800tl civarinda alinabilecek en iyi telefon

mustang

Dekan
Reaksiyon puanı
34
Nereden bu kanıya vardın?
Bu işler zevklere ve imkanlara göre değişir.

Burk.Clik

Profesör
Reaksiyon puanı
40
Sony'lerin tasarımı ve arayüzünü sevmiyorum. Benim için tasarım ve arayüzden kaybediyor.

hamza5806

Profesör
Reaksiyon puanı
22
bende soru sorcan zannetdim dediğin şeyde değişir mesela bende onu en çok seviyorum ama çoğu kişide sony markasını sevmiyor

polonyalimendil

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bir süredir orta segmenti takip ediyorum, rakip olabilecek cihazlar: Ace 2, Xperia U bunların dışında şuan için orta segment f/p canavari bir cihaz yok malesef.

800tl bütceyle arastırma yapan cok kisiye rastladım, hepsine tek tek Xperia Sola önermektense konu açtım.

goodolddays

Dekan
Reaksiyon puanı
202
Herkes kendi telefonunu savunur bu konuda.
Hiç kusura bakma ama 512 ram i olan bi cihazı bu fiyata alınabilecek en iyi telefon olarak lanse etmek bence doğru değil.
Android zaten sistem kaynaklarına bindirdiği yükle meşhurken bence aynı fiyata en azından 768mb, ideal olarak 1gb ram li modeller sola'dan daha alınasıdır.

Örnek olarak MediaMarkt'ın kampanyasından 700 tl ye alınabilen DesireS veya 740 liraya sahip olabileceğiniz Motorola Atrix Xperia Sola'dan üstündür.

sdn46

Asistan
Reaksiyon puanı
1
bence galaxy S Plus alırım daha iyi

polonyalimendil

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
desire s'de de Galaxy S plus'da da adreno 205 gpu'su var, performans acisindan mali400 mp ile karsilastirmiyorum bile.

atrix'i fazla incelememiştim açıkcası, ama şunu net söyleyebilirim yazılım desteği sony kadar olmayacaktır

polonyalimendil

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben mesela 880 Lira'ya Blackberry Curve 9360 Apollo aldım, bana göre bu telefon en iyisi.

o sana göre ben genel kriterlere göre konusuyorum, yukarıda bahsettiğim cihazların hiçbirini satın almadım, ama yeterince inceledim.

ayrıca ne donanımsal ne de yazılımsal olarak Sola'ya ya da Ace 2'ye bir üstünlüğü yok 9360'ın, insanların kafasını karıştırmayalim lütfen.

Reaksiyon puanı
4
o sana göre ben genel kriterlere göre konusuyorum, yukarıda bahsettiğim cihazların hiçbirini satın almadım, ama yeterince inceledim.

ayrıca ne donanımsal ne de yazılımsal olarak Sola'ya ya da Ace 2'ye bir üstünlüğü yok 9360'ın, insanların kafasını karıştırmayalim lütfen.
Kafa karıştırmıyorum, benim tercihim her zaman Blackberry, ben oyun oynamıyorum ki telefonda. E-postalarımı kontrol ediyorum, haber okuyorum, biraz sosyal ağlarda vakit geçiriyorum, sitelerimi kontrol ediyorum ve sürekli müzik dinliyorum. Herkesin tercihi farklıdır ben bunu söylemek istiyorum.

ryodo

Doçent
Reaksiyon puanı
2
kullanım amacına göre değişir kamera,ekran büyüklüğü,tasarım gibi şeyler önemliyse arc s ancak dediğin gibi grafik işlemci bakımından sola daha iyi

Requ3m

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Konu bence yararlı olmuş bu fiyata gerçekten sony hem teknik özellikleri ile, hem smartphone konseptine yakışır özellikleriyle hem de sony e yakışır ses sistemi ile fiyatına uygun telefonlardan birisi.

Fakat tek telefon yerine 3-4 telefon yazılabilirdi, örneğin galaxy ace 2 ve htc nin yeni çıkardığı desire x de çok başarılı.

polonyalimendil

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Kafa karıştırmıyorum, benim tercihim her zaman Blackberry, ben oyun oynamıyorum ki telefonda. E-postalarımı kontrol ediyorum, haber okuyorum, biraz sosyal ağlarda vakit geçiriyorum, sitelerimi kontrol ediyorum ve sürekli müzik dinliyorum. Herkesin tercihi farklıdır ben bunu söylemek istiyorum.

Bahsettiğiniz gibi bir kullanım için 9360 bile fazla yüksek bir donanım olarak karşımıza çıkıyor, zaten bu amaçlarla telefon kullanan bir kişinin 800tl harcamasına gerek bile yok, ama tercih meselesidir saygı duyarım.

polonyalimendil

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Konu bence yararlı olmuş bu fiyata gerçekten sony hem teknik özellikleri ile, hem smartphone konseptine yakışır özellikleriyle hem de sony e yakışır ses sistemi ile fiyatına uygun telefonlardan birisi.

Fakat tek telefon yerine 3-4 telefon yazılabilirdi, örneğin galaxy ace 2 ve htc nin yeni çıkardığı desire x de çok başarılı.

Önceki mesajlarda da belirttiğim gibi Ace 2 bu segmentte tercih edilebilir olan ikinci cihazdır. Desire X'e gelince ARM
Cortex-A5 işlemcisi kullanılıyor, mimari yönünden biraz kırpılmış bir işlemci şuan için stabil görünse de yeni nesil uygulamalarda bu mimari dez avantajını hissedeceğimizi düşünüyorum. Adreno 203 gpu'su hakkında fazla bir bilgim yok ancak HMDI yoluyla görüntü aktarımı yapamayacagız malesef.

