Kablo takılı değil

xneon1903

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Masa üstü bilgisayarıma bi tane tekme vurdum daha açmaya çalıştığımda kablo takılı değil hatası alıyorum neden acaba kasanın fanı belli aralıklarla çalışıyor

LalaPapa

Asistan
Reaksiyon puanı
117
neyin kablosu takılı değil? nerde alıyorsunuz bu hatayı? kasanın fanları sürekli değil gerektiğinde çalışır zaten.

LalaPapa

Asistan
Reaksiyon puanı
117
vurduğunuz zaman hdmi yada dvi kablo bir şekilde bir yere sıkıştı mı? ayrıca ekran kartınız zarar görmüş olabilir. eğer sert vurduysanız ekran kartının anakarta bağlanan kısmı hasar görmüş olabilir.

xneon1903

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
vurduğunuz zaman hdmi yada dvi kablo bir şekilde bir yere sıkıştı mı? ayrıca ekran kartınız zarar görmüş olabilir. eğer sert vurduysanız ekran kartının anakarta bağlanan kısmı hasar görmüş olabilir.
Kabloları kontrol ettim kasaya güç verdiğimde tik tik diye ses geliyor hard diskten

LalaPapa

Asistan
Reaksiyon puanı
117
o ses genelde hdd ye yeterli güç gitmediğinde yada hdd gg olduğunda çıkan bir ses. muhtemelen o patlamıştır

xneon1903

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
o ses genelde hdd ye yeterli güç gitmediğinde yada hdd gg olduğunda çıkan bir ses. muhtemelen o patlamıştır
Teşekkür ederim ilginiz için
Mesaj otomatik birleştirildi:

Ve birde işlemcinin fanı çalışmıyor neden acaba o normalmi

Gelip gelip gidiyor

Son düzenleme:

LalaPapa

Asistan
Reaksiyon puanı
117

Gelip gelip gidiyor
estağfirullah ne demek. işlemcinin fanının çalışması lazım. çok bilgili olduğumdan değil ama en azından ben işlemcinin fanının çalışmadığı bir kasa görmedim. ekran kartınınki normal. yük altına girince, ısınınca çalışıyor masaüstünde vs çalışmaz genelde. ama işlemci öyle olmuyor. acaba güçte mi sorun var. psu yetersiz geliyor olabilir eğer bu tekmeledikten sonra oluşan sorunsa o zaman belki psu hasar görmüş olabilir

xneon1903

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
estağfirullah ne demek. işlemcinin fanının çalışması lazım. çok bilgili olduğumdan değil ama en azından ben işlemcinin fanının çalışmadığı bir kasa görmedim. ekran kartınınki normal. yük altına girince, ısınınca çalışıyor masaüstünde vs çalışmaz genelde. ama işlemci öyle olmuyor. acaba güçte mi sorun var. psu yetersiz geliyor olabilir eğer bu tekmeledikten sonra oluşan sorunsa o zaman belki psu hasar görmüş olabilir
Psu hangi parça acaba aynı dediğiniz gibi oldu