Arama sonuçlarınız

1. I

Hesap silme

Yani sen şimdi diyorsun ki; "Yarın bir gün, bir sosyal medya servisi benim hesabımı silmemi engellese sessiz kalacağım." öyle mi? TeknoSeyir gibi kendi yağında kavrulan bir teknoloji sitesi bile hesap silmesine izin veriyorken KOSKOCA SDN'nin içerik gaspı yapıyor olması gerçekten fıkra gibi.
  2. I

Hesap silme

Hesabın silinmemesi hakkında bir madde bulunmuyor. Yayınlandığı tarihten itibaren geçerli olur ama benim talebim geçmiş döneme ait olur yine de.
  3. I

Hesap silme

Kayda değer bir şey olup olmaması önemli değil ki? Sorunumuz o değil, ayrıca ben "önemli şeyler oluşturdum" demedim. Böyle anlaşıldıysa da yanlış anlaşılmıştır. Dolayısıyla silinmesi konusunda bir engel de gözükmüyor.
  4. I

Hesap silme

GÜNCELLEME: Forum kurallarında "hesabınızı silemiyoz ya kusura bakmayın" gibi bir ibare bulunmuyor. Forum Kuralları Dolayısıyla hesabımın silinmemesi için bir neden yok. Eğer ki ben söyledikten sonra oraya böyle bir madde eklerseniz o da sizin adaletsizliğiniz. Kaldı ki; yasa değişiklikleri...
  5. I

Hesap silme

Hayır, hesabımın süresiz yasaklanmasını istesem "Süresiz yasaklayın." diyebilirim değil mi? Ben özel nedenlerden dolayı BENİM ÜRETTİĞİM içeriğin artık SDN Forumlarında yer almasını istemiyorum bu kadar basit. Eğer süresiz ban attığında oluşturduğum tüm içerikleri de sileceksen kabul ederim, aksi...
  6. I

Hesap silme

"Yapacak bir şey yok." diye bir şey söz konusu değil. Oluşturduğum içerik bana aittir ve onunla ne yapılacağına ben karar veririm. Bu kadar basit. Bahsettiğim platformlar farklı bir türde hizmet verseler dahi kendileri de bir içerik barındırma servisi temelde. Burası da bir içerik barındırma...
  7. I

Hesap silme

Forumu yalnızca içerik barındırma servisi olarak kullanıyorum. İçeriğimin yayınlanma hakları da doğal olarak bana ait olmalı. Çünkü içeriği oluşturan da benim. Medium'da içerik üretiyorsunuz ve özel nedenlerden dolayı hesabınızı silmeniz gerekti, Medium size "hoop bilader, buranın ağası benim...
  8. I

Hesap silme

İyi de çok saçma değil mi? Hangi yıldayız 2003 mü? Eski forum adetleri hala devam ediyor mu gerçekten? Ne oluşturduğumuz bir içeriği silebiliyoruz, ne de silme talebimize olumlu bir yanıt alabiliyoruz. İçeriği ben oluşturuyorum ve yayınlayıp yayınlamama hakkı da doğal olarak bana ait olmalı. Ben...
  9. I

Hesap silme

Hesabımı kalıcı olarak silmek için hangi adımları takip etmem gerekiyor?
  10. I

Mağaza Güncelleme Sorunu - Nasıl Yapılır?

Herkese merhaba, bu videoda Windows 8, Windows 8.1 ve Windows 10'de yer alan Mağaza'daki uygulama güncellerken oluşan sorunların nasıl çözüleceğini göstereceğim. Bu işlemlerden sonra Mağaza'da güncelleme sorunu yaşamayacaksınız.
  11. I

Half-Life 3 Posteri Göründü!

Peki bunun haber değeri nerede?
  12. I

Facebook Messenger

Merhaba Mustafa, Mesajımda anlatacağım adımlar Windows 10 Mobile esas alınarak anlatılmıştır. Windows Phone 8 veya 8.1 kullanıyorsan bu adımlar değişiklik gösterebilir. Tüm uygulamalar -> OneDrive -> Seçenekler (Hamburger menü içerisinden) -> Ayarlar -> Kamera Yükleme (Kapalı) Eğer hala...
  13. I

Alto's Adventure - İnceleme

Alto's Adventure 2 boyutlu bir platform oyunu. Windows Store'da ücretsiz olarak yayında. Henüz yalnızca Windows 10 için yayında. Windows 10 Mobile için henüz aktif değil fakat Mağaza bilgilerine göre gelmesi bekleniyor. İki boyutlu bir platform oyunu olmasına rağmen renk paleti, oynanış...
  14. I

Google, Outlook Posta girişlerini engelliyor

Google, hala Android'in en iyi destekçilerinden birisi olan Microsoft'un platformu olan Windows 10 Mobile için bir çaba göstermiyor. Yalnızca resmi bir Google Arama uygulaması getiren Google, daha fazla resmi uygulama getirmeyi reddetti. Hatta bazı mevcut erişimleri de engelledi. İlk fark...
  15. I

iPad Air 2 & İPad Pro 9.7 inç

Peki bunun Windows Mobile kategorisi ile ne alakası var?
  16. I

Kişilerinizi ve etkinliklerinizi senkronize edin: Facebook (Beta)

Windows Phone'dan beri Facebook uygulamasının en sevdiğim özelliklerinden bir tanesi arkadaş listenizi ve etkinliklerinizi otomatik olarak mobil cihazınıza eşitlemesiydi (senkronize etmek). Windows 10 Mobile ile birlikte Facebook'un Osmeta ile geliştirdiği uygulamasında bu özelliği ilk başta...
  17. I

Geliştiriciler Lumia 830'da Continuum'u çalıştırmayı başardı

Continuum bildiğiniz gibi yalnızca 5. nesil Lumia ailesi için kullanılabilir olarak sunuldu. Bu da demek oluyor ki eski nesil bir amiral gemisi Lumia cihazına sahip olsanız dahi Continuum'dan faydalanmak için yeni bir Lumia cihazı almanız gerekiyor. Her nasılsa bir geliştirici Lumia 830'da...
  18. I

Starbucks uygulaması Windows 10 Mobile için yayınlandı

Starbucks uygulaması nihayet Windows 10 Mobile için yayınlandı. Starbucks müşterileri artık bu uygulamayı kullanarak sipariş ve ödeme işlemlerini gerçekleştirebilir, kendi ödüllerini yönetip uygulama üzerinden daha fazlasına ulaşabilir. Uygulama şu anda yalnızca Birleşik Devletler, Kanada ve...
  19. I

Lumia Hindistan: Windows 10 Mobile güncellemesi 9 Ağustos'ta dağıtılacak

Windows 10 için yıldönümü güncellemesi 2 Ağustos'ta dünya çapında 350 milyondan fazla cihaz için yayınlandı. Güncelleme Microsoft'un henüz yalnızca geliştiriciler için mevcut olan Hololens'i için yayınlansa da -nasıl olduysa- Windows 10 Mobile için yayınlanmadı. Bugün Microsoft'un Lumia India...
  20. I

Snapchat hala gelmedi mi? Üzülme, Instagram Stories geliyor.

Yıllardır Windows kullanıcıları Snapchat’in yolunu gözledi, ama ona artık zaten popüler olan ve arkadaşlarınızın zaten kullandığı bir rakip doğuyor: Instagram Stories. Biliyorsunuz Snapchat, Windows platformuna her zaman çok sert davrandı. Bağımsız geliştiricilerin hazırladığı uygulamaları bile...
  21. I

En İyi Harita Uygulaması Hangisi?

Şaka gibi bir haber, en iyi haritalar sıralanıyor (güya) fakat Here Maps yok.
  22. I

Twitter'a Gece Modu Özelliği Geldi!

Mükemmel yenilik.
  23. I

Apple, Mac Fiyatlarına Zam Yaptı!

Nefes aldığımız için de vergi alacaklar yakında. TRT'yi izlemiyorum ama parasını ben ödüyorum. Bu nasıl iş anlamadım gitti.
  24. I

SDN Mobil Uygulamalarımızı Kullanıyor musunuz?

Hala bir Windows uygulaması yok. Yazık.
  25. I

NFC ile “Dokun ve Öde” modeli Windows 10 Mobile’a geliyor

Microsoft, bir yandan Windows 10’in Redstone yapısı için çalışmaya devam ederken diğer yandan da mevcut ürünlerini yenilemeye devam ediyor. Bunun en güzel örneklerinden birisi hiç şüphesiz ki Cüzdan (Wallet) uygulaması. Şu anda mevcut Cüzdan uygulaması Türkiye’de çok mantıklı bir kullanıma sahip...
  26. I

YemekSepeti, Windows 10 uygulamasını yeniledi

Herkese merhaba, 2.06.2016 tarihi itibariyle YemekSepeti’nin Windows 10 platformuna ait uygulaması baştan aşağı yeniden yazılarak yenilendi. Eski uygulama UI olarak Microsoft Modern’in ilk halini temel almıştı ve kabul etmemiz gerekiyordu ki kullanıcı için iyi bir UI değildi. Şimdi yenilenen...
  27. I

Windows 10 için yenilenen Deezer ile tanışın

Herkese merhaba, 10 Aralık 2015’te Deezer’ın Windows uygulamalarını geliştiren Christopher Maneu tarafından sevindirici bir haber geldi, Windows 10 için evrensel uygulama geliştiriliyordu ve çok yakında Deezer abonelerine kullanmaları için sunulacaktı. Ben de Spotify’dan hatırlarsanız şuradaki...
  28. I

Coloud Boom - Basit İnceleme

https://www.youtube.com/watch?v=A_4E1UcmNB8 Merhabalar bu videomda sizlere Coloud Boom’u inceleyeceğim. Ürünün kutu tasarımı oldukça basit, içinden basitçe kulaklığa ulaşıyoruz. Boom’un ses kalitesi fiyatına göre gayet iyi. Ses yalıtımı fena değil, fakat dış ortamda bazen üzebilir. Süngerler...
  29. I

Monster Purity HD - Basit İnceleme

https://www.youtube.com/watch?v=ssl7INqORIA Herkese merhaba, bu incelememde Monster’ın Purity HD kafaüstü kulaklığını inceleyeceğim. Ürün şık bir kutu tasarımına sahip. Seyahatlerde kullanmanız için şık bir mini seyahat çantası ile geliyor. Çantanın malzemesi oldukça güzel. Seyahat çantasının...
  30. I

Klavyeden Shift ve Delete tuşları silinecek!

Benim bildiğim kadarıyla yalnızca F klavyelerden kalkacak. Q klavyelerde yine Shift ve Delete kullanılabilecek. Fakat Türkçesi varken tabi ki yabancı terimleri kullanmamız gereksiz.
  31. I

İnternet Sitesi Açma Rehberi!

4. sayfaya bir de DataLife Engine eklemenizi rica edeceğim.
  32. I

Whatsapp Kullananlar Dikkat

Çok afedersiniz siz buna habercilik diyorsanız haber vereyim, bu habercilik değil. Ayrıca bu haber yeni bile değil. Önceki sürümlerde de vardı bu 2000 karakterli mesaj olayı.
  33. I

Windows 10 Kurulumu Başlamıyor ise [80240020]

Yaklakşık 6,35GB dosya inmiş olması gerek toplam. - - - Mesaj Güncellendi - - - Yukarıda bahsettiğim Windows Update güncelleştiricisi ve FixIt aracını deneyin.
  34. I

Bende olmadı. - - - Mesaj Güncellendi - - - Hata kodu çözümü şu şekilde; İlk olarak Windows Update aracını güncelleşirin: http://support.microsoft.com/kb/971058/tr Eğer olmazsa Microsoft'un sitesinden Fix It yazılımını indirebilirsin. Bu işlemler sonucunda da olmazsa yukarıdaki adımları tekrar...
  35. I

Serial falan istemeyecek. Sildiğiniz dizin Windows Update'in dosyalarının barındığı yer. Yani dosyaların önbellekleme yapıldığı yer. Biz önbellek dosyalarını silip dosyaları yeniden tam indiriyoruz. Windows 10 güncellemesi arkaplanda geldiği için parça parça gelmeye programlıydı. Biz bu adımla...
  36. I

Ben bu yolla kuruluma başladım. :)
  37. I

Windows 10 güncellemesini hala alamayanlarınız varsa hemen çözümünü yazıp onları rahatlatayım: Belki bir kısmınız biliyordur dosyalar çoktan C:\$Windows.~BT dizinine inmeye başladı. Ama Setup dosyasını çalıştırmayı denediğinizde 80240020 kodlu bir hata veriyor. Çözümü ise şöyle: 1...
  38. I

Logitech iPad'i Surface Yapıyor!

iPad, Surface'in yaptıklarını yapamadıktan sonra kılıfla Surface'e benzese ne olur benzemese ne olur. :)
  39. I

Windows Phone Gidiyor, Android Geliyor

Amiral gemilerinin Telefonlar için Windows 10'un final sürümü ile piyasaya gireceğini duyurdular. Ekim veya Kasım ayında piyasada olacak yani. .exe dosyalarını açabilmesi için kocaman pil ve işlemci gerek. Ama şöyle bir şey olacak; Modern uygulamaların tümü eğer uygulamayı yapan ayarlarsa...
  40. I

Windows Phone Gidiyor, Android Geliyor

Burçinciğim bu haberi yazarken nereyi kaynak kullandın çok merak ediyorum. Böyle bir habere ancak çocuklar inanır. Windows Phone ile ilgili haber yaparken tavsiyeme uy ve WindowsCentral.com'a bir bak. Windows, Office, Windows Phone, Surface ve Xbox ile ilgili tüm haberleri oradan takip et. Böyle...
  41. I

SüperKarga hakkında bir sorum var

Troy Bir bakar mısın?
  42. I

SüperKarga hakkında bir sorum var

Koskoca SDN yayın grubu diyoruz (ki bence büyüktür ve Berkin Bozdoğan'ın geri gelmesiyle büyümeye ivme katmıştır) ama tık kazanmak için şu yapılana bir bakın. Bu yapılanı etik görüyor musunuz bunu merak ediyorum gerçekten. SDN yayın grubuna yakıştıramadım ben bu hareketi.
  43. I

Vbulletin'den Xenforo'ya geçelim mi?

IPB de güçlü bir alternatif. Troy
  44. I

İşte O Videolar!

Windows Phone Market bir Google Play Store değil ama uygulamalar çöp olacağına az ve öz olsun. İlk videodaki arkadaşa katılmıyorum.
  45. I

Haftanın Gündemi (Sesli Anlatım)

Yapmayın zaten. -_-
  46. I

Haftanın Gündemi (Sesli Anlatım)

TeknoSeyir Haftalık Gündem Değerlendirmesi işte bu. Gerek var mıydı SDN'de bilmiyorum. Ayrıca sadece haberi okuyor. Haberi ben de okuyorum, editör biraz da kendi yorumunu yapmalı. Çok yavan bir podcast olmuş. Devamı gelmez umarım.
  47. I

Sözcü'ye erişebilen var mı?

Ayyıldız Tim dediğiniz topluluk liseliden oluşuyor. Yukarıda arkadaşlar bahsetmişler zaten güvenlik güncellemesi yapmayan siteleri webmasterların zaten forumlarda anlattığı yöntemle hackliyorlar. Ki bu işleme hack de denmez. Ayyıldız vatanın yanında falan değil, kim baştaysa onun yanındadır...
  48. I

Teknoseyir de büyük değişiklik

Site açıldı, üye olmanızı tavsiye ederim. Çok başarılı bir sistem olacağına inanıyorum. http://www.teknoseyir.com
  49. I

Google Kamera Yayımlandı

İnternetten APK'sını edinip 4.2.1 cihaza kurdum, tabi çekimden sonra galeriye eriştikten sonra kamera uygulamasına geri dönülmüyor. Tam stabil çalışmıyor yani. APK Dosyası: http://yadi.sk/d/f_ryGa5IMeFqf
  50. I

Twitter'le Görüşbirliği Sağlandı

"Türkiye'de ofis açacaklar." yalanları gibi bir durum çıkmasın da...
  51. I

Ve Karşınızda Apple Store Zorlu Center

Arkaplan müziğinin biraz daha kısık olması gerekiyor bence.
  52. I

DNS Trafiğine Müdahalede Son Mertebe

DNS Hijacking yapıyorlar. Hukuksal bir yönü var mı? Sormaya bile gerek yok, tabi ki yine usulsüz!
  53. I

Facebook Kapatılrsa Hangi Sosyal Ağ Sitesinden Devam Edeceksiniz

So.cl kullanırım ben.
  54. I

Flaş! YouTube kapatıldı! 27 Mart 2014

Hala yasakları savunan insanlar var. Gelmiş "Devletin gizli gorusmelerini yayinlayan her turlu mecranin kapanmasi, lazim. ben kapanmasini destekliyorum." diyor. Onlar devletin bekasını değil, ceplerinin bekasını düşünüyorlar be adam!
  55. I

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Kim Olur?

Mansur Yavaş %4 önde.
  56. I

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kim Olur?

Çare: Sarıgül
  57. I

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Kim Olur?

Binali Yıldırım hiç heveslenmesin.
  58. I

Host Dosyasında Değişiklik Yaparak Twitter'a Erişim Sağlama

Ben videomda XP ve Vista'dan bahsettim.
  59. I

Host Dosyasında Değişiklik Yaparak Twitter'a Erişim Sağlama

https://www.youtube.com/watch?v=AraCFRfQLsU Twitter'a VPN'siz, DNS'siz ve Chrome eklentisiz erişmek için videoyu izleyin.
  60. I

Twitter'a Giriş İçin 3 Yöntem [Video Anlatım+ Türkçe-İngilizce Açıklama]

Ülkeler arası diplomasi ile web sitelerine erişim arasında herhangi bir bağlantı yok. Gerici ol da nasıl olursan ol.
  61. I

Twitter Kapatılmıştır

Twitter'a VPN'siz, DNS'siz ve Chrome eklentisiz erişmek için videoyu izleyin: https://www.youtube.com/watch?v=AraCFRfQLsU
  62. I

Twitter'a Okunma Sayacı Gelecek

Twitter'a VPN'siz, DNS'siz ve Chrome eklentisiz erişmek için videoyu izleyin: https://www.youtube.com/watch?v=AraCFRfQLsU
  63. I

Google DNS Yoksa Alternatifleri Var!

Yandex.DNS servisini unutmuşsunuz. Bilgisayar için: https://www.youtube.com/watch?v=Q5ONldWWyrM Android cihazlar için: https://www.youtube.com/watch?v=37Esx09YDi8
  64. I

Discovery İçin Kitkat Yakında!

Bu güncellemede olmayacak, fakat Kitkat güncellemesi ile gelecek gibi gözüküyor.
  65. I

https://twitter.com/muzaffergolcu/status/432982593462890496
  66. I

Çok cahilsin keşke ölsen. Donanım Haber'de Mesut Çevik'in Muzaffer Gölcü ile yaptığı röportajları hiç izlememişsin demek ki. - - - Mesaj Güncellendi - - - Ben geçiğimiz pazartesi günü diye bekliyordum açıkcası. Tabi umut bu pazartesiye kalmıştı. Teşekkürler verdiğin bilgi için.
  67. I

Şubat ayı sonunda gelecek olan güncelleme hala gelmedi.
  68. I

Yeni İnternet Yasası Onaylandı

Düzenleme yapılmadan onaylanması çok saçma değil mi?
  69. I

DualShock 4'teki Işık Barı Sönmeyecek

"... Sony'den ret cevabı geldi." doğrusu. "... imkanına red cevabı verdi ..." yanlışı. Bir makale içerisinde hem doğru hem de yanlış kullanım yapmışsınız.
  70. I

Berkin Bozdoğan, SDN Genel Yayın Yönetmeni oldu!

Berkin abi yıllar önce senin bir videonu izleyerek SDN ile tanıştım, tekrar hoşgeldin! Seninle umarım haberciliği daha da iyi olacaktır SDN'nin. :)
  71. I

Nokia lumia 920 galaxy s4 iphone 5

Tartışmasız Nokia Lumia 920. Donanım Haber'de yakşalık 85 dakikalık bir inceleme videosu var, izledikten sonra diğer cihazları aklından geçireceğini düşünmüyorum. Hatta o inceleme yapıldığında oyun çok fazla yoktu ama şimdi çok fazla oyun var WP8 platformu için.
  72. I

Lumia 720 Mi İphone 4 Mu ?

720 ile iPhone 4'ü karşılaştırırsan 720 daha iyi gibi duruyor. iPhone 4'te iOS7 beta çok kasıyor, eğer iOS 7 beta kuracam dersen minimum iphone 4S alman gerek.
  73. I

Concord SmartPad7 8GB 7" Tablet PC Hakkında

300 liraya Evotab X8 HD alabilirsiniz, çok memnunum.
  74. I

Facebook Karmaşaya Elveda Dedi

normalde yenilikler çeviri uygulamasına katılanlara daha önce geliyordu ama zaman tünelinden sonra çok daha geç gelmeye başladı. politika mı değiştirdiler ne yaptılar anlamadım.
  75. I

SDN Logo Benzerliği_?

Buyrun arkadaşlar, yalan söyleyecek halimiz yok: http://graphicriver.net/item/technology-logo-3d284/497486?WT.ac=search_thumb&WT.seg_1=search_thumb&WT.z_author=pixellogo
  76. I

SDN Logo Benzerliği_?

İyide sen buna bu anlamı nereden yükledin? Sonuçta SDN'nin logosu özel olarak hazırlanmadı, var olan bir logo satın alındı yanına ShiftDelete.Net yazıldı. Anlam tasarlanırken verilir, satın alındıktan sonra değil. - - - Mesaj Güncellendi - - - Yandex'le kıyaslarsak elbette küçük bir site. Ama...
  77. I

SDN Logo Benzerliği_?

SDN sanki bu logoyu kendisi tasarladı da benzerliğini tartışıyoruz. Yandex.Browser'ın logosu bana SDN'nin logosundan çok Xerox'un logosunu anımsatıyor. Şunuda belirtelim Browser'ın logosunu Yandex.Türkiye çalışanları değil Yandex.Russia çalışanları hazırladı, SDN'den pek haberdar olduklarını...
  78. I

Sakarya'da 2 yıldır at etli döner satılıyor!

Bunlarda Müslüman değil mi?
  79. I

Rtük'ten kurtlar vadisi'ne şok! Polat alemdar'i övdü, cezayi kesti!

Yetişkin içeriklerden bahsetmedim ben. Şiddet ve kanlı bir çok dizi var Avrupada.
  80. I

Dönüşsün, Avrupa'da böyle yayınlar yapılıyorda ne oluyor? Burada da yapılabilir demek ki.
  81. I

Eğer WordPress ücretsiz değilde ücretli olsaydı...

Drupal'da kullandım ama DataLife Engine'nin yerini doldurmuyor, bende size DataLife Engine ile tanışmanızı öneririm.
  82. I

Chrome OS Hakkındaki Yorumlarınız

İşletim sistemini incelemediğim için bir yorum yapamayacağım ama geleceği için bir şey söylemek isterim. Tahminimce Android'in 5'den sonraki sürümlerinin adı da Chrome OS olacak. Bir kaç ay önce okuduğum haberde Google'ın Microsoft gibi Xbox, Windows 8 ve Windows Phone 8 gibi birbirlerini...
  83. I

RTÜK yüzünden senaristler kendini tekrar ediyor. Adamlar "dizi ceza yer mi?" düşünmekten farklı şeyler yazamıyor ki. RTÜK kaldırılmalı ya da yetkileri azaltılmalı bence.
  84. I

Eğer WordPress ücretsiz değilde ücretli olsaydı...

Ücretsizkende kullanmıyorum zaten. Çok hantal bir sistem. DataLife Engine'nin yerini hiç bir CMS dolduramıyor.
  85. I

Steve Ballmer, Tayyip Erdoğan'la Görüşecek

Eğer bir anlaşma sağlanır ve öğrenciler Surface tablet kullanırsa çok iyi olur. Hem sağlam (kullanmadan bilemezsiniz) hemde ergonomik bir yapıya sahip. Word, Exel ve Powerpoint dosyalarınıda orjinal yazılımlarıyla açmasıda büyük artı. Bence doğru bir tercih. Android diye tutturmuşsunuz, çocuklar...
  86. I

En Hızlı Tarayıcı Hangisi ?

Tartışmasız Yandex.Browser diyorum. İnternet deneyimine farklı bir boyut katacağı kesin. Ayrıca Chrome'dan daha hızlı.
  87. I

SDN Forum Teması Yenilendi!

Renkler çok daha güzel olmuş. Portal için yeni tasarımı bekliyoruz artık, duyurulmasının ardından uzun süre geçti. :)
  88. I

Arkadaşlar sizden bir ricam var.

Merhaba arkadaşlar, bildiğiniz gibi Yandex'in Proje-Y adında bir yarışması var. 22. görevin açılması için Twitter'dan Retweet edilmesi gerekiyor. Rica edersem https://twitter.com/upsln_MMXXXVIII/status/304557903329759233 adresindeki tweeti retweet eder misiniz? Hepinize yardımlarınız için...
  89. I

Nokia Lumia 920 mi Samsung Galaxy S III mü ?

Bariz üstün demek çok tartışmalı bir yargı. Arayüz olarak Samsung Galaxy S III arayüz olarak başarılı olabilir ama Nokia Lumia 920 kamera ve ekran performansıyla göz dolduruyor. Kullanım ihtiyacına göre tercihler değişebilir.
  90. I

Çok kararsız kaldım

Galaxy S IV'ün 2-3 aya gelme gibi bir ihtimali yok.
  91. I

Nokia Lumia 920 mi Samsung Galaxy S III mü ?

Eğer ben oyun oynarım diyorsan Samsung Galaxy S III öneririm. Ama ben fotoğraf çekicem (öyle çekim modları var ki burada dile getiremem) film izleyecem diyorsan tartışmasız Nokia Lumia 920 almanı öneririm. Windows Phone 8 ekosistemi henüz çok fazla içeriğe sahip değil, bundan dolayı oyunlarda ve...
  92. I

Yandex.Browser 1.5

Yandex.Browser'ı Kişiselleştir -> Ayarlar -> Gelişmiş ayarları göster -> Turbo Bu adımları takip ederek istediğin şekilde Turbo teknolojisini kullanabilirsin. Turbo özelliği sayfadaki dosyaları sıkıştırarak minimum dosya erişimi sağlar, bu sayede web sayfası daha hızlı açılır. Daha fazla bilgi...
  93. I

Yandex.Browser 1.5

Yeni! Artık favori bağlantılarınızın sayısını arttırabilirsiniz. Yeni! Adres yerine sitenin adını girin. Kısa bağlantılar Yandex.Browser, bir web sitesinde önemli olan bölümleri tanır ve bunlara hızlı erişim için bağlantılar sağlar. Örneğin, bir alışveriş sitesindeki sepetim ve teslimat bilgisi...
  94. I

Yandex.Browser 1.5

İçeriği inceleyin lütfen.
  95. I

Yandex.Browser 1.5

Sorunu destek ekibine buradan iletebilirsiniz.
  96. I

Yandex.Browser 1.5

Sade ve hızlı Yandex.Browser - İnternet kullanmayı yepyeni bir deneyime dönüştüren tarayıcı. Hızlı sayfa yükleme, sık kullanılan siteler ve sayfa görüntülemek için bolca alan. Turbo modu sayesinde sayfaları daha hızlı yükler. Görsel Favoriler Tüm favori siteleriniz elinizin altında, onlara...
  97. I

Tarayıcılar Eğer Bir Kız Olsaydı Nasıl Olurlardı?

Yukarıda Maxthon'da yok ama elo adlı arkadaş yazınca bende kendi tercihimi yazmak istedim. Bunda bir sakınca yok.
  98. I

Stephen Hawking Allah'ın varlığını kabul etti

Doymadınız yalan haber yapmaya, doymadınız.
  99. I

Phorm CEO'su: Vergi Ödemeye Geldik

Onayı olmadan sevise dahil edilmiyor denmiş. YALAN! İlk duyup baktığımızda servisteydik ve biz onay vermemiştik. Çevremizdekilerde aynı şekilde onay alınmaksızın servise katılmışlardı. Ardından çıkış yapsakta bir süre sonra kendi kendine giriş yaptığını gördük. Şimdi internet sağlayıcımı...
  100. I

Sizce Blackberry bold 9900 almalı mıyım?

Gayet hızlı, takılma gibi bir sorun yok. Zaten sosyal ağlar için yazılımları RIM hazırlıyor. Bu şekilde bütün BlackBerry telefonlarda en verimli haliyle işlem görmekte. Size şu adresten BlackBerry 10 için yayınlanan tüm haberlere göz gezdirmenizi öneriyorum. :)...
  101. I

Sizce Blackberry bold 9900 almalı mıyım?

BlackBerry şu anda alma. Telefonlar kötü değil ama Android kullanıcıları genelde telefonu oyun gibi yazılımlardan dolayı kullandıkları için BlackBerry'i sevmiyorlar. BlackBerry hiç bir zaman oyun hitaplı hazırlanmadı, hep iş telefonu olmuştur. Eğer ben oyun oynamak istemiyorum sadece sosyal...
  102. I

Windows 8 Metrolarımız

eksi butonu yok mu, eksi butonu?
  103. I

Yandex.Browser 1.1

Senkronizasyondan kastınız tarayıcılar arası ise var. Fakat Yandex hesabınızla girip bilgilerinizi başka bilgisayara henüz aktaramıyorsunuz.
  104. I

Yandex.Browser 1.1

Senkronizasyon önümüzdeki sürümlerde olacak sanırım.
  105. I

Yandex.Browser 1.1

Sade ve hızlı Yandex.Browser - İnternet kullanmayı yepyeni bir deneyime dönüştüren tarayıcı. Hızlı sayfa yükleme, sık kullanılan siteler ve sayfa görüntülemek için bolca alan. Turbo modu sayesinde sayfaları daha hızlı yükler. Görsel Favoriler Tüm sevdiğiniz siteler elinizin altında, onlara...
  106. I

Yandex'ten Windows Phone 8 Golü

Programlarınızı kurarken "Kurulum Detay"larını dikkatli okusanız böyle bir sorunla karşılaşmazsınız. Aynı şeyleri zamanında Google tarafından az çekmedik. “Yandex” ismini 1996 yılında, bugün Yandex’in Teknoloji Direktörü olan Ilya Segalovich ve yine bugün şirketin CEO'su olan Arkadiy Volozh...
  107. I

Fatih Projesi'nde kullanılacak işletim sistemi belli oldu

Android ilk çıktığında ne kadar stabildi? Şu anda kullandığınız 2.3 veya 4 sürümleriyle hizmet vermeye başlamadı Android. Bırakın bu sefer geliştirelim Pardus'u. 1 - 2 yıl stabil çalışmasın ama hatalar olmadan hiç bir şey daha iyi olmaz bunu bilin. İyi forumlar herkese.
  108. I

Gangnam Style'ı Bir de Minecraft ile İzleyin

Minecraft ile nasıl bunu yapıyorlar. Murat bey bi yanlışlık olmalı, Minecraft ile bu görselleri elde edemezler ki.
  109. I

Hdkulaklikal.com - hdkulakliksatis.com hakkında

Bende var, üstünde yazıyor. Bu ürünün iki çeşidi var, bir dediğiniz gibi girişi çıkışlı olan birde sabit olan. Adamlar tek girişli yapmışlar. Ayrıca 34$'a Beats Studio HD replica bir ürün buldum, kabına kadar bire bir aynı. Şimdi onu getirtmeyi düşünüyorum. Tabi yerli replika sitelerde yok...
  110. I

Hdkulaklikal.com - hdkulakliksatis.com hakkında

Esas değil, ben aynı ürünü Samsun'da Nilda diye bir yerden 20 Liraya aldım. Sahibinden.com'da 25 TL'ye alabilirsin.
  111. I

BlackBerry 10'a Instagram Geliyor

Hmm evet, tam 3 gün önce ben foruma yazmıştım: http://forum.shiftdelete.net/black-berry/284000-instagram-blackberry-10-icin-geliyor.html
  112. I

Instagram, BlackBerry 10 için geliyor...

VentureBeat "özel" haber başlığında BlackBerry 10 cihazlar için Instagram'ın geliştirilmeyeceğini yayınladı. Darılma VentureBeat ama Instagram, BlackBerry 10 için gelecek ve kaynaklarım sağlam. Geçtiğimiz haftalarda düzenlenen BlackBerry Jam Americas etkinliğinde Facebook uygulamasının...
  113. I

Yandex'den browser hamlesi

Yetkililer cevap verirse sildiricemde keyiflerini bekliyorum.
  114. I

Türkçe desteği yukarda belirttiğim gibi Erhan Erdoğan'ın açıklamasıyla yakın zamanda geleceği duyuruldu. Tarayıcı için özel bir mağaza açılması planlanıyormuş. Senkronizasyon konusundada Yandex.Disk ile etkileşimli olarak çalışacağı söyleniyor.
  115. I

Erhan Erdoğan yakında Türkçe dil seçeneğinin servise ekleneceğini Twitter hesabından duyurdu. Açık kaynak kodlama yapanların Twitter hesaplarında "Daha güzel ve başarılı" olduğu yargısına ulaşırken burada yayınlanmasının üzerinden 30 dk geçmediği halde hemen kalıp yorum basanlar daha bilgili...
  116. I

Tamam arkadaşlar ben şimdi REDFOKS adlı arkadaştan yardım istedim. SDN'deki hesabımı ve mesajlarımın silinmesi için talepte bulunacağım. Herkese iyi forumlamalar.
  117. I

Ben ne banlar yedim bu forumda. Yine yiyim nolacak? Ban yiyoruz ama "kime göre, neye göre" yiyoruz orası soru işareti.
  118. I

Bende din konularında eleştiri yaptığım zaman bu mesajını sana veya herhangi bir yetkiliye gösterdiğim zaman "o başka, bu başka" demeyeceksiniz. İnançlarda eleştiriye açıktır. Adam bana küfür ediyor ben kendimi savunuyorum ama banı yiyen yine ben oluyorum.
  119. I

Ahahaha çok komik.
  120. I

Aynı eleştiriyi biz "Din" konuları hakkında yaptığımız zaman otomatik olarak ban yiyoruz buna ne diyeceksin moderatör?
  121. I

Google Chrome ve Yandex.Browser Chromium altyapısı kullanılarak hazırlanmıştır. Taner Deliloğlu'nun attığı bir tweette aralarındaki farkın LookAndFeel olduğunu söylemiştir. Linux altyapısı kullanılarak hazırlanan işletim sistemleri ne kadar birbirinden farklı önce bunu sorgulayın daha sonra bu...
  122. I

Bende xerox'un logosuna çok benzetmiştim.
  123. I

"Wep" değil "Web" olarak. Başlığı Report ettim moderatörler düzenlerler.
  124. I

Kapanmasını en çok istediğiniz TV kanalları hangileri?

Adam gibi yorum yapıyorum. Adamlığı senden öğrenecek değilim.
  125. I

Kapanmasını en çok istediğiniz TV kanalları hangileri?

Zaytung TV'ye rakip olabilecek bir kanal, sende haklısın. Sen dedin ya kapatırlar.
  126. I

Yeni MySpace'i Gördünüz mü?

SDN'ye eklenen haberleri ben yaklaşık 4-5 saat önce okuyorum. Nasıl gündem takip ediyorsunuz ben anlamadım ki.
  127. I

Blackberry Playbook Hakkında Bilgi Almak İstiyorum?

Playbook'u inceleme fırsatı buldum bir iki kez. Gerçekten farklı bir tablet hissi veriyor. YouTube'dan inceleme videolarını izleyip karar verebilirsin. Alınabilir bir cihaz.
  128. I

Genelkurmay Başkanlığı'ndan Yandex'e suç duyurusu

Aynı başlık biraz önce Oxxi'de de açıldı, verdiğim cevabı aynen yazıyorum:
  129. I

1825 TL'ye IPHONE 5!

O 4S için geçerli değil mi? Ben öyle biliyorum.
  130. I

Blackberry tüm sorunları

Cihaz KVK garantili değil yanlış hatırlamıyorsam. Dağıtıcı firma üzerinden garantili. KVK ücret alır mı işlem için?
  131. I

Blackberry tüm sorunları

Güncelleme yaparken hata yaparsak telefonda kalıcı hasar oluşuyormuş. Ben telefonu KVK'ya götürsem güncellerler mi acaba?
  132. I

Nfc ile otobüs ve tramvay elkartını ödeyebilirmiyim

İstanbul'da Bonus Trink logolu taksilerde, İstanbul'da Dentur Avrasya Beşiktaş, Kabataş ve Üsküdar iskelelerinde, Balıkesir Ayvalık'ta belediye otobüslerinde, Çanakkale belediye ve halk otobüslerinde, Diyarbakır belediye ve halk otobüslerinde, Eskişehir belediye ve halk otobüsleri, tramvayları...
  133. I

Nfc ile otobüs ve tramvay elkartını ödeyebilirmiyim

Samsun'da Bonus ile telefonla ödeme yapılıyordu. Ama İstanbul'da var mı bilmiyorum.
  134. I

R10.net

Oxxi'ye gelin.
  135. I

BlackBerry 10 Dev Alpha

Bu videodaki eski prototip değil mi?
  136. I

Nokia C6-01 Alınır mı ? Yoksa Galaxy Ace Mi ?

Bence biraz daha incelemelisin. Telefon önermeyin dediğin için önermiyorum, kolay gelsin...
  137. I

Blackberry PlayBook Çok Mu Küçük Bir Tablete Göre? (7 inç)

10' tabletler kitap gibi. İş yerinde kullanmayacaksanız sadece kişisel ihtiyaçlarınız için kullanacaksanız 7' idealdir hocam. Blackberry Playbook'ta güzel bir seçim.
  138. I

Hangi Blackberry Curve ?

Klavyeli olarakta 9360'ı öneririm. Gayet ince ve diğer Curve serisindekiler gibi oval hatlara sahip değil.
  139. I

Son Model Dodge Charger Polis Aracı

Bizim polisimiz yıllarca Toros kullandı, Connect'ler onlara lüx geliyor.
  140. I

D-Smart internet nasıldır?

Paket seçiyorsun, AKK olan paketlerde var olmayan paketlerde. Ben kullanıyorum memnunum. Hem gezinti.com üzerinden kişisel bilgilerini sana sormadan otomatik olarak toplamıyor.
  141. I

BlackBerry Yahoo'dan Darbe Yedi

E tabi ki o cihaz iyi değil, kötü bir seçim. :) Blackberry OS 6 yüklü sanırım o cihazda. Bende Blackberry Curve 9360 Apollo var, Blackberry OS 7.1 sürümü yüklü. Sistemi, kamerası iyi. Benim tek yakındığım nokta Instagram olmaması. Ama bu ay veya bir dahaki ay çıkacak diyorlar. Umutla...
  142. I

Elinizden çıkarttığınız cihazın modeli neydi?
  143. I

Yandex Vs Google

Yandex'te 1997'de. ;)
  144. I

Blackberry başkadır.
  145. I

Twitter'a Yeni Buton Eklendi

Eksik haber. Artık profilinize Header resimi ekleyebilirsiniz. (bkz: https://twitter.com/tolgaaaltas )
  146. I

SDN Yandex Kullananlar Buraya ! ...

Google Türkiye ofisi ve Yandex.Türkiye ofisini internette yer alan görsellerle inceleyin. Sizin gördüğünüz görseller Google'ın ana merkezidir. Yandex'in ana merkezi Rusya'dadır. Yerel geliştirici ekipler kendi ülkelerindeki ofiste bulunurlar. Yandex.Türkiye'nin ofisi Google Türkiye'nin ofisinden...
  147. I

Windows XP tema indirdim ama nasıl kurulur?

Temaya göre değiştir. Mesela şöyle hafif ve şık temalar deneyebilirsiniz: http://hsn.deviantart.com/art/Clearlooks-0-6-Black-31325014
  148. I

Windows XP tema indirdim ama nasıl kurulur?

UXTheme Patcher kuracaksın ilk önce. Ücretsiz bir yazılımdır. Kurduktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın. Daha sonra tema dosyasının üstüne çift tıklayın. Kolay gelsin...
  149. I

Diyanet Mobil Java ME Uygulaması (v1.0.4)

süpanallah kardeş ibretlik paylaşım.
  150. I

Diyanet Mobil Android Uygulaması (v2.2)

süpanallah kardeş ibretlik paylaşım.
  151. I

Google sen git navigasyonu arap ülkelerine aç!!!!!!!

Yandex.Haritalar'ı kullan. :)
  152. I

PlayStation 3 mü Xbox 360 mı?

Oynamayan bilmez, tabi ki Xbox.
  153. I

Shiftdelete.net tapatalk hakkında ?

iOS kullananlar verir ama Android kullananlar zaten APK kullanıyor zaten kimseyi kandırmayalım.
  154. I

800tl civarinda alinabilecek en iyi telefon

Kafa karıştırmıyorum, benim tercihim her zaman Blackberry, ben oyun oynamıyorum ki telefonda. E-postalarımı kontrol ediyorum, haber okuyorum, biraz sosyal ağlarda vakit geçiriyorum, sitelerimi kontrol ediyorum ve sürekli müzik dinliyorum. Herkesin tercihi farklıdır ben bunu söylemek istiyorum.
  155. I

-Ücretsiz Paket --Tapatalk Ağında Listelenirsiniz --Tapatalk Forum Uygulamasından Erişim Sağlarsınız --Viglink ile reklam gösterimi olur Cevabınız bu işte. Daha esnek bir yapısı var, kurduktan sonra farkı anlayacaksınız zaten.
  156. I

Atesitlerin Cevaplayamayacağı Zor Sorular

Bu forumda Müslümanlara laf edilmez korkmayın, forum yönetimi o kadar muhafazakar o kadar muhafazakar ki daha önce benim görüşüme hakaret ettikleri halde kendimi savunurken 1 ay sebepsiz banlı buldum kendimi. O başlık öğleden sonra kalkar telaşlanacak bir şey yok.
  157. I

Yöneticiler için gerekli olan ücretlendirme ve özellikler bölümünü çevirdim.
  158. I

Moderatöre rapor ettik ama hala ne gelen var ne giden. Ne biçim forum oldu burası ya canının istediği başlığa bakıyor istemediğine bakmıyor.
  159. I

Gerçekten çok akıcı bir servis, geçilmesi yönünde kararım. Çeviriye gelirsek: -Ücretsiz Paket --Tapatalk Ağında Listelenirsiniz --Tapatalk Forum Uygulamasından Erişim Sağlarsınız --Viglink ile reklam gösterimi olur -Basit Paket --Kendi Uygulamanıza ve Iconunuza Sahip Olursunuz --Tapatalk...
  160. I

Başlığı report ettim güzel kardeşim. İnsanların örüşlerini aşağılıyorsun sen bu başlıkta. Aynı başlığın "Müsmümanların" şeklinde açıldığını düşünürsek forum ayağa kalkar. Ondan sonra "İslam hoşgörü dinidir." çok hoşgörülüsünüz.
  161. I

800tl civarinda alinabilecek en iyi telefon

Ben mesela 880 Lira'ya Blackberry Curve 9360 Apollo aldım, bana göre bu telefon en iyisi.
  162. I

Nokia C3-00 Kullananlar

Numara engelleme olayını operatörünüze başvurarak gerçekleştirebilirsiniz.
  163. I

Bu tabletlerden hangisi iyi

Mobee pişmanlıktır, hiç yoktan Reedpad 3 LITE alsaydın. Çekeceğin var, geçmiş olsun...
  164. I

Forumda telefon satışı serbest mi ?

iTrader kuracaksınız, değeri yüksek olanlarla güvenilir alışveriş yapılacak işte olay bu.
  165. I

Yeni Forum Rütbeleri ve Grafiklerimizi Beğendiniz Mi?

Değişmesin, şu andakiler gayet okunabilir şekilde. Hem yönetici grubunda yer alanların grafikleri berbat.
  166. I

CD'ye Açılır sayfa yapma

AutoPlay Media Studio ile yapabilirsiniz.
  167. I

SDN Yeni Tasarım - Eylül 2012 Önerileriniz neler?

SDN yönetimine bravo! Bir gecede burada yazılan bütün öneriler sanki yapılmamış gibi hiç biri cevaplandırılmadı.
  168. I

Hertürlü web site tasarımı yapılır

table kodlarıyla site yapıp kimseye satamazsın, kendini CSS konusunda geliştirmen gerek. Bende web tasarım işi yapıyorum, sana önerim CSS öğren.
  169. I

Blackberry 9790 mı Samsung Galaxy W'mu?

Tabi ki Bold Curve'dan daha iyi fakat incelik olarak benim dediğim telefon daha iyi. Curve serisinin en iyi sistem özelliklerine sahip.
  170. I

Bugün telefon alacak olsanız seçiminiz Samsung mu olurdu?

Nokia Lumia 800 veya 900 ama olmadığı için Blackberry 9360. Çok seviyorum bu telefonu.
  171. I

Forumda kasıyor artık, daha minimalleşmek gerek.
  172. I

Ainol Novo Aurora II İnceleme - Destek - Kullanıcılar Kulübü

Şarj süresi ne kadar merak ettim. Ben yazın başında 300 liraya Reedpad 3 LITE aldım ve şarj süresinden hiç memun değilim. Bu ürünün kaç saat acaba cevaplarsanız sevinirim.
  173. I

Telefonu Aldim Ama...

Bile bile paranı çöpe atmışsın. HTC iyidir ama bu modeli iyi değil.
  174. I

Forumun sürümü zaten vBulletin 4.2.0, Forum ve site komple değişmeli tasarım olarak.
  175. I

Nokia C3-00 Boş Mesaj Sorunu Çözümü

Verilen adımları tek tek uygularsanız sonuca ulaşırsınız.
  176. I

Blackberry 9790 mı Samsung Galaxy W'mu?

Bold almak istiyorsan iyi bir seçim fakat Curve 9360 Apollo'ya da bakmanı tavsiye ederim.
  177. I

Htc cha cha kullananlar ve bilgisi olanlar

20 Lira ona vereceğine 10 Lira daha fazla ver bunu al Turkcell'den: http://www.turkcell.com.tr/bireysel/cihazlar/Sayfalar/ceptelefonlari/HTC-One-V.aspx
  178. I

CNET gibi bol AJAX ve jQuery kullanılsın. Şu sitenin teknoloji sitesi olduğu anlaşılsın. Bence yayınladığınız görsel yine çok sade, hep aynı kalıp üzerinden ilerliyorsunuz hiç yenilikçi değil ekibiniz. CSS3 ve HTML5 nimetlerinden yararlanın yahu.
  179. I

Instagram, Windows Phone'a Geliyor

Önümüzdeki haftalarda Blackberry OS 6 ve üzeri işletim sistemleri için çıkacağı hakkında bir haber okumuştum bende.
  180. I

iPhone 5'in Kulaklığı Böyle mi Olacak?

ShiftDelete mi daha büyük yoksa TeknoBlog mu? Önemli olan haberi okura en önce ve doğru biçimde sunmak değil mi? Tasarımdan dolayı sevmiyordum SDN'yi, şimdi haberleri geç ulaştırdığı içinde sevmiyorum. Ne zaman sorsak tasarım değişecek. Hep vaad hep vaad hiç icraat yok.
  181. I

Haftalar önce mi dedim ben? Daha önce verdi dedim. Lütfen okuyup yorum yazın.
  182. I

SDN gündemi geriden takip ediyor. Orta düzeyde takipçisi olan TeknoBlog.Com bile bu haberi daha önce verdi.
  183. I

Pardus öldürüyorlar destek olalım

"Özgürlük için!" sloganının hakkını vermiyorsunuz. Şuradaki mesajlara bir bak, herkes üzülecğine kahkaha atıyor.
  184. I

ShiftDelete.Net ve Forumumuz Hakkında Bilmek İstedikleriniz ?

SDN Portal'ın tasarımı ne zaman adam gibi "Teknoloji" sitesine yakışır, jQuery ve Ajax'dan nasibini almış, HTML5 ve CSS3'ten nasibini alacak?
  185. I

.ISLAM ve . HALAL domain ismine destek toplanıyor

Milletimiz .com yazmaya üşenirken tarayıcısına .islam ya da .helal yazmaz. Aklı olan webmaster veya girişimcide bu uzantılarla uğraşıp projesini riske atmaz.
  186. I

Crack' li program kullanmak suç mu veya suç işlemiş mi oluyoruz?

Devlet dairesinde bir cihaz çöktüğü zaman sizce orjinal Windows sürümü ile Office sürümü mü yüklüyorlar? Hayır.
  187. I

Android ve Türkçe Karakter

Bahsettiğiniz şey yıllar önce kalktı. App'den kaynaklanıyor olabilir sorunun.
  188. I

SDN Zekasına Hastayım!

Yok canım s40 kuruyorlar. Lan neyse bir şey demiyorum.
  189. I

Microsoft'un Yeni Logosunu Beğendiniz mi?

Portalda bir ziyaretçi hangi font olduğunu sormuş, kullandıkları font Segoe.
  190. I

X2-00 hafız kartı sorunu

http://tolgaaltas.blogspot.com/2012/02/nokia-x2-00-muzik-calar-yeterli-hafza.html
  191. I

NETDİSK herkese bedava 20 GB verse kullanır mısınız?

Geçenlerde forumda bu konu hakkında bir başlık açılmıştı. Başlığı bulunca buraya yazarım. Edit: http://forum.shiftdelete.net/ttnet/272738-a-oix-net-nedir.html
  192. I

Google Drive kullanıcı sözleşmesi bence saçma sapan. Yandex.Disk'in sözleşmesi şu anda bulut bilişimde ücretsiz alan verenlerde bana göre en iyisi. Ben pembe hayaller peşinde değilim Hakkı bey, sadece internete tonla para verip adam gibi hizmet alamayan madur bir Türk bireyim, bütün T.C...
  193. I

Google'ın herhangi bir servisini kullanmıyorum. Tüm ihtiyaçlarımı Yandex hallediyor.
  194. I

Bıçak dayasalar boynuma yinede kullanmam. Benim kişisel dosyalarımın gizlilik hakları TTNET'te olmaz. İnternette ne yaptığımı gözetleyen bir şirkete dosyaları mı mı emanet edeceğim? Güldürmeyin beni. :D
  195. I

Google, Korsana Savaş Açtı!

Google kaybeder, Yandex kazanır. _Warezin en yaygın olduğu ülkelerden biriyiz. Bu kadar site sahibi Türkiye'de Google'a küserse olacağı o olur.
  196. I

Domain Nerden Alınır?

Ben tüm domainlerimi isimtescil'den hostlarımıda turhost'tan alıyorum, iki firmada gayet iyi.
  197. I

Mirror's Edge Üçleme Olacak

Dead Space 3 çıkıyor, Mirror's Edge'in 2.si hala çıkacak...
  198. I

Yurtdışından Gelen Cihazlara Harç Vurgunu

Bizden bu kadar vergi alıp nerelerine sokuyorlar merak ediyorum.
  199. I

Nokia için Yararlı Uygulamalar

"Vücüt Kütle Endeksi" değil "Vücut Kitle Endeksi" olacak.
  200. I

Forumu daha az ziyaret etmem gerekçesiyle değerli sorularınızı bu hesap üzerinden yöneltirseniz sevinirim: https://twitter.com/yatumcevaplari
  201. I

PolyPad 7200 HD Tablet Video İnceleme

Bende ReedPAD3 LITE var, arkadaşım bu cihazdan aldı. Aldığına bin pişman. Tablet alacak arkadaşlara ReedPAD3 LITE'a bakmalarını öneririm.
  202. I

Google Play Storeden Medya ve Video Oynatıcısı Önerisi

Rica etsem bende Ö.M. alabilir miyim?
  203. I

x@yandex.ru, x@yandex.com ve x@yandex.com.tr (x sizin Yandex.Pasaport'unuzdur) size tahsil edilmiştir. Bu adreslerin herhangi birine atılan e-posta sizin Yandex.Pasaport'unuzda toplanır. Onun bunun doğum gününü veya ölüm gününü hatırlatan Google, onlara bildireceksiniz. Tabi Google, Türkiye'den...
  204. I

ViewSonic ViewPad 10e Ön İnceleme

wifi'lı alacaksanız bunada bakın derim: http://www.reeder.com.tr/tablet-pc/10-inch-wifi/reedpadx.html
  205. I

Reklam müziğinin tam versionunu dinlemek için Yandex'e "yaşamın tüm cevapları" sorgusunu aratın. İstanbul'un fethi resmi bir bayram olmadığından o güne özel bir logo yapmadıklarını düşünüyorum.
  206. I

Yandex'in bomba transferi

Mehmet Ali Yalçındağ Yandex.türkiye'nin CEO'su değil, Yönetim Kurulu Başkanı.
  207. I

Microsoft Sizce ne Kadar Windows 7 Satmıştır?

...630 adet Windows 7 satıldığını duyurdu. yazmışsınız. ...630 milyon adet Windows 7 satıldığını duyurdu. olacak.
  208. I

Vodafone 3G Modem Deneyimlerim - Rezaleti sizde bilin!

Avea çekmiyor zaten, Turkcell'de de çok para ödeyeceksin, kolay gelsin.
  209. I

Android için Bounce Classic

Ben beğenmedim, 3,5 bile fazla. Bildiğimiz Flash oyun bi yahu.
  210. I

Forum'a Üye Olmadan Mesaj Yazabilirsiniz!

hocam çok fazla post olması seviyeyi düşürüyor, SDN Forum daha seçkin yer olmalı. Ben hala davetiye sistemini savunuyorum.
  211. I

Merhaba sayın dadaist, Yandex, Latin alfabeli ilk bölgesel hizmeti olan Yandex.Türkiye ile yaklaşık yarım senedir indexleme çalışmaları yapıyor. Yandex bildiğimiz gibi önceden sadece Kiril alfabesi kullanan ülkelerde hizmet verirken ilk defa Yandex.Türkiye ile Latin alfabesiyle hizmet vermeye...
  212. I

ShiftDelete.Net Forum Uygulamaları Yayında

vBulletin bu imkanı zaten sunuyordu, SDN ekibi biraz ağır çalıştığı için ancak kullanabiliyoruz. En dandik forumların bile vBulletin Android uygulaması var. iOS uygulamasından dolayı ekibi tebrik ediyorum fakat Android uygulaması çok daha önce çıkabilirdi.
  213. I

Facebook, Opera'yı satın alarak tarayıcı pazarına mı girecek?

SDN'de eskiden JR Editör bir haberi sitede çalışan editörden önce çevirip yayınlarsa o haber sitede yayınlanırdı. Ben gece gece haberin tamamını çevirdim, SDN'nin editörü çok daha kısa şekliyle yayınlamış. Ben burada emek verdim ama karşılığını alamadım. SDN çok değişmiş.
  214. I

Ressim Net

Bu site sevilmez mi? Ressim.Net biraz altyapısını düzenlese güzel site...
  215. I

WordPress 9 yaşına bastı! Mutlu yıllar diyelim ;)

Wordpress, DataLife Engine gibi yüksek ziyaretçiye dayanamıyoru. Ziyaret artışı başladığı zaman sistem kasılıyor ve çöküyor. Daha çok hafifletmeleri lazım. Bu ağırlığın bir nedeni eklenti sisteminden kaynaklanıyordu okuduğum kadarıyla.
  216. I

Vodafone Gençlere Özel Kampanya

20 liraya 500MB internet ve 12000 SMS paketi yaptırıyorum. Haftaiçi akşam 9'dan sabah 9'a ve haftasonu tüm vodafone'lularla bedava. Bence böyle daha uygun.
  217. I

İncelemen lazım çok şey kaçırıyorsun: dleturk.com
  218. I

Wordpress iyi, ama bir DataLife Engine değil.
  219. I

Şu 3 filmi bilen var mı?

Ateşle Oynayan Kız ile Arı Kovanına Çomak Sokan Kız bağlantılı filmler. Konu olarak bağlantılı spoiler vermeyeyim şimdi...
  220. I

SDN için haber çevirmeye devam edecektim ama JR Editörlere saygı kalmadığını daha baştan gördüm. İyiki de baştan öğrendim, yalandan yere emek harcamamış oldum. Ben gece gece çevirim siz üstüne yatın: http://shiftdelete.net/facebook-browser-isine-giriyor-37475.html
  221. I

Facebook Browser İşine Giriyor

forum.shiftdelete.net/junior-editorler/259100-facebook-operayi-satin-alarak-tarayici-pazarina-mi-girecek.html ben akşam akşam çevirdim ama eskisi gibi jr editörlere saygınızın olmadığını unutmuşum, pardın bir daha asla haber çevirmem...
  222. I

Ne silinmiştir güzel kardeşim?
  223. I

Bir ürünün daha büyük bir şirket tarafından satın alınması o ürünün hem popülaritesini hemde altyapısını güçlendirir. Türkiye'de insanlar kendi duygularını (Facebook'u sevmeme gibi) genel olarak bir ürünün pazarlanmasına etkili buluyor.
  224. I

Çevirdiğim haber Facebook'un sitesiyle alakalı bir içerik değil, Facebook şirketiyle alakalı. Lütfen boş veya anlamsız yorumlar atıp post kasmayınız.
  225. I

Facebook'un politikasında ortaklık yok sanırım. Alırsa Instagram gibi kökten alır.
  226. I

Satıştan sonra Opera'yı geliştiren ekibin değişceğini zannetmiyorum açıkcası.
  227. I

Facebook mobil pazara sahip olmak istiyor, site ziyaretlerinin büyük bir kısmı mobil'e dönüşünce bu pazar daha cazip geldi. Opera'nın da mobil pazarda ezici sayılacak bir üstünlüğü var. Kaynağa göre şirketler görüşüyor. Bence doğru bir yatırım.
  228. I

Facebook'un yeni hedefi masaüstü, tablet ve mobil cihazlar için tarayıcı üreticisi Opera Software'ı almak. İsimsiz bir kaynaktan alınan bilgilere göre Facebook'un yeni hedefi Microsoft, Google, Mozilla, Apple vb. gibi şirketlerin tarayıcı savaşına dahil olmak için Norveç'li yazılım şirketi...
  229. I

Blizzard Dine Yasak Getirdi!

Kandil günü siteye daha fazla ziyaretçi çekmek için atılan bir başlıktan başka bir şey değil. Bizde site sahibiyiz biliyoruz yayın politikası nedir. SDN böyle ucuz yayın politikası izleyerek benim gözümde bir parça değer kaybetti.
  230. I

Telif hakkı ve sosyal medya kimliği hakkında

Edit: Pardon ben site sahibisin zannettim.
  231. I

Chromium 21

Google Chrome, Chromium altyapısını kullanarak hazırlanan bir tarayıcı. Tıpkı Yandex.İnternet gibi. Örneklemek gerekirse; Chromium = Linux Google Chrome = Pardus
  232. I

SDN Logo Çalışmam [24.05.12]

Bu bir logo değil, banner.
  233. I

Google ile Oracle'ın Davasında Karar Çıktı

yahu oracle ile google'ın finans değerlerini karşılaştırında öyle konuşun. Google'ın verdiği kadar rüşvet verebilir mi?
  234. I

E hadi başlığı düzelt o zaman.
  235. I

Çok şey değişiyor. Senin attığın bu başlıkta sadece islam kelimesi yasaklandığı anlaşılıyor. Editörlerin lisede internet kafeye gidip Dil ve Anlatım derslerine girmemesinin sonucunu burada görüyoruz arkadaşlar.
  236. I

SDN teknoloji değil magazin sitesi sanki. Sadece islama mı yasak getirdi? Hayır. E o zaman derdin ne be edltör niye insanların aklını karıştırıyorsun. Haberi adam gibi yazıyorsunuz başlığıda adam gibi atın, insanları kandırmayın. Ben ne adamlar gördüm bu forumda haberleri okumadan gelip yorum...
  237. I

Pardus 2012 'codename' ANKA

"Pardus, TÜBİTAK'ın değil bizimdir." bu laf cuk oturmuş.
  238. I

Microsoft'tan bir zafer daha

HTC'ye veya Samsung'a dava açmıyor Motorola'ya açıyor. Bahsettiğimiz markaların hepsi Android'li telefonlar piyasaya sürüyor. Sen fanatik bir Android taraftarısın sanırım ama Android işletim sistemi komple patent ihlal eden bir sistem. Altyapısının büyük bir bölümü Java ve ihlallerle dolu.
  239. I

Google+ hesabımı Facebook ile nasıl bağlarım?

Google, Facebook Developers'dan APP yazarsa kullanabilirsiniz. Facebook Twitter uygulamasında olduğu gibi yayın politikasında bunu engellemiyor.
  240. I

Driver pack solution ( bulamayacaği sistem driveri yok denecek kadar az )

Serial bana ait. Format işindeysen bir progama 60 lira veremiyorsan o da senin bileceğin iş.
  241. I

100 Yıl Öncesinden Türkiye Fotoğrafları

Bağımsızlık için Anadoludaki analarımız seferber oldu. Bu fotoğrafı görünce aklıma geldi. Laik bir Türkiye Cumhuriyeti için kötüğünüz kanların hesabı ödenemez! Çağdaş Türk gençleri olarak hepinizin ellerinden öperiz!
  242. I

HTC, Tizen'li Akıllı Telefon Geliştirecek

Bence boş bir yatırım gibi gözüküyor. Şu anda herkesin elinde son model akıllı telefonlar var zaten. Türkiye'nin Nokia severleri Lumia 800'ü bekliyor. HTC'nin telefonu elbette hemen çıkmayacak ama WP7'li telefon alıpta Tizen'li telefona geçmek biraz aptallık olur gibime geliyor. Özellikle...
  243. I

27 Nisan BİM Tablet Bilgisayar Kampanyası

Üstüne 100 lira daha koyup Reepad Lite alın. Android v.4.0 sürüm ve Google Play erişimli.
  244. I

Sadece Driver Scanner yükleyebiliyorsun. Serial bulmada sıkıntı yaşıyorsan ben sana yollarım. Driverlar için ücret ödemiyorsun yanlış bilgi paylaşmayın şu forumda.
  245. I

Fenerbahçe'ye büyük şok!

Hangi kurallara uymuş bileniniz var mı?
  246. I

Benim verdiğim programı denemelisiniz.
  247. I

Yanlış yapıyorsun, bunu kullanman daha faydalı: http://www.uniblue.com/software/driverscanner/
  248. I

Gürültülü sevişen komşusunu rezil etti

Ayıp etmiş, sevişmek iyidir.
  249. I

Windows'lu Lumia, Android'li DROiD'i Solladı!

Nokia bayilerine gidiyorum Lumia 800 ne zaman gelecek diyorum adamların telefondan haberi yok. Artık ne zaman getireceklerse, gözümüz yollarda kaldı...
  250. I

Microsoft da Sosyalleşti

So.cl hesabım var, farklı bir sosyal ağ fakat bing altyapısıyla arama yaptığı için ülkemizdeki kullanım oranı her zaman az olacaktır.
  251. I

Facebook'a Paralı Özellik

Tamamen ücretsiz olması bir servisi kullanmanız için ücret ödememeniz demek. Bu yeni servis ile kullanıcının isteğine göre (opsiyonel) postunu üstte tutmaya yarıyor. Bir dayatma olmadığı sürece ücretsiz olmakla övünebilir.
  252. I

Nintendo Wii U'da Değişiklik Yapıyor

Bunu alacağıma gider tablet alırım, daha fonksiyonel olur.
  253. I

Samsung Focus 2 Satışa Çıktı

WP7'li telefonlar oval hatlar yakışmıyor. Nokia Lumia 800 gibi sert hatlara sahip olması lazım. Arayüzüyle daha uyumlu duruyor.
  254. I

SDN Hangi Antivirüsü Kullanıyor?

Tabi ki Microsoft Securty Essential...
  255. I

Nokia Lumia 900 Ekranına Çivili Deneme!

WP7'li telefon kullandın mı?
  256. I

[DESTEK] hindidegilturkiye.com

Bu kafayla uzun ömürler sana...
  257. I

Beats Audio Studio Video İnceleme

İzlediğim en berbat inceleme videosuydu. Biraz daha özenle çekilmesi dileğiyle...
  258. I

Tek Ferrari motor satıldı !

Yüksek hızda rüzgarın motoru savurmaması için yapılmış motorun önü öyle.
  259. I

Mozilla firefox u açınca

Anasayfanı değiştirmen lazım sanırım. Hiç olmadı Mozilla'yı tekrar kur.
  260. I

Facebook çok yakında üyelerinden para isteyecek!

Yahu başlığı öyle bir atıyorsunuz ki millette okumadan hemen "aha facebook devri bitti" diye yorum yapıyor. Google+'da öne çıkanlar gibi bir şey olacak bu sistem. İsteyen gönderisini 1$ ya da 2$ karşılığında üstte tutacak.
  261. I

Mozilla firefox u açınca

Winamp Toolbar'ı kaldır.
  262. I

Oyunları 'giyerek' oynayacağız!

Kinect varken neden giysi giyelim ki? Saçma bence.
  263. I

Nokia 700 telefonuma android yüklemek istiyorum

Telefonlar bilgisayar gibi değildir. İşletim sistemini isteğinize göre kuramıyorsunuz. Alırken tercih yapmanız gerekiyordu.
  264. I

Nokia'dan Full Dokunmatik S40 Telefonlar

S40'ı çöpe at, WP7'li telefonlarıda Türkiye'ye getir bir zahmet başlayacağım pazarlama stratejine. Ben İngilizce kullanacam zaten telefonu banane Türkçe dil desteğin yoksa.
  265. I

Admin panelli bir siteye ihtiyacım var

DataLife Engine'yi deneyebilirsin, Wordpress'ten daha iyidir: dleturk.com
  266. I

Diyanet'in artık bir televizyonu var

Ne alaka?
  267. I

Trend micromu Kasperskymı?

Alternatif sunmak iyidir ;)
  268. I

12 Yaşındaki Fenerbahçeli çocuk bıçaklandı !!!

Yalan haber olduğu emniyet tarafından bildirildi, daha neden yayınlıyorsunuz?
  269. I

Trend micromu Kasperskymı?

Microsoft Security Essentials tabi ki de.
  270. I

Diyanet'in artık bir televizyonu var

anteni kıbleye çevirdim bütün kanallar gitti ama diyanet tv çekiyor. reyting inşallah.
  271. I

Symbiana çevirme mümkün mü?

Bu tür telefonların kişiselleştirme yelpazesi çok dar, zannetmiyorum.
  272. I

Görüş ve Önerileriniz

Gerek yok, Yandex alışveriş rehberi var zaten onu kullanıyorum.
  273. I

Dosya Paylaşım Dini Yayılıyor

upload inşallah.
  274. I

Çocuk Pornosuna Bakmak Yasal

2000'lerin başlarında bilgisayara bulaşan virüslerden neler neler inmedi ki. Banada böyle şeyler indi, şimdi benim suçum mu spamle inmesi? Hayır. Adam indirmediyse, casus yazılım tarafından olduysa bence suçsuzdur. Ekleme: Açıp izliyorsa o da onun kendi vicdanıyla alakalıdır ama kesinlikle...
  275. I

SDN Forum Kapatılıyor

Mü-yap YouTube'a videoları kendisi yüklemiyor mu? Neyin kafası bu?
  276. I

Yandex bir search portaldır, Google ise search engine.
  277. I

Yandex hakkında düşüncen ??

En iyisi, Yandex.
  278. I

Yandex Türkiye - Yaşanan Hack Olayı İle İlgili Açıklama

Google'dan daha iyi arama sonuçları var. Türkçe arama sonuçları mükemmel ama yabancı terimleri aramada bazen sıkıntı oluyor.
  279. I

Yandex Türkiye - Yaşanan Hack Olayı İle İlgili Açıklama

Google'a da index atıldı güzel kardeşim boş konuşma. Yandex'ten kaynaklanan bir şey değil, bizim mal bilişim şirketleri şifrelerini 123456 yaparsa böyle olur.
  280. I

Microsoft, Hotmail, Yandex, PayPal Hacklendi

Bugün yayılan "Yandex hack'lendi" haberleriyle ilgili açıklamamızı sizlerle paylaşıyoruz: 4 Mayıs Cuma günü, yaklaşık olarak saat 18:00'de, com.tr uzantısıyla biten alan adlarının kayıt işlemlerinden sorumlu kuruma ait sunucular, kimliği belirsiz kişilerce saldırıya uğramıştır. Saldırı...
  281. I

Yandex, Hotmail , Google , Paypal , Microsoft'un siteleri hacklendi

Çoktan düzeltildi. İlk müdahale Yandex'e oldu zaten hemen düzelttiler. Rahat rahat gezebilirsin.
  282. I

Google Türkiye'nin ofisine girdim

Bi Yandex.Türkiye'nin ofisine baaak bi de bunlarınkine. Bunlarınki tavuk kümesi gibi :D
  283. I

Google Dokümanlar'dan Yenilik Bombardımanı

Devlet okullarında hala Windows 98 kurulu bilgisayarlar olduktan sonra zor biraz.
  284. I

Firefox Metro Böyle Görünebilir

Konsept tasarım değilse, gerçekten iyi duruyor.
  285. I

Bilgisayara Format Attım İnternete Giremiyorum

Ethernet kartını (yani driverlarını) eksik kurmuşsun.
  286. I

Yeni nesil saatiniz...

Saat 10:25, bunlar hala 10:23'ü söküyorlar :)
  287. I

Call of Duty Black Ops 2 Açıklandı

Crysis 3 duyurulunca bunlarda bekleyemedi. Oyuncularını kaybetmek istemiyorlar tabi.
  288. I

Facebook'un ilgilendikleri kismindaki mantik hatasi.

Sonsuz döngüye uğramış php sorgusuna döndüm yazdığını sorgulamaktan.
  289. I

Merhabalar Foruma Radyo'nun Eklenmesi Forumu Renklendirecektir Diye Düşünüyorum

Aman aman sakın ha. Portal yavaş, forum dahada yavaş. Eğer radyo eklenirse sayfalar 4 günde falan açılır.
  290. I

İnternet Hacker'lar Yüzünden mi Kesildi?

Evet saldırı sonunda oldu demeyecekler ki yalancı herifler. Abone edene kadar o kadar yalan konuşan bir kurumdan şimdi doğruları söylemesi beklenemez.
  291. I

Ttnet İnternet Tüm Türkiye'de Koptu !

İyi ki TTNet kullanmıyorum :)
  292. I

Windows phone almak ve kullanmak ve nerden alacağim...

Nokia Lumia'yı bekle, sakın gidipte LG alma.