AlperSad

Asistan
Reaksiyon puanı
3
[MENTION=284150]polonyalimendil[/MENTION] Peki ya bir de Atrixle solayı karşılaştırsan.

polonyalimendil

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
daha önce dedigim gibi atrix'i çok detaylı incelememiştim daha önce, donanımsal olarak üstünlüğü tartışılmaz ancak yazılım ayağında problemler var ki tutulmadı.

yine de bu donanımsal üstünlüğünden dolayı incelenmeyi hak ediyor.

ProgramLama41

Doçent
Reaksiyon puanı
0
@polonyalimendil Peki ya bir de Atrixle solayı karşılaştırsan.

Anam anam anam anam o ne :S Abi telefon bana on numara geldi gerçekten de :D 1080 p video Parmak izi tuş kilidi Hızlı arayüz televizyona bağlandığındaki göresellik :D Bana çok hoş geldi peki diğer telefon ustaları ne düşünüyor atrix 4g hakkında ?

ryodo

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Anam anam anam anam o ne :S Abi telefon bana on numara geldi gerçekten de :D 1080 p video Parmak izi tuş kilidi Hızlı arayüz televizyona bağlandığındaki göresellik :D Bana çok hoş geldi peki diğer telefon ustaları ne düşünüyor atrix 4g hakkında ?
atrix 4g çok iyi bi f/p ürünü fakat piyasada artık çok fazla bulunmuyor ayrıca güncelleme konusunda sorunları olabilir ama fiyatına göre alınabilecek en donanımlı telefon bence

ProgramLama41

Doçent
Reaksiyon puanı
0
atrix 4g çok iyi bi f/p ürünü fakat piyasada artık çok fazla bulunmuyor ayrıca güncelleme konusunda sorunları olabilir ama fiyatına göre alınabilecek en donanımlı telefon bence

JB yi desteklemez mi dersiniz :D Fiyatı sola ile aynı karşılaştırırsak Atrix daha iyi olmalı ? tasarımdan bahsetmiyorum

ProgramLama41

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Bende ilk defa bu konuda duydum atrix i :D Motorola sever takip eder değilim :D 2 3 inceleme izledim etkileyici :D Desire x i mi beklesem atrix ile sola arasında tercih mi yapsam bilemedim :D

polonyalimendil

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
desire x'i pek tavsiye etmem acikcasi,

bu segmentte Xperia Sola, Galaxy Ace 2'yi iyi bilirim, Atrix'le de detayli olarak yeni yeni tanisiyoruz sevdim gibi kendilerini bu üç telefon tercih edilebilir.

patientia

Profesör
Reaksiyon puanı
2
Bu segmentte hiç bir zaman Sony dışında firmalara güvenmem.Diger modeller güzel ancak güncelleme verecek mi vermeyecek mi diye firmaların gözünün içine bakıyoruz.Ancak Sony için aynı şey söylenemez cünkü güncelleme vermeye çalışıyor.Ben şahsen Samsung'un Galaxy Ace 2 ye JB vermesine çok şaşırdım :) Tabi herkesin kendi tercihi.

goodolddays

Dekan
Reaksiyon puanı
202
@polonyalimendil Peki ya bir de Atrixle solayı karşılaştırsan.

5 ayı geçkin bir süredir Atrix kullanıyorum. 2-3 haftada bir reset atması dışında bi problem yaşamadım. Parmak iziyle ekran kilidini açması çok hoş. 1gb ram hiç sıkıntı çıkarmıyo. Tegra'yı söylemeye bile gerek yok, Samsung Galaxy Tab'de de kullanılıyo.

Hdmi ile görütü aktarımı başarılı. 720p video çekebiliyo şu anda ve görüntü kalitesi tatmin edici. Fotoğraf konusunda Sola'nın daha başarılı olacağını düşünüyorum. Yüksek performans gerektiren oyunlarda-uygulamalarda Atrix'in Sola'dan daha rahat bir performans sergileyeceğini düşünüyorum.

Atrix'le ilgili merak ettiğin bişey olursa bana ulaşabilirsin.

*Ben 840TL ye almıştım, şu anda 740TL ye temin edebilirsin: http://www.hepsiburada.com/liste/mo...px?productId=telcepmotatrix&categoryId=371946

ProgramLama41

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Babam tamamen internetten alış veriş düşmanı :S Mağazalardan alışveriş yapacak olsam siz hangi mağazaları önerirsiniz fiyata göre ?

Babam tamamen internetten alış veriş düşmanı :S Mağazalardan alışveriş yapacak olsam siz hangi mağazaları önerirsiniz fiyata göre ?
[MENTION=105823]bt38[/MENTION] bir şey soracağım sola ile atrix arasında dağlar kadar mı fark var fotoğraf bakımından ? elinize sola geçti mi :D

goodolddays

Dekan
Reaksiyon puanı
202
[MENTION=283243]ProgramLama41[/MENTION]
Elime Sola geçmedi ama Sony'nin kamera performansı hepimizin bildiği gibi diğer markalardan üstündür. Buna dayanarak fotoğraf performansı daha iyidir dedim, ama arada çok büyük uçurum olduğunu da zannetmiyorum.

Ankara'da dolaştığım mağazalarda şimdiye kadar Atrix görmedim. Satışı bildiğim kadarıyla internetten yapılıyo. Ben de internetten pek alışveriş yapmamıştım ama telefonun özellikleri ve yorumlarını gördükten sonra canlı olarak görmeden sipariş verdim. İyi ki almışım diyorum.

Eğer Ankara'daysan bana özelden ulaş, dışarıda buluşup telefonu incelemeni sağlayabilirim.

ProgramLama41

Doçent
Reaksiyon puanı
0
Ah abi :D 2 gün önce ankaradaydım :D Neyse o zaman desire x i bekliyeceğim :=