Mikrofon sorunu

Bu konuyu okuyanlar

LalaPapa

Asistan
Reaksiyon puanı
117
Merhaba, asus rog strix gl703vm laptop kullanıyorum. 2 sorunum var.
1. si kulaklık ve mikrofon kısmına (ikisi tek jak girişli) kulaklığımı taktığımda kulaklığın mikrofonunu tanımıyor. Taktığım kulaklık apple ın klasik kulaklığı. Eğer arctis 5 takarsam jak girişi üzerinden onda da ses çok kalitesiz ve az geliyor.
2. si cihazın kendi mikrofonunu kullandığımda ses çok az geliyor. Aşırı derecede kesiliyor. ve benim dc de sesimin karşı tarafa gitmesi için sürekli bağırmam gerekiyor.

Daha önce böyle sorun yaşayıpta düzeltebilen veya fikri olanlar yardımcı olabilirse sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
3.5mm için ses programından bazı ayarlamalar yapılarak bu sorun halledilebiliyordu ancak çözümünü şuan hatırlayamıyorum. Bu durumda en iyisi Arctis 5'in Chat Mix ile gelen USB girişini kullanmak.

LalaPapa

Asistan
Reaksiyon puanı
117
3.5mm için ses programından bazı ayarlamalar yapılarak bu sorun halledilebiliyordu ancak çözümünü şuan hatırlayamıyorum. Bu durumda en iyisi Arctis 5'in Chat Mix ile gelen USB girişini kullanmak.
inanın bu sıcakta hiç çekilmiyor.. mümkünse ki o opsiyonum olmasına rağmen kullanamıyorum ben apple ın dandik kulaklığını kullanmak istiyorum. Oynadığım oyunlarda mic ihtiyacım olduğundan dolayı da kulaklığın yanındaki jak girişini kullanamıyorum