SDN Logo Benzerliği_?

djvahset

Profesör
Reaksiyon puanı
5
Arkadaşlar geçen gün reklamlarda yandexin logosu dikkatimi çekti, aynı SDN'nin logosu gibi yapmışlar benzerlik yokmu sizce? yada neden böle ?

SDN_web_logo__copy.png
yandex-browser-logo-150x150.jpeg

pesimist

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
2,035
Onu Yandex'e sormak lazım.

komikis

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
http://www.teknolojioku.com logosu da bayağı bi benzer

mila12

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
255
yandex 17 senelik firma. bence sdn yandex den özenmiş.

Bu logo Yandex Browser için kullanılan logo ve 2012 yılında sürüldü piyasaya.

Yandex'in kendi kullandığı logo aşağıdadır.

yandex_eng_logo-240.png

rohirrim

Profesör
Reaksiyon puanı
10
onu bilmemde yandex'in logosundaki Y harfi mantıklı... Fakat SDN'deki Y harfi mantıksız...

djvahset

Profesör
Reaksiyon puanı
5
bence en eski logo sdn nin logosu çünkü arkadaşın dediği gibi ilk bu tarz logoyu sdn onaylattı diye biliyorum ayrıca sdn eski logosuda bu takipteyim.. :D

Shiftdelete.net_logosu.jpg

tarih: 22 Ağustos 2008

buda lisans

Bu logo bir organizasyon, öğe veya olaya ait olup Telif hakkı bulunmaktadır. Düşük çözünürlüğe sahip olan bu görüntünün sunucuları ABD'de bulunan kâr amacı gütmeyen Wikimedia Foundation'a ait Türkçe dilindeki Vikipedi'de kullanılmasının, Amerika Birleşik Devletleri Telif Hakkı Kanunu uyarınca adil kullanım olarak değerlendirilebileceğine inanılmaktadır. Logo burada yalnızca eleştirisel ve teşhis edilmesi amacıyla ilgili maddesinde bulundurulmaktadır. Bu görüntünün Vikipedi ya da başka bir yerdeki diğer kullanımları, telif hakkı ihlali kapsamına girebilir. Daha ayrıntılı bilgi için bakınız: Adil kullanım ve Vikipedi:Logolar.
Logonun burada kullanılıyor olması Wikimedia Foundation'ın söz konusu logoyu onayladığı ve onaylamadığı gibi bir anlam taşımamaktadır.

kaynak :WİKİPEDİA
- - - Mesaj Güncellendi - - -

ha buarada bence sdn logosu daha güzel

Bourne

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Vallahi çok benziyor dikkat etmemiştim hiç :)

Reaksiyon puanı
4
SDN sanki bu logoyu kendisi tasarladı da benzerliğini tartışıyoruz. Yandex.Browser'ın logosu bana SDN'nin logosundan çok Xerox'un logosunu anımsatıyor. Şunuda belirtelim Browser'ın logosunu Yandex.Türkiye çalışanları değil Yandex.Russia çalışanları hazırladı, SDN'den pek haberdar olduklarını zannetmiyorum. ;)

djvahset

Profesör
Reaksiyon puanı
5
hımm desene sdn senin gözünden küçük bir site

Ahmethz

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
398
teknolojioku sitesinden ben daha önce bahsetmiştim de modlar konuyu kesti biçti sitenin adı bile kalmadı ortada

Reaksiyon puanı
4
sdn nin logosunda y harfi yok tüm internet medyasını sdn nin içine aldığının simgesı.
İyide sen buna bu anlamı nereden yükledin? Sonuçta SDN'nin logosu özel olarak hazırlanmadı, var olan bir logo satın alındı yanına ShiftDelete.Net yazıldı. Anlam tasarlanırken verilir, satın alındıktan sonra değil.

hımm desene sdn senin gözünden küçük bir site
Yandex'le kıyaslarsak elbette küçük bir site. Ama Türk teknoloji medyası ile kıyaslarsak büyük bir site. ;)

Hicr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Onu bunu bilmem ama sloganı %100 bana aittir. Tescillide bende mevcuttur da ben bişi demiyorumm...
İlla kanıt istiyorsanız konunun silinmemesi şartıyla açabilirim.. dikkatinizi çekerim kapanması demiyorum silinmesi diyorum yani konu hiç açılmamış gibi silinmemesi şartı !!

djvahset

Profesör
Reaksiyon puanı
5
sdn nin önce kendi forum şekli aynısı çıktı birde logosu dur bakalım daha neler olucak

Ahmethz

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
398
Onu bunu bilmem ama sloganı %100 bana aittir. Tescillide bende mevcuttur da ben bişi demiyorumm...
İlla kanıt istiyorsanız konunun silinmemesi şartıyla açabilirim.. dikkatinizi çekerim kapanması demiyorum silinmesi diyorum yani konu hiç açılmamış gibi silinmemesi şartı !!
hangi sloganın tescili sizdedir?

yaşli çocuk

Profesör
Reaksiyon puanı
11
İyide sen buna bu anlamı nereden yükledin? Sonuçta SDN'nin logosu özel olarak hazırlanmadı, var olan bir logo satın alındı yanına ShiftDelete.Net yazıldı. Anlam tasarlanırken verilir, satın alındıktan sonra değil.

Yandex'le kıyaslarsak elbette küçük bir site. Ama Türk teknoloji medyası ile kıyaslarsak büyük bir site. ;)

Nerden biliyorsun satın alındığını?

djvahset

Profesör
Reaksiyon puanı
5
evet gerşekten nerden satın alındı bilgisini verirmisin?

northpower

Asistan
Reaksiyon puanı
0
benzerlik olması muhtemel değil sanırım. epey kişi şu önce çıkarttı bu ondan almıştır diye yorum yapmış. birbirlerinden habersiz olarak aynı şeyleri icat edenler yok onlara göre :D insan doğası gereği birbirine benzeyebilir. bu fikir ve üretim sürecinde de kendisini gösterebilir. bence gayet normal. internetteki hazır logoları araştırın bakalım birbirine benzeyen kaç yüz logoya denk geliyorsunuz ;)

Ahmethz

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
398
sdn logosu gerçekten satın alındı hatta geçenki (27.10.2012) kahraman uğurlu & hakkı alkan röportajında konuya değinmişti hakkı abi. podcastlerini bulabilirsiniz. teknik detaylarını hatırlamıyorum.

Hicr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1

hangi sloganın tescili sizdedir?

Shiftdelete.net'in genellikle videolarının başlangıcında ve dergilerinde belirttiği "TEKNOLOJİNİN GÜLEN YÜZÜ"sloganından bahsediyorum. ve bu bir iddia değildir.
Bir daha belirtiyorum konum silinmesin ve başka yerlere çekilmesin açıcagım o konuyu..
Bu sloganın kendilerine ait oldukları hiçbir dökümanda mevcut değildir.

mdkbet

Profesör
Reaksiyon puanı
80
bu nasıl bir tartışmadır amacı nedir anlamış değilim
boş vaktiniz mi çok arkadaşlar.
sdn logosunun çalındığını düşünüyorsa açar davasını alır parasını
size ne bundan?