Soru Monitörde Almış Olduğum Uyarı "No Signal"

Bu konuyu okuyanlar

ThErdem

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Merhabalar dün bilgisayarımda oyun oynuyordum hicbir sorun yoktu sonra kapattım ve uyudum sabah açmaya çalıştığımda ekranda no signal diyordu monitörün ve bilgisayarin kablolarina baktım ama hiçbir problem yoktu hepsini tak çıkar yaptım tekrar denedim ama genede işe yaramadı internette birazcık araştırdım ramlerini tak çıkar yaptım olmadı bios pilini çıkarıp taktım olmadı
Ekran kartının fanları, işlemcinin fanları kasanın fanları çalışıyor .
Ekran kartım : asus tuf gtx 1650
İşlemcim : amd ryzen 3 3100
Ramlerim : 16 gb ddr4 3200mhz
Anakartim : asus prime a320m-f
Ekran kartını çıkarıp bilgisayarı açmayı denediğimde fanların daha sessiz döndüğünü farkettim
Bütün kablolar ve parçalar takılı olduğunda ise monitöre herhangi bir görüntü gelmiyor no signal diyor ve ekran kartının fanlar deli gibi dönüyor

Son düzenleyen moderatör:

Saruhan0

Öğrenci
Reaksiyon puanı
81
Monitörde hangi kablodan görüntü alabileceğinize dair bir seçenek mevcut mu (HDMI, DP gibi)? Mevcutsa bağladığınız kabloyu seçin. Mevcut değilse farklı bir kablodan görüntü almaya çalışın.

ThErdem

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Hdmi ile bağlanıyorum monitörün tuşundan hdmi seçiyorum hala görüntü gelmiyor

CtrlEnter

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
885
Güvenli modda açmayı deneyin.

CtrlEnter

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
885
Genelde açma tuşuna bastıktan sonra arka arkaya F8 tuşuna basarak açılır. Seçenekler çıkar vs devam edersin.
Çözünürlük problemi oluşmuş olabilir. Güvenli modda düşük çözünürlükte açılır bilgisayar, sonra ayarlardan önerilen çözünürlük seçilip, kapatıp açılır.
TV'ye kablo ile bağlayıp deneyebilir misin? HDMI var mı TV'de??

ThErdem

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Genelde açma tuşuna bastıktan sonra arka arkaya F8 tuşuna basarak açılır. Seçenekler çıkar vs devam edersin.
Çözünürlük problemi oluşmuş olabilir. Güvenli modda düşük çözünürlükte açılır bilgisayar, sonra ayarlardan önerilen çözünürlük seçilip, kapatıp açılır.
Televizyonda hdmi var şimdi deneyeyim
Mesaj otomatik birleştirildi:

Tvye bağladim denedim hala aynı. Monitörum çalışıyor monitörde bir sıkıntı yok monitörü başka bir bilgisayara takıp denemiştim.
Mesaj otomatik birleştirildi:

F8 tuşuna basmayida denedim hiçbir şey olmadı bilgisayar hiç açılmıyorki f8e basayım bilgisayarı açtığımda direk no signal diyor o kadar herhangi bir şekilde bios yada Windows giremiyorum sürekli no signalde

Son düzenleme: