açısından ödenme gerçekleşmiş olsa da sonraki partlar gelmeyeceğinden zarar eden şirketler olacaktır. Ayrıca ödemeleri devlet değil anlaşmalı şirketler yapar.
  63. LalaPapa

Arkadaşlar kuzenim ikisi arasından bir seçim yapacak. Anladığım kadarıyla bölümünde program kurma olayı pek yok. Ve bunu iş hayatında gelecekte de kullanacak. Siz hangisini tercih edersiniz neden?
  64. LalaPapa

Danla Bilic 105 bin liralık Hermes çanta almış

Hığmmm evet...
  65. LalaPapa

Allah bizi niye yarattı?

Şöyleki inan ben daha 23 yaşındayım başıma neler geldi. Çok defa bıçağı elimde buldum. Cidden inanılmaz şeyler yaşadım. Gerek ailemde gerek okulumda (suç olarak değil psikolojik olarak) hayatım hep boyumdan büyük işlerle mücadeleyle geçti. Çoğu zaman düştüğüm yerden kendim kalkmam gerekti. Bu...
  66. LalaPapa

Allah bizi niye yarattı?

Aslında bizi yaratmasa mıydı biz böyle olmayacaktık yoksa yaratılanlar onun emirlerini uygulasalardı genede böyle olacak mıydı? Demek istediğim şu, aslında biz yaratıldığımız için bu hale gelmedik, dünyadaki diğer yaratılanların yaptığı haksızlıklar bu hale getirdi desek daha doğru oluyor...
  67. LalaPapa

Witcher 3 oynamalı mıyım?

Oyun biraz ilerleyince açılıyor. Gerçekten oynadığın zaman neden oynamadım şeklinde yakınabilirsin. Yıllarca unutmazsın. Seçimlerine göre hikayenin sonu ve gidişatı değişiyor. Güzel grafikler, harika bi hikaye ve yıllarca tat bırakıyor. Kesinlikle oynamanı tavsiye ederim.
  68. LalaPapa

Allah bizi niye yarattı?

Allah egoist midir diye sorguluyor. Allah var mı veya yok mu demiyor. Yani böyle bir sıfatı var mı diyor. Eğer varsa da bu ayette acaba egosunu mu tatmin ediyor diyor. Bunun daha nazik sorulabilme tarafı olmadığı için herkes tepki vermiş. Yani bir varlığın her şeyi yarattığına inanıyolar ama...
  69. LalaPapa

Allah bizi niye yarattı?

Reis sen çok yanlış yere gelmişsin. Allahın varlığını sorgulamıyor arkadaş.
  70. LalaPapa

Allah bizi niye yarattı?

Bizim milletten fazla bişi beklememek gerek sen takma dostum. Herkesin sorgulama şekli, konuşma şekli farklı. Önemli olan cevabı bulabilmekte ve bulunduğunda da kabul edebilmekte. Umarım bir gün cevabını bulabilirsin.
  71. LalaPapa

Allah bizi niye yarattı?

Dostum burda sana “haddini bildirenlere” aldırma fazla. Yorumları okuyorum çok komikler. Genelde buna bi cevapları olmadığında “sen haddini bil nasıl böyle dersin, sen böyle diyemezsinler” havada uçuşur. Neyse. Bunları elbette sorgulayabilirsin. Allah sana sorgulaman için gerekli malzemeyi...
  72. LalaPapa

Kadıköy'de maske takmayıp polisle tartışan Rana Batı'ya 9 yıl 4 ay ceza istendi

Bunlarla aynı oksijeni soluduğumuza inanmıyorum cidden. Yada oksijen beynine gitmiyor bunların.
  73. LalaPapa

S10 Plusmu S10 Lite mı?

Estağfirullah. Yazı duygusuz bir iletişim aracı olduğu için bi anda bana sert geldi. Ben yanlış anlamışım ve bu naif cevabından dolayı teşekkür ederim ve özür dilerim. Şöyleki en azından ben note 10 dan memnunum. O kadar da kayıp olmuyor açıkcası. Memnunum yani ve telefonda ciddi vakit geçiren...
  74. LalaPapa

S10 Plusmu S10 Lite mı?

Sağolasın. Olur bi deneyeyim ondan sonra yorum yapayım... Ben sana tavsiye vereyim karşındaki insana direk “kullanda öyle yorum yap” tarzı konuşmaya girme az saygılı ol, medeni ol. Bundan önce de s8+ kullandım 2 sene. Memnundum ne batarya ne başka bi sorunu yoktu. Note 10 çok hoş geldi...
  75. LalaPapa

S10 Plusmu S10 Lite mı?

Abartıldığı kadar kötü değil exynos işlemci bilgin olsun. Bende note 10 var 3400 mah nerdeyse bir gün çıkartıyor. Ki deli gibi kullanırım ben normalde. Ama Samsung un yaptığı terbiyesizlik sonrası millet exynos u baya gömüyor(sinirden). Ya snapdragon artık 3 gün falan çıkartıyor tek şarjla yada...
  76. LalaPapa

Eğitim için iPad Air 4 64GB mı, yoksa iPad Pro 128GB mı tercih edilir?

Şimdi şöyle KISACA cevaplayayım, Öncelikle şunu söyleyeyim eğer maddi durumun varsa zaten direk en yükseğini en pahalısını çak gitsin. Eğitim için kullanacaksan pro modeline gerek yok. Şuan ben pro kullanıyorum ancak air 4 ün benimkinden bi farkı kalmadı açıkcası. Tek şikayetim 11 inc olması...
  77. LalaPapa

İnternetten para kazanma(AYLIK 20000 TL KADAR)

Ya ben bide başta girdim onun düzenlediğini görmedim hani çocuk baya güzel yazmış niye banlamışlar falan diye bakarken meğersem hakkatten link vermiş, banlanmış moderatör değiştirmiş mesajı 10 dakka sonra geldi aydınlanma ama çok güldüm ?
  78. LalaPapa

İnternetten para kazanma(AYLIK 20000 TL KADAR)

Moderatör düzenleyip şey yazmış “böyle bi dünya yok” dfsfdsdfsfdsdfs çok güldüm assaddasads
  79. LalaPapa

Forumda nasıl modarötör olabiliriz

Yahahahah xD
  80. LalaPapa

Forumda nasıl modarötör olabiliriz

Çocuk alt üstü nasıl olabilirim diye sormuş Bir Allahın kuluda çıkıp düzgün cevap verememiş..
  81. LalaPapa

Dolar'a Bakip Türki̇ye Ekonomi̇si̇ Batmiş! Di̇yorlar

nE? Kardeş ironi yaptım aslında ama baya da belli bence orda ?
  82. LalaPapa

Şu yazar kasa vs muhabbetinde ben doğru bulmuyorum. O yazarkasa atan arkadaşımızı kınıyorum. 1530 larda yazarkasa dahi yoktu. Ekonomik kriz demişler m.ö 10000 lerde para diye bir şey yoktu. Ne yaptılar o dönem? Asgari maaş 320 tl idi. Bakın çok gitmiyorum 1900 lerde TL yoktu. Az şükretmeyi...
  83. LalaPapa

Konu cevaplarının azlığı

Virgül koymadığın için banlanmak biraz acımasızca olmuş sanki?
  84. LalaPapa

Konu cevaplarının azlığı

Aynen aslında olması gerekende o zaten. Hani kimsenin bilmediği konuda bişi dememesi lazım. Yada birine tavsiye verirken bildiğinden emin olması lazım. Ben pek formlarda takılan biri değilim ilk olarak sdn de takılmaya başladım Technopad çok az kullandım. SDN de takılıyorum daha çok o yüzden...
  85. LalaPapa

Konu cevaplarının azlığı

Ya aslında bana sorarsan burdaki arkadaşların dediği gibi hep noktalama cevap verme durumuda yok yani. Kimi başlıklara hiç cevap gelmiyor kimilerine geliyor Ve boş yapıyorlar yada dedikleri gibi noktalama verenlerde oluyor. Ben 3 görüşede katılmıyorum ? Dediğim gibi bazı konulara cidden fazla...
  86. LalaPapa

Suudi Arabistan’dan Türkiye’ye ambargo kararı

Demekki adamlar bu yüzden hiç bişi üretmiyor. Kimse onlara ambargo uygulayamasın diye.. Büyük adamlar vesselam
  87. LalaPapa

Adamın kafa batmış daha nolsun. Ülkenin borçları tavan yapmış, ülkenin %40 ı nerdeyse asgari maaş çalışıyor, paran çöp değerinde, dünyada bırak korkmayı lafını dinleyen kimse yok(daha suriyeye lafını geçirecek gücün yok), köprülerin fabrikaların hepsi satılık, yap işlet devret Modeliyle kiralık...
  88. LalaPapa

s10 plus ilk şarj

O eskindendi. Çıkartıp rahatlıkla kullanabilirsiniz. Tavsiye edilen aralık %20 de takmanız %80 de çekmeniz. En iyi kullanım bu şekilde olur(diyorlar). Hayırlı olsun.
  89. LalaPapa

Yurtdışından alınan kamera software kurulumu!

Merhaba, zamanında Japonya dan Canon SX700 HS almıştım. Japonya'da sistem biraz garip. Oradaki kameralar Japonya'da üretilmekte ve Japonya'da satılmakta. dolayısıyla muhtemelen serial numaraları farklı ve sitesinden asia veya europa software indirmek sıkıntılı olabilir. İçinde normal şartlarda...
  90. LalaPapa

Bir kızı sevdiniz.

Sen altınla evlenmek istemişsin yanlış kişi der giderim herhalde :D
  91. LalaPapa

Hangi İpad Modelini Almalıyım?

Sadece ipad için bütçeniz bu ise Air 4 mantıklı olan. Air 4 hem görünüş, hem işlemci hem ekran hem giriş-çıkış portu gibi birçok yeni ve daha günümüze uygun teknolojileri barındırıyor. Daha uzun ömürlü ve daha rahat bir kullanım sunuyor. Ancak eğerki siz kalem, kılıf ta almak istiyorsanız...
  92. LalaPapa

İpad 8.nesil ve air 4

Ekim ayı içinde satışa sunulur tahminimce.
  93. LalaPapa

Z kuşağı hakkındaki görüşleriniz

Orası öyle tabii. Bunun için vatan haini diyen tipler genelde zaten klasik tanımlayabileceğimiz tipler oluyor. Ülkenin hangi kesimine, partisine bakıpta bu ülkenin geleceği için umutlanıp çabalayalım ki?
  94. LalaPapa

Valla nedeni aslında kolay. Kimse kendi ülkesinden gitmek, çevresini bırakmak istemez. Aslında yurt dışına çıkmak zorunda hissediliyor denilebilir. Ülkesinde gelecek görememek, baskıda ve streste hissetmek, ülkenin iyiye gidebileceğine olan inancını yitirmek, isteklerini yerine getirmedeki...
  95. LalaPapa

İnternette artı eksiler bol bol yazıyor. Kişilere göre değişen artı eksileri vardır ama önceki nesillerden kesinlikle daha iyi olan tarafları bir şeye körü körüne bağlı olma duygusunun azlığı ve haksızlık karşısındaki önceki nesillere göre bir tık daha mantıklı duruşu.
  96. LalaPapa

Tablet önerileri

Günümüz şartlarında 7. Nesil oldukça kötü bence. İşlemci 4 senelik ekran kasa kötü, panel kötü... Yeni nesil tabletler ve 2020 ye baktığımızda 7. Nesil kötü. Alınmaz değil ama kötü olduğu gerçek
  97. LalaPapa

Hayatın adaletsizliği.

Sınav da değil adaletsizlikte değil. Kimseye zenginlik gökten inmez. O çocuk hayatını rahat yaşayabiliyosa bu babası yada zamanında emek vererek hayatını vererek para kazanan bir büyüğü, bakanı sayesindedir. Şöyle düşün, sen çok çalışıp emek verip hayatını para kazanmaya adadın zengin oldun...
  98. LalaPapa

Call of Duty Ghosts öneriniz

Orj aldım bug yüzünden oynayamadım hiç iyi anılaırm yok :D hayır bari 30 dakka oynamama izin verseydi ilk 15 dakkada bug a giriyor npc gitmiyor gitmesi gereken yere ve patlıyorum :D
  99. LalaPapa

Windows defender EBA'yı engelledi.

Sorun yok. Defender zaten asla virüs tutamaz. Sadece bulaşmalarına yarayan çöp bi uygulama neden hala var anlamış değilim. Onun haricinde bu uyarıyı bir çok uygulamada alırsınız, engelleme değil daha çok int e erişecek bilgin olsun gibi bi durum hepsine izin verebilirsiniz.
  100. LalaPapa

Ipad air -- Ipad Pro (farka değer mi )

Rica ederim :)
  101. LalaPapa

battle.net rezilliği

Valla ben yeni kapattım işbankasının kk nı. hiç bi yerde geçmedi nerdeyse saçma sapan Bir kart. İşbankasından beklemezdim. Oysa çok büyük beklentilerle almıştım ama çöp çıktı.
  102. LalaPapa

battle.net rezilliği

Yani hatanın neyden kaynaklandığını bilmek lazım. Banka kartından alıyorsan bankan izin vermiyor olabilir, kredi kartından alıyorsan limitin yetmiyor olabilir, ticarete açık olmayabilir veya yurtdışı alışverişine kapalı olabilir onları kontrol ettin mi?
  103. LalaPapa

battle.net rezilliği

Sorun yok iade edilir o. Genelde o kredi kartın çalışıyor mu diye kontrol için çekilen para oluyor. Zor ama velevki iade edilmedi battle.net e mail çekersen düzeltirler.
  104. LalaPapa

Pilsiz laptop kullanılır mı?

Dostum şöyle söyleyeyim, ben o şekilde eski monster ımda battlefield 1 oynadım adaptör gümledi bilgin olsun.
  105. LalaPapa

Rica ederim. Sorun değil sorabilirsiniz elbette. Ben kullanıyorum paperlike. Cidden kağıt hissiyatı veriyor müthiş bişi. Ayrıca mat olduğu için parmak izi tutmuyor. Bir tek çok az elinizi terletiyor. Çevremde, bende görüpte seven, almak isteyen çok kişi oldu. Kesinlikle tavsiye ederim. Ben n11...
  106. LalaPapa

Anladım demek istediğinizi ancak A10 ipad 7.Nesilde var. ? Bahsettiğim ipad Air 3 modelinde A12 var
  107. LalaPapa

Air 3 te A12 var. Bende 11 inc pro var ısınma rahatsız olmayacak düzeylerde bunda da oluyor
  108. LalaPapa

Estağfirullah ne demek. Öncelikle bölümünüz hayırlı olsun umarım güzel ve başarılı bir 4 yıl geçirirsiniz. Bölümünüz benimkiyle not alma kısmında benzer dolayısıyla yukarıdaki kendime göre yazdıklarım sizler içinde geçerli. Klavyede not almayın zaten. Bende klavyeyi not almak için...
  109. LalaPapa

Evet ünide öğrenciyim. Ipad pro 2018 kullanıyorum. Geç yazdığım için kusura bakmayın. Şöyleki air 3 de elimde mevcut pro da. Aralarında güç anlamında fark yok. Yok deme sebebim benim öylesi bir güce ihtiyaç bulmamam. Bölümünüz önemli. Atıyorum kodlama yapacaksanız tablet yerine pc öneririm. Ama...
  110. LalaPapa

1000-1200 tl ye kadar laptop tavsiyesi.

Bakayım teşekkürler
  111. LalaPapa

Tamamdır yazarım
  112. LalaPapa

Sağolun cidden baya uğraşmışınız. Teşekkür ederim hemen bakıcam hepsine
  113. LalaPapa

Ya şöyle aslında tablet dedim ancak tabletlerin malum sorunları var. Ben pc mde yaptıklarımı ipad imde yapamıyorum örneğin. Özellikle sekme kısmı (basit işler özetle) hani eba dinleyen veya zoom kullanan çocuğun bunlara ihtiyacı olur mu yada tablet yeter mi bilmiyorum. Ortaokulda yada lisede...
  114. LalaPapa

Haberim var. Ancak istenilen laptopta ihtiyaç zooma girsin çok kasmasın. 1598901810 Ya bende tablet önerdim. ama tabletlerde android alacak oda o fiyat aralığında çöpler laptop tan farksız olurlar diye düşündüm 1598901837 İkinci elde olur yazdım o yüzden 1598901955 sağolasın 1598902031...
  115. LalaPapa

Samsung Artık Lider Değil, S20 FE'nin Fiyatı, S20 Ultra'nın Çözülemeyen Kamera Sorunu ve Dahası...

Ben samsung u çok beğenerek kullandım bu zamana kadar. Hala da kullanıyorum ancak bir sonraki telefonum samsung olur mu bilmiyorum.. Düzelirse tabiiki her zaman şans veririm ama koskoca firmanın bu saate kadar düştüğü hatalar affedilir gibi değil..
  116. LalaPapa

Merhabalar. Geçen gün bir tanıdığım bana sordu, 1000, 1200 tl ye kadar 1. Elde olur 2. Elde olur laptop tavsiyesi istedi. Olay şu; kızı malum korona döneminden dolayı evde eba dan bişiler izleyecek artı zoom a girecek. Abartılı bişi olmasına gerek yok 500 600 tl lik te olsa olur. 1.el 2.el...
  117. LalaPapa

Şöyle. Yok aslında. Yani pro dediğin her konuda air 3 ün iyileştirilmiş hali. Ekstra air 3 te yapamadığın veya olmayan birşey yok. Öğrenci olarak sana tavsiyem air 3. Ama eğer paran varsa pro al. Neden dersende güç meselesi. Ömür uzunluğu, kalemin daha mantıklı olması (hem şarj ediş hemde...
  118. LalaPapa

Elimin terlemesinden ipad e birşey olur mu?

Sabah bi avuç kolonya döküldü üzerine sorun yok xD
  119. LalaPapa

Air tavsiye ederim. Bende 2018 pro kardeşimde air 3 var. ikimizde ünite not almak için kullanıyoruz. Sadece öğrencilik açısından farka değmez. Ama başka şeylerde ekleyecekseniz ona göre tekrar cevap verebilirim.
  120. LalaPapa

Android tabletler günümüzde iyi olmaya mı başlıyor, bana mı öyle geliyor?

Adamlar ipad pro 2020 nin işlemcisiyle WWDC de tomb rider oynadılar. ıpad pro 2018 kullanıyorum hiç bir telefon bu tablete yetişemez net. 1598794555 Kesinlikle. Şundan 1 yıl öncesine kadar android tabletlere çöp gözüyle bakıyordum Ipad karşısında. Ama artık s7+ la ben samsungun ve matepad ile...
  121. LalaPapa

Laptop Sıcaklık Değerleri

Normal. Hatta benimkinden iyi. Normal çalışırken 55-65 yük altında işlemci 85-92 civarı, ekran kartı 85-90 arası görüyor.
  122. LalaPapa

3-3.5k aralığında önerir misiniz?

Ya ipad 7 alın yada air 3. Minilere bakmayın derim. Ben ipad pro 11 kullanıyorum çok sefer düşünmüşümdür 12.9 luk mu alsaydım diye. A10 da güçlü A12 de. Ekranın büyük olması özellikle ders dinlemek, bir şeyler izlemek heleki not almak için elzem. Ancak kalem kesinlikle almanızı tavsiye ederim...
  123. LalaPapa

Tabletinizin modeli ve markasine ve kac oyun var tabletinizde

Çoğunu oynamasamda.. Rome total war, tft, vice city, nanatsu no taizai oynuyorum arada pc den boş vakit bulduğumda :)
  124. LalaPapa

Tabletinizin modeli ve markasine ve kac oyun var tabletinizde

İpad pro 2018 10 oyun
  125. LalaPapa

Huawei MatePad Pro APK desteği?

Yüklersin orda sorun olmaz ancak uygulama güncellemeleri sorun olur.
  126. LalaPapa

Galaxy Tab S7 hakkında ne düşünüyorsunuz ?

Fena durmuyor. Ama kalemli tabletin en önemli uygulaması bana göre not uygulaması. Ve androidde bu yok. Notability benzeri uygulama yok. Bunu halletmeleri lazım.
  127. LalaPapa

Küçüklükte en çok içinizde kalan ürün ?

Psp 3...
  128. LalaPapa

İpad

Alınır ancak air 3 zorlayabiliyorsan daha iyi bir seçenek olur. Hem işlemci güncelliği hemde genel ipad kalitesi bakımından
  129. LalaPapa

ipad almayı düşünüyorum yardımcı olabilirmisiniz hangisi daha sağlıklı olur bu arada bütçe sınırı yok

Ahahahah reis ben niye böyle yazmışım anlamadım sanırım finallerimin ortasına denk gelmiş ondan. Bende şimdi tekrar sen alıntılayınca şaşırdım.. Sanırım birde artık formda her yerde ipad i anlatınca aynı şeyleri tekrar yazmak yordu.. Bütçe sınırı da olmadığı için ipad pro 2020 12.9’ alsın geçsin...
  130. LalaPapa

iPad Kullananlar Kulübü

Gücün yetiyorsa ve ikisi arasında kaldıysan air 3 tabiiki
  131. LalaPapa

Tablet önerisi

Beklentileriniz neler?
  132. LalaPapa

Mikrofon sorunu

inanın bu sıcakta hiç çekilmiyor.. mümkünse ki o opsiyonum olmasına rağmen kullanamıyorum ben apple ın dandik kulaklığını kullanmak istiyorum. Oynadığım oyunlarda mic ihtiyacım olduğundan dolayı da kulaklığın yanındaki jak girişini kullanamıyorum
  133. LalaPapa

Mikrofon sorunu

Merhaba, asus rog strix gl703vm laptop kullanıyorum. 2 sorunum var. 1. si kulaklık ve mikrofon kısmına (ikisi tek jak girişli) kulaklığımı taktığımda kulaklığın mikrofonunu tanımıyor. Taktığım kulaklık apple ın klasik kulaklığı. Eğer arctis 5 takarsam jak girişi üzerinden onda da ses çok...
  134. LalaPapa

Maşallah ıphone'larınız ve androidleriniz sıkıntısız çalışıyor

Dostum anlatma. Anlamaktan çok uzak. Böyle insanları bilirim. Yaşlarının getirdiği gereksiz ”herkesi anlıyorum” kafası olur böyle insanlarda. Anlamamakta diretiyor. Ne dersen de kendi bakış açısından çıkamıyor. Bu genelde önceki jenerasyonda olan bir problem. Ben bıraktım anlatmayı sende bırak...
  135. LalaPapa

iphone 8 plus

Ya yetersiz tabi. Bende de 6s vardı kardeşim 8. Kullanıyor çıldırıyor ekranın küçüklüğüne. internette gezinmeye çalışıyorsun safaride aman Allahım yani bi reklam çıksa ekranı kaplıyor. Zor duruma düşmediğin müddetçe alınmaması gereken bir ekran boyutu bence
  136. LalaPapa

Note 20 Ultra Kanlı Canlı Karşımızda

Evet güzel bir gelişmeydi 2.5 ve 3 ü bende iple çekiyorum.
  137. LalaPapa

Bir büyük gözüyle olaya baktığınız için bizim anlatmaya çalıştığımız şeyi anlamıyorsunuz. Olaya büyük-genç şeklinde değil tam olarak ne demeye çalıştığımızı anlamaya çalışarak bakarsanız ne demek istediğimizi daha iyi anlayabileceğinizi düşünüyorum. Mesele yaş, cinsiyet, ırk, din, jenerasyon...
  138. LalaPapa

Ya inanın hiç samsung a yakıştırmadığım bir durum bu takılma mevzusu. Cidden güçlü bir cihaz klavyede takılmamalı. heleki amiral gemisi bir telefonda. Normal yerlerdeki takılmalarıda hiç anlamıyorum. Umarım tez zamanda o gelişme yaşanır çünkü cidden sorunu çözmek yerine 2.1 ile takılma esnasını...
  139. LalaPapa

Özellikle klavyede hiç memnun değilim. klavye kısmı açılıyor yazmaya başlıyorum takıla takıla yazıyor.. bunu güya gizlemek için yumuşak bir geçiş yaptılar. arkada uygulama açıkken kilitlediğimde ve sonrasında açtığımda takılıyor cihaz.. aynı sorun arkada program açıkken ona döndüğümde de...
  140. LalaPapa

Ben arkadaşın dediğini tam olarak anlıyorum. Dolayısıyla bu söylediklerinizin, arkadaşın söylediğiyle bir alakası yok, söylediği kişilerle de yok. Mesele gençlik vs de değil. Kaç yaşındasınız bilmiyorum ancak karşınızki kişinin söyledikleri yaşla alakalı değil. Bu formda benden küçük bir sürü...
  141. LalaPapa

Satmayı düşündüm. Ama o kadar değer kaybediyorki hızla.. Birde android benim için daha iyi şuanlık. Özellikle kalemi aktif kullanıyorum. Samsung un bu işi becerebilmesi benim için daha iyi. Çünkü cidden Samsung biraz daha yazılımda kendini düzeltse tadından yenmez ve benim tercihim samsungdan...
  142. LalaPapa

Valla parasını verdiğim şey için şükretmiyorum ya. Cidden lanet olsun şu heriflere. Note 10 takılıyordu. Takıldığını millete hissettirmemek için verdikleri güncellemeyle geçişleri yumuşattılar.. beceremiyorsanız yapmayın abi kimse sizi zorlamıyor
  143. LalaPapa

Ya size daha komik bir şey söyleyeyim. Bende note 10 var.ön kamerayla 4k 60 fps çekme mart güncellemesiyle geldi inanabiliyor musunuz!? ÖN KAMERAM EN BAŞINDAN BERİ 4k 60 fps ÇEKEBİLME KABİLİYETİ VARKEN ÇIKTIKTAN NERDEYSE 5 AY SONRA VERDİLER BU ÖZELLİĞİ. Samsung adamı dinden çıkarır yeminle..
  144. LalaPapa

Hayır daha da kötüsü s20 deki işlemci farkının sıkıntısı. şimdi daha da ara açılmış şekilde note 20 vakası yaşanacak. Ben anlamıyorumki koskoca samsung ne düşünüyor. akıl kârı değil yaptıkları. Heleki belli ülkelere snapdragon kalanlara exynos satıp da fiyatı aynı vermek büyük ayıp.
  145. LalaPapa

iphone 8 plus

SE falan alma. Bu devirde 4.7 inc aşırı yetersiz. Alacaksan xr yükseltebilirsen 11 al. Kesinlikle daha iyilerdir Her konuda.
  146. LalaPapa

Tipi tamam da işlemci konusunda büyük hayal kırıklığı içerisindeyim. (Tabi sızıntılar doğru çıkarsa). Samsung u severim ve kullanıyorum ama bu işlemci olayı beni samsung dan uzaklaştırıyor. Sanırım bir sonraki telefonum samsung olmayacak.
  147. LalaPapa

birileri benim içime gömdüğüm şeyi ortaya çıkarmış :D helal olsun reis kesinlikle katılıyorum ve tam olarak ne demek istediğini anlıyorum. bu tiplere çıldırıyorum öyle bir anlatıyorlarki sanırsın dünyanın en güçlü en mükemmel cihazı kullanıyor.. gerçekler s3 falan xD
  148. LalaPapa

İpad air 3 vs ipad mini 5

air 3. daha büyük ekranı var. almışken büyüğünü almak daha işe yarar.
  149. LalaPapa

İpad

kablosuz şarj ipad lerde henüz yok. lightning girişli ikiside
  150. LalaPapa

iPhone kutusundan adaptör çıkmayabilir! Apple Gündemi #6

Mantıklı. Tabiki eğer fiyattan düşerlerse. Bizim evde bile 7 8 tane aynı iphone şarj aleti var. Çeşitli zamanlarda birikmiş.
  151. LalaPapa

Bu Filmin Adı Neydi?

Zathura ydı onun ismi hatırladım he değil anladım. Google a yazabilirsin masa oyunları filmleri diye çıkıyor baya
  152. LalaPapa

Bu Filmin Adı Neydi?

Hani uzayda geçiyor genel olarak. Oyunu bitirmen gerekiyor aksi halde kendi dünyana dönemiyorsun. En sonunda da bi canavar öldürmeye çalışıyordu herkesi o mu? Evleriyle gidiyorlardı.
  153. LalaPapa

Ailem kendi biriktirdiğim paramı bana vermiyor

Karşılıklı olgun bir şekilde konuş severler bu tarz şeyleri ciddi ol ve gerçekten istediğini hareketlerinle belirt. Şımarıklık yapmadan olgunca konuş. Biraz ısrarlı ol. Almazlar sanmıyorum diye düşünme. Sonuçta senin bir isteğin var ve buna göre hareket et. İstediğine ulaşmak için çabala. Ama...
  154. LalaPapa

Ailem kendi biriktirdiğim paramı bana vermiyor

Ailenin senin neden parayı istediğinden haberi yok anladığım kadarıyla. Aileni karşına al ve konuş. O paraya ihtiyacım var çünkü bilgisayar almayı düşünüyorum de. Zorlarlarsa da sonuçta bu benim param ve buraya harcamak istiyorum şeklinde konuş. Yani gidip paramı verin lütfeeeğn falan demektense...
  155. LalaPapa

iPad Air 3 Sorunları hakkında

o konuyu inan hiç bilmiyorum. sahibinden e koyup beklemek gerek.
  156. LalaPapa

ikisi farklı kişiler 1593190452 kulaklık apple 1800 tl falan gözükse de 3. parti marketlerde 800 tl falan buluyorsun. 800 lira civarına satarsın. artın şu olur, apple olan renkler 3. parti marketlerde satılmıyor. iade etmek istersen de ikisini birlikte etmen gerekir hukuken.
  157. LalaPapa

Aralık 2019 da kardeşim, daha 3 gün önce arkadaşım air 3 aldı. Herhangi bir sorun yaşamadılar.
  158. LalaPapa

iPad Kullananlar Kulübü

yeni çıktı. ipad pro 2020. muhtemelen 2022 de pro çıkar. şimdilik en yenisi ve en güçlüsü o cihaz.
  159. LalaPapa

İpad Air 3 İpad 7. Nesil Ögrenci İndirimleri

Estağfirullah ne demek kardesim. Amin seninde istediğin bölüm gelir inşallah
  160. LalaPapa

Üniversite diye biliyorum. Tanıdığınız varsa onun üzerinden almanız bir şey değiştirmiyor. Sadece indirimde kullanılıyor zaten
  161. LalaPapa

Alabilirsin tabiki öyle de. Herşey ekonomine göre. İkinci el ben aldım sorun olmaz yani.
  162. LalaPapa

Mesela böyle de yapabilirsin. Bakarsın temizse ikinci el alırsın. Hem daha uyguna gelir hemde smart folio klavye de alırsın yanına. bende 2. El almıştım ipad imi daha uyguna geliyor.
  163. LalaPapa

-Hayır hayır illa gerek yok tabiki. Bu zamana kadar ipad olmadığında da insanlar üni eğitimi görüp başarılı şekilde bitiriyorlardı elbette. Ama benim boynumda sağlık sıkıntım var dolayısıyla benim için zorunluluk gibi. E tabi dersler bi yerden sonra yoruyor, sıkılıyorsun vs benim için ayrı bir...
  164. LalaPapa

Bu saatte seni uyutmayan şeyi anlatabilirsiniz veya itiraf edebilirsiniz

Çok sağolasın.. :D
  165. LalaPapa

Bu saatte seni uyutmayan şeyi anlatabilirsiniz veya itiraf edebilirsiniz

Yarın finalim var ve ben lotr dan sahneler izliyorum
  166. LalaPapa

YKS öğrencileri dünya gündeminde!

Bir kere de dünya gündemine başarıyla falan girelim..
  167. LalaPapa

laptop menteşe sorunu.

Reis o laptop un hasar yemesi lazımmış bu kadar denk gelir yani :D
  168. LalaPapa

laptop menteşe sorunu.

Peki şeyi merak ediyorum kapının düşeceği yerde laptop un ne işi var sadasdasd
  169. LalaPapa

Karşı cinste sizi en çok ne etkiler

Senin anılar canlanmış ondan fsdfsdfdsfds
  170. LalaPapa

laptop menteşe sorunu.

Ya ben şeyden sonrasını okuyamadım hani aklım almadı laptopun üzerine nasıl kapı düşer fdsfdfds orda kaldım ben hani devamını okuyamıyorum xd millette ciddi ciddi yorum yapmış biraz kötü hissediyorum kendimi ama ne biliyim dfsdfs
  171. LalaPapa

Reis bana niye kızdın onu anlamadım fsdfdsfds
  172. LalaPapa

İyi derken neyine göre iyi diyorsunuz? Fiyat performans olarak mı?
  173. LalaPapa

Valla sevince her şeyi etkiliyor :D
  174. LalaPapa

Dostum öncelikle merhaba. Ben ünide ipad kullanıyorum. Not almak için ve hobi olarakta not çıkartıp satıyorum. Bende ipad pro 2018, kardeşimde ünide onda ipad air 3 var. Bende magic keyboard, kardeşimde smart folio var. İkimizde de kalem var. Bunu söyleme sebebim ise senin sorduğun soruya...
  175. LalaPapa

benim modemim salonda ama ben masaüstü bilgisayara nasıl bağlayacağım kasam odamda ?

Benimkide salonda ve pc odamda ben 30 metrelik kabloyla bağlıyorum değiyor en hızlısı
  176. LalaPapa

En çok hangi oyunu oynamaktan keyif alıyorsunuz?

Multilerde kanser kitleden ve hilelerden, single da buglardan bıkan biri olarak HEPSİNDEN NEFRET EDİYORUM :D
  177. LalaPapa

Bir üniversite öğrencisine hangi tableti önerir siniz?

dostum bu dediğini tam olarak uyguluyorum. Bütçen ne kadarına yetiyorsa onu al. Klavye ve kalem mutlaka al. Air 3 tavsiye ederim ama paran yetiyorsa pro al.
  178. LalaPapa

Sizce iPad Pro 11 2.nesil fiyatına değerli?

Tabiiki. ipad imi en verimli şekilde kullanmaya çalışıyorum. Bununla alakalı aslında bir konu dahi açtım. Ipad için uygulamalar adlı. Yapabildiğim kadar yardımcı olmaya çalışırım. Instagram yokta twitter var kullanıyorsan: lalapapabm
  179. LalaPapa

Google İninal Kartımdan Temporary Hold adı altında 2 TL Kesti

Şöyle bir şey de olabilir. Bazı yerler *mesela apple store* senin kredi kartını kayıt ederken, bu girilen kredi kartı doğru mu? Limiti var mı? Çalışır durumda mı diye kontrol amacıyla ilk kayıtta para çekebiliyor. Ancak bunu bir hafta içerisinde iade ediyorlar. Buda olabilir bilgin olsun.
  180. LalaPapa

Sizce iPad Pro 11 2.nesil fiyatına değerli?

En son 3. Nesil oluyor. Bu arada aparatlarını da alırsan oldukça işine yarar. Çünkü bende aynı sebeplerden kullanıyorum ipad pro 11 2. Nesil
  181. LalaPapa

200 tl oyun önerisi

Rdr 2 300 tl değil. Epic de 60 tl indirim kodu var. 240 tl standart edition, 60 indir 180 tl ye alırsın
  182. LalaPapa

Hangi iPadi almalıyım ?

Doğru arada işlemci farkı var ama ekran için alınır zaten tablet. ipad mini küçük yani. Performanslı olsada. Ama bana sorarsan air 3 al. Daha mantıklı bence. 32 gb alma zaten ipad 7 yi. Ben ipad pro 11 kullanıyorum ve keşke 12.9 alsaydım diyorum.
  183. LalaPapa

Hangi iPadi almalıyım ?

ıpad 7 en uygunu diye düşünüyorum
  184. LalaPapa

ipad almayı düşünüyorum yardımcı olabilirmisiniz hangisi daha sağlıklı olur bu arada bütçe sınırı yok

Ipad her türlü her tabletten daha iyi. Matepad veya diğer eften püften tabletlerden çok daha iyi.
  185. LalaPapa

Üniversite öğrencisine dizüstü bilgisayar

macbook al düşünme derim. Oyun oynamak istediğinde de yapıştır geforce now ı tamamdır. apple ürünlerinin verdiği tadı windows vermiyor. Uzun ömür, uzun performans ve sorunsuz pc için macbook al gitsin. Ayrıca macbook un ünide ders çalışırken veya bi iş yaparken verdiği motivasyon yetiyor...
  186. LalaPapa

İpad ölü pixsel

Apple a verin garantiye oldukça hızlı hallederler beklemeyin bence
  187. LalaPapa

Ipad aksesuar önerisi

Bende macbook değil ipad pro var dostum :sweatsmile:
  188. LalaPapa

Ipad aksesuar önerisi

Bunda da type c girişi yok. Şarj için önemli bir ihtiyaç type c girişi
  189. LalaPapa

Verimli iPad kullanımı

Düzenleme* 2- Rd client yani windows un olan uygulaması bugün güncelleme aldı. Ve bu güncelleme ile hem artık pc nin çözünürlüğü tablette seçtiğinize gelip ona göre ayarlanıyor hemde en önemli durum sağ tık geldi. Artık oldukça işlevsel bir durumda.
  190. LalaPapa

İpad Air 3 Wifi+Cellular Mı Almalıyım ? (Bonus sorulu)

Ipad i ne için kullanacaksınız? Kullanma sıklığınız ne olacak? ve interneti telefondan bağlamak sizin için sorun olur mu? Cevap verirseniz daha çok yardımcı olmaya çalışırım. E-sim için bu sene sonunu söylüyorlardı ancak corona olayı sanırım bu durumuda etkiledi. Ama türkiye tarafında e sim...
  191. LalaPapa

Ipad air 3 +iPhone se 2 mi yoksa sadece iPad pro 2020 mi

bir kere ipad 7. Nesil alma. Air 3 al. zaten 7. Nesilin 32 gb ı yetmeyecek. 128 e yükseltmen gerekecek. Ayrıca aksesuarda almayı planladığın şeyler var mı? Beklentin neler? Telefonun ne? Gibi soruların cevaplarını verirsen daha çok yardımcı olabiliriz sana
  192. LalaPapa

iPad problemleri

Biraz baktım çok şikayet var. Sanırım ios 13.4 altı için kaldırmışlar. Bulamazsın diye tahmin ediyorum
  193. LalaPapa

Ipad aksesuar önerisi

Ethernet olsa iyi olur ya. Hemde daha çok girişi olması işime yarar
  194. LalaPapa

Ipad aksesuar önerisi

Sevgili forum üyeleri şöyle birşey buldum https://www.hepsiburada.com/mobitell-6in1-smart-hub-rj45-type-c-to-pd-2xusb-adaptor-coklayici-p-HBV00000PM8FM?magaza=Mobitell ne diyorsunuz? Sizce ipad de düzgün çalışır mı? Aksesuar kullanan varsa aksesuarı düzgün çalışmayan var mı? birde çoklayıcı...
  195. LalaPapa

bir telefondan neler beklersiniz size göre ney olmalı?

batarya, satış sonrası müşteri hizmeti. Hızlı şarj, depolama güzel tip
  196. LalaPapa

youtube dan para kazanmak harammı

Önemli olan emektir. Harcadığın ter ve zamandır. Haram değildir merak etme.
  197. LalaPapa

İslam huzurlu olmaya yeterli mi.?

Başına gelen ve önleyemediğin şeylerde kafan rahat oluyor en büyük faydası bu oldu bana. Hani diyorsunki evet şuan gücüm yetmiyor ama en azından öbür tarafta bunun hesabı sorulacak kafası oluyor. Derdin başından gitmiyor belki ama psikolojik olarak rahatlıyosun.
  198. LalaPapa

SDN Forum Çekilişi #4

Katılıyorum
  199. LalaPapa

Tablet için klavye tavsiyesi?

Katlanır Bluetooth Kablosuz Klavye - n11.com bu biraz farklı bişi taşıması da kullanımı da eğlenceli olabilir
  200. LalaPapa

Smart keyboard ile pubg oynanabiliyormu

Rica ederim
  201. LalaPapa

İpad kullananlara ve anlayanlar bir baksın

apple ı ara ve iade et bence
  202. LalaPapa

Apple ın değiştirmesinden çok sen önce bir öğren durumu tam olarak sonra iade edersin 15 günü geçti mi?
  203. LalaPapa

Şöyle. Bazı kartlarda reddediyor bazılarında izin veriyor. Benim iş bankasının kredi kartında reddetti arkadaşın iş bankası kredi kartında onayladı. Yani şu sıralar bi tabiri caizse “mallık“ var kredi kartlarında. Başka kredi kartı denemeni tavsiye ederim. Zaten banka kartlarını direk reddediyor...
  204. LalaPapa

Ne gibi bir sorun var tam olarak? Denedim ben satın alabiliyorum.
  205. LalaPapa

Verimli iPad kullanımı

Sevgili gençler. iPad imi daha verimli kullanmak istiyorum. kullandığınız uygulamaları isimleri ve işlevleriyle yazabilir misiniz? Böylece iPad kullanan herkesin işine yarayacak bilgiyle donatabiliriz burayı. Ben başlayayım: 1- iFont: kendileri font indirdiğinizde iPad e kurulumunu sağlamakla...
  206. LalaPapa

:D rica ederim. Dediğim gibi apple ı ara durumu iyice öğren en kötü direk iade et. İyice zamlanıyor herşey daha da zam gelmeden iade et yenisini al. Bu arada kendini zorlayıp air 3 almanı tavsiye ederim
  207. LalaPapa

Önce apple ı aramanı tavsiye ederim yarın yada pazartesi. Ordan sorarak cevaplarını alabilirsin. Eğer öyle birşey yok derlerse direk iade et. Ama apple ın uygulamasından ipad 7 ye bakıldığında böyle delikler yok.
  208. LalaPapa

Kardesim direk apple ın uygulamasından fotolara baktım böyle bir delik yok. Sendeki hatalı bence. Nerden aldın sen bunu
  209. LalaPapa

İPad Pro vs MacBook Air

ıpad pro kullanıyorum magic keyboard da aldım. Hem pc hem not almak için kullanıyorum. Mutlaka kalemde al. Gerçekten inanılmaz bir deneyim ve motivasyon oluyor.
  210. LalaPapa

Ben üniversite öğrencisiyim.İnce, hızlı,şık pc arıyorum (oyun için değil)bu pc alınır mı

Her türlü bilgisayarı kullandım ve açıkcası en memnun kalmadığım pc HP idi. Lenovo iyidir. Hatta sizin attığınız pc şuan yanımda arkadaşımda var ve oldukça memnun. Aslında size IBM E580 önerecektim daha 8 ay önce 4500 tl idi ama şuan 8000 küsür yazıyor ki kesinlikle o kadar edecek bir cihaz...
  211. LalaPapa

En İyi Sonuç Veren Termal Macun Hangisidir ?

Ya bende 1060 lı asus laptop 1070 li de kasa var. İkisine de sürdüm ikiside gayet güzel olması gerektiği gibi çalışıyorlar. 100 tl liği alcağıma 3 tane 30 tl lik alırım xD
  212. LalaPapa

Cihaz tavsiyesi

Ben olsam mi note 10 gömerdim. Cihaz fena
  213. LalaPapa

Reis ben o 100 tl liğe inanmıyorum. Neden diye sorarsan ben o 30 tl lik macunu aldım. Daha yeni 2 ay falan oldu alalı. Ve pc 90 95 dereceleri görürken (laptop) tabiki pislikte vardı ama temizleyip bu macunu sürdükten sonra oyun oynamazken 45 50 oynarken max 75 80 gördü. Gayet olması gereken...
  214. LalaPapa

Ben cooler master Kullanıyorum kasamda da laptopta da memnunum tavsiye ederim
  215. LalaPapa

Ram MHzleri Değişmiyor

hocam burda anlatmışlar umarım işine yarar
  216. LalaPapa

Ram MHzleri Değişmiyor

Bios da bi ayarla açmanız gerekiyor çok hatırlamıyorum. 2133 de takılı kalmıştı benim ramlerde daha sonrasında bios dan sınırı kaldırınca 3000 e yükseldi. O şekilde aratabilirsiniz bios da ram hızı limitini kaldırma diye.
  217. LalaPapa

Smart keyboard ile pubg oynanabiliyormu

bende magic keyboard var ve çalışmıyor. Hatta hiç bir oyunda klavyenin çalıştığını görmedim. Eğer 3. parti yazılımlarla oluyorsa bilmiyorum ama saf halinde klavye yok gibi oluyor.
  218. LalaPapa

İpad kullanım süresi

Bu dolar meselesi yüzünden seneye alamayabilirsin. Alabiliyorsan hemen almanı tavsiye ederim.
  219. LalaPapa

İpad

İpad pro da ve air 3 te öyle bir şey yok bilemedimki
  220. LalaPapa

İpad office uygulamaları

1- Office uygulamalarını sorunsuzca kullanabilirsin ancak pc deki gibi bir sürüm söz konusu değil. Telefondaki kadar lite versiyon değil ama pc deki kadar da ayrıntılı bir office yok. Arası gibi. Daha 2 tane office dosyasını aynı anda yan yana açabilme geleli bile 1 hafta oldu yeni. Biraz yavaş...
  221. LalaPapa

İpad

Yani delikler derken 1 delik vardır oda mikrofon deliği
  222. LalaPapa

iPad problemleri

Sorunu çözdüm bilginize. Bu konuda yardıma ihtiyacı olan bana sorabilir.
  223. LalaPapa

iPhone Xr mı, Mi 9T mi ?

Ben ios u tercih ederdim bu durumda. Uygulamalar çok daha güzel görünümlü ve stabil
  224. LalaPapa

iPad Kullananlar Kulübü

Destek - iPad problemleri şuraya bi el atabilir misiniz sorun birtek bende mi
  225. LalaPapa

iPad problemleri

yok demek istediğim o değildi. burda logitech in yapabileceği bir şey yok. apple yapmalı. klavye takıldığında dikteye ulaşmamızı engelleyen apple. ya gidecek ekrana dikte işareti koyacak yada klavyeye kısayol atayacak. kısayol olmadıktan sonra veya ekrandan tıklayamadıktan sonra logitech...
  226. LalaPapa

iPad problemleri

teşekkür ederim. yok ayıplı mal olmuyor aslında. burda sorun yazılımsal. apple bunu sunmuyor yoksa cihazlarda problem yok :)
  227. LalaPapa

Evde yapacak birşey yok

udemy den bedava derslere bakabilirsin mesela. veya buradan bölümün hakkında tezler okuyabilirsin. https://tez.yok.gov.tr/UlusalTezMerkezi/tezSorguSonucYeni.jsp kitap okumak istersen önerilerde bulunabilirim hoşlandığın kategoriye göre? Gerçekten şu günlerde çok vaktimiz var gibi gözüksede...
  228. LalaPapa

iPad problemleri

görümde kardeşimdeki ürün apple ın kendi ürünü şu https://www.apple.com/tr/shop/product/MX3L2TQ/A/ipad-7-nesil-ve-ipad-air-3-nesil-i%C3%A7in-smart-keyboard-t%C3%BCrk%C3%A7e-q-klavye benim satın aldığımda apple ın kendi ürünü 11 inç iPad Pro (2. nesil) için Magic Keyboard - Türkçe Q Klavye...
  229. LalaPapa

iPad problemleri

şöyleki mouse farklı evet. ancak aynısını kardeşimin ipad air 3 ünde denedim. smart folio ile birlikte. yani orjinal kendi klavyesi. yine dikte kayboluyor aynı şey oluyor.
  230. LalaPapa

iPhone Xr mı, Mi 9T mi ?

yani ne beklediğine bağlı? android ekosistemiyle ios çok farklı. beklentilerin neler?
  231. LalaPapa

iPad problemleri

hayır normalde ipad e klavye veya mouse takılı değilken var dikte. sorun şu: ben usb bağlantısı ile mouse taktığımda veya smart folio taktığımda ekrandaki klavye kayboluyor. ve kaybolunca bu sefer bulunduğum yerde dikteyi açamıyorum çünkü ekrandaki klavye gelmiyor. folio da dikteyi açmak için...
  232. LalaPapa

iPad problemleri

hee ben anlayamadım ondan kusura bakmayın aslında bunu buraya uçarak yazdım çünkü şuanda dahi iş yapıyorum yaklaşık 8 9 saat oldu ve bu durum beni çıldırttı inanın.. umarım çözüm bulabiliriz yoksa cidden başım ağrıyacak :sweatsmile:
  233. LalaPapa

iPad problemleri

ilk defa konu açtım da yanlış bir yere mi açtım acaba yada yanlış şekilde mi açtım? sakin olunuz demişsiniz anlamadım
  234. LalaPapa

iPad problemleri

Abiler, gençler, kardeşler. bende ipad pro 2018 var. genel olarak ünide not almak için kullanıyorum, aynı zamanda iş yapıyorum. Ancak ciddi problemler var. Mesela klavye takıldığında dikte kayboluyor ve benim ona çok ihtiyacım var klavyede bir tuşu yok ve kısayollara baktığımda klavye açma yada...
  235. LalaPapa

Kablosuz Şarj zararlı mı

peki teşekkür ederim
  236. LalaPapa

Kablosuz Şarj zararlı mı

ancak şöyle bir durum var. hızlı şarj da normal şarja göre daha fazla zarar veriyor ancak özellik olarak ekleniyor. özellik gibi eklemekten ziyade seçenek gibi daha çok. sonuçta zarar veriyormuş bu bak deseler telefon firması ben seçenek olarak sundum tavsiye etmedim de diyebilir. bilmiyorum...
  237. LalaPapa

Kablosuz Şarj zararlı mı

merhaba ben kablosuz şarjla şarj ediyorum telefonumu. internette biraz araştırdım bir kısım işte zararlı, telefon kablosuzdayken bataryadan kullanıyor falan diyor. bir kısımda normal şarj mantığıyla, gelen şarjı kullanıp bataryayı kullanmadan şarj ediyor diyor. bunun gerçeğini bilen var mı...
  238. LalaPapa

MacbookPro 13' 2017 Wifi Problemi

düzeltmiyor hiç biri. yıl olmuş 2018 hala menteşenin yanına falan yerleştirmeyin diyorlar çok komik ya :D
  239. LalaPapa

selamlar, teşekkürler denedim ama olmadı...
  240. LalaPapa

başlıktada belirttiğim gibi pc m de wifi problemi var. eğerki type c yerine herhangi bir usb yada hdd takarsam anında ya wifi gidiyor, yada kullanılamayacak kadar zayıflıyor. başkasında olan yada çözümü bilen var mı?
  241. LalaPapa

Sony Xperia XZ Kullanıcıları Kulübü

beyler bayanlar az önce denedim oluyor 7.1.1 yaptı direk sorun çıkmıyor
  242. LalaPapa

Sony Xperia XZ Kullanıcıları Kulübü

yav bu nougat yeniden ne zaman dağıtıma başlayacak? bu japonlar ayıp ediyor valla --- Gönderi Güncellendi --- nasıl onarıcaz?
  243. LalaPapa

3000-4000 Tl Aralığında Gamebook

gaminglerde şuan zaten 7200 rpm aşağısı kullanılmıyor diye biliyorum. www.monsternotebook.com.tr adresinden bulabilirsin kendine 3000-4000 arası gaming laptop. Kadiköyde mağazasıda var. ben kullanıyorum 2 senedir çok memnunum