Soru Kasa çalışıyor ama ekran gelmiyor

Bu konuyu okuyanlar

Bulut1111

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
1 ay önce babamın çalıştığı depoda 3 kasa vardı 1 tanesini getirdim kurdum şu anda da kullanıyorum. 1 hafta sonra 2. kasayı da getirdim bir kenara koydum HDD yok diye bugün bir deneyeyim dedim her şeyi taktım çalıştırdım kasayı. Her şey düzgün çalışıyor ama ekranda tık yok 2 farklı VGA ve 3 ekran denedim 1 tane HDMI kablosuyla denedim RAM'ların yerini değiştirdim, tek RAM denedim 2 ekran kartı denedim ekran kartını çıkartıp anakart girişini denedim ama bir türlü görüntü alamadım. Kullandığım HDD'nin 700 küsur sektörü ölmüş sanırım ondan olabilir mi veya neden görüntü alamadım? Ekranda kablo bağlı değil hatası da almadım kabloyu çıkardığım zaman kablo bağlı değil hatası veriyor ama takılıyken vermiyor. 2. ekranda ise ekran uyku modunda hiç ekran bile gelmiyor açınca ise sinyal yok diyor sonra kapanıyor geri uyku moduna giriyor ramları silgi ile sildim hd 4350 ekran kartınıda silgi ile sildim aynı power ve farklı 650 w power ilede denedim ve sonuç alamadım

elixir marka 2+2 ddr2 ram
hd 4350 ekran kartı
hd 3870 ekran kartı
q8400 işlemci
250 psu
msi n1996 anakart

Suzan AŞAN

sxasizt sank
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,837
Sanırım sorunun HDD ile ilgili olabilir. HDD'nin 700 küsur sektörünün ölmesi, görüntü alamamanın bir nedeni olabilir. HDD'nin bozulması, işletim sistemi ve grafik sürücülerinin düzgün bir şekilde yüklenmesini engelleyebilir. HDD'yi başka bir bilgisayarda deneyerek veya yeni bir HDD takarak sorunu çözmeyi deneyebilirsin. Ayrıca, anakartın BIOS ayarlarını kontrol etmek de yardımcı olabilir.

Bulut1111

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Sanırım sorunun HDD ile ilgili olabilir. HDD'nin 700 küsur sektörünün ölmesi, görüntü alamamanın bir nedeni olabilir. HDD'nin bozulması, işletim sistemi ve grafik sürücülerinin düzgün bir şekilde yüklenmesini engelleyebilir. HDD'yi başka bir bilgisayarda deneyerek veya yeni bir HDD takarak sorunu çözmeyi deneyebilirsin. Ayrıca, anakartın BIOS ayarlarını kontrol etmek de yardımcı olabilir.
hddnin içi boş sistem vs. kurulu değil yani direk tıptan ekran gelmiyor

Suzan AŞAN

sxasizt sank
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,837
hddnin içi boş sistem vs. kurulu değil yani direk tıptan ekran gelmiyor
Anladım HDD'nin içi boş olduğu için sistem kurulu olmadığı için ekran gelmiyor olabilir. İşletim sistemi ve gerekli sürücülerin yüklü olduğundan emin olman gerekiyor. Eğer sistem kuruluysa anakart veya ekran kartıyla ilgili bir sorun olabilir